Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Před touto knihou jsem četla knihu Vrány od P. Dvořákové. A to byl tedy skok - v čase i prostředí. Do knihy jsem se hned začetla a těžko se mi od ní odcházelo, takže jsem využila každé volné chvilky a za dva dny jsem ji "zhltla". Příběh o nelehkém životě v prostředí uhelných dolů vyprávěný několika postavami se autorce (aspoň za mě) opravdu povedl. A pokud bude mít tato kronika pokračování, už teď se na ni těším.

26.09.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další velmi povedený případ. Krásná domácí detektivka. A navíc z krásného prostředí Beskyd. Holt Klevisová umí. Nejen, že to bylo pohodové čtení, navíc mě ještě nalákalo udělat si do Beskyd výlet.

21.11.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Už od počátečního vysvětlení skvělé, pohodové čtení. Nejdřív jsem přečetla pár příběhů, ale pak jsem se rozhodla si příběhy dávkovat. Hrozilo totiž, že knihu zhltnu na jedno počtení. Tak jsem si ji vychutnávala a doporučovala známým.

27.10.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Tak konečně se ke mně v knihovně dostal první díl série s Josefem Bergmanem. A protože jsem s Domem na samotě i Zlodějkou příběhů byla dost spokojená, nečekala jsem, že by tato kniha byla jiná nebo dokonce horší. Někdy se to stává, ale v tomto případě ne. Takže plný počet hvězdiček a čekání, až se ke mně zase dostane další kniha s Josefem.

14.08.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tak na mě v knihovně došla řada a dostala se mi do rukou tato kniha. Nečetla jsem nic o knize, ani komentáře a začala číst. Těšila jsem se na Bergmana a on nikde. Divila jsem se, že autorka změnila prostředí. Ale proč ne. Začetla jsem se a Bergmana se dočkala. A autorka opět nezklamala. Pohodové čtení, napětí - kdo vraždil teď, kdo v minulosti, proč .... . Nápovědy byly postupně odhalovány, tipy jsem měla, ale nakonec dopadlo všechno úplně jinak. Už se těším na další knihu.

19.11.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jedná se o moji první knihu tohoto autora. Vždy mě udiví, jaké zvrácenosti autoři čtenářovi předloží. Jak mu budou brnkat na nervy. Kdepak "pouhé " zatřelení nebo bodnutí nožem. Otrava ? To už nefrčí. Jakoby se v dnešní době předháněli, čí pachatel bude zvrácenější. A ne, že bych po přečtení anotace knihu odložila. Pustila jsem se do čtení. A neudělala jsem chybu. Po určité době jsem měla podezření, kdo je pachatel a můj typ vyšel. Přesto po přečtení určitých částí ( " Pod postel ses nedívala.") jsem měla problém jít se v noci do kuchyně napít. Shodou okolností při četbě této detektivky po bouřce v noci přestala jít elektřina a to byly zážitky. Přesto určitě po další knize tohoto autora v knihovně sáhnu.

08.07.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Několik knih této autorky jsem už přečetla (za mě nejslabší Listopád) a tak jsem byla dost zvědavána tuto už mediálně dost propíranou knihu. Ze zásady nečtu hodnocení knih před vlastním čtením. Chci si na knihu udělat vlastní názor.
A tak díky volnému odpoledni jsem četla a četla a večer dočetla. Skvěle napsaný těžký příběh se mi velmi dobře četl, hnala mě kupředu zvědavost, co se bude bude dít dál. A že se dělo, zvlášť závěr knihy. Já bych hodnotila klidně šesti hvězdičkami.

25.05.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Třetí kniha od této autorky a za mě skvělá. Další důkaz, že v detektivkách nemusí téct potoky krve, části mozku a další nechutnosti.Někteří autoři to považují za neodmyslitelnou část detektivního příběhu. Naštěstí paní Klevisová ne.
Díky za její pohodové a napínavé čtení. Už teď se teším, až mi "cinkne" zpráva, že mám v knihovně odloženou její další knihu.

23.05.2023 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Už jsem se s Terencem setkala. Nerada čtu série knih od jiného než prvního dílu, ale jsem závislá na jejich přístupnosti v knihovně. Tak jsem se konečně dočkala Terencových začátků. Muž z chatrče i Děvčátko se mi líbily, tak mě ani nenapadlo očekávat, že by mě první díl Terence nezaujal. Už se těším na další díly.

22.05.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

V knihovně mi odložili "něco od Klevisové". Těšila jsem se na Bergmana a on tam nebyl. Nicméně zajímavý příběh, který se krásně četl.

06.03.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Co říct k autorovi ? Nejprve mě zaskočila brutalita a detailní popisy. Ale po přečtení informací o něm, je mi to jasné. Každý se "zamaže" tím s čím pracuje. Takže se vůbec nedivím. A zcela chápu změnu povolání v jeho životě.
Ale zpět ke knize. Přes počáteční zděšení velmi čtivé. Díky krátkým kapitololám a touze dozvědět se, co bude dál, přečteno za necelé dva dny. Určitě po čase vyhledám další příběh detektiva Huntera. Mám tu zkušenost, že po přečtení několika knih stejného autora za sebou se mi pak děje "slévají" v jeden a nemám z knih takový zážitek.

29.07.2022 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Moje druhá kniha tohoto autora. Nadchla mě mnohem více než první díl o Mikovi. Kdybych mohla, dám za hodnocení těch hvězdiček 6. Styl psaní, dialogy - za mě perfektní. Místy jsem až zapomínala sledovat vyšetřování a zajímala se o dialogy a komentáře.
Bohužel na další díly musím čekat, protože v naší knihovně další díly zatím nemají.

09.04.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Knihu jsem četla na doporučení kolegy z práce a musím potvrdit jeho názor. Opravdu se hezky četla. Určitě sáhnu po dalších dílech série. Po čtení severských a jiných detektivek, plných drsných popisů způsobů vražd - opravdu nenáročné čtení.

19.02.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Přestože jsem spíš "detektivkový" typ, kniha mě lákala už kvůli rozdílným názorům známých, kteří ji četli. Tak jsem si knihu zamluvila v knihovně a teď dostalo i na mě. Tloušťka ani drobné písmo mě neodradilo. Spíš naopak.
Po přečtení se přidávám na stranu těch, kterým se líbila. Moc hezky se mi četla. Žádné přeskakování ze současnosti do minulosti a zpět nebo několik různých vypravěčů a jiné proplétání děje. Prostě příběh - jak šel čas. A mírné napětí, jak si Aleš s určitou situací poradí, zde taky bylo. Chvílemi jsem se bála i o jeho zdravotní stav.
No a zakončení příběhu - za mě originální.

09.11.2023 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Lov není první kniha, kterou jsem od Miniera četla. Příběhy s Martinem Servazem se mi líbí. Dost čtenářů tento příběh označují za slabý, já bych to netvrdila. Díky společenským a politickým otázkám mi v tomto směru přijde silnější. Někdo očekává klasickou detektivku, potoky krve, velké napětí, ale svým způsobem je politika taky detektivka. A zapracování politiky a covidu do příběhu se autorovi podle mě podařilo.

20.10.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Už jsem četla Nebe nad Perninkem a byla jsem zvědavá na další autorův počin. A za mě skvělé. Často mi dělá problém (u severských autorů obzvlášť) velké množství postav. Ale v tomto případě jsem s tím problém neměla. Překvapuje mě, jak tak mladý autor dokáže napsat takový poutavý příběh lidí z jedné dědiny.
Určitě sáhnu po další jeho knize.

24.07.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihy z lékařského prostředí si nevybírám, tato byla výjimka. Zajímalo mě s jakým problémem se hrdina bude potýkat a jak si s ním poradí. V optimistický závěr jsem po přečtení několika autorčiných knih moc nedoufala. Přiznávám se, že jsem doslova hltala stránky, abych se dozvěděla, jak dané situace pan doktor ustojí. Něco jsem čekala . Závěr jsem očekávala horší. I když jak v čem.

15.01.2024 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Díky doporučení moje první kniha této autorky. Zapsala se velmi dobře. Po řadě detektivek jiné čtení. Příběh okořenil i popis sexuálních praktik. Pro někoho to může být " knižní porno", pro někoho běžná situace. Přesto touha dozvědět se, kdo lže a kdo ne, dovolila od knížky odejít pouze v nejnutnějších případech.
Určitě si přečtu nějakou další autorčinu knihu.

03.08.2023 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Začíst se do některých příběhů je oříšek. Tento příběh byl pro mě ořech. Po sto stranách už byla kniha zařazena v Nepřečtených. Možná tomu napomohla i obálka, ze které na mě vyzařovalo velké utrpení. Četla jsem si komentáře a divila se, jak někdo může dát 5 hvězdiček. Děs - jedna věta představuje jeden odstavec. Nečetla jsem každý den a tak se i stalo, že když jsem začala číst vůbec jsem netušila, kdo danou kapitolu vypráví. A proč se detailně rozepisuje, kdo koho potkal a co s ním zažil. Nicméně díky těm komentářům se ve mně probudila síla zkusit číst dál. Tak jsem četla a pak už se nedalo odejít.
A teď po dočtení (stále plná emocí) jsem ráda, že jsem to nevzdala. A vidím, že bez toho detailního rozepisování a vzpomínání , které mi na začátku vadilo, by to nebylo ono. A tak i přes ty složité dlouhé věty dávám za pět.

18.06.2023 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Skvělé čtení, jestli se to k tragickému příběhu dá napsat. Ale četlo se to samo. Nemůžu se zbavit dojmu, že už jsem něco podobného četla a tak mám v plánu pustit se do dalších příběhů této série. Jako vždy se mi u sérií dostane do ruky až několikátý díl. A tak se v závislosti na nabídce knihovny (dostupné - nedostupné) těším na další případy. Ovšem musím si je dávkovat pozvolna, protože jakmile přečtu víc knih od jednoho autora za sebou, děje mi pak splynou v jeden. A já už nevím, o čem která kniha byla. A to je škoda.

19.08.2022 5 z 5