Nebát se přát si

Blanka Milfaitová je známá marmeládová královna a úspěšná autorka dvou kulinářských cestopisů, ve kterých mísí zážitky z odlehlých regionů naší planety s recepty na nejlepší marmelády světa a lokální pokrmy. Tentokrát Blanka vyrazila do oblastí, kde jí sice nehrozí únos nebo útok nebezpečné šelmy, ale kde se musí pohybovat podobně obezřetně jako při procházce minovým polem: nejnovější putování ji zavádí do světa literatury. V literatuře jde především o sílu a váhu slov, a Blanka podobně jako ve svém životě nevsadila ani zde na jistotu a bezhlavě se vrhla do hlubin své duše a života, aby z nich na světlo vytáhla padesát jedinečných příběhů o hledání štěstí v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363575/nebat-se-prat-si-vs5-363575.jpg 2.518
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Nebát se přát si

JointlieKat94
01.08.2018

Knihu mi věnovala tchýně, že přečetla vše od autorky, a že se jí líbí. Tak jsem to zkusila. No a za mě dobrý. Chvilkama jsem se ztrácela, žádný uvozovky, tak jsem se občas vrátila, ale s tim jsem žádnej problém neměla. :) bylo tam pár kapitol, ke kterým se ještě vrátím, jak byli pěkný. Jedna hvězdička je za krásnou obálku, a desky. ;)

Kristy.1991
18.06.2018

Myslím, že to bude u mě po hodně dlouhé době nepříliš pozitivní komentář (nemám to ráda). Jak už bylo zmíněno v komentáři pode mnou, zůstala bych u marmelád (i když...). Teď ke knize. Těžko se mi četla a někdy jsem se až ztrácela. Její styl vyprávění mi vůbec nesedl. A celkově mne kniha dost zklamala. Místy jsem měla pocit, jako kdyby tam chyběla interpunkce, jak to bylo zmatené a musela jsem si věty přečíst i třikrát po sobě, než jsem uznala, že ono je to vlastně dobře. To mne hodně mátlo. Ačkoliv její životní styl moc neuznávám, přesto jsem se na knihu moc těšila a byla na ni zvědavá. Některým pasážím jsem jsem hodně nevěřila, ale uznávám, je to subjektivní. Abych ale nebyla úplně nespravedlivá, našly se tam asi dvě, nebo tři kapitoly, které mne zaujaly, plus hvězda za obálku. Víc dát bohužel nemohu, už i ty dvě jsou dle mého dost. A asi s čistým svědomím mohu říct, že pro mne to byl nejhorší kup a zklamání za posledních snad 10 let (jednou to přijít asi muselo).

macer1991
11.04.2018

Asi by som zostala pri marmeládach....

Kristy78
02.04.2018

Inspirativní příběh, ale za mě psaný občas dost složitě. Úplně mi styl vyprávění nesedl.

cikáda
02.02.2018

Z knížky mám rozporuplné pocity, něco se mi líbilo, ale některé kapitoly mi vůbec neseděly. Třetí hvězda je spíš za krásnou knižní obálku.

Renaat
12.01.2018

Z knihy mám smíšené pocity. Některé příběhy se mi líbily hodně, u některých jsem se ztrácela, v některých se na můj vkus dost často vyskytovalo slovo "sakra". První kniha (Příběh opravdové vášně) se mi líbila více, ale u obou mi stále jakoby něco nesedí. Její druhou vydanou knihu jsem nečetla.

veksle
05.01.2018odpad!

Zvažoval jsem, zda něco ke knize napsat. Ale začnu po pořádku. S Blankou si na fb píši od začátku co se připravovala na první expedici. Potom s ženou jsme si postupně koupili její knihy. Nejsou špatné. Tato poslední kniha nás dostala a jelikož jsme chtěli vypadnout na vánoce z domova, odpověděl jsem Blance na výzvu, že hledá někoho na výpomoc. Říkám ženě, mohla by jsi pomoci v kuchyni, já vypomůžu venku. Slibovala,ubytování,stravu, proplatit cestu a něco si vydělat. Dojeli jsme 23.12., jaké bylo moje překvapení, když hned v úvodu se všeho ujal pan P. Po příjezdu se ujal slova a když klesl hlasem a žena myslela, že ukončil svůj monolog a zeptala se na něco, byla přerušena a pan P řekl, že když mluví on, ostatní mlčí - zajímavé, když někoho vidím poprvé. Po rozdělení úkolů, prohodil k Blance, že už seděla dost dlouho a má jít makat do kuchyně... Dál vše probíhalo "normálně", žena vařila a jen na okraj měla zpracovat 20kg jablek/oloupat,rozkrat,atd./jindy zpracovat pomeranče. To vše stihla i když byla domluva o výpomoc v kuchyni-tím myslím vaření. Já dělal venku. Nebudu se tady rozepisovat o všem, 7den mě slovně napadl pan P, že kvůli nás vyhodil přes 240eur za opravu kamen a že oprava nebyla nutná,nejsem opravář, kamna na peletky vyhasla a netopila. Řval do tel.jak pominutý a já mu řekl, že to nemínim poslouchat a zítra jedeme domů. Načež mi volala Blanka asi v 15 hod, že neexistuje déle v app být a máme do hodiny donést klíče od app a vypadnout. Když jsem oponoval, že domů to máme přes 800 km, řekla, že ji to nezajímá. Samozřejmě za práci jsme nedostali nic /žena prý dělala pomalu/,já venku vůbec nic a jako kompenzace cesty místo 4 x cesta autobusem 5000.- kč jen 50eur, což není ani na jedni cestu autobusem pro jednoho. A proč to píši u recenze knihy, protože potom dala na fb, jak jsou lidé nespolehliví, někteří nedojedou/nikdo dojet neměl/,jiní nedorazí z app do práce/telefonoval jsem ,že u app je metr sněhu a omluvil se/ a dále si vymýšlí. Jak pan P dře 22 hodin denně. Takže beru po osobní zkušenosti, že vše bude tak max.50:50 pravda a fantazie. Blanka má pravdu, že se předtím motala od ničeho k ničenu a až pan P ji dal do života řád. Někomu to asi vyhovuje, vojenský řád, mi osobně nikoliv, ani moji ženě, víme každý co máme dělat. Proto knížky prodáváme, jelikož výmysly vydávané za pravdu, reklamu na Volvo doma nepotřebuji. A myslím si, že tím, že prodává kavárnu na Šumavě, odejde ze zdejších luhů a hájů v zapomnění. Taky mi vadí, že neakceptuje, že jsou zde i jiné ženy, které vlastní pílí získali stejné ocenění za marmelády, i když jako druhé v časovém horizontu.

Blanka Milfaitová

Blanka Milfaitová
česká, 1977

Kniha Nebát se přát si je: