knihomolkaJani knihomolkaJani komentáře u knih

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

Kniha Vetřelci v našich hlavách čtenářům představuje OCD a to formou rozhovorů mezi Petrem a "vetřelcem" v jeho hlavě.

"A tobě jako nevadí, že takhle plýtvám jídlem? .. Ani ne Pro mě je teď mnohem důležitější, aby to volské oko bylo symetrické."

Celé zpracování je velmi povedené, čtivé, zajímavé, ale i smutné a svým způsobem děsivé.
Kniha je natolik čtivá, že jsem se během okamžiku dokázala do Petra vžít a mnohé části obrečela..
Opravdu oceňuji písmo, které odlišuje Petra od vetřelce. Drobný nedostatek ale vnímám od neodlišení, pokud do vyprávění vstupuje nová postava (Jedná se jen o pár momentů).

"Jsi zlý! Ubližuješ mi! Mučíš mě! Každý den a každou noc!.."

Život s obdobnou poruchou si vlastně vůbec neumím představit a proto moc děkuji Danielovi, že vznikla tato kniha.

"Co to děláš? Proč mi buší srdce? Proč mi je tak špatně? Přestaň!"
"Tuhle nesnesitelnou úzkost budu v Tobě vytvářet pokaždé, když mě neuposlechneš."

Je škoda, že příběh nebyl trochu delší (přečteno máte asi za hodinku), zvláště konec byl utnut velmi náhle.. V knize je zmiňována i postava kamarádky Elišky, která bohužel dostala poměrně pomálu prostoru, na druhou stranu nám ale předala, co měla...
Kniha se skládá celkem z 18 různých kapitol, které nám ukazují různé problematiky a boje se sebou samým.
E-knihu jsem si měla možnost přečíst v rámci spolupráce s autorem.. Děkuju, hodně mi to dalo.

Všem vám tuto novelu moc doporučuji!

Kniha by jistě mohla být vydána i v papírové podobě s menším rozšířením..

17.10.2023 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

"Jak to, že se tolik milujeme, a přitom to s námi neskončí dobře? ... Protože pohádky s dobrým koncem nejsou skutečné." Nebo ano?
Kniha Jen mezi námi je již 4. dílem ze série (v každém díle má hlavní roli jeden z bratrů).

"On je kluk z města a já holka z venkova."
V tomto příběhu se dočkáme hned 3 hlavních hrdinů.. Christopher a Hayden, kteří se pravidelně střídají ve vyprávění.. a jako 3. hlavní postavu zde pasuju kluka jménem Eddie..
Christo je bohatý dědic impéria, perfekcionista, který hledá sám sebe. Hayden je úžasná čistá duše, toužící po lásce, milující přírodu a venkov. Bylo úžasné sledovat jejich společnou a velmi trnitou cestu. To jak se špičkovali i dohadovali..
"Jestli chceš, aby tě cestování obohatilo, musíš do toho jít po hlavě."

Celý příběh mě opravdu velmi dojímal a nese sebou poselství, važme si všeho, co máme.. není to samozřejmost.
Zmiňovala jsem zde i Eddiho, kluk, který neměl lehký osud a pro Christa a Hayden hraje důležitou roli, a který by pro nás všechny měl být vzorem. Laskavý, obětavý, pracovitý..
"Jestli mě někdo soudí kvůli mému vzhledu, tak je to jeho vizitka, ne moje."

Příběhu musím vytknout jen lehce natažený příběh. Autorka to postavám opravdu nedá zadarmo a vy si až do konce nejste jisti, jak to celé dopadne.. Já dočítala se zatajeným dechem. Autorčin styl psaní je velmi sympatický, má moc zajímavé charaktery postav a velmi barvitý popis okolí..

"Nikdy jsem nevěřil v lásku. Myslel jsem si, že je to fantazie, jejíž existenci si namlouvají jen osaměli lidé." Přečtěte si knihu Jen mezi námi a užijte si nádhernou romantickou knihu s příběhem jak na horské dráze a pořádnou dávkou erotiky!

09.10.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Jestli máte rádi fantasy a erotiku, tohle je kniha přesně pro Vás!
"Osud ke mně nikdy nebyl přívětivý a teď s tím nehodlal začít."
Osudové pouto je již druhý díl ze série a začíná přesně tam, kde první díl končí.
Celá kniha je vyprávěna očima hlavní hrdinky.
Ayla je statečná, bojovná, obětavá a velmi tvrdohlavá. Jakmile se dostane z jedná šlamastyky, okamžitě se vrhá nevědomky do další..
V tomto díle ukázala co v ní je a myslím si, že v dalším nám ukáže ještě mnohem více. Dozvědeli jsem se její původ a mnoho dalších věcí, ze kterých se vám zamotá hlava. Příběh je opravdu velmi komplikovaný.
Z celé knihy mám velmi smíšené pocity, ale pozitivně, moc se mi líbila! Autorka jede na vlně zlomit čtenářovi srdce, zahojit ho.. aby mohla zasadit další tvrdou ránu..
Kromě erotiky si zde užijete i pár intrik, pozitivních překvapení a nelítostných bojů..
Trochu mi tu, hlavně v první části, chyběl pohled Kadena. Jeho ego je pořádné, ale je ochranitelský a to se mi tu moc líbilo. "Jsi moje. Nikdo jiný tě mít nebude."
Ten konec? Prosím, ihned potřebuju další díl.. moje srdce pláče a chce pokračování. Dává mi opravdu zabrat vám nic nevyspoilerovat.
Pusťte se s chutí do čtení a užijte si tuhle skvělou erotickou fantasy.
Knihu jsem četla v rámci spolupráce.

06.10.2023 5 z 5

Tajemství prachu a krve Tajemství prachu a krve Anna Beatrix Bártová (p)

"Upíři v Krumlově! No to bude bomba!"
Tato kniha vypadá na první pohled velmi nenápadně, ale skrývá opravdu velmi hezký, zajímavý a napínavý příběh.

"Nastal snad právě teď čas odhalit rodinnou historii více do hloubky?"
Kniha se skládá ze dvou hlavních linií. V té první vystupuje jako hlavní postava Gabriela (rok 2000) a v té druhé zděděný deník její dávné příbuzné Alžběty (deník je datován od roku 1720 do roku 1741).
Dějová linka Gábi je psaná v er-formě a z počátku mě vůbec nebavila, pak se tam ale začalo konečně něco dít. Má partnera archeologa Romana, kterému byly přiděleny vykopané kostry v Českém Krumlově.
"Spolu s odhalenými hroby jako by se na světlo boží dostalo zlo, které se chystalo pohltit toto malebné město na Vltavě."

Dějová linie Alžběty je psaná formou deníků. Alžběta měla zvláštní nadání a dokázala rozumět zvířatům, zároveň pracovala jako velmi blízká pomocnice samotné ´upíří princezně´, Eleanoře Amálii Magdaléně ze Schwarzenbergu. Tato historická oblast mě bavila od samého začátku. Alžběta byla úžasná a její vyprávění o dění na zámku mě dojímalo.

"Duchů se nebojím.. To spíš živých. A také minulosti a kostlivců ve skříni."
Zajisté si oblíbíte nejen hlavní hrdinky, ale i mnoho vedlejších postav, jako třeba detektiva Pavla, který dostal za úkol vyřešit přibývající mrtvoly v Krumlově.. V této knize jsou mrtvá těla jak v současnosti, tak v minulosti.. a povím vám, hlavní hrdinky to opravdu nebudou mít jednoduché.

"Moc a strach z moci k sobě mají překvapivě hodně blízko."
Chvilku mi trvalo si zvyknout na autorčin styl psaní, proto jsem ji i déle četla, ale když se tím prolouskáte, objevíte úžasný příběh. Taky mi trochu vadily nenadálé skoky v ději, kde jsem se hůře orientovala. A jako poslední výtku mám i pár drobných nedořešených věcí (je možné, že jsem to prostě i jen přehlédla).
Za příběhem se skrývá mnoho záhad a tajemství.

Děj je stavěn na reálných základech, přesto se jedná o fikci s nadpřirozenou tématikou!

Na závěr musím pochválit popisy míst, jsem z Českokrumlovska a opravdu jsem se na těch místech viděla.

01.10.2023 4 z 5

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

"Debilní srdce. Debilní, nesmyslný srdce, přestaň tak hloupě reagovat, prosím."

Má to háček je druhý díl ze série sestry Bellingerové.

Jedná se o příběh dvou přátel, kteří v sobě potlačují vzájemnou touhu. V hlavní roli je zde Hannah (sestra Piper) a Fox (kamarád Brendona).
Hannah je tichá dívka, která se každému snaží pomoci. Nejraději má hudbu a proto jí zde najdete opravdu mnoho. Hudba jí dává svobodu a probouzí v ní kreativitu.
Na druhou stranu je tu volnomyšlenkářský Fox s nálepkou nenapravitelného holkaře.. "Hannah mu dala víru, ona byla jeho vírou."

Není to ale jen obyčejný příběh o lásce dvou přátel, jsou zde i vážnější témata jako předsudky.. A to, jak moc předsudky a domýšlení dokáže lidi ovlivnit, jak působí na jejich psychické zdraví. "Zadupal jsem do země jakoukoli šanci na čistý štít. Stal jsem se tím, čím všichni chtěli, abych byl."

Příběh to byl opravdu hezký, na můj vkus ale příliš mnoho popisný a postavy se dlouho hledají.. Chyběla mi tam nějaká ta jiskra, která pořádně vzplála až na konci.
První díl (Holka přes palubu) se mi líbil trochu více.
Příběh doporučuji jako nenáročné čtení.
Příběh je psaný er-formou, stejně jako první díl, trochu mi trvalo se do autorčina stylu začíst.

"Může to být jen tajemství dvou přátel pod rouškou tmy."

Knihu jsem četa v rámci spolupráce.

01.10.2023 3 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

"I nejkrásnější věci můžou být jedovaté."

Ach, tohle pro mě byla opravdu jedna velká emotivní jízda. Brečela jsem na začátku, uprostřed i na konci.. Někdy smutkem z velmi vážných témat, jindy dojetím.

Hlavní hrdinka Bianca je fantastická kuchařka s vlastní restaurací. Jako postavu jsem si jí zamilovala, je zásadová a velmi obětavá. A pak je tu on "Byl to princ Debil, dědic mezinárodní Bourbonové dynastie.." ano, řeč je o proslulém Jacksonovi, je to boháč, co skoro neví co s penězi. Ovšem pod neproniknutelnou slupkou se toho skrývá mnohem víc, mnohem víc tajemství.. "Tenhle mužský je jako creme brulée. Zvenčí tvrdý, ale uvnitř celý měkkoučký a lepkavě sladký."

Výtku mám tedy k nedostatku Codyho v příběhu.. (Pochopíte až si to přečtete)
"Přísáhám, že jsem se snažil neokukovat jí zadek, ale i Achilles měl svou slabinu."

Celý příběh doplňuje i mnoho receptů.

Opravdu oceňuji, jak skvěle se dokázala autorka poprat s vážnými tématy a není to jen sladká romanťárna.. Všechno bylo napsáno tak uvěřitelně a bolestivě.. Ale nebojte, romantickou linku to nezazdilo, jen jí to dodalo na síle.
"Když čas od času nemáte chuť dát mu kopanec do zubů, není to opravdová láska."

25.09.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Bohatá dcerka a mladý pohledný bodyguard, to přece nemohlo dopadnout jinak.. nebooo? "Odpověď ´všechno jsem posral´ nebyla asi právě nejvhodnější."

Tohle je přesně ta kniha, kde si zamilujete jak hlavní postavy, tak i vedlejší.. Přestože zprvu nevíte, co si o nich myslet..
"Proč mě bolelo srdce už teď, když jsem se poznali teprve před malou chvílí?"
Ivy chce za každou cenu svobodu, vypadá jako volnomyšlenkářská slečinka, ale první dojem může klamat.. Za vším se skrývá mnohem víc.. Mnohem laskavější srdce..
"Poslyš, jsi opravdu tak blbej, nebo jen nenapravitelně arogantní?"
Ryan je kapitola sama pro sebe. Je hezkej a rozhodně to o sobě ví, ale každého z nás formuje naše minulost a někdo se s tím pere déle.
"Někdy jsou lidé, které nejvíc nesnášíme, právě ti, co nás dostanou nejdál."

Dočkáte se zde dost #slowburn romantiky. Příběh byl pro mě z části předvídatelný, ale stalo se i pár opravdu neočekávaných věcí a konec jsem tedy taky čekala úplně jinak.. Ovšem jako celek mě to moc bavilo. Kniha je dost obsáhlá, takže tu najdete i nudnější pasáže.

"Možná nedostaneme pokaždé to, co si přejeme, každopádně nás ale potká to, co potřebujeme."

25.09.2023 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Tento příběh obsahuje #hatetolove romantickou linku, kde nám dva spolupracovníci (sdílející stejnou kancelář) ukazují, jak tenká může být hranice mezi láskou a nenávistí.

Lucy a Joshua "Satan seslal na zem jediného syna." To nekonečné pošťuchování mě opravdu bavilo.. Ale možná mi mezi nimi trochu nějaká ta jiskra chyběla. "Když se takový drsňák konečně zamiluje, stojí to za to."

Na knihu jsem četla mnoho pochvalných recenzí a doporučila mi jí i velmi blízká kamarádka, proto jsem do ní šla s vysokým očekáváním. Kniha se mi moc líbila, jen to byl trochu až moc předvídatelný příběh.
"Dám ti pořádně do těla. Každá holka by z toho měla erotické sny. I kdyby tě nesnášela až na půdu."

Výtku mám k samému konci, kde se autorka mohla více rozepsat a příběh lépe ukončit, a naopak uprostřed v některých nudnějších scénách zase ubrat. Víc Vám neprozradím, abych Vám nezkazila celý zážitek.

25.09.2023 4 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Další povedená kniha od autorky..

Než se hlavní hrdinka nalodí, tak mi děj ubíhal pomaleji, ale pak to mezi hrdiny jiskřilo dokonale. A k závěru je tedy taky kniha pomalejší..
Příběh je protkán vtipem, láskou, ale bohužel i ponižováním od blízkých a strachem o budoucnost. Vedlejší postavy mě naneštěstí iritovaly téměř všechny...

Veliký plus je, že zde máme oba pohledy hlavních hrdinů.
Tennessee je matka skvělého kluka, hned jsem si jejich vzájemný vztah zamilovala. Na druhou stranu je to ale žena, která si navenek buduje pózu.. "Ta ženská byla prostě neuvěřitelná. Chodící katastrofa v minišatičkách." Měla v knize slabší chvilky, kdy jsem jí chtěla fláknout, aby se konečně probrala, ale uměla vystrčit i růžky, hlavně na Cruze "No tak Tennessee je sladká, ale samá bodlinka. Nebezpečná, ale neodolatelná. Je lepší než Trinity. Lepší než všechny ostatní.."
Pan doktor Cruz Costello byl dokonalost sama.. "Být dokonalý bylo vyčerpávající. Hlavně tehdy, kdy jsem se uvnitř cítil všelijak, jen ne dokonale." Z počátku mi trochu vadil, ale jakmile se mu dostanete do hlavy, je to další úžasňák..

Styl psaní je velmi čtivý a tak Vám i přes táhlejší začátek a konec kniha bude pod rukama ubíhat velmi rychle.
Knihu Vám mohu jedině doporučit.

02.09.2023 4 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Tato kniha mě opravdu velmi mile překvapila. Asi jsem před čtením měla lehce obavy, jelikož do této doby se autor zaměřoval na žánr krimi/thriller a toto je opravdu skok.. Ovšem zhostil se toho opravdu parádně. Ani erotické scény nejsou vůbec špatné, naopak se mi zdají velmi dobré!
Plusové body kniha získává i na pěkně popsaném prostředí a za zajímavé mezilidské vztahy.

"Věřila jsem, že lidé jsou v jádru srdce dobří, že se rodí s neposkvrněnou duší."
Hlavní hrdinka Elena je zajímavá postava se zajímavým koníčkem, při prosazování názorů jsem jí opravdu fandila.
A Nikolas? Ten mě překvapil, hodně (ale v dobrém slova smyslu). Možná to je i tím, že knihu napsal muž, ale jsou zde dost podrobně popsané silné mužské emoce, konečně to není žádný drsňák, ale prostě jen člověk..

Kniha je velmi útlá, ale i tak obsahuje velmi závažná témata a asi ukazuje hodně reálného života. Najdete zde například LGBT+ komunitu, feminismus, sexismus..
"Bylo snadné strefovat se do jejich orientace, do toho nejcitlivějšího místa v jejich duši."

I přes všechnu chválu mi ale příběh přijde lehce nedotažený, romantická linka je slabší (ale erotika je tu dobrá a tak akorát), vyvstává mi zde pár otazníků ohledně děje a vlastně si nejsem jistá, zda počáteční vzplanutí může vydržet déle...
Pokud měla kniha pouze za cíl ukázat na jisté problematiky, zvládla to bravurně.
"Věděla jsem, že vás někdo může nade vše milovat, ale zároveň vám neskonale ubližovat..."

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s nakladatelstvím.

31.08.2023 4 z 5

Leto porušených pravidiel Leto porušených pravidiel K.L. Walther

Kniha je o ztrátě a lásce. V některý moment jsem s hlavní hrdinkou Meredith opravdu soucítila. Velmi silné téma, které je opravdu dobře zapracované. Ztráta a bolest je uvěřitelná, ale zase ne tak, aby to čtenáře uvádělo do depresivních stavů.
Děj celé knihy se odehrává během jednoho týdne + epilog. Vzhledem k časovému úseku mi možná jejich vzájemné vzplanutí připadalo trochu jako rychlokvaška. Zápletka je nerozvinutá, předvídatelná a dost osekaná.. Ovšem u typu YA mi to nijak nevadí.
Obě hlavní postavy (Meredith a Wit) mi byly moc sympatické. "Jsi chytrá, vtipná, starostlivá, energická, silná, statečná - to všechno jsi ty." "dokonalá kombinace roztomilosti a kousavosti."
Z knihy na vás léto opravdu dýchá , plusové body přičítám i za velmi příjemné prostředí.
A opomenout nesmím ani rodinnou hru Atentát - miluju to! Hned bych se zapojila taky.
#SpoutanáSWitrym
Jako letní jednohubku Vám knihu určitě doporučuji, je spíše pro méně náročné čtenáře.

26.08.2023 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

4,5 z 5
Tak i já jsem definitivně propadla kouzlu Dvorů.. Jen mě vždy vyděsí ten počet stránek..
"Možná jsem odjakživa měla zlomenou a temnou duši."
Tento druhý díl je rozdělen na tři části (dům zvířat, dům větru a dům mlhy). První část se mi zdála slabšího rázu, ale rozjelo se to!
Dočkáte se zde pár nových úžasných postav, které jsem si zamilovala na první dobrou a již si to dál bez nich neumím představit..
Druhý díl vysvětluje mnohé části z první knihy a vše lze lépe chápat a pospojovat si..
"Láska - láska byla balzám i jed."
Hlavní hrdinka Feyre je moje bohyně, zbožňuju její povahu a celkové vystupování.. Na první pohled křehká květinka s velmi zlomenou duší, na druhý pak ohromná bojovnice za sebe i své blízké..
Tamline, lásko.. co mi to děláš? Tamlin je velmi komplikovaná osoba, kterou jsem si v prvním díle zamilovala a i teď k němu mám jisté sympatie a pochopení..
Ale Rhys? To je prostě temnota, vášeň, tajemství.. A každou holku tak trochu přitahuje badboy.. Rhyse jsem si tady zamilovala mnohem víc a pochopila jsem jeho jednání z prvního dílu..
Na sérii se mi moc líbí postavy, zvraty, tajemství, ale i sounáležitost, láska a přátelství. Počáteční nudnější pasáže vystřídá jedna akce za druhou a vy nestačíte zírat.. Moc se těším na další díl a jsem ohromně zvědavá.. Protože ten konec???
"Pravda je smrtící. Pravda je svoboda. Pravda dokáže ničit, napravovat a spoutávat.."

21.08.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Ach, tady jsem asi dojela na příliš vysoká očekávání.. Obálka knihy je úžasná a hned svádí k přečtení.. anotace slibuje ohromující příběh bohů, lásky a pomsty.. ale dostala jsem jen část z toho.
Opravdu jsem si užívala začátek a konec příběhu, to mezi tím je bohužel dost plytké.
"Zranitelností si totiž říkáte o to, aby vás srazili na kolena a rozebrali kousek po kousku."
Hlavní postavy jsou zde Persefona a Hádes, samostatně mají velmi zajímavé charaktery a baví mě, ale dohromady jim to moc nehraje.. Necítila jsem mezi nimi téměř žádný chtíč, lásku, pochopení.. Erotické scény taky nic moc..
Kniha má potenciál, který nebyl plně využit. V celém příběhu není téměř žádný děj a kapka napětí udržující čtenářovu pozornost se objevuje až na samotném konci.
"Dnes večer musíme všichni hrát své role, a i když té ženě nechci ublížit, je trumfem, který mi spadl přímo do klína. Je to příležitost, kterou si nenechám proklouznout mezi prsty.."
Kniha má mnoho kladných recenzí a proto věřím, že si své čtenáře najde.
Nejsem si jistá, zda se pustím do druhého dílu, ale snad autorce do budoucna zkusím dát druhou šanci.

21.08.2023 2 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

WOW.. je asi to, co celou knihu vystihuje. Další úžasný skvost na československé scéně.

"Dobře vím, co to znamená být domluvenou manželkou bosse. Budu žít jako moje matka. Bez lásky, ve zlaté kleci, obklopená krvavými penězi, bez možnosti říct svůj názor, nebo dokonce přemýšlet."

Kniha je psaná v ich formě a ve vyprávění se střídají mužské a ženské pohledy.
Elisa je skvělá, vzpurná, svéhlavá a zlomená.. Nejprve jsem z ní byla zmatená, ale pak vyšla najevo její identita a už jsem si jí oblíbila.. Z počátku to bude možná málo pochopená postava, ale až vám odvypráví svůj příběh, bude patřit mezi vaše favority..

"Nejsem netvor, motýlku.." Nero, muž, ze kterého vám zvlhne spodní prádlo.. Mafián tělem i duší, tvrdý, panovačný, ale se zlatým srdcem.. Zamilovala jsem se do něj okamžitě. Bavilo mě pozorovat slovní výměny a vzájemnou bojovnost hlavních hrdinů. "Jeho jazyk byl ostrý, ale jeho ústa hebká. Jeho povaha byla prudká, ale pohledy hřejivé."
Příběhu nemůžu vůbec nic vytknout.. Pro mě to bylo velmi předvídatelné (jen asi lehce nejistým epilogem mě autorka naštvala.. ), ale nezkazilo mi to ani na moment celkový dojem. Mnohé děj jistě překvapí. Hlavní i vedlejší postavy jsou velmi dobře vykreslené a najdete zde sexuální i děsivé napětí.

Mafiánské tématiky se paní autorka zhostila na jedničku. Kniha si vás zaháčkuje už od prvních stran. Miluju to a těším se na další knihy...
"Ona je pro mě výzva a já jsem odhodlaný bojovat, dokud ji nedostanu a dokud to ona v sobě nezlomí."

08.08.2023 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

"Mám na výběr. Ta volba je jen na mně."
Možná jsem měla jen přehnaná očekávání a nebo jsem jí četla mezi příliš dobrými knihami, ale asi jsem doufala ve víc.
Prvních 200 stran se nic moc nedělo a děj se táhnul velmi nezajímavým směrem. Naštěstí se poté něco stalo a konečně to mělo děj, spád a na čtení jsem se těšila.
Hlavní hrdinka Cecílie je zvláštní postava. Asi k ní mám velmi neutrální vztah.
Za to mužských hrdinů zde najdeme více.. a teď už vám nebudu moc prozrazovat, užijte si to sami.. " Tihle muži, se kterými se scházím, jsou přesně ty typy, před kterými vás máma varuje a které váš táta vítá u vchodových dveří s brokovnicí v ruce."
Je tu i postava, které opravdu fandím, ale nejsem si vlastně jistá zda je to hrdina nebo záporák.. "Postavili mě na nohy, zvedli mě tak vysoko, abych mohla létat, jen aby se mohli dívat, jak padám."

Co knize opravdu nemohu upřít jsou velmi dobře napsané erotické scény.
"Je to zatraceně nejžhavější okamžik mého života a já nechci, aby to skončilo."
Zajímavý nápad, který kdyby měl o 100 stran méně, dopadl by u mě lépe.
"Každý má tajemství, ale jen málokdo si je dokáže uchovat."
"V určitém okamžiku svého života máme na výběr, zda se neustále něčím trápit, nebo vše nechat jen tak volně plynout."

Za mě kniha neurazí, nenadchne.. Nenechte se ale odradit, každá kniha má své čtenáře, musíte to jen zkusit. (A když jí koupíte v akci, nebude Vás to ani tak moc bolet.)
Do pokračování se pustím, protože doufám, že mi vysvětlí otazníky v mé hlavě..

08.08.2023 3 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

(SPOILER) 2,5 z 5
Druhý díl ze série Démoni z Los Angeles. Jak jste si mohli všimnout, první díl naprosto miluju! Ale tady trochu bojuju a nevim, jestli to bylo dobrý, nebo moc ne...
"Lidé jsou od přírody hloupí. Pochopí hodnotu některých věcí až tehdy, když o ně přijdou."
SPOILER: celá kniha je protkaná jen erotickými scénami a nebo vražděním..
A co je moc, to je moc, od poloviny knihy jsem erotické scény dokonce přeskakovala. Na druhou stranu, když si tohle odmyslím, děj by to mohlo mít zajímavý. Asi byla chyba jejich příběh rozdělit do dvou dílů, jeden obsáhlejší by daleko postačil...
Knihy podobného smýšlení mam opravdu ráda (erotická kniha z mafiánského prostředí), ale tady je to o holce, která je zavřená ve věži a bude do konce života a je s tím v pohodě? Líbilo se mi, když se Jessica snažila vystrkovat drápky, ale pak si nebyla jistá sama sebou?
Liam je povahou démon a je si toho vědom, majetnické muže mám ráda, ale jemu bych nejraději jednu vrazila. Jeho povaha je až příliš vznětlivá a řešení problémů přes čáru.
Jsou tu docela zajímavé vedlejší postavy, u některých nebudete až do konce vědět, co si o nich myslet.. Autorka Vás celou dobu navádí na jistou zápletku, ale i tady nastane moment překvapení a vše je jinak.
Body k dobru připisuji i playlistu na začátku knihy.
"Podepsala jsem smlouvu s ďáblem, abych si zachránila život, a teď se ten ďábel stal mužem, do něhož jsem se přes to všechno zamilovala."
Třetí díl si ovšem ráda přečtu, protože se konečně odpoutáváme od této dějové linky a navazujeme na jinou! Čeká nás jedna nová hlavní postava a druhou již známe (zatím ji nemam moc ráda, tak uvidíme). Nečtěte si anotaci na třetí díl - mohli byste si zkazit prožitek z této.

03.08.2023 3 z 5

Síla obsidiánu Síla obsidiánu Petra Martišková

"Dráždíš démona bosou nohou."
Tento díl celý příběh moc hezky propojuje a vysvětluje drobné otazníky. Před paní autorkou opravdu smekám, děj je zasazen do prostředí, které je snadné si představit, má zajímavé postavy, špetku romantiky i notnou dávku napětí. Místy to vypadá, že zápletka a vše kolem proroctví bude opravdu velmi překombinované, ale nakonec je to vymyšlené zajímavě a pro mě uspokojivě.
Přiznám se, že někdy na mě byla kniha trochu táhlejší a ke konci to bylo naopak moc rychlé, na tom strhávám hvězdičku.
Příběh vypráví obě hlavní postavy v ich formě - díky tomu je zajímavější, čtivější a svižnější.
V hlavní roli je opět zaklínačka Anna, její jednání je úměrné věku a s tím k tomu musíme přistupovat. Není to obyčejná dívka i když by si to moc přála, proto je pochopitelné, že chce ze svého skutečného já občas uniknout.
Damiena jsem si zamilovala, ne vždy jsem k němu měla plnou důvěru, přeci jen je to démon.. Ale docela příjemně mě překvapil.
"Byl nadpozemsky krásný. Děsivě krásný. Můj princ démonů."
Velmi milá YA fantasy série. Autorka má velmi hezký styl psaní, a celkově kniha vypadá od obálky přes anotaci znamenitě. Kapitoly jsou přiměřeně dlouhé a každá začíná impozantním citátem. Za celou sérií je vidět opravdu velký kus práce.
"Neznám nikoho, kdo by zachránil nepřítele před jistou smrtí a nic za to nechtěl na oplátku. Nikoho, kdo by se víc pral se svým osudem, který si nevybral. Nikoho, kdo je ochotný bojovat za své blízké i za cenu vlastního života..."

03.08.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

"V jádru je romantička, ale žije v tom nejméně romantickém světě.."

Tohle byla opravdu úžasná kniha, už podle anotace a obálky víte, že to bude velmi povedené. Nemám příběhu téměř co vytknout. Mafiánské prostředí je zde tak akorát a erotika taky. Nic zde není tlačeno na sílu a všechno dohromady opravdu skvěle sedí. Veliké plus je i to, že je příběh vyprávěn ich formou z pohledu obou hlavních postav.

Elena v roli mafiánské dcerky ví, co jí v životě čeká.. "Faleš sladké Abelliové mě chránila před skutečným světem, stejně jako tvrdá skořápka chránila dužinu kokosu. Člověk potřebuje silné nástroje, aby ji rozbil." Napohled dokonalá, ale má i svou druhou stránku, kterou budete moci poznat.. Pokud v něco věří, jde si pevně za tím.

"Ten muž byl hrubý, arogantní a taky trochu šílený." Hodilo by se dodat i pomstychtivý a pokud se mu někdo postaví do cesty, tak se ho jednoduše zbaví.. Seznamte se s Nicolasem. "S podvodníkem se vyjednávat nedá." Vyzdvihla bych i jeho chytrost a ochranitelskou povahu, to mě opravdu bavilo.. "Nicolas Russo byl muž se špatnou pověstí. Nicolas Russo byl cizí člověk. ,Nicolas´ znamenalo bezpečný odstup."

Bylo úžasné pozorovat jak to k sobě hlavní hrdiny táhne, i když by opravdu nemělo. Jak se poznávají a zároveň si vzdorují..
Autorčin styl psaní je mi moc sympatický a kniha se čte úplně sama. Hned si jdu objednat další díl!
"Pokušení je polonahé, nevinné a mokré."
Pokud nad knihou ještě váháte, tak toto je ten impuls k nákupu!
"Někdy mají ty nejlevnější věci tu největší hodnotu."

30.07.2023 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Konečně jsem se pustila do posledního dílu a tedy... Myslím si, že je Dcera a Koruna je slabší, než první tři díly selekce.
Opět ovšem musim vyzdvihnout velmi sympatický styl psaní, krásné královské prostředí a zajímavé vývoje jednotlivých postav.
Konec knihy byl pro mě velmi uspokojivý..
Pokud máte Selekci rádi, ani touto knihou neprohloupíte.

27.07.2023 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Tak toto byl opravdu asi nejlepší díl z celé série, proto musím hodnotit plným počtem!
I přestože v tomto díle vystupuje hlavní hvězda klubu Phoenix, v celé knize na něj narazíte jen na začátku a na samotném konci - to je opravdu pro mě plus, s tím prostředím jsem trochu na začátku série bojovala. "V klubu Phoenix ožívají fantazie. Ale on po ní touží doopravdy."

Lottie má za sebou minulost o které nikdo neví. Jsem velmi ráda, že jí byla kniha věnována, protože doteď jsem jí moc nemusela, ale teď je to má oblíbená hvězda.. "Pouta Lottie Harlowovou děsila, ale spoutání její tělo rozpalovalo."

Hunt je policista tělem i duší, ale po Lottie touží od prvního okamžiku. Oba to ví, ale je těžké být spolu.
Hunt je láska, bojoval by a obětoval pro lásku i sám sebe. Funguje nejen jako milenec, ale i podpora.
Celej příběh dohromady moc hezky souzní a čte se parádně. Konečně se zde dočkáme zase něčeho trochu jiného, autorka se s náznaky mafie popasovala velmi dobře. Zároveň je velmi dobře, že to má jen pár stránek a nic se uměle nenatahuje (to umí málokdo).
"Patříš do rodiny, Lottie. Na to nikdy nezapomínej."
Knihu Vám doporučuji!

Kniha obsahuje citlivá témata "zmínky o duševních traumatech, vraždě, násilné smrti milované osoby a poranění střelnou zbraní."

26.07.2023 5 z 5