knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nemám slov. Tohle bylo něco tak strašně zajímavého a zároveň děsivého, že to rozdýchávám ještě teď. Že se žije v KLDR špatně jsem tak nějak věděla. Tento příběh vás ale srazí do kolen.
Veškeré věci, co se tam dějí a nad kterými jsem se pozastavila, jsem si značila lepíky. A vyplýtvala jsem 3 ty sloupečky, takže si asi dokážete představit, jak to vypadá :)
Knihu mohu jedině doporučit a od autorky si ještě ráda něco přečtu.

31.08.2021 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Jako první bych ráda podotkla, že tohle je prostě neskutečně zajímavý příběh - respektive ne tak ten příběh, jako spíš to téma, ten nápad. O spánku jsem ještě nic nečetla a po doposlouchání knihy Proč spíme mě to zaujalo.
Zbytek už tak doby nebyl. Takové plytké postavy, ke kterým jsem si prostě nedokázala vytvořit nějaký vztah. Děj byl taky nic moc. Takové hůře psané starší fantasy (i když tohle není úplně fantasy, ale jde mi o ten styl psaní, kdo četl, snad pochopí, co tím myslím - ta jednoduchost a přímost a ...) typu Tajný kruh, Škola noci, ...
Suma sumárum? Neskutečně originální nápad s horším zpracováním.

31.08.2021 2 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Tohle bylo tak moc fajn! Od autorky už mám přečtenou celou předchozí sérii a musím říct, že tohle se mi prostě líbilo mnohem víc (a to jsem ji celou hodnotila 5/5)
Kniha má vše, co člověk jen může potřebovat - skvělou romantickou linku, sympatické postavy a pěkné myšlenky. Celý příběh se navíc odehrává v Anglii, kterou mám ráda a Oxford! Ten snad zná každý
A ta obálka? No nekup to
Už se moc těším na další díl, který má vycházet 11.10. (nezapomeňte si to poznamenat do kalendáře )

25.08.2021 5 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Moc fajn oddechová kniha.
Od autorů moje první a na ty vánoční už se moc těším!

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - odpočinkový letní příběh, u kterého se zasmějete.

18.08.2021 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

(Knihu jsem četla v anglickém originále)
Tato kniha byla boží! Od autorky sic něco nevídaného, ale i tak se jí to moc povedlo. Prude jsem, na rozdíl od některých, měla vcelku ráda a Quint byl taky moc fajn.
Téma záchranné stanice byl taky skvělý a ještě jsem ho nikde neviděla.
Mohu moc doporučit jako skvělé letní čtivo… a kdyby někdo chtěl číst v angličtině - tohle je ideál, je to poměrně jednoduché a čte se to samo :)

18.08.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Já tuhle sérii miluju! Od začátku až do konce! Byla to neskutečná jízda a já si ji moc užila!
Hned bych to začla číst znovu.
Blake je fakt boží a Jude skvělá!
Tuhle knihu i celou sérii mohu jedině doporučit :)

16.08.2021 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Skvělý!
U čtení jsem téměř nedýchala a občas měla husí kůži. A přesně to by měl dobrý thriller dle mého splňovat! Po mnoha neúspěšných pokusech jsem na něj konečně narazila! A neskutečně jsem si to čtení užila.
Mohu doporučit, je to neskutečně čtivé a od čtení se nedá odtrhnout!

15.08.2021 5 z 5

Bard z Rilanty Bard z Rilanty Filip Okáč

Není to vůbec špatná kniha… Jen bych ji kvůli své jednoduchosti zařadila mezi čtivo pro děti. Ta jednoduchost je největší kámen úrazů… celou knihu jsem četla cca hodinu a to všechno, co se tam událo by třeba SJM (sem si můžete dosadit téměř kteréhokoli fantasy autora) napsala na minimálně 400-500 stránek. A tahle kniha jich má 144… :D
Kdybych byla mladší, asi by to bylo top, ale takhle mohu doporučit dětem do 13-14 let, nebo lidem, kteří třeba nejsou zvyklí číst, či chtějí nějakou skutečně jednoduchou jednohubku.
Ale napsané je to moc hezky, autor má určitě potenciál :)

15.08.2021 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Skvělý!
Jsem teprve u druhého dílu, ale už téměř se 100% jistotou mohu říct, že tohle bude má srdcová série.
SJM fantasy prostě umí.
Kniha napěchovaná dějem od začátku až do konce. Zvraty, které vám nedají spát. Boží postavy, které byste chtěli znát v realitě. A Rychlotlapka! :D
Moc se těším na další díl.

13.08.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Neskutečně čtivá kniha, která vás neustále drží v napětí.
Co mi ale trochu vadilo bylo to, že to ani nebylo tolik o vyšetřování vraždy (to byla max 1/3 knihy), jako spíš o tom hypnotizování.
I tak to ale bylo moc fajn a mohu ji s klidným srdcem doporučit milovníkům tohoto žánru.

13.08.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle kniha byla neskutečně krásná (i když je asi fakt ujetý to takhle říct vzhledem k ději…).
Nevídaně silná hlavní hrdinka, která to v životě skutečně nemá lehké.
Takovou bezmoc jsem u knihy dlouho nepociťovala.
Mohu jedině doporučit, ale vězte, že to je skutečně těžké a nepříjemné téma.

12.08.2021 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Asi takhle… určitě se to řadí mezi ty horší knihy této autorky… i tak jsem si ale čtení užila. Hlavní hrdinka mi přišla fajn a Setha nešlo nemít rád.
Bylo fajn taky projednou vidět tu stinnou stranu “popularity” a to, jak jsou lidé vypočítaví a člověka vždy jen využijí. Ta zoo tam taky byla moc pěkné zpestření knihy, o kterém jsem snad ještě nečetla.
Námět fajn, ale děj slabší.
Upřímně… z těch recenzí tady jsem se bála, že to bude o dost horší… ale fakt to podle mě až tak špatné nebylo… určitě jsem četla mnohem horší knihy stejného žánru.

12.08.2021 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Já to prostě miluju!
Prázdninové čtení, které se prostě nejlíp čte u moře (nebo u vody obecně).
Postavy byly moc fajn a celé to bylo moc roztomilé.
Narozdíl od předchozí knížky Jenn mi tam chyběla nějaká ta mapka :D Kdyby tam byla třeba mapa té promenády a jeskynního paláce, bylo by to ještě lepší.
Můžu moc moc doporučit, protože Jenn to fakt umí!

11.08.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Neskutečně dobře vystavěná kniha. Fakt bych věřila, že tahle skupina skutečně existovala. Forma rozhovoru byla zajímavá a vlastně jsem nic takového ještě nečetla.
Ale tohle téma prostě není pro mě. Rokenrol mi nic neříká a alkohol + drogy už vůbec ne.
Skvěle vystavěná atmosféra, chápu, že se to lidem líbí, ale já tohle období prostě nerada :D Kdo má ale rád rokenrol takřka potřebuje tuhle knihu :)

07.08.2021 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Moc krásná kniha.
Neobvyklá forma vyprávění tomu dodala šmrnc.
Jestli chcete něco skutečně slowburn - a teď nejde ani tak o délku knihy, jako spíš období, ve kterém se příběh odehrává - je tohle jednoznačná volba. 50 let? Nemám slov.
Skutečně moc hezký příběh, který mohu jen doporučit :)

06.08.2021 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velmi zajímavá kniha a když si uvědomím, že dala vzniknout slovu „robot“, stále tomu nemohu uvěřit.
Tohle dílo dle mého patří mezi ukázková nadčasová díla a dají se číst téměř v jakékoliv době.
Jako povinnou četbu mohu určitě jen doporučit :)

06.08.2021 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Ups... Tohle byl takový ponor do neznámého moře a... nic moc. Tohle mi teda fakt nesedlo. Chvíli jsem dokonce přemýšlela nad tím, že knihu nedokončím. Ale konec byl hezký :)

31.07.2021 2 z 5

Safírová vdova Safírová vdova Dinah Jefferies

Tohle jsem si neskutečně užila. příběh, který vás přenese na nádherně vykreslený Cejlon. Skořicová plantáž, pláže a pocit radosti z toho nádherného prostředí. Zajímavá zápletka, o které jsem ještě nečetla (myslím tu finanční :D). Leo i Conor byli moc fajn a Luise jsem prostě fandila :)

31.07.2021 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Tohle bylo neskutečně skvělé! Příběh totálně boží. Recepty jsou fantastické zpříjemnění knihy.
Taky se mi líbilo množství jídla a vaření - mnoho takových knih jsem ještě nečetla.
Mohu jedině doporučit :)

25.07.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nuže... Tahle knížka mě velmi mile překvapila a dokonce jsem si díky ní řekla, že bych přecijen mohla zkusit přečíst víc klasik.
Poutavý příběh, který si nenápadně plynul. Moc se mi to líbilo a pan Rochester? Toho jsem měla radši než pana Darcyho. Celkově mě i zaujala forma, že k nám - čtenářům - Jana přímo promlouvá a vypráví nám svůj příběh.
Skutečně moc hezké a milé počtení :)

25.07.2021 5 z 5