Nežádoucí

Nežádoucí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29105/mid_nezadouci-b2D-29105.jpg 4 87 12

Působivý román z lékařského prostředí – kardiochirurgie, sepsaný chirurgem, který první na světě provedl transplantaci srdce. Odlišné životní podmínky, s nimiž se střetává bílý kardiochirurg a jeho nevlastní barevný bratr-genetik, dokonale ilustrují nesmyslnost apartheidu jihoafrického společenského systému. Kromě téměř reportážních, realistických pohledů do operačních a nemocničních sálů poskytují autoři neméně realistický pohled na život společnosti, jejímž základem je rasová diskriminace.... celý text

Literatura světová Romány Zdravotnictví
Vydáno: , Svoboda

The Unwanted , 1974

Hobo
03.01.2022 5 z 5

Je to už 33 let, co jsem tento román četl, takže nemohu zacházet do podrobností, ale pamatuji se přesně, jak mohutně na mne zapůsobil.

Tony86
14.11.2021 4 z 5

Čtenář by ideálně měl být vybaven lékařským slovníčkem, obratů je tu hodně a postupy detailní. Vžitá nadřazenost bílých dokáže roztrhnout dětské kamarádství, až s roky a konfrontací s pravidly, si vnímavější uvědomují jejich absurdnost.

Medunkavera
28.08.2021 4 z 5

Ve své době taky hodně čtená kniha. Moc se nám to líbilo. To už je taky let, co sme to četli..

yonda
29.03.2021 2 z 5

Všeobecně nemám ráda knihy z lékařského prostředí. Tady jsem nechápala, kam děj směřuje a co mám čekat. Odborné pasáže jsem se snažila vstřebat, ne vždy s úspěchem. Možná jen nejsem ta správná cílová skupina.

haknel
26.01.2021 5 z 5

Přečteno znovu po mnoha letech a pořád vynikající kniha, která má co říci.

rstilec
08.11.2020 5 z 5

Nejlepší kniha z lékařského prostředí

martisko3
22.04.2020 5 z 5

První kniha, ve které jsem četla o apartheidu, nesmírně čtivá a zajímavá nejen popisy z lékařského prostředí, ale i ze soukromí hlavních hrdinů.

Kristy78
01.03.2018 5 z 5

Překvapivě velmi čtivá kniha z lékařského prostředí, zabývající se mimo jiné rasovou diskriminací v Jižní Africe. Působivě vylíčené mezilidské vztahy v prostředí apartheidu. Kniha s otevřeným koncem.

Godžaver
31.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z mých nejoblíbenějších.

misicenka
11.05.2017 5 z 5

Nezapomenutelná kniha.

intelektuálka
18.04.2017 4 z 5

Pěkná kniha stojí za přečtení.

myryjam
14.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha, vrátila jsem se k ní po třiceti letech a kniha mě opět nadchla, což se mi stává u málokteré knihy.

lékařské prostředí rasová diskriminace lékaři

Autoři knihy

Christiaan Barnard