knihveru knihveru komentáře u knih

Expedice: Můj milostný příběh Expedice: Můj milostný příběh Bea Uusma

Přečteno jedním dechem. Nádhera. Autorka vás vtáhne do děje a nepustí. Největší klady knihy vidím v úžasném grafickém zpracování a v samotné autorce. Její zaujetí je až nepochopitelné. Moc bych jí však přála, aby se jednou dopátrala dalších faktů a já si mohla přečíst pokračování.

27.05.2021 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Jedenáct příběhů, v nichž jsou hlavní hrdinky ženy. 2 povídky jsou dlouhé, zbytek povídek je vždy na pár stránek. Řekla bych, že kniha nenadchne ani neurazí. Za týden nebudu vědět, že jsem ji četla. Není tam nic, kvůli čemu by stálo za to si ji pamatovat.

06.02.2024 3 z 5

Kočičí kožich a velbloud u Velké čínské zdi Kočičí kožich a velbloud u Velké čínské zdi Dominika Sakmárová

Kniha se mi velmi líbila, bylo to velice čtivé a vtipné, autorka působí sympaticky. Kulturní rozdíly jsou vděčné téma. Určitě sáhnu i po její další knize, která má vyjít příští rok.

05.12.2023 5 z 5

Kateřina v říši kimči Kateřina v říši kimči Kateřina Kang

Kniha zajímavá, místy úsměvná. Je to komiks, takže přečteno během velice krátké doby. Více na tom asi není co hodnotit.

16.10.2023 4 z 5

Život po Kafkovi Život po Kafkovi Magdaléna Platzová

Kniha dle mého gusta. Částečně vychází z reálných podkladů, lehce se čte, zajímavě napsáno, rozsah akorát. Co bylo náročnější, bylo časté střídání časových období. Kniha není jen o Felice, důraz je kladen i na hodně jiných lidí. Pěkné čtení, ale není to kniha, která ve vás bude rezonovat ještě dlouho po jejím odložení.

06.04.2023 4 z 5

Částečně mi to přiblížilo tehdejší realitu života na Špicberkách, kvůli tomu jsem knihu četla a proto jsem docela spokojena. Je to hodně popisné, krajina, počasí, zvířata, dojmy, atmosféra místa, chybí více akce. Nešlo mi do hlavy, jak spolu vydrželi ve třech v jedné malé chatičce při polární noci.

13.03.2023 3 z 5

Noc v Orient expresu Noc v Orient expresu Veronica Henry

Celkově příjemné čtení, zvládnuto za dva večery. Na začátku hodně postav, občas mi trvalo si vzpomenout, o koho jde. Kniha vypráví příběhy několika párů, ne na všechny je však kladen stejný důraz. Největší počet stran je věnován příběhu Adele a Jacka, což mi trochu vadilo. Nejméně uvěřitelná mi přišla dějová linka se Simonem a Stephanie (a Simonovými dětmi).

31.01.2023 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Dobré, ale pasáže s vyšetřováním mě bavily méně. Pro lidi trávící čas sledováním sociálních sítí to však nebude dostatečně šokující kniha. Konec z budoucnosti mě zklamal.

20.10.2022 4 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Vybráno pro ukrácení času před dovolenou v Řecku :) Kniha se čte velmi lehce. Pěkná červená knihovna. Někdy bych si však chtěla přečíst romantickou knihu s reálnými hrdiny. Kde nebude hlavní hrdina vždy svalnatý, opálený, bez deka tuku navíc a žena nebude jako manekýna s dokonalou postavou.

14.05.2022 4 z 5

Tak nějak nevím. Osobně se mi více líbila první kniha, která byla celistvá. Tohle bylo na mě moc rozkouskované. A na konci byla Lucka fakt otravná.

13.01.2022 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Tak není to žádné veledílo, ale záznam pamětí žen, které přišly o své muže při hornických neštěstích. Jak se s muži seznámily, jak se dozvěděly o jejich smrti, jak probíhal jejich další život. Vychází z reality. Pro mě lepší než opěvovaný Šikmý kostel.

12.11.2021 4 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Kniha se četla dobře, není to tak děsivé. Jelikož tento typ literatury čtu jednou do roka, nemohu hodnotit kvalitu.

02.09.2021 3 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Těšila jsem se na oddechové letní čtení, ale to se úplně nepovedlo. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale bohužel mi paní autorka nesedla. Její vyjadřování a hodnocení ostatních se mi místy hodně nelíbilo a bylo až vulgární. Paní možná bude schopná delegátka, ale nejsem si jistá, zda by měla určité věci publikovat.

09.08.2021 2 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Knihu jsem si vybrala na odreagování a tak to i beru. Humor většinou dobrý, někdy to bylo trochu humpolácké, někdy cynické. Snad to příliš neodpovídá realitě.

19.02.2024 3 z 5

Věci, které mi nedají spát Věci, které mi nedají spát Mia Kankimäki

Asi nemůžu úplně hodnotit. Dočetla jsem někam k 70. straně a nemohla se donutit pokračovat. Nebavilo mě to. Možná na to nebyl ten správný okamžik. Autorka se v knize hodně obrací k Sei, to bylo trochu neobvyklé, ale líbilo se mi to. Velice netradiční byly i ty seznamy.

16.01.2024

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Jedná se o příběhy několika lidí, navzájem propojených rodinnými nebo milostnými vazbami. Ze začátku dělá problém orientace v osobách a vzájemných vztazích, ale to se časem zlepší. Jak děj postupoval, nemohla jsem knihu odložit, tak jsem byla zvědavá, co z toho vzejde. Konec nečekaný, působivý, ale nemůžu si pomoct, čekala jsem za tím vším ještě něco víc.

13.11.2023 4 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Tahle kniha byla velký přehmat. Podle obálky jsem čekala příjemné čtení na podzimní večer, něco ve stylu Julie Caplin, místo toho je kniha spíše depresivní. Autorka nechává hlavní hrdinku větší část knihy pospávat, sebelitovat se, pít a neustále opakovat, jak na nic nemá sílu. Ke konci se to pak zlepšuje. Tři hvězdy hlavně za to, že to přelouskáte za pár hodin.

10.11.2023 3 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Kniha je poměrně obsáhlá. Je třeba počítat s tím, že Lůca si jede svoje, takže se smiřte s tím, že Marvel je téměř na všech fotkách a zmínky o něm jsou snad v každé třetí větě. Nejvtipnější byla pasáž s bráchou. Nelíbilo se mi, že si to Lucka v závěru ulehčovala + nějaké další věci, ale to je její věc :)

26.07.2023 4 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Kniha byla zklamáním. Nedočetla jsem. Čekala jsem něco úplně jiného. Vtipné to není vůbec, pořád se tam řeší jen klimatická změna, černošská a především židovská otázka. Autor nesympatický.

02.05.2023 2 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Mám ráda katastrofické filmy, takže kniha mě bavila. Přečteno za pár hodin. Ne všechno je věrohodné, např. postava Thea se zdá nesmrtelná. I další věci jsou tam méně uvěřitelné, nicméně jako celek za mě dobré. Nezbývá než doufat, že se někdo neinspiruje.

03.03.2023 4 z 5