kris.docekalova kris.docekalova komentáře u knih

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Hodně zajímavá a napínavá kniha. Je zde vidět psychologický vývoj postav a opravdu celou dobu, co jsem to četla, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Konec, na který jsem tak netrpělivě čekala, ale úplně neuspokojil.

12.08.2021 4 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Tento příběh zobrazuje realitu dnešního světa. Všichni se soustředíme na to, jak vypadáme a co si o nás myslím ostatní. Právě dvě hlavní postavy bojují s těmito kontroverzními zvyky. Příběh nese silnou myšlenku a pointu, ale zase je to psáno spíše pro mladší teens. Pravda, že patří do kategorie young adult, ale i tak do vás proniknou určité situace pro zamyšlení.

19.04.2021 3 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Kniha se zabývá poměrně nelehkým tématem. Autorka se snažila ho zasadit do ne tak těžkého prostředí, ale zároveň předat tzv. message. Objevilo se tam několik hodně nečekaných zvratů, ale přesto mě knížka úplně tak nebavila. Přestože je to téma až pro spíš dospívající věkovou kategorii, kniha mi přišla napsaná jako něco, co jsem četla když mi bylo 11. Možná mi prostě nevyhovuje styl psaní autorů, ale zkrátka mi to nepřišlo zábavné pro mladé dospělé. Příběh byl docela zajímavý, číst se to dalo úplně v pohodě, ale za poslední dobu jsem četla mnohem zajímavějších a čtivějších knížek.

02.04.2021 2 z 5

Krása Krása Louise Bagshawe (p)

Tato knížka byla naprosto perfektní. Neuvěřitelně poutavý příběh, který byl zároveň inspirativní. Ne že bych si teď šla založit svojí firmu, ale trochu mě nakopnul motivací zase, která mi trochu momentálně chyběla. Hrdinka, která pochází z poměrně slušné rodiny, ale bohužel všechno světlo je namířeno na jejího staršího bratra, ona byla nechtěná. Strašně tvrdě dře, aby dosáhla svého cíle, přestože ji pořád někdo hází klacky pod nohy. V příběhu se objevovaly jak smutné momenty, tak momenty, které mě neskutečně rozčilovaly a iritovaly, ale samozřejmě i láska a úspěchy.
Knížku jsem zase předala mamce, ta ji přečetla za 3 večery.:)

02.04.2021 5 z 5

Dar přátelství Dar přátelství Patricia Scanlan

Knížka mě zaujala, protože ve svém životě taky často řeším nejistotu a nevyrovnanost v přátelství. Příběh se vyvíjí chronologicky od dětství hlavních hrdinek až po vyšší věk. Je vyprávěný z pohledu právě dvou žen, jejich vyprávění se střídají. Často popisovaly obě stejnou situaci, ale každá ze svého vlastního úhlu pohledu. Na začátku mě strašně štvala kamarádka "násoska", která byla vyobrazována jako sobecká a nevděčná mrcha, ale časem se ukazoval i její background. To čtenáře trochu nutí mít s ní soucit, přestože se mu příčí.
Hezký životní vývoj - taková pohodová oddechovka.

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Musím říct, že tohle jsem opravdu nečekala. Tuhle knížku už teda opravdu znova číst nepotřebuju. Nalákal mě přebal, kde se psalo "nadmíru čtivý román s fascinující a chytře vymyšlenou zápletkou". To musím tedy všemi směry popřít. Románem bych to teda úplně nenazvala, šlo tam pouze a jenom o sex - porno, jak to někteří v komentářích nazývají. Zápletka byla velmi netypická, ale zas tak neuvěřitelně fascinující podle mého názoru nebyla.

21.03.2021 2 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knížka mě úplně nebavila. Přijde mi spíš opravdu pro malé děti - četla jsem ji kvůli povinné četbě na střední škole. Jako pozitivum beru znovu uvědomění, jak vidí svět děti. Je to roztomilé, ale spíš nezábavné čtení.

21.03.2021 1 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Knížka tak nějak filozofická, ale umí neuvěřitelně otevřít oči. Četla jsem ji už před nějakou dobou a hrozně se mi líbila. Rozhodně se na ni chystám znova.
Konec byl pro mě překvapivě nečekaný a chytře vymyšlený.

Zpívá, zpívá, každý pták Zpívá, zpívá, každý pták Evie Wyld

Toto pro mě bylo opravdu netypické čtení. Příběh jako takový neměl (alespoň podle mě, nebo jsem nepostřehla) konkrétní zápletku rozuzlení atp., jak v knížkách většinou bývá. To mě ale od čtení vůbec neodradilo. Střídá se několik časových rovin, ve kterých se člověk musí dobře zorientovat, aby příběh chápal a udržel pozornost. Někdy to pro mě bylo docela náročné, postupem jsem si zvykla a chytala se rychleji.
Přišlo mi, že některé části neměli s těmi ostatními nic moc společného, možná to pouze poukazovalo na charakter postav. Konec a pointa příběhu byli také trochu nejasné, ale možná kdybych si knížku přečetla znova, dávalo by mi to větší smysl od začátku a nakonec bych se k pointě dopracovala.

21.03.2021 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Kniha neskutečně napínavá a vcelku nepředvídatelná. O sexu to až tak nebylo, ale postavy byly výborně popsané a kniha celkově zajímavá a hodně čtivá. Knížku jsem přečetla asi za 2 dny a moc se mi líbila. Zápletka byla dobře promyšlená a docela netypická. Mix romantiky, detektivky, chvílemi i thrilleru (opravdu jemně).
Knížku jsem četla já (19) i mamka (45) a oběma se nám hodně líbila.

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Poměrně krátká kniha psaná z pohledu dvou lidí. Dva cestující, v minulosti 4 měsíce milenci, nastoupí do stejného vlaku. Neviděli se 27 let.
V příběhu není klasická zápletka, ale vyprávění se střídá mezi ženou a mužem, kteří se vrací vnitřními monology do minulosti.
Musím říct, že takovýhle typ knížek úplně běžně nečtu, ale překvapivě mě to moc bavilo. Přestože příběh vlastně nemá tu zápletku, tak autor napíná čtenáře tím, jestli na sebe cestující nakonec promluví nebo ne. Čekala jsem několik různých scénářů konce, ale i přesto mě autorův překvapil.
Knížka se dá přečíst za 2-3 dny, takže jako taková oddechovka super.

21.02.2021 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Knihu jsem četla kvůli povinné četbě, ale velmi mile mě překvapila. Právě protože povinná četba mě moc nebaví, řekla bych, že tohle je v ní takový schovaný poklad. Milostný vztah není růžově vykreslený, ukazuje reálné problémy, které se ve vztazích objevují. Také se zabývá i přátelskými vztahy, které se v literatuře pro dospělé úplně běžně nevyskytují. Kniha byla velmi poutavá a četla se velmi snadno.

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Krásný romantický příběh, který byl moc hezky promyšlený. Bylo to zase trochu něco jiného než běžná romantika a ač byly některé pasáže trošku nereálné nebo snílkovské, hezky se to četlo. Určitě doporučuji.

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Zaujal mě obal a popis na zadní stránce, tak jsem si knihu koupila. Nejdřív jsem se k ní nemohla dokopat, protože jsem byla v období čtení deep romantiky:D, ale nakonec jsem se do ní pustila. Objevuje se v ní rozhodně hodně klišé a předvídatelných situací, ale na druhou stranu příběh pobaví. Po dlouhé době jsem zase zažila pocit, "že to musím co nejdřív dočíst", díky téhle knize. Byla překvapivě poutavá a přečetla jsem ji za 3 večery. Je to lehčí čtení a na oddechovku rozhodně doporučuju.

Všechny hvězdy na nebi Všechny hvězdy na nebi Kit Frick

Kniha mě hodně bavila. Celou dobu jsem čekala na to, až autorka konečně odhalí o co celou dobu jde, i když to bylo trošku předvídatelné, ale to vůbec nevadí. Líbilo se mi, jak byl příběh psaný ve dvou časových linií. Konec byl ale hodně nečekaný, úplně mě překvapil. Celkově knihu určitě doporučuji, přečetla jsem velmi rychle, jak byla napínavá.

21.11.2020 5 z 5

Do seriálu Gilmorova děvčata jsem se totálně zamilovala. Musela jsem každý den kouknout aspoň na jeden díl. Byl to také trochu důvod, proč jsem si chtěla tuhle knížku koupit. Lauren tam píše od počátků její kariéry a zahrnuje všelijaké historky ze zákulisí. Je to vtipná, odlehčená četba pro relaxaci. Jestli vám nevadí knihy bez velkého příběhu se zápletkou, tak se vám knížka bude líbit. :)

06.03.2018 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Knížka se skvělým příběhem. Dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje. Určitě doporučuji.

03.11.2017 5 z 5