Konvalinka987 Konvalinka987 komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Myslím si, že se jedná o opravdu hodnotnou knihu. Kniha je čtivá, zajímavá a opravdu ji doporučuji k přečtení.

13.12.2018 5 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Je to moc pěkná knížka, je čtivá a dojemná. Poukazuje na život v Indii, který je velmi drsný. Člověk si pak začne vážit toho, že žije v ČR.

22.02.2017 5 z 5

Zajímavá kniha. Mohu jen doporučit. Úplně se člověk vžije do té doby a dokáže si to představit. V knížce jsou vložené téměř filosofické myšlenky. Jediný co mi trochu vadilo, tak bylo časté opakování frází- " s lejnem mezi prsty" a " zní mi to jako bzučení mouchy v uších".

25.04.2014 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Moc pěkný historický román z počátku křesťanství. Jen bylo na mě moc drasticky vykreslené vraždění křesťanů. Kniha mi hodně přinesla.

11.08.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knížka je pěkná. Líbí se mi, že autorka poukazuje na to, jak hrozný muselo být černoškou v Americe v 60. letech. Ukazuje nám, jak to měli černoši těžký.

20.03.2017 4 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Knížka byla nádherná, čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Zavede člověka do oblasti vědy - biochemii a přitom je zajímavá i pro laika.

17.02.2017 5 z 5

Malý šikanista Malý šikanista Renáta Navrátilová

Úžasná knížka, úplně mi mluvila z duše. Pohodová knížka. Naprosto jsem autorce rozuměla. Pohodová knížka. Napsáno s nadhledem.

12.10.2022 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Knížka je pěkná, ale není tam moc děj. Jedná se o takové příběhy z večerní školy. Vše je o tom, jak pan Kaplan bojuje s cizím jazykem, jak filosofuje a přemýšlí o věcech. Líbí se mi, jak tam jsou vykreslené hůmorné situace, které vzniknou špatnou výslovností a také popis ostatních studentů.

13.12.2018 4 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Jedná se o velmi čtivou a dojemnou a smutnou knížku. Doslova jsem jí hltala. Líbí se mi, že si autorka všímá lidí, kteří jsou na okraji společnosti, přestože chtějí do společnosti patřit. Poukazuje na problém sociální fóbie.

27.02.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha pojednává o životě na farmě. Popisuje nám, jak je život na farmě náročný. Čekala jsem, že bude čtivější.

06.02.2017 3 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. 1. díl jsem celý přečetla až na potřetí, ale pak už mě to opravdu chytlo Celkově by se dalo říci, že je kniha velmi čtivá a zajímavá. V první knížce popisuje, jak žila s masajem, což je velice zajímavé a pro Evropany naprosto nepředstavitelné. Přišlo mi, že snažila spisovatelka najít pro sebe "lepší život" než který žila ve Švýcarsku. Velmi hezky poukazuje na to, že i když by se nám mohlo zdát, že v Africe není stres a mají spoustu času, tak je důležité si uvědomit, že mají úplně jiné problémy.Druhý díl - Zpátky z Afriky se mi líbil asi ze všech dílů nejvíce, popisuje návrat do Švýcarska a výstup na Kilimandžáro. V této knize si její život člověk dokáže docela dobře představit. Třetím dílem mi připadá, že jím autorka dost natahovala knihu.

27.06.2016 5 z 5

Srdce a skalpel Srdce a skalpel Jan Cimický

Úžasný, čtivý a dojemný příběh.

08.07.2014 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

V knize je ukázáno, jak je nebezpečné, když jsou rodiče příliš ctizadostivy. Jinak moc hezký historický román. Velmi zajímavý příběh.

15.04.2021 5 z 5

Cizí světy Cizí světy Jan Cimický

Knížka poukazuje na smutný a těžký život nemocného člověka (schizofrenika). Knížku jsem úplně hltala. Opravdu moc čtivá. Jen by mohla být delší.

16.12.2018 5 z 5

Císařův stín Císařův stín Johannes K. Soyener

Velmi pěkný historický román. V knize jsou popsány hrůzy, které vojáci zažívali při tažení s Napoleonem. Úplně to člověka vtáhlo do děje a už si jenom člověk přál, aby to už skončilo.

10.11.2018 4 z 5

Fata Morgána Fata Morgána Deborah Challinor

Velmi pěkná a čtivá kniha, která nám líčí nelehký osud dívky Tamary odehrávající se na Novém Zélandu. Kromě toho nás také upozorňuje na podřadné postavení Maorů na Novém Zélandě v 19. století a na búrské války, které se odehrávaly v Jižní Africe.

13.12.2016

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Velmi pěkná a čtivá knížka. Ukazuje nám dva odlišné "světy" - Indii a USA. Příběh je velmi zajímavý.

21.07.2016 5 z 5

Prchající stín Prchající stín Jan Cimický

Úžasná knížka, kterou jsem doslova hltala....MOC MOC A MOC doporučuju. Je čtivá a pobaví člověka, Vtáhne velmi lehce do děje. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

04.07.2014 5 z 5

Příběh královny Ester Příběh královny Ester Francis J. Hudson

Jedná se o velice zajímavý příběh, i když trochu smutný. Knížka vás vtáhne do děje. Moc se mi líbila. Doporučuju.

15.04.2014 5 z 5

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Kniha nás zavádí do období Války růží. Poukazuje nám, že se jednalo o období velké nejistoty, kdy člověk nemohl věřit téměř nikomu. Také je zde poukázáno, že se postavení šlechticů může velmi rychle otočit z pozice, kdy je člověk obdivován a oslavován a tleskají mu zástupy lidí až po situaci, kdy je v roli chudáka/ubožáka. Kniha je čtivá a pěkná.

27.05.2021 4 z 5