Kortez Kortez komentáře u knih

Uplakaná jeseň Uplakaná jeseň Václav Neuer

Audiokniha.
Mám slabost pro Dána i Neuera a proto tak vysoké hodnocení i když mám jednu velikou výtku.
Už minimálně v polovině knihy bylo jasné kdo je vrah a tak mně pořádně štvalo že to frajerům z kriminálky stále nedocvaklo. Jinak příběh parádní.

15.01.2024 5 z 5

Čierny rok: Vojna mafie Čierny rok: Vojna mafie Jozef Karika

Audiokniha načítaná skvelým Petrom Sklárom. Ako v prvej časti, aj tu som sa dozvedel mnoho nechutností zo slovenského podsvetia, politiky a s tým spojené záležitosti ako privatizácia atd. Kniha iba pre silné povahy, citlivým dušiam bude z opisov vrážd, výsluchov a mučenia pravdepodobne nevoľno, ako vlastne z celého obdobia "kardašizmu".

05.01.2024 5 z 5

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Další skvělá kniha Dalibora Váchy z období druhé světové války. Tak trochu jsem myslel že právě karpatsko - dukelská operace bude zabírat více prostoru v knížce, případně že se bude část děje odehrávat i na slovenském území. Bohužel knížka končí u hraničního kamene na polsko - slovenské hranici.

31.12.2023 4 z 5

Čierna hra: Vláda mafie Čierna hra: Vláda mafie Jozef Karika

Audiokniha.
Bezesporu velice čtivý a napínavý román o řádění mafie na Slovensku v děsivých devadesátkách. Vyslechnuto se zatajeným dychem.

22.12.2023 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Audiokniha.
Chtěl jsem vyzkoušet novou knižní sérii od autora kterého neznám. Takový miš - maš jsem nečekal a myslím že všeho moc škodí. Námět byl skvělý, dám této sérii ještě šanci a poslechnu si i další díly. Přirovnání k Brownovi zcela sedí.

20.12.2023 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Audiokniha.
Čtení spíše pro ženy, některé pasáže byli neuveřitelné, ale jako audiokniha za volant vyhovujíci, jako papírovou knihu bych si ji na čtení po večerech nevybral. Patrně bych pokaždé zaspal už na druhé stránce.

16.12.2023 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Audiokniha. Mám rád oddělení Q a rád poslouchám jejich případy. Nejvíce mě baví dialogy mezi Carlem a Asadem. Příběh jako takový byl slabší, ale to je subjektivní pocit. Námět skvělý, pak se občas děj rozvlekl jako široká řeka a přestal mít požadovaný spád.

08.11.2023 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Audiokniha.
Zaujal me namet: pohrebiste starych zapomenutych knih ktere snad nikdo nikdy necetl... Nebo prece nekdy nekdo?
Knih ze stare Barcelony v mem ctenarskem deniku neni mnoho, rekl bych ze neni vubec zadna. Dalsi duvod proc sahnout po tehle.
Na zacatku, mozna i v cele knize jsem se sem tam ztratil v deji, jmenech nebo case, co nedavam za vinu autorovi, ale memu poslouchani za volantem.

28.10.2023 4 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Heinz Günter Konsalik

Moje první seznámení s autorem a musím říct že jsem našel velice zajímavý román z II. světové války a nejen z tohoto období. Určitě sáhnu i po dalších knihách od Konsalika.

08.10.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Audiokniha.
Zaujal mě námět a tak jsem zkusil další detektivní sérii. Poslechnuto za volantem. Nebráním se setkání s dalšími díly v audiopodobě.

27.09.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Audiokniha.
Musím říct, že první polovinu knihy jsem doslova protrpěl a pak jsem si asi zvykl na styl vyprávění. Načteno to bylo výborně, krásný přednes, všechno sedělo, jen to zdlouhavé vysvětlování, všechno se rozebíralo ze všech stran a chvílemi jsem měl pocit že poslouchám literaturu faktu o rozboru DNA a podobných specialitách. Posloucháno za volantem, dalo se to nakonec protrpět :-)

22.09.2023 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Audiokniha. Průměrná severská detektivka kde se autoři předhánějí v co nejdrsnějším provedení vraždy ale ne vždy to funguje. Myslím, že čím více fantasmagorie, tím méně napínavé. Bohužel mám takový pocit.

20.09.2023 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Audiokniha. Vyslechl jsem si Tatéra a tak bylo jen otazkou casu kdy se dostanu k tomuto "volnému pokračování". Nebyl jsem zklamán, i když jsem čekal více děje z Osvětimi. Příběh byl každopádně drsný a tak slovo líbil se mi se tady tak nějak těžko píše.

15.09.2023 5 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Netroufám si tuhle norskou záležitost vůbec zařadit do nějaké škatulky. Je to prostě román a velice čtivý. Ty války se sice jen tak mihnou v pozadí příběhu, nakonec to o první nebo druhé světové vůbec není i když to tak trochu vypadá...
Spíš je to rodinná kronika, nechci použít slovo sága, protože se nejedná o tak široký záběr.
Netradiční a skvělé.

10.09.2023 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Audiokniha. Příběh je mi znám už dlouhá léta díky filmu s Rudolfem Hrušínským. Film jsem viděl několikrát, knihu jsem vyslechl až teď. Jo, přesně takového tatínka jako je pan Kopfrkingl by chtěl mít každý...

01.09.2023 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Audiokniha s vynikajícím přednesem pana Norberta Lichého. Ze začátku pozvolný děj, pak začalo jít do tuhého a ke konci je knížka spíš pro otrlé povahy, nebo milovníky tematiky druhé světové jako jsem já.

30.08.2023 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Audiokniha. Po čase jsem zatoužil zase po změně a zaposlouchal jsem se do psychothrileru. Trochu duchařiny, trochu divoké přírody, dětské představy a tajemství z minulosti. Spíše čtení pro ženy. Takový průměr.

30.08.2023 3 z 5

Audiokniha. Poslouchano v aute a reknu vam, ze cesta utikala neskutecne. Kazda informace byla zajimava, ne kazda literatura faktu je takhle poutave poskladana. O deni v Cernobylu uz jsem par krat zakopnul takze mnohe veci jsem si jen utvrdil, no co do sire a komplexnosti problematiky je tohle dilo podle mne nejkvalitnejsi.

21.08.2023 5 z 5

Neviditelný nepřítel Neviditelný nepřítel Ken McClure (p)

Prijemne odsypajuci thriller z prostredia bacilov a inej chamrade ktora nam vacsinou v zime zneprijemnuje zivot chripkovymi epidemiami. Este mam v mysli nedavne udalosti ohladom Covidu a tak som si uzil tema ktore je vlastne stale zive, rovnako ako ta chamrad ktora je vidiet iba pod mikroskopom.

17.08.2023 4 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Audiokniha. Tento diel ma potesil umiestnenim zapletky do ranneho ehm socializmu ked vznikala povestna zelezna opona. Okolo tejto temy je pre mna vsetko zaujimave. Pokracovanie pribehu a vlastne vysetrovanie v sucastnosti mi pripomenulo starsiu knihu od Dominika Dana - Cerveny kapitan.

17.08.2023 5 z 5