Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Ach, jak mi došla slova. Tohle bylo něco! V knize máme dvě dějové linky - minulost, kde prožíváme s Kit její divokou jízdu životem během několika let a pak současnost.
Postavy jsou vykresleny velice dobře.
Kit, která nepoznala mateřskou lásku a snaží se dceru Charlie vychovávat podle svého nejlepšího přesvědčení. Je tvrdá, málokdy se usmívá a skoro nikoho k sobě nepustí.
Charlie je zkrátka puberťačka, která se hledá a s mámou se odcizuje.
Manny, který za hezkou tvářičkou a příjemným vystupováním v sobě ukrývá cosi temného. Snaží se ale změnit a být lepší.
Obyvatelé Pecan Hollow, kteří považují Kit s Charlie za podivínky a pomluvy jsou na denním pořádku.
Vztah mezi Kit a Mannym byl tak nezdravý, plný hádek, bolesti a divokého sexu. Mezi nimi byl samozřejmě i velký věkový rozdíl.
Upřímně jsem nedokázala odhadnout, jakým směrem bude příběh v současnosti směřovat. Opravdu je Manny jiný nebo ne?
Řeknu vám, že poslední třetina byla opravdu strhující!

25.05.2023 5 z 5

Ženy na lovu Ženy na lovu May Cobb

Tahle kniha měla takový potenciál, ale autorka ho za mě úplně nevyužila. Ze začátku její styl vyprávění nebyl úplně záživný a působil trochu zmateně, nesedělo mi to skákání v čase. Nicméně, jakmile jsem se začetla, bylo to super.
Z příběhu se postupně vyklube parádní thriller, kdy člověk neví komu, nebo čemu věřit. Je zde několik zvratů, které zamotají hlavu a samotný závěr opravdu nečekaný.

Postavy autorka napsala výborně, tedy skoro. U Sophie mi vadila její přehnaná naivita. S prominutím jsem si někdy říkala, že je vážně hloupá a ani jsem s ní nedokázala moc soucítit. Jinak ale byla vykreslena velice dobře, její rozrůstající touha až nezdravá posedlost, myšlenkové pochody..
"Bohyně" Margot a její kamarádky, takové ovečky a posluhovačky, od kterých bych se raději držela dál, byly také popsány pěkně. Snad až na 2-3 výjimky v knize zkrátka nenajdeme osoby, které by byly sympatické.
Hodnotím 3,5*/5*

25.05.2023 3 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

(SPOILER) Nebudu lhát, jsem z knihy taková rozpačitá a pokusím se být v hodnocení stručná. Na knihu jsem se těšila, bohatá holka a chudý kluk, zakázaná láska je vždy skvělá lákačka.

Příběh se mi líbil, od začátku byl čtivý, zajímavý, jiskřivý, plný kontrastů. Sbližování hrdinů jsem si užívala, i když nebo spíš právě proto, že to s nimi bylo jako na houpačce. Rozdíl mezi nimi byl opravdu markantní, to autorka dobře popsala. Oba měli na toho druhého předsudky, což se není čemu divit.

Peníze ale automaticky nezajistí šťastný život... Taky se mi líbilo řečení, že k bohatství neexistuje žádná zkratka.

Kámen úrazu je ovšem Donna. Je sympatická, působí mile, rozumně (někdy :D ), umí se přizpůsobit, ale žije ve své bublině s takovými naivními představami, kterým se mi nechtělo věřit. V této moderní době.. nu.
Když pominu její neuvěřitelnou naivitu, udivovala mě i v dalších věcech, ne dobrém slova smyslu. Nebudu vám prozrazovat konkrétně co, nechci prozradit příliš, ale to nelogické chování mi vůbec nesedělo a kazilo mi požitek ze čtení. Bohužel.
Sebastiana jsem si oblíbila určitě více, i když zdaleka nebyl dokonalý. :)
Další postava, o které jsem nevěděla, co si myslet, byla Val. Zvláštní kamarádka.
No a Malcolm? Škoda mluvit.

Příběh je předvídatelný, dočkáme se žhavých scén, roztomilých částí i mírného napětí, ale "něco" tomu ještě chybí. Závěr se mi zdál urychlený.
Víc než 3,5*/5* dát nemůžu, ale přesto bych knihu určitě doporučila přečíst.

--- děkuji za možnost ambasadoství @knihydobrovsky ---

25.05.2023 3 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Přiznám se, že jsem krapet zklamaná. Chyběla mi větší chemie a vášeň mezi hrdiny. Nejdřív jsem mezi nimi skoro nic necítila, nevím, čím přesně to bylo. Možná tím, jak se Edoardo choval? Dlouho jsem mu nemohla přijít na jméno, až tak to přeháněl svou nadutou arogancí! :/
Camilla mi naopak hned sedla svou povahou a držela jsem jí palce, nejen proti Edoardovi, ale hlavně proti jejímu šéfovi.
Naštěstí v určitý moment nastal zlom, kdy jsem si jejich sbližování začala užívat a hlavně jsem jim to vše věřila. :) Nechybělo i nějaké to dramíčko. :D
Příběh je vyprávěn v ich-formě z pohledu obou hlavních aktérů, což je jako vždy malé plus k dobru. Čtivé to tedy rozhodně je a skoky v čase mě osobně nevadily. Také se mi moc líbilo prostředí Itálie.
Díky zajímavému vývoji jsem byla zvědavá, jak to dopadne a jsem velmi spoko!
Dala bych tak 3,7*/5*

18.05.2023 4 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

(SPOILER) Je to docela bichlička, která se ale krásně čte. Je rozdělena na několik částí, každá je zajímavá a poutavá.
Daniela, nebo také Danuška, byla nesmírně statečná. Ve dvanácti letech zůstala v Praze úplně sama v tu nejhorší možnou dobu a uměla si poradit.
Otec ve vězení a maminku odvedli na poslední chvíli do koncentračního tábora.. nektěré momenty mi doslova trhaly srdce.
Chlapec v zelené čepici byl jako dar z nebes. Celou si mě získal.
Romanticka část zkrátka chytne za srdce a až do samotného závěru jsem byla jako na trní, jak to dopadne. A joo slzy tekly proudem!
A co mě osobně dojalo a to si neodpustím zmínit, byl moment, kdy se příběh přesunul k našim končinám. Hostýn. :))
Skvělá byla část osvobození. Ta naděje na lepší začátky, lidé v ulicích, čekání na záchranu. Úplně se mi vybavil film Město 44 (doporučuju).
V příběhu nechybí také trocha rodinného tajemství a napětí. Daniela má po svém strýci zdědit peníze, moc peněz, ale neví, kde je hledat.
Má jen jakousi nicneříkající indicii. Navíc není sama, kdo po nich pátrá a kdo je jimi doslova posedlý.. Pecka! Kniha nenechá ani na okamžik vydechnout.
Vím, že si ji ještě několikrát přečtu.

10.05.2023 5 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Už jen to, že je příběh o mé jmenovkyni, mě zkrátka nalákalo na přečtení. :D
Styl autorky mi skvěle sedl, hned jsem se začetla a příběh hltala. Byl vtipný, takový odlehčený, pěkně odsýpal a i postavy mi padly do noty.
Ivan měl opravdu neuvěřitelné charisma, od prvního momentu dokázal zaujmout a Šárce jsem se vůbec nedivila, že v něm našla zalíbení. Věkový rozdíl mezi nimi byl výrazný, ale jak se říká, láska kvete v každém věku. A hlavně ten rozdíl ani nebyl znát. :)
Oblíbila jsem si Chrousta, který bavil svým sarkasmem a otevřeností. Takový bručounek.
V příběhu celkově figurovalo vícero postav, které také dostaly prostor. Šárčiny rodiče, kamarádky, brácha.. jak se vyvinuly některé situace, mi přišlo docela absurdní, ale vlastně ne úplně neobvyklé. Jako celek vše fungovalo, poslední stránky jsem úplně zhltla a samozřejmě mi bylo líto, že už je konec.
Je to jiné, je to skvělé, doporučuji!

09.05.2023 5 z 5

Chce to dva Chce to dva Natalie Cox

Chce to dva je komedie s detektivní zápletkou a špetkou romantiky, která úplně nesplnila potenciál, nicméně knihu můžu určitě doporučit, pokud chcete vypnout a zasmát se.
Hlavní hrdinka Clem byla sympatická a tak správně střelená, ale trošku mi celkový dojem kazila její naivita a ne úplně logické chování. I když to byly třeba takové banality, stejně jsem kroutila hlavou. Tím pádem občas vznikly až absurdní situace, ale víte co? Skvěle jsem se u nich bavila!
V příběhu máme zajímavou detektivní linku, kdy Clem někdo ukradne identitu, vydává se za ni a ona díky tomu začne mít problémy s policií. Ovšem tou krádeží identity to teprve začíná... Kromě toho, že Clem začne pátrat na vlastní pěst po její dvojnici, zaplete se do něčeho mnohem vážnějšího. I když to celé bylo takové přitažené za vlasy, byla to zkrátka komedie a tak by to člověk měl brát.
Romantická linka též nechybí, i když je škoda, že na můj vkus moc velký prostor nedostala. Pan Pošli-to-dál alias detektiv Gus se mi líbil.
No a nesmím zapomenout na psího společníka Karlíka Bucketa , který byl zkrátka velké (doslova) zlatíčko.
Celkové hodnocení ještě trochu snižuje pomalejší začátek a části, kde bylo až moc zbytečné omáčky okolo života Clem.
3,5*/5*

24.04.2023 4 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

U téhle knihy se mi vystřídaly snad veškeré emoce, co existujou! Příběh vtáhl úplně od první strany a knihu skoro nešlo odložit.
Elias a Kenneth. Ti dva... ach. Někdy, co Elias provedl, jsem musela chvíli vstřebat, fakt jsem si říkala do p*dele to je ale hovado.
Kenneth byl zlatej, ale v průběhu mě dokázal tak zklamat, až se mi tomu nechtělo věřit. Štvali mě oba, zároveň jsem je však nemohla nenávidět. Ty části, kde kluci psali dopisy, byly skvělé!
Drogy, alkohol, s*x, vulgarismy, rvačky, to všechno tu je. Varování na zadní straně knihy je určitě fajn. :D
Nevím, co víc napsat, došla mi všechna slova a tak řeknu jen, pokud vám v knihách nevadí výše zmíněné, přečtěte si neexistenci a užijte si jízdu.

24.04.2023 5 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Příběh je odpočinkový ale poutavý a hlavně voňavý od začátku až do konce.
Anouk má úžasný dar - opravdu jedinečný čich. Už od dětství je jejím snem vytvářet vlastní parfémy, její matka o tom ovšem nechce ani slyšet. Jednou si ji ale všimne Stéphane Girardo z uznávané parfumérské rodiny a vezme ji pod svá křídla. Musím říct, že Anouk byla velmi sympatická, taková čistá, poctivá dušička, která si cílevědomě šla za svými sny.
Postupně se pak seznamujeme s historií rodiny Girardových od doby, kdy Florence a Horace vybudovali jejich parfumerskou společnost. Prostor dostávají i Bonnetovi, kteří se od jisté doby s Girardovými nenávidí do morku kostí.
Kniha je rozdělena na 7 částí/dílů a odehrává se během několika desítek let.
Líbilo se mi, jak do sebe vše zapadlo, dostala jsem odpovědi na otázky, které mi vrtaly hlavou. Něco jsem si potvrdila, něco překvapilo i šokovalo.
Pár momentů bylo tak smutných, bylo mi to hrozně líto... :(
Nechybí samozřejmě i krásná romantická část.
No a pomyslnou třešinkou je bez pochyby prostředí Francie.. Paříž, Grasse, Riviéra..
Nemám snad co vytknout, takže jasných 5/5 a velké doporučení!

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Kořist mě zaujala prakticky na první pohled. Anotace slibovala mrazivý příběh plný nevysvětlitelných jevů, zasazený do nejopuštěnější islandské divočiny. Běžně takové knihy nečtu, ale proč občas nezkusit i něco jiného? :)
V příběhu vystupuje vícero postav a máme i několik dějových linek, konkrétně 3. Ze začátku jsem se musela zorientovat, kdo je vlastně kdo, vyznat se ve jménech, zvyknout si na zajímavý styl vyprávění, ale po nějakých 40 stranách už to jelo. Nemohla jsem přestat číst. Postavy mi nijak zvlášť sympatické nebyly, nicméně to čtení vůbec neuškodilo.
Příběh má výbornou atmosféru, skvěle popsané prostředí, ze kterého šel chvilkama mráz po zádech. A nevím, jestli to byl vyloženě strach, ale občas jsem měla i takový divný pocit. Vážně stačil jen nějaký zvuk, šustnutí a hned jsem zpozorněla. No dobře, byl to strach, přiznávám. :D
A to rozuzlení? To jsem nečekala! Dvakrát mi spadla brada. :O
Za mě spokojenost a doporučení 4,5/5.

20.04.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Ze začátku nás autorka rychle seznamuje se světem a jeho historií. Skvěle vymyšlený a originální, ale žít bych v něm nechtěla ani za nic. I když.. kdybych zaujala Kardese tak možná, možná i joo. :D
Čtení jsem si dávkovala po kouskách a četla pomaleji, abych si ho co nejvíc vychutnala. Jinak bych byla schopna příběh slupnout na posezení jako nic.
Je to přesně tak temné, zvrhlé, žhavé, jiskřivé a sexy, jak jsem doufala. Už jen to, že ženy mají v tomto světě zakázáno nosit spodní prádlo? Uuu! :D
Vyprávěno je v ich-formě z pohledu Mesilie a co mě osobně velice těší, pár částí máme i z pohledu Kardese!
Mesilii jsem si oblíbila, vžila se do ní a všechno s ní prožívala. Kardesovi jsem naprosto propadla. Úplně totálně. Nechci vědět, co to o mně vypovídá, ale byla jsem natěšená na každou část, kdy se objeví a zvědavá, jakou "prasárničku" zase vymyslí. :D
Příběh nebyl předvídatelný, četla jsem se zvědavostí, co se bude dít dál a kam nás příběh zavede.
Neváhám dát 5/5 protože tohle se pravdu povedlo!

20.04.2023 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Na začátku je takové kratičké a výstižné připomenutí toho, co se událo v předchozím díle, což jsem rozhodně vítala, jelikož jsem ho četla už před nejakou dobou. Bylo skvělé se vrátit zpátky do Ruin ke starým známým. Tentokrát máme vyprávěno z pohledu Emy a také Anny.
Anna je úplně jiná než Ema a její vyprávění se mi moc líbilo. Jak jsem ji víc poznávala, vůbec jsem se nedivila jejímu strachu z mužů, po tom co se jí stalo.. :O Ema a Eskar.. to je super dvojka. Eskar a jeho žárlivost olalá. :D
A můj oblíbenec Lucien je zkrátka úžasňák.
Vlastně až na pár výjimek, které mi pily krev, tu je dobrá parta smrtek.
Autorka píše čtivě, měla jsem problém se odtrhnout a knihu nakonec přečetla během jednoho dne. Humor mi neskutečně sedl, výborně jsem se bavila.
První díl Jeden rok byl příjemné překvapení, tento druhý se mi líbil ještě o chlup víc a nebojím se dát 5/5.

14.04.2023 5 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

(SPOILER) Příběh byl odpočinkový, vtipný a zároveň se neobešel i bez vyostřených situací. Už jen ten prolog nalákal na čtení.
Hlavní hrdinka Lenka byla sympatická, ale měla výkyvy v chování, kdy jsem si říkala: proboha Lenko! Měj trošku sebeúcty! Občas mi hrála na nervy, ale stejně jsem jí strašně přála štěstí a lásku. A taky, aby našla svého biologického otce, který ji v dětství věnoval medailon se lvem.
Jakub byl zvláštní. Známý spisovatel, momentálně doost na dně.. Tudíž jeho seznámení s Lenkou bylo opravdu origoš. :D
Matyáš byl další neméně důležitá postava. Přiznám se, že jeho jsem si oblíbila neskutečně a bylo mi ho líto.
Romantická linka byla komplikovaná, trnitá a dokázala ve mně vyvolat silné emoce - ať pozitivní či negativní.
Prostor dostala i Annie se Šimonem. To, že jsou to vlastně postavy z Prázdnin za trest (předchozí knihy od autorky) mi nejdřív vůbec nedošlo! Fakt ostuda. Jejich vztah byl jak na houpačce, jakože fakt. :D
S duší lvice určitě doporučuji a těším se na další knihu Petry Langové.

12.04.2023 5 z 5

Fantom opery Fantom opery Olga M. Yuste

Fantoma Opery miluju! Film jsem viděla několikrát a dvakrát jsem byla i na muzikálu (klidně bych šla zase). Na toto vydání jsem narazila úplnou náhodou a neodolala jsem. Je to čtení pro mladší čtenáře, ale i mně, jakožto dospělákovi se zpracování moc líbí. Krásné ilustrace.

06.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Od Kopíráka jsem nic moc neočekávala. Byla jsem ale zvědavá kvůli recenzím a nechala se tedy zlákat na společné čtení.
Na první pohled zaujme boží ořízka, to se asi shodneme všichni. Zda se opravdu jedná o nejděsivější krimi thriller roku? Za mě ne, ale úplně špatný taky není.
Příběh je čtivý, o mrtvoly není nouze, nechybí pár nechutných momentů a cca poslední třetina je slušná jízda.
Celou dobu mě ovšem iritovala práce policie. Nebudu spoilerovat, co konkrétně, ale chvilkama jsem fakt jen kroutila hlavou a nechápala.
Cara mi jako hlavní vyšetřovatelka vůbec nesedla, měla jsem z ní pocit, že by vraha nepoznala, ani kdyby jí kousl do zadku. Pardon.
Naopak Natea jsem si oblíbila a postupně mě začala bavit i linka s Jess.
Od určité doby jsem měla tip na vraha, kterého jsem se držela až do konce. Už už jsem se chtěla plácat po rameni a nakonec přišlo překvápko. I když jsem vlastně nebyla zas až tak vedle, zkrátka jsem se nechala nachytat, uznávám.
Se samotným závěrem ale spokojená moc nejsem, mám pocit, že byl ukončený příliš rychle. Brala bych ještě pár stran navíc.

06.04.2023 3 z 5

Komunita zmizelých Komunita zmizelých Shea Ernshaw

(SPOILER) Příběh se rozjíždí pozvolna. Ze začátku se seznamujeme s Travisem, který má zvláštní dar, díky kterému dokáže najít pohřešované lidi. Momentálně pátrá po Maggie a stopa končí na zvlášním místě, kde lidé žijí úplně odloučeni od světa. Komunita zvaná Pastýři.
Z ničeho nic přijde skok v čase a objevují se nové postavy. Theo, jeho žena Calla a její setra Bee. Máme vyprávěno z jejich pohledu. Po Maggie i Travisovi jako by se slehla zem.
Čtenář brzy zjistí, že s touto komunitou není něco v pořádku... Četlo se to parádně a příběh ve mně budil větší a větší zvědavost. K postavám jsem si našla cestu postupně. S Callou jsem měla chvilkama chuť vyloženě zastřást, ať se vzpamatuje. Je opravdu šílené, jaký vliv mají někteří jedinci na druhé.
Měla jsem pocit, že tu nehraje ještě něco jiného, jen jsem nevěděla přesně co. To odhalení bylo opravdu překvapení. Nejdřív mi to nepřišlo uvěřitelné, ale vše bylo skvěle vysvětleno a vše do sebe krásně zapadlo. Pecka! Doporučuji!

30.03.2023 5 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Nová Laurenka opět nezklamala. Názory jsou dosti rozporuplné a já se přidávám k pozitivním ohlasům.
Příběh se odehrává v nezvyklém originálním prostředí, které hned zaujalo. Nechybí dobrodružství, luštění hádanek a šifer, hledání pokladu a špetka lásky. Mělo to takový podobný vibe jako Indiana Jones či Lovci pokladů, i když ne tak akční.
Mírného napětí se ale dočkáme a autorky připravily i pár zvratů. Zvláště ten první mě dost překvapil, protože narušil dosud poklidné čtení a od té doby jsem byla ve střehu.
Romantická linka byla příjemná, jiskřivá. Stará láska nerezaví. Ovšem chvilkama jsem měla pocit, že se hrdinové točí v kruhu a nikam to moc nevede. Lily v jednu chvíli říká "něco" a za okamžik úplný obrat o 180 stupňů.
Závěr poměrně předvídatelný, ale dojemný. Líbil se mi. :)

28.03.2023 4 z 5

Prokletí jménem láska Prokletí jménem láska Karin Horváthová

Kniha mě zaujala na první pohled obálkou a anotací, ovšem nedostala jsem to, co jsem čekala. Ale začnu pozitivy. Do knihy jsem se hned začetla,vžila se do hlavní hrdinky, cítila její zklamání a frustraci. Roman, který ji nechal stát u oltáře, se zachoval opravdu jako zbabělec. Můžu ale říct, že jeho důvod mě překvapil. Myslela jsem si něco jiného a úplně špatně. Do života ji pak při absurdní situaci vstoupil Viktor, též zklamaný v lásce. Viktor byl sympaťák, uměl překvapit, lišak jeden. V jednom momentu ovšem velmi, velmi zklamal. Na druhou stranu zamilovaný člověk ty růžové brýle sundá třeba až na několikátý pokus, že. Ale teda Táňa je oproti Kikině (bývalce Viktora) hotový poklad!!
Moc se mi líbil nápad založení skupiny láskoholiků. Nejdřív jsem byla trochu skeptická, ale fungovalo to parádně.
Největší zádrhel knihy je pro mě hlavní hrdinka. Ano, měla smůlu, zároveň si však za některé věci mohla sama svou nezodpovědností a přístupem. Čekala jsem u ní určitý progres, ale měla spíš jen takové světlé momenty, kdy ji jakoby osvítilo. Jedním z nich bylo třeba to, jak se zachovala poté, co se dozvěděla důvod Romanova útěku. Nebudu samozřejmě prozrazovat, ale dávám palec nahoru.
Když už jsem si říkala, že bych si ji snad mohla oblíbit, zachovala se tak, že mě zase vrátila zpátky. A takhle to bylo bohužel několikrát. S pořádkemto máme podobně (taky jsem věčný oddalovač, vím to :D ), ale jinak ne, není moje krevní skupina.
Bohužel taková hrdinka dokáže čtení otrávit. :( Možná by to bylo uvěřitelnější, kdyby jí bylo o pár let méně.
Romantická linka typu slow-burn se mě výsledku nějak víc nedotkla. Když to řeknu blbě, tím jak se to vyvíjelo, ke konci mi bylo pak už docela jedno, zda spolu hrdinové skončí nebo ne. Líbilo se mi ovšem, jak se mezi Vikem a Táňou rodilo přátelství po tom nešťastném seznámení.
Kniha není úplně tenká a pár částí, popisů, by se dalo zkrátit. Párkrát jsem se zasmála, jindy jen kroutila hlavou.
Mrzí mě takové hodnocení, protože autorka psát urcitě umí, má originální nápady a láká mě i její nová kniha Gideon. Nenechám se odradit.
Dole v komentářích vidím nadšené ohlasy, zkrátka 100 lidí 100 chutí. Myslím, že pokud se na Táňu naladíte, máte z poloviny vyhráno.
2,5*/5*

21.03.2023 2 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

(SPOILER) Autorčina prvotina Příběh slunečnice byla úžasná, na Příběh akvamarínu jsem se tedy nesmírně těšila.
Kniha mě vtáhla do děje prakticky ihned, zaujalo mě vypravění z pohledu Joachima i Jasmíny. Joachim se čirou náhodou přenese z roku 1836 do roku 2019, kde potká právě Jasmínu, která uklízí v kostele. Takže se nám střídá minulost se současností. Joachim se totiž vždy vrací zpátky do své doby.
Zalíbilo se mi prostředí - ta krásná příroda, atmosféra a také velice zajímavá historie místa, kde se příběh odehrává. Úplně jsem se do toho vžila. S Jasmínou se život nemazlil a já ji držela palce. Líbilo se mi, jak šla za svými sny. Romantická část byla krásná, taková jemná, dojemná. :) Nesmím zapomenout zmínit i sympaťáka Oskara, který dostal také menší prostor. Byla jsem napnutá, jak to dopadne, zvědava na důvod toho všeho a jo, je to výborně vymyšlené! A doslov to krásně završil. Je to příběh, který chytne za srdce a vsadím se, že nejedny oči nezůstanou suché.

20.03.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

(SPOILER) Jack byl úžasný už v předchozím díle a na jeho příběh jsem se velice těšila.
Riley se mi od začátku zalíbila, byla sympatická, vtipná, svá, tvrdě dřela, působila rozumně. Říkala jsem si, že mi snad sedí víc než Lily. Ha! V jednom momentu se to úplně otočilo. Dá se říct, že mi to skoro zlomilo srdce. Zklamání, nevíra, lítost, vztek, kudla do zad a upřímně se mi udělalo i zle. Riley jsem nechápala a když to napíšu slušně, úplně mi odpadla od srdce. (ovšem tuhle reakci asi vystupňonala i sklenka vína, co jsem při čtení pila, ups :D )
Takovou emoční bombu jsem ale zkrátka nečekala, nebyla jsem na ni připravená a chvíli mi trvalo se z toho dostat a začít zase racionálně přemýšlet.
Před autorkou musím smeknout imaginární klobouk, protože umí ve čtenáři vyvolat opravdu spostu emocí. Chci příběh prožívat se vším všudy. Smát se, brečet, být naštvaná, dojatá.. A tenhle příběh mi to dal.
Mezi Riley a Jackem to krásně jiskřilo a jejich konverzace nejednou vykouzlily úsměv na tváři či výbuch smíchu.
Prostor dostal i Alex s Lily z předchozího dílu, což je další plus.
Jacka mi bylo tak líto. Zatracení novináři.
Maxe a jeho chování nemůže omluvit absolutně nic, pitomeček. Riley jsem nepochopila ve více věcech a bohužel se mi její chování postupně zprotivilo. S tím právě souvisí poslední cca třetina, která mě vývojem událostí docela zklamala. To je ovšem takový můj osobní problém, že tohle klišé v knihách fakt nemám ráda, takže se to snažím brát objektivněji.
Pár věcí mi taky přišlo ne uplně dotažených, takže dávám 4/5. Přece jen Haka se mi líbila více.

10.03.2023 4 z 5