knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Láska Ondřeje Vazdy 2. díl Láska Ondřeje Vazdy 2. díl Vlasta Javořická

Láska Ondřeje Vazdy 2.díl
Román z maloměsta Vlasty Javořické – pokračování už velkoobuvníka Ondry, další osudy lidí v jeho okolí, následuje i svatba, ale vztah se komplikuje. Druhý díl má větší spád. Dávám 4 hvězdy a doporučuji

13.02.2024 4 z 5

Láska Ondřeje Vazdy 1.díl Láska Ondřeje Vazdy 1.díl Vlasta Javořická

Láska Ondřeje Vazdy 1.díl
Jednohubka Vlasty Javořické. Román z maloměsta jak se z malého švícka stal velkoobuvník. Není to příběh Bati, ale je zajímavé sledovat osudy a vlastnosti lidí v jeho okolí. Těším se na druhý díl. Dávám 3 hvězdy.

12.02.2024 3 z 5

Olívie / Olívie a On Olívie / Olívie a On Táňa Keleová-Vasilková

Olívie / Olívie a On
Krásné čtení, i když trochu smutné. Příběh ze života koncertní houslistky Olívie a její rodiny. Divná nevyrovná sestra Petra, která má dítě, ale stará se o něj babička. Bratr Lukáš k rodičům jezdí velmi málo, se sestrou Olívií se občas sejdou na večeři , Olivie bydlí v podnájmu, které nedobrovolně střídá . Poznáváme její přátele a různé osudy. Dva díly v jedné knize, mám pocit, že je otevřený konec a autorka si nechává „vrátka“ pro třetí díl. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

11.02.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Vinice ve Francii
Klasická „Caplinovka“: Hattie má zlomené srdce, utíká do Francie, kde má organizovat svatbu své sestřenice. Tam se zamiluje do Luca. Příběh plný dobrého jídla, pití a romantiky ... Dávám 3 hvězdy a milovnicím Julie Caplin doporučuji

04.02.2024 3 z 5

Eugenie: Příběh české hoteliérky
Lidičky, to bylo čtení. Skutečný příběh poutavě vyprávěný Janou Poncarovou. Hlavní hrdinka Eugenie za první republiky, život smetánky a domluvený sňatek s majitelem hotelu Continental v Plzni. Válečné kapitoly mi svíraly krk, ale přežila jsem (nerada čtu válečné příběhy). Eugenie přijde během náletu o část rodiny, válku přežije v Plzni, není to jednoduché. Koncem války pozná muže, který bude osudným ... nebudu nic prozrazovat, doporučuji a dávám 4 hvězdy.

29.01.2024 4 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Deník zoufalé třicítky
Dočetla jsem milou knihu. Úsměvné příhody ze života Lenky, která si myslí, že jí „ujíždí vlak“. Je nezadaná a ráda by našla toho pravého. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

24.01.2024 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Marie Laval

Bezpečný přístav
To bylo nádherné čtení! V mobilní knihovně ve žlutém autíčku, jezdí knihovnice Jenna na ostrově Skye, kam utekla před neurvalým snoubencem. Autíčko nazývá Pryskyřník pro svou barvu, parkuje před chalupou U Mořské panny, kde bydlí. O knihovnické práci se moc nedočteme, převládá romantika a tajemství v úžasném prostředí skotských ostrovů. Příběh Jenny, malé Katrin a jejího drsného strýčka vás jistě pohltí jako mne. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

20.01.2024 5 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Schovávaná
Příběh Šárky, její maminky Heleny a babičky Sidonie je ze života, čteme o vztazích, místy vtipné hledání nerovných partnerů. Šárka učí češtinu a zdědí na průmyslovce třídu i kabinet po odchozím učiteli Ivanovi, kterého obdivuje a časem se i zamiluje. Otec Šárky odešel od rodiny a matka Helena „blázní“ za mladším , s babičkou prožíváme nelehké i vtipné historky ...
Není to červená knihovna. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

14.01.2024 4 z 5

Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Joza Břízová

Měla jsem ji, podle ní jsem se koncem 60. let učila vařit. Je nejlepší! Před lety jsme tuto knihu předala mladším ...

26.12.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Dočteno 19.12.2023. Nejdřív to drhlo (střídání minulost a současnost), ale zorientovala jsem se a příběh se mi docela líbil, ale druhá polovina knihy je smutná a pro mne už to není ono. Jen je kniha těžká a blbě se drží. 600 stran a hodně prázdného místa mezi kapitolami. Klidně by to šlo v tisku zredukovat, ale grafické zpracování je takové, jaké je, tak namastit svaly . Celkový dojem je na 3 hvězdy.

12.12.2023 3 z 5

Kdo zachránil jeden život Kdo zachránil jeden život Ilona Borská

Kdo zachránil jeden život
Zajímavé, ale moc odborné a smutné. Nedočetla jsem. Přesto dávám 4 hvězdy.

10.12.2023 4 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Co to bude?
Knihu skvělé autorky jsem opět přečetla jedním dechem. Tentokrát to bylo neveselé čtení. Příběh se točí okolo Jany ve středním věku, které náhle zemřela mladší sestra a zanechala po sobě malinkou dcerku. Jak vše dopadne, přečtěte si – doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

09.12.2023 4 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Nedočetla jsem z vlastní viny: kniha povídek mě nezaujala a po 4. povídce jsem knihu odložila ...

05.12.2023 2 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Koloušek
Líbila se mi první kniha Coura, druhou knihu jsem ještě nečetla a třetí kniha Koloušek se mi líbila moc. Další příhody herečky Lucky a její dcerky Kiki jsou úsměvné i smutnější, rozhodně se nenudíte. Doporučuji a dávám 4 hvězdy.

04.12.2023 4 z 5

Blues opuštěné postele Blues opuštěné postele Petra Lejsková-Langová (p)

Blues opuštěné postele
Dívka na obálce má sice medové vlasy jako hrdinka románu Adriana, ale jinak mi moc nesedí. Možná je to účel autorky ...
Adriana je „sexuální mlátička“ , která jde po chlapech ať je to zralý ženatý chlap jako Marek či jeho dospělý syn Vik, nebo někdo jiný. Román se čte pěkně, stejné situace jsou vyprávěné pohledem Adriany a hned zase Marka. Já bych Adrianu někdy s chutí propleskla.
Čtenářka si může vybrat, komu bude fandit. Dávám 4 hvězdy

30.11.2023 4 z 5

Příběhy domů slavných - Na známé adrese Příběhy domů slavných - Na známé adrese Blanka Kovaříková

Četla jsem už dříve a ráda se časem ke knize vrátím

29.11.2023 4 z 5

Moje dcerky ji milovaly

25.11.2023 5 z 5

Praha v srdci Praha v srdci Renáta Fučíková

Praha v srdci
Mám ráda pragensia, jak se něco objeví v knihovně, chci si to přečíst. Jsem „venkovská“, ale šedesát let jsem v Praze žila a Praha je i mému srdci blízká. V r. 2016 jsem přečetla tuto zajímavou knihu Renáty Fučíkové a věděla jsem, že se k ní časem vrátím. Neuplynulo moc let a knihu jsem si opět půjčila. Nádherné ilustrace a vyprávění o některých objektech, které jsou autorce blízké, mě opět nadchly. Příběhy jsou podávány v několika větách a velmi čtivé. Doporučuji čtenářům od 10 do 100 let a dávám 5 hvězd.

24.11.2023 5 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Prodloužená jízda
Lehce úsměvné historky ze života Václava Kopty, které možná znáte z rádia. Žádný zázrak, ale pobaví a to je účel. Dávám 3 hvězdy.

22.11.2023 3 z 5