kopeceli kopeceli komentáře u knih

Modrý pták Modrý pták Marie-Catherine Le Jumel de Barneville Aulnoy

Překrásná pohádka plná moudra, lásky a překážek, které nakonec překoná. Nebýt nabídky ke stažení zdarma, nevěděla bych o ní. Mám velikou radost!

01.09.2021 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Krásný, poetický příběh. Jsem ráda, že jsem se dostala k této verzi pohádky. Jdu spát s hezkým pocitem na duši.

31.08.2021 5 z 5

Podivné námluvy lorda Petra Podivné námluvy lorda Petra Dorothy L. Sayers

V tomto díle byla pro mne problematická Petrova žvanivost. Ztrácela jsem se v těch někdy rádoby vtipných předlouhých souvětích, které měly zřejmě jen zvýšit napětí. Jinak zápletka i rozuzlení byly zajímavé, i když vrah byl jasný, chtěla jsem vědět, jakým způsobem to udělal.

31.08.2021 3 z 5

Liljecronův domov Liljecronův domov Selma Lagerlöf

Moje milovaná kniha, jediná, kterou čtu opakovaně už od mládí, kdy jsem měla velmi blízko k Maličké. Později jsem více cítila s Majou-Lisou a nyní jasně vede maminka Maličké. Za pár let budu ažurovat povlečení s babičkou. Všechny věky ženy mají v knize své nezastupitelné místo.

22.08.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha mého dospívání. Poslední léta už jen souhrn pocitů, které byly tak silné, že mě stále provázely. Nutilo mě to vrátit se k téhle knize a znovu číst. Jsem unavená, mnohdy se špatně soustředím, ale teď jsem se zase zaposlouchala do vyťukávání zpráv mezi vězni a rozlétla se mezi hvězdy do minulých životů. Stále se zabývám myšlenkou, že Jack London psal to, co zažil, čemu věřil, co viděl. Kolik toho prožil z této knihy? Je to silné dílo, léty se nic nezměnilo, mám zase o čem přemýšlet.

22.08.2021 5 z 5

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Teda jestli je nějaká kniha těžký brak, tak je to tato. To přece nemohla napsat SB? Škoda času s touto knihou.

22.08.2021 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tak to byl nářez. Vyprávět paní Mornštajnová umí. Hotýlek je tak sugestivní, že mě přiměl vybavit si dobu socializmu, ale tentokrát bez ohledu na to, co nepěkného přinesl naší rodině. Prožívala jsem opravdu život Mánesových. Tak tohle se mi už nestává.

21.08.2021 5 z 5

Dopisy rodičům z let 1922–1924 Dopisy rodičům z let 1922–1924 Franz Kafka

Pro Kafkovy obdivovatele je to důležitá kniha. Ofocené dopisy a korespondenční lístky jsou sice hlavně informací o jeho rukopisu, asi málokdo je dokáže přečíst, ale jsou přeložené a přepsané na protější straně. K tomu kvalitní vysvětlivky a doplňující informace. Za mne velmi dobře zpracovaná, pěkná a zajímavá kniha.

21.08.2021

Praktické rady a návody pro domácnost, zdraví a krásu Praktické rady a návody pro domácnost, zdraví a krásu Jaroslava Vavrošová

Opravdu kvalitně zpracované informace, hodně jsem se dozvěděla. Text je přehledný, psaný srozumitelně. Doporučuji.

21.08.2021

Příručka pro přežití ve městě Příručka pro přežití ve městě Zuzana HustMaš (p)

Víceméně pro začátečníky v bezdomovectví - praktické informace. Asi vtipné.

20.08.2021 4 z 5

Malá kniha buddhistické moudrosti Malá kniha buddhistické moudrosti Richard Saint-Ruth

Velmi hezké vydání, které netíží v kabelce. Krátká zamyšlení, která nikomu neublíží a je lhostejné, jakého je vyznání. Pěkný dárek.

19.08.2021 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Kniha se mi četla dobře, postupně se zvyšovalo napětí, před koncem nešla odložit. Přesto jsem celou první polovinu řešila nepochopitelné profesionální selhávání policie, neřešené úniky informací, pocit, že švédská policie má špatně nastavená pravidla, díky nimž se jeví neschopně. Zázračné vyřešení obou případů na mne působí nepravděpodobně, spíš jako náhoda a vyřízení si rodinných problémů, ke kterým by stejně časem došlo.

16.08.2021 4 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Jedna z nemnoha knih o znásilnění, kterou snad zvládne číst i oběť, když se vyhrabe z nejhoršího. Jasně že je to kniha určená k odpočinku, ne k psychoanalýze, nicméně je tak optimistická, že bych ji klidně jako podpůrnou zařadila. Je také velmi čtivá jako všechny knihy Brownové. Času stráveného se Skandálem nelituji a ještě chvíli o ní budu přemýšlet.

12.08.2021 5 z 5

Dívka jménem Willow Dívka jménem Willow Sabine Bohlmann

Kluci mají Willa, hraničářského učně a dívky zase Willow, začínající čarodějku. Poezie a dobrodružství, kouzla a kamarádství, útěcha pro ty, kdo nesnadno navazují vztahy. Třeba proto, že mají bohatou duši nebo možná překonávají problémy domácího násilí. Kouzelný les, zvířata, čarodějky vytvoří ve fantazii místo, kde je hezky. Četla jsem jedním dechem a to už mám mladá léta dávno za sebou.

08.08.2021 5 z 5

Sherlockové Holmesové Sherlockové Holmesové * antologie

Konečně bylo mi potěšením seznámiti se očitě s legendárním Léonem Cliftonem! Však to byl zcela jistě on, kdo vypátral Zahradníka ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Nikde mi dosud toho nebylo možno, neb rodina naše jich nevlastní, čítávala žánr o honácích dobytka.

Některé povídky v knize jsou velmi povedené, jiné vtipné pouze archaickým jazykem, mnohé nudné. Proto mi čtení trvalo trochu déle, stihla jsem si jej zpestřit přečtením jiných dvou knih. Ale nakonec po dočtení nejsem zklamaná, dalo se to.

31.07.2021 3 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Ano, je to starší kniha SB a z nich je jednoznačně nejlepší. Před lety byla právě ona mou první od této autorky. A díky ní jsem čas od času sáhla po některé novější. Teď jsem ji zkusila znovu - a četla celou noc - a to jsem si pamatovala větší část knihy! Jen toho vraha jsem si vsugerovala někoho jiného, takže jsem na konci koukala jak puk. Víkend mi začal hezky.

31.07.2021 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Čtivé, napínavé, celkově povedené. Zápletka je uvěřitelná, vraha jsem ani ve snu netipovala toho, který to nakonec byl, i když zdatný čtenář detektivek by ho asi odhadl. Tahle kniha mne bavila moc.

28.07.2021 5 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Zjistila jsem, že tuto knihu jsem už před pár lety četla, ale nijak mi to nevadilo. Znovu mne zarazila postava Mirandy a tajemství jejího intimního šperku. Kniha mě nenudila, i když jsem znala rozuzlení. Je to oddychovka jak má být.

24.07.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Myšlenkové pochody dospívajícího kluka. Do půlky jsem je zvládla a docela mě to i zajímalo. Pak už mě unavoval dlouhý text bez odstavců, v podstatě nic zajímavého. Už jsem dlouho dospělá, navíc holka a Evropanka. Měla jsem tuhle knihu číst o víc jak 30 let dříve.

22.07.2021 3 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Tak to bylo dobrodružství! Moc si na druhé díly nepotrpím, obyčejně už nemají co nového říct, ale Hořící most je velkou výjimkou. Čaroděj Flanagan mě donutil nejen tento díl shltnout, ale teď jsem teda napjatá, co s Evalyn a Willem bude dál... Beru na milost díl třetí. A to mluví za vše.

19.07.2021 5 z 5