Sherlockové Holmesové

Sherlockové Holmesové https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46277/sherlockove-holmesove-esx-46277.jpg 3 8 1

Povídky od různých autorů na detektivní téma.Jsou zde zastoupeny nejrůznější typy povídek od humorných přes literární brak až k psychologickým případům. Prémie edice. Slunovrat: Edice české klasické prózy a poezie. Obsah: 1.Ignát Herrmann - Sherlockové Holmesové 2.Jaroslav Hašek - Zlodějské dobrodružství pana Tevlína 3.Z pamětí amerického detektiva Leóna Cliftona 4.Karel Mečíř - Souboj 5.Karel Poláček - Z vypravování listonošova 6.Eduard Bass - Světlo v tmách 7.Jan Weiss - Miluj svého bližního 8.František Langer - Prohnaný podvodník 9.Karel Čapek - Zmizení herce Bendy 10.Jaroslav Havlíček - Pomsta 11.Emil Vachek - Putování v kruhu... celý text

kopeceli
31.07.2021 3 z 5

Konečně bylo mi potěšením seznámiti se očitě s legendárním Léonem Cliftonem! Však to byl zcela jistě on, kdo vypátral Zahradníka ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Nikde mi dosud toho nebylo možno, neb rodina naše jich nevlastní, čítávala žánr o honácích dobytka.

Některé povídky v knize jsou velmi povedené, jiné vtipné pouze archaickým jazykem, mnohé nudné. Proto mi čtení trvalo trochu déle, stihla jsem si jej zpestřit přečtením jiných dvou knih. Ale nakonec po dočtení nejsem zklamaná, dalo se to.