kopeceli kopeceli komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tuto knihu jsem si s sebou vzala do nemocnice a moc dobře jsem udělala! Milé vyprávění mě nenudilo, vtipné dialogy donutily smát se nahlas, k tomu svět knih... Přesně tak jsem celé dětství a mládí četla, jako Animant - krásné jméno, že? Úplně jsem zapomněla na to, co mě čeká, na svůj strach a při dočítání i na nepohodlí po operaci. Takže knihu vřele doporučuju.

18.01.2021

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Souhlasím s tím, že toto je výjimečná kniha. Nejde jen o to ji přečíst, o ní se musí přemýšlet. Jsem vděčná za každý den v České republice, za to jak se máme dobře a počítám do toho i dobu pandemie. Doporučuju všem přečíst si nejprve autorčin úvod a po zdolání knihy se k úvodu vrátit. Za tuto knihu paní Špitálníkové děkuji, za její odvahu, co největší objektivitu, neodsuzování. I za chvíle, kdy to pro ni bylo těžké.

14.01.2021 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Nevím, mě prostě připomíná Dianu Gabaldon. Konec je ukrutně sladký, ale kdyby to po všech těch hrůzách ještě špatně dopadlo,nikdo by si od stejného autora už nic nepřečetl, takže se to dalo čekat. Já si tedy ráda odpočinu zase u jiné knihy.

14.01.2021 3 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Kniha, kterou nejde zhltnout. Úžasný zážitek, hodiny přemýšlení, dohledávání dat z historie, diskuzí se známými. A po letech stále vzpomínky na určité pasáže, stále potřeba znovu vzít tuto knihu a přečíst alespoň kousek. Je prostě skvost.

10.01.2021 5 z 5