Dar přátelství

Kam až sahá přátelství? A kdy je načase, abychom přestali létat za oceán kvůli někomu, kdo by pro nás nepřeskočil ani louži? Hilary a Colette jsou dlouholeté přítelkyně, jejichž přátelství je však velmi nevyvážené. Zatímco Hilary je kdykoli ochotná pomoci či poradit, Colette svou přítelkyni dlouhá léta využívá. Hilary žije šťastným životem, naplněným starostí o rodinu a prací, ale není jí zatěžko pomoci přátelům v nouzi. Colette, rozmazlený jedináček z bohaté rodiny, je však zvyklá jen brát. Hilary má naštěstí i skutečného, věrného přítele Jonathana a dobře ví, jak má pravé přátelství vypadat, ale přesto jí trvá velmi dlouho, než se rozhodne pro radikální řez....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346179/big_dar-pratelstvi-CpO-346179.jpg 436

Vydáno: , BB art

A Time For Friends, 2015

Kniha Dar přátelství

Martinaa24

Moc pěkný příběh o přátelství. Do detailu popsaný příběh a moc sympatická mi byla postava Hilary. Velmi oddechové čtení, které neurazí.

KatkaHutyrová

Příběh jednoho velkého přátelství a dvou zcela odlišných životů. Moc pěkné, odpočinkové čtení, které v sobě ukrývá velké poselství.
Knížka se dobře četla a oceňuji to, jak se autorka snažila precizně popsat životy obou hlavních hrdinek - začala už v dětství. Čtenář má díky tomu dostatek času a může se rozhodnout, které z žen bude případně "fandit."
Některé pasáže mi přišly zbytečné a pořád dokola, chvílemi jsem se nudila. Za to odebírám jednu hvězdičku.
Celkově ovšem knihu hodnotím skvěle a určitě doporučuji k přečtení. Oddechovka, která donutí k zamyšlení.

kris.docekalova
21.03.2021

Knížka mě zaujala, protože ve svém životě taky často řeším nejistotu a nevyrovnanost v přátelství. Příběh se vyvíjí chronologicky od dětství hlavních hrdinek až po vyšší věk. Je vyprávěný z pohledu právě dvou žen, jejich vyprávění se střídají. Často popisovaly obě stejnou situaci, ale každá ze svého vlastního úhlu pohledu. Na začátku mě strašně štvala kamarádka "násoska", která byla vyobrazována jako sobecká a nevděčná mrcha, ale časem se ukazoval i její background. To čtenáře trochu nutí mít s ní soucit, přestože se mu příčí.
Hezký životní vývoj - taková pohodová oddechovka.

Fixa08
21.02.2021

Oddychovka a moc pěkná, čtení mě moc bavilo.

Lemurka
08.01.2021

Moc hezká kniha

Kekik
23.05.2020

Kniha o skutečném přátelství.
Sonda do rozdílných životních stylů.
Autorka velmi krásně zobrazila život šťastného manželství a život zbohatlíků, kteří se honí jen za kariérou a penězi.
Colette mi byla nesympatická, ale našly se i chvíle, kdy mi jí bylo líto, a později jsem byla dokonce i ráda, kdykoli se objevila na scéně. Alespoň ten děj oživila.
Po prologu, který se odehrál v roce 1965, nás autorka zavede do roku 1990. Tato část knihy se mi četla nejlépe. Poté přišel rok 2000 a já se přistihla, že se do čtení nutím. Příběh se nevyvíjel, opakovaly se věty, řešilo se to samé dokola. Colettin příběh dostal méně prostoru, více se autorka zaměřovala na Hilary a Jonathana.
Poté přišel rok 2008. Čtení mě začalo bavit, ale možná za to mohla dvoudenní přestávka ve čtení a také to, že Colette dostala mnohem více prostoru. Její dějová linka mě vlastně bavila nejvíce.

I když měl Jonathan nejsilnější příběh, vůbec mě nezaujal. Veliké klišé. Takto silný námět by se mohl zpracovat mnohem lépe.

Život Hilary je lepší, než jaký vedla Colette.

certik003
31.03.2020

Knížka o opravdovém i prospěchářském přátelství. Je to příjemná oddechovka, autorčiny knížky mám moc ráda, líbí se mi jak realisticky a citlivě popisuje mezilidské vztahy.

Imor
28.03.2020

Taková lehce čtivá romantika na mnoha stránkách - prostě kdo si v dnešní době chce oddychnout tak si tuto knihu přečtěte.