Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

(SPOILER) Štěstí voní jako chleba je odpočinkový nenáročný román odehrávající se v úžasném prostředí. Ve Skotsku.Není to nic světoborného, na zadek si z toho nejspíš nesednete, ale za přečtení určitě stojí.

Kniha ve mně probudila rozporuplné pocity. Na jednu stranu se to pěkně četlo, čtení mě bavilo a měla jsem přečteno na dva razy jako nic.
Při čtení jsem ovšem měla pocit, že něco chybí a něco přebývá, co se týče té komplikované romantické části. Na vysvětlenou - pozor možný spoiler - osobně si myslím, že ta dějová linka alá "pobláznění Theem" mohla být ukončena dřív a pozornost přesměrována k někomu jinému, tedy k našemu hlavnímu hrdinovi, který se objeví později.
Šíleně naivní romantička Mila a Theo se svými řečičkami "ve vztahu to není ono, chci se rozejít a tak dále" je takové klišé až bolí. Dalo se to utnout rychleji, vážně se to na můj vkus zbytečně táhlo.
Naopak Milyn pan osudový je sympaťák od začátku a vnese do příběhu energii a humor. Romantická linka typu slow-burn, od přátelství k lásce je příjemná, nese se v nevinném duchu, je plná neškodného flirtu, hašteření a poznávání se, ale to pomyslné "něco" tomu prostě chybí. Možná tím, že se vyvíjí realivně pozdě a nestačí se pořádně rozvinout? Škoda, škoda. Nechalo mě to poměrně chladnou.
Více jsem si užívala to, jak se Mila postupně začleňovala do společnosti lidí krásné skotské vesničky. Ze začátku jsem moc nevěřila, že se to stane, ale většinu obyvatel jsem si oblíbila. :)
Vítané zpestření byla určitě záhada a tajemství okolo rodiny, které Mila hlídala dům a bydlela v něm. A samozřejmě části pečení. Jo, na chleba nebo třeba sušenky se mi sbíhaly sliny a chytla mě touha začít péct. A to pečení nemám ráda! :D
Ke konci mě hrdinové docela doháněli k šílenství, to vám tedy povím! Ale stálo to za to. Takové konce prostě fungují.
Takže suma sumárum - pomalejší rozjezd, menší zklamání v romantice to dává 3,5*/5*

09.03.2023 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

(SPOILER) Příběh se mi moc líbil. Trošku jsem se lekla toho počtu stran, ale četlo se to tak skvěle, že jsem měla přečteno za dva dny. Pěkně to odsýlalo, bylo to vtipné, místy smutné a hlavně romantické. Nechybí i pár žhavých scén. A také krásné myšlenky.
Camryn mi sedla, ale Andrewa jsem si oblíbila více. Bavilo mě jejich cestování a sbližování. Z vývoje událostí ke konci jsem byla tak překvapená, že jsem neudržela slzy.
I když konec je uzavřený, musela jsem si pořídit i druhý díl. Chci vědět, jak to s nimi bude dál.

06.03.2023 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Přiznávám, že Hercule Poirot je můj oblíbený detektiv, ale doteď jsem znala jen seriál s úzasným Davidem Suchetem, také dvě filmová zpracování, ale knihy jsem nečetla.
Před nejakou dobou jsem se sice pokoušela číst Vraždu v Orient-expresu, ale nemohla jsem se začíst a vzdala to.
Tentokrát jsem tedy zvolila Kočku mezi holuby, která patří mezi mé nejoblíbenější díly. Trochu jsem se bála, že když znám vraha, nebude mě příběh tolik bavit, ale opak je pravdou. Bavilo mě to moc! Soustředila jsem se na sebemenší detaily, vodítka a "sledovala" každý vrahův krok. Od seriálu se to docela dost liší, což je samozřejmě pochopitelné a jsem za to vlastně ráda.
Nevím, jak je to v ostatních knihách, ale trochu mě překvapilo, že tady přišel Hercule na scénu tak pozdě. Taky to pak byl poměrně rychlý proces. Génius prostě.
Každopádně je zápletka výborně vymyšlená a konec nepředvídatelný. Když jsem tento díl viděla poprvé, tak jsem absolutně nedokázala tipnout vraha..
Agatha Christie to opravdu uměla skvěle zamotat a čtenáře zmást.

06.03.2023 5 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

(SPOILER) Na příběh mě nalákalo téma zakázané lásky, ale dostala jsem mnohem víc.
Dívka ze zámožné, úspěšné rejdařské rodiny, vychovávaná podle přísné etikety s nalinkovaným životem a chudý dělník. O nějaké velké lásce na první pohled se mluvit nedá, ale od první chvíle k sobě Lily a Joa cosi rozhodně táhlo. Bylo jasné, že to nebudou mít jednoduché, jejich světy a životy nemohly být rozdílnější, což ze začátku Jo dával Lily dost sežrat. Jejich sbližování bylo ale o to víc uvěřitelnější.

Příběh se odehrává ke konci 19. století a ta doba byla vykreslena velice dobře.
Pro ženy a samozřejmě pro lidi z chudých poměrů to bylo období zlé. Takový skandál, když žena jela třeba na kole! A mohla bych pokračovat.. naše hrdinka Lily se ale nedala jen tak snadno. Byla to rebelka a zároveň zlatá dušička. Velkou roli zde právě hraje postavení žen ve společnosti, feminismus a boj za ženská práva.

Některé chudé rodiny při nepřízni osudu žili v krutých podmínkách... chvilkama to bylo opravdu drsné, smutné čtení. Z některých popisů se mi dělalo lehce nevolno. Také jsem měla několikrát i slzy v očích.
Prostor dostali i jiní, byly tu různé odbočky k vedlejším postavám. Třeba takového Franze, bratra Lily, jsem brzy nemohla ani cítit. O jejich rodičích jsem zase dlouho nevěděla, co si myslet. ‍️
Prala se ve mně spousta emocí, protože jednání některých lidí bylo přímo odporné. Několikrát jsem se naštvala! Fakt naštvala a nechtěla ani věřit, že je někdo něčeho takové schopný. Zvláště vůči vlastní rodině. S Lily jsem celý příběh prožívala a držela jí palce. Poslední kapitoly jsem snad ani nedýchala.

Bohužel se ale vyskytly pasáže, které mě moc nebavily, byly popisné, ne moc zajímavé a docela zbytečné.

Konec je samozřejmě takový, že jsem měla chuť knihu vyhodit z okna. Vážně bych se měla držet svého pravidla a nerozečítat série, u kterých nejsou zatím vydané další díly. Kéž brzy vyjde pokračování...
4⭐️/5⭐️

01.03.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Na knihu mě nalákalo především to, že se mělo jednat o detektivku, kde se objeví i romantika. Tuto kombinaci miluju a přesně tohle kniha splnila na jedničku.
Agentku Laurel jsem si okamžitě oblíbila. Byla neobyčejně krásná, chytrá a celkově "jiná". I když se dostala do velmi obtížných situací, zvládala to bravurně. Nenechala se zastrašit.
Huck Rivers, samotář a docela záhadný mužský, trochu takový bručounek se zlatým srdcem se mi taky hned zalíbil.
Má romantiká dušička je moc spoko.. Správná dávka chemie a špetička erotiky, jupí. :D
Detektivní část také stojí určitě za to. V prvé řadě mě překvapilo množství mrtvol. Nebylo jich zrovna málo.
Prostředí a atmosféra byla správně mrazivá a dodávala šmrnc. Příběh se totiž odehrává na horách, takže sem tam čekejte třeba takovou pěknou sněhovou bouři.
Výborně se to četlo a bylo těžké knihu odložit.
Byla jsem zvědavá, kdo za vraždami stojí, protože divných až podezřelých lidí tu bylo více. Stejně jsem pachatele ale neodhala správně.
Nechyběly nečekané momenty, zvraty a opravdu zajímavá odhalení. Při některých jsem zůstala s otevřenou pusou, protože mi to prostě nedošlo.
Jedinou výtku mám k závěru, který mi přišel celkem uspěchaný.
Je to první díl série a doufám, že další díl vyjde co nevidět. Zajímá mě, jak se Laurel popasuje s jistou osobou, která jí vstoupila do života. A samozřejmě, co bude dál s Huckem. :D
Dávám 4,5⭐️/5⭐️

21.02.2023 5 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

V rámci žánru, tedy YA thriller, se jedná o velmi povedený kousek.
Líbilo prostředí a zázemí školy, které bylo hezky popsané, ale chodit bych tam nechtěla. Dodržování některých pravidel by byl oříšek. Viděli jste film Puberťačka s Emmou Roberts? Hned jsem si na něj vzpomněla.
Máme vyprávěno v ich-formě z pohledu Ivy a Audrey. Každá úplně jiná, obě sympatické, ale vyloženě oblíbit jsem si ani jednu moc nedokázala.
Skvělé zpestření byly části psané jako podcast "KZL" (kdo zabil Lolu?).
Trochu mě ale mrzelo, že kdo za podcastem stojí, jsem se dozvěděla poměrně brzy. Čekala jsem, že autorky budou napínat déle.
Nicméně atmosféra příběhu byla výborná. Ve vzduchu visí několik otázek ohledně Loly, oblíbené studentky, která zemřela na konci předešlého školního roku. Opravdu šlo o nešťastnou náhodu, jak případ uzavřela policie? Nebo to byla sebevražda či snad vražda? A co je pravda na společenství Strak? Existuje? Má něco společného se smrtí Loly? Tolik otázek!
Audrey s Ivy se pouští do vlastního vyšetřování a postupně odhalují zajímavá tajemství. Také mezi nimi vzniká přátelství, ve které jsem ze začátku ani nedoufala.
Některá odhalení byla opravdu překvapivá, jiná se naopak čekat dala.
Jedná se o první díl série, takže můžu s klidem říct: vím, že nic nevím. :D Zkrátka ten konec mi vzal trošku vítr z plachet a budou doufat, že se brzo dočkáme dalšího dílu.

10.02.2023 4 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Evie Hunter (p)

Rozkoše zimy mi v knihovně ležely už nějakou dobu a díky výzvě jsem se k ní konečně dostala.
Byl to zajímavý nápad - ztroskotání letadla, návrat do reality, vstřebání toho, co se mezi hrdiny událo a co bude dál. Jedná se o erotiku s tématikou BDSM.
Musím říct, že číst po dlouhé době něco takového byl docela oříšek. U prvního výprasku jsem se červenala až.. víte kde. Můžu říct, že doby, kdy jsem podobný typ knih hltala, už jsou pryč. Nebylo to špatné, četlo se to moc dobře, ale nejsem z toho bůhví jak odvařená. Zkrátka další příběh z mnoha, který neurazí ani nenadchne. Přirozeně jsem se neubránila srovnání s Odstíny.
Hlavní hrdinka Abbie mi občas svým jednáním a rozhodováním lezla na nervy. Fakt nevím, proč autorky v tomto žánru dělají z hrdinek takové .. no. :D Bylo pro mě i těžké uvěřit, že žena, která se prezentuje jako tvrdá novinářka, najednou z ničeho nic zjistí, že je submisivní. Nebo spíš tím, jak se to autorky (pod pseudonymem Evie Hunter píšou dvě autorky) snažily vysvětlit, se mi tomu nechtělo věřit. Ne že bych teda byla nějaký expert.
Jack je takový Christian Grey v bledě modrém. ‍️
Chemie mezi nimi byla skvělá a patrná od prvního setkání, žhavé scény byly opravdu hot.
Souhlasím s názory, že konec by ještě mohl být rozepsaný více. Mě osobně mrzí i to, že jsem se nedočkala většího napětí kvůli nebezpečné práci, kterou Abbie dělala. Vím a chápu, že se autorky zaměřily především na tu erotickou část, ale mohly z příběhu vyštípat daleko víc.
Takže za mě průměr 3⭐️/5⭐️.

01.02.2023 3 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Je to něco jiného, než jsem od autorek zvyklá, chvíli trvá, než se příběh (čtěte romantika) rozjede naplno.
Ze začátku je docela podrobně vysvětlováno, jak vlastně takové hledání ideálních partnerů pomocí DNA funguje. Tento originální nápad mě zaujal už z anotace.
River pro mě není typ hrdiny, který by okouzlil na první pohled. Hledala jsem si k němu cestu postupně a nakonec si ho zamilovala.
Jess byla sympatická od začátku a hned jsem si oblíbila její dcerku Juno, která byla největší zlatíčko, také nejlepší kamarádku Fizzy i babi s dědou.
Je to moc milé, takové něžné čtení s pomalou romantikou, kde sbližování hrdinů chytne za srdce. Mezi hrdiny to i perfektně jiskří a člověk jim vše věří.
Plný počet nedávám z důvodu toho zdlouhavého začátku, ale knihu stoprocentně doporučuju!

26.01.2023 4 z 5

Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Ronnie Eight

(SPOILER) Když jsem začala číst, nemohla jsem se pořádně položit do příběhu. Bylo tam hodně popisů a děj takový nijaký. Naštěstí se to změnilo jistou událostí, po které příběh nabral zajímavý směr. Máme vyprávěno z pohledu několika postav, ale ta hlavní je Brooklyn. Ze začátku mě to střídání pohledů docela mátlo, nicméně jakmile jsem si zvykla, tak jsem si čtení začala užívat naplno.
Brook do života vstoupí ne jeden, ale rovnou dva osudoví muži, do kterých se hluboce zamiluje. Jeden lepší než druhý, to vám teda povím. :D Ne, musím se přiznat, že mě zaujali oba, brali mi dech a zároveň neuvěřitelně štvali. Pocity a názory se mi měnily jak na horské dráze. Brook se ocitla v opravdu nezáviděníhodné situaci.
Ten závěr byla jízda. Až takový zvrat událostí jsem teda nečekala. Doufám že se brzy dočkáme pokračování, protože mám tolik otázek, na které potřebuju znát odpověď, jinak se zblázním!
V příběhu samozřejmě velkou roli hraje móda, takže kdo má rád oblečení a podobně, pak by se tato kniha mohla líbit. Navíc tato šikovná slovenska autorka má vlastní značku oblečení a dokonce i kolekci přímo ke knize.
Dávám slabší 4⭐️/5⭐️ a moc se těším na pokračování

20.01.2023 4 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Příběh je snad ještě lepší, než jsem čekala. Úplně mě pohltil a přečetla jsem ho na dva zátahy. Nemohla jsem se odtrhnout.
Byly tam části, při kterých jsem se připitoměle usmívala, části, které mě vytáčely i části, které mi lámaly srdce. Tenhle příběh má prostě všechno.

Vypravěno máme v ich-formě z pohledu Avy a také hlavního hrdiny. Ta chemie mezi nimi byla boží a jejich postupné sbližování mě úplně dostalo. Líbily se mi i přezdívky, kterými se oslovovali. ️
Ava byla silná, úžasná bojovnice. To, co se jí stalo a následné nepochopení, odsouzení, nenávist druhých bylo šílené. Smutné. Ještěže při ní stal alespoň jeden člověk, kterého jsem si nesmírně zamilovala (jak jinak). ON je prostě úžasný!!

Od začátku jsem přemýšlela, kdo mohl Avě takto ublížit.. a nakonec jsem měla správný čuch. V knize jsou vážnější témata jako třeba znásilnění, šikana, drogy, problémy v rodině,...
Moc se mi líbil nápad s "tajným ctitelem".
Cca poslední 3 kapitoly jsem se culila a zároveň byla smutná, že se nenávratně blížím ke konci.
5⭐️/5⭐️ a řadím ji mezi nejlepší romantické knihy, které jsem přečetla. A že jich není málo.

17.01.2023 5 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Srdcem mojí babičky je volné pokračování románu Jménem mojí sestry. V předchozím příběhu vystupovala hlavní hrdinka Soňa a zde máme její sestru Ester. Příběh pěkně navazuje, opět se prolíná přítomností s minulostí, ovšem převládají hlavně části z minulosti.
Přiznávám, že k Ester jsem si hledala cestičku pomaleji než k Soničce. Dvojčata a přesto každá úplně jiná. Soňa se nebála riskovat a žít, Ester byla naopak velice opatrná. Ale není se čemu divit samozřejmě... Život neměla ani z daleka jednoduchý.
Její vývoj se mi moc líbil..
Autorka píše zkrátka úžasně, poutavě, opět skvěle dokázala popsat atmosféru té nelehké doby. I když tu nenajdete žádné brutální, krvavé scény, přesto je to silné a smutné čtení. V části, která se odehrává v Drážďanech, jsem ani nedýchala.
I tady nechybí romantická linka. Byla.. jak to říct.. řekněme komplikovaná..a já jsem tak ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.
Když jsem dočítala poslední stránku, bylo mi nesmírně líto, že už je konec.
Bez pochyby 5⭐️/5⭐️
A ještě musím říct, ze málokdy do svých knih lepíkuju, ale tady jsem opět neodolala. Některé citáty stojí za to si poznačit a zapamatovat.

11.01.2023 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Za mě určitě lepší než předchozí díl. Měla jsem teda ze začátku problém vyznat se v postavách, moc jsem si je nepamatovala, ale do děje jsem se dostala v pohodě. Přibyly i nějaké nové postavy a obzvlášť Mishu jsem si neskutečně oblíbila. Byl skvělý, charismatický a vtipný. :)
Líbilo se mi, jak se příběh postupně vyvíjel tím směrem, který jsem chtěla. Jisté události a odhalení byly předvídatelné, ale něco přece jen překvapit dokázalo. Bylo zde mnoho akce, magie, příběh měl skvělé tempo. S romantikou a se sbližováním hrdinů jsem maximálně spoko. Dokonce mě pár částí i dojalo. A jsem ráda, že jsem se dočkala i lehce pikantních scén.
Byla jsem zvědavá na konec, jak tahle zapeklitá situace dopadne. A jak to dopadlo? To si budete muset přečíst. :D Nedávám plný počet ale 4,8⭐️/5⭐️

03.01.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Za začátku jsem se trochu obávala, že příběh nebude úplně pro mě, ale naštěstí se to vzápětí rozjelo, že jsem nemohla přestat číst.
Příběh je rozdělen na 3 části a vyprávěn v er-formě z pohledu Dela a Rae Lynn. To střídání mě moc bavilo a oba hrdiny jsem si oblíbila a fandila jim. Třetí neméně důležitá postava Cornelie dostala prostor spíše v druhé půlce.
Autorka skvěle popsala to prostředí i atmosféru tehdejší doby. Dokázala jsem si vše lehce živě představit.Rasismus, drsné pracovní podmínky, nesmyslné tresty, ponižování, týrání žen... Jistého Vránu jsem po chvíli nemohla ani cítit. A Otise jakbysmet.
Moc se mi líbilo, jaké přátelství vzniklo mezi Rae a Cornelií. Jak si pomáhaly, podržely se v nelehkých situacích a hlavně, že se nevzdávaly.
Romantická linka nechyběla také a byla krásná, taková mile rozpačitá.
Jeden moment, který jsem teda vůbec nečekala, mě dohnal až k slzám.
Doporučuji!!

03.01.2023 5 z 5

Stalinova baletka Stalinova baletka Christina Ezrahi

I když kniha zas nemá tolik stran, je opravdu obsáhlá a podrobná, je tu mnoho informací, jmen, dat, čísel. Místy jsem se ve jménech trochu ztrácela. Jsou tu svědectví a dopisy. Na úplném konci také velké množství poznámek a dodatků, které za mě už ale byly trochu zbytečné.
Je zajímavé, že autorka této knihy se ke spisu Niny dostala náhodou, vlastně se k němu neměla dostat vůbec.. což by byla škoda.

13.12.2022 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Začátek je krapet pomalejší, chvíli trvá, než se příběh rozjede, ale pak je to jízda.
Čekala jsem vtipnou, svěží komedii a tu jsem taky dostala. Navíc okořeněnou magií, trochou akce, špetky napětí a dobrodružstvím.
Moc se mi líbila atmosféra a prostředí - úplně ideální čtivo na podzimní halloweenské období.
Vivienne i její sestřenici Gwen (o které je mimochodem další díl) jsem si oblíbila. Jasně, jejich chování občas bylo dětinské, ale zlomené srdce je zlomené srdce.
A Rhys? Čekala jsem pitomce a dostala čarodějnického božana, který si mě získal hned ze začátku.
Romantická linka je perfektní díky skvělé chemii a jiskření mezi hrdiny, které se stupňuje. Nechybí tudíž i žhavé scény. Líbily se mi i části ve vzpomínkách a pobavila mě mluvící kočka. :D

13.12.2022 4 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Tohle bylo fakt skvěle čtení! Dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Humor mi sedl úplně na jedničku a některé siruace mě nahlas rozesmály. :D Je to jednohubka na jedno..dvě odpoledne. Určitě doporučuji!

13.12.2022 5 z 5

Chci tě slyšet Chci tě slyšet Alexandra Soldánová

Chci tě slyšet je moc příjemná romantická oddechovka, kterou jsem slupla za dva večery.
Hned jsem si oblíbila Barču, kterou Aneta hlídala. Naopak Veroniku, důležitou ženu v Robinově životě, jsem nesnášela. :D
Chemie mezi postavami je patrná od prvního setkání. Jejich sbližování je moc pěkné, nechybí i mírné pikantnosti, jenže mezi nimi vzniká jistá překážka, kterou nebude lehké překonat. Oba si i nesou břemena z dětství a minulosti.
I když jsou Robinovy důvody na jednu stranu pochopitelné, zákazy a omezování určitě nejsou to správně řešení. U Anety mi v průběhu začalo vadit její lhaní, které trvalo na můj vkus až moc dlouho.
Vyprávěno je z pohledu obou hlavních aktérů, což je eňo ňuno. Jak je u mě zvykem, i tady mě o trochu více bavily části z pohledu chlapa a to, jak postupně měkl. Líbilo se mi taky, jak byly některé části propojené.
Hodnotím 4⭐️/5⭐️ a knihu určitě doporučuji romantickým duším.

14.11.2022 4 z 5

Dynastie Windsorů Dynastie Windsorů Jean des Cars

Přiznám se bez mučení, že jsem s touto knihou trochu bojovala, trvalo mi ji přelouskat podstatně déle, než jsem čekala a vlastně chtěla. Na knihu jsem se těšila, britská královská rodina mě od jisté doby zajímá, ale přišla asi v nejméně vhodné období, protože moje hlava tolik informací, jmen, dat prostě nebrala.
Tím nechci říct, že by kniha byla špatná, ba naopak. Dozvěděla jsem se toho spoustu nového, kniha je nesmírně obsáhlá a nahuštěná informacemi. Je to zajímavý kus historie až do současnosti.
Některé části byly zajímavější, některé o něco méně zajímavé.
Bavila mě část krále Eduarda VIII., jeho skandální románek a následný sňatek s Willis Simpson, chaoticka vláda a abdikace.
Nechybí třeba i zmínka o královně Viktorii, dále svatba Williama s Kate, prostor dostal i Harry s Meghan a mnoho dalšího. Na konci knihy najdeme také rodokmen.
Co mě ale zklamalo hned na začátku, že v knize nejsou žádné fotografie. To je podle mě velká škoda, protože si myslím, že v takové knize by alespon pár fotek být mělo.

14.11.2022 4 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Přiznám se, že o Ramirezovi jsem četla jen nějaké základní informace, ale chtěla jsem se o něm dozvědět více. Chtěla jsem vědět, co to bylo za člověka, v jaké rodině vyrůstal, jaké měl dětství, co ho vlastně vedlo k těm hrůzným činům.
Kniha je rozdělena na několik částí a je opravdu velice obsáhlá a podrobná. Mnoho jmen, dat, informací, že jsem si čtení musela dávkovat, abych vše vstřebala. A i když to možná bude znít divně, bylo to fakt zajímavé čtení.
Kniha je zpracovaná moc dobře, jelikož má ale přes 500 stran, jsou tam místy trochu zdlouhavé části. Hlavně v druhé půlce při soudním procesu. Pro mě docela nepochopitelný, že trval tak dlouho při tolika svědcích a důkazech. ‍️
Co mě zarazilo a znechutilo, bylo to, kolik měl obdivovatelek, které mu psaly dopisy, chodily za ním k soudu a do vězení. Samozřejmě jsem věděla, že se ve vězení i oženil (ta ženská byla taky případ), že měl fanynky, ale že jich bylo tolik?!!! Eee. Nevím, jak vám, ale sexy natož roztomilý mi Richard teda nepřipadá. To, že za ním stála jeho rodina a nechala se zmatipulovat, to bych i chápala, ale tohle..to fakt nepochopím. ‍️
Musím ještě zmínit i fotografie, ze kterých jde až mráz po zádech.. A na úplném konci zajímavý rozhovor mezi Richardem a autorem této knihy.
4,5⭐️/5⭐️

08.11.2022 5 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Čtení mě moc bavilo, i když vlastně od začátku známe vraha, neubírá to na napětí. Eva je skvělá vyšetřovatelka, které člověk fandí. Také jsem si moc oblíbila (už v předchozích dílech) jejího manžela Roarka, což je bývalý zločinec. Ironie, co? :D Jediný, co mě mrzí, je závěr, který byl až moc takový rychlý. Čekala jsem větší napětí a grády.
4,5⭐️/5⭐️

02.11.2022 4 z 5