Nežádoucí

Působivý román z lékařského prostředí – kardiochirurgie, sepsaný chirurgem, který první na světě provedl transplantaci srdce. Odlišné životní podmínky, s nimiž se střetává bílý kardiochirurg a jeho nevlastní barevný bratr-genetik, dokonale ilustrují nesmyslnost apartheidu jihoafrického společenského systému. Kromě téměř reportážních, realistických pohledů do operačních a nemocničních sálů poskytují autoři neméně realistický pohled na život společnosti, jejímž základem je rasová diskriminace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29105/big_nezadouci-b2D-29105.jpg 4.472
Literatura světová, Romány, Zdravotnictví

Vydáno: , Svoboda

The Unwanted, 1974

Kniha Nežádoucí

Medunkavera

Ve své době taky hodně čtená kniha. Moc se nám to líbilo. To už je taky let, co sme to četli..

yonda

Všeobecně nemám ráda knihy z lékařského prostředí. Tady jsem nechápala, kam děj směřuje a co mám čekat. Odborné pasáže jsem se snažila vstřebat, ne vždy s úspěchem. Možná jen nejsem ta správná cílová skupina.

haknel

Přečteno znovu po mnoha letech a pořád vynikající kniha, která má co říci.

rstilec
08.11.2020

Nejlepší kniha z lékařského prostředí

martisko3
22.04.2020

První kniha, ve které jsem četla o apartheidu, nesmírně čtivá a zajímavá nejen popisy z lékařského prostředí, ale i ze soukromí hlavních hrdinů.

Kristy78
01.03.2018

Překvapivě velmi čtivá kniha z lékařského prostředí, zabývající se mimo jiné rasovou diskriminací v Jižní Africe. Působivě vylíčené mezilidské vztahy v prostředí apartheidu. Kniha s otevřeným koncem.

Godžaver
31.10.2017

Skvělá kniha, jedna z mých nejoblíbenějších.

misicenka
11.05.2017