knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Střevíčky smrti Střevíčky smrti Peter James

Typický Peter James.Několik dějových linek ,spousta konverzace.Spousta zvratů A pachatel je překvapivě na konec někdo jiný..Zaznělo tam i toto:proč jsou ženský jako hurikán?Protože když přicházejí jsou vlhký a divoký.A když odcházejí tak ti vezmou barák i auto...

28.02.2020 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

bohužel knihu jsem několikrát odkládala a zase brala ke čtení Absolutně mě nezaujala a spíš odrazovala .Styl jakým se Britt -Marie srovnávala se svým životem zasahováním do života jiných a vlastně jim vnucovala své emoce plus všude přítomný prášek do pečiva čili soda.Po roce to nedočtené vzdávám.

21.01.2020 1 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

autor se ujímá pouze kauz o kterých nesdělí nic nového jen to co už prošlo médii

23.03.2018 odpad!

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

knihu jsem přečetla takřka na jeden zátah.Kdo se s podobným příběhem dostal setkal i v reálu mi dá za pravdu že neschopný narcistický šéf je opravdu někdy na zabití.Mít moc někomu zničit život se nemusí vždy vyplatit.

29.07.2017 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

knížka s pěknými ilustracemi krásným dějem na které vyrůstaly naše děti.Takové knihy vedly děti ke kamarádství a slušnému chování.Prostě je nutné tu malou dětskou dušičku směrovat k tomu lepšímu já.Knížka je opravdu roztomilá i srozumitelným textem a pěknými obrázky kdy si dítě představí i postavy o kterých čte.A ty mu třeba s laskavostí vstupují do snů

14.07.2017 5 z 5

takové nádherné ilustrativní knihy už se na pultech neobjevují.ŠKODA

14.07.2017 5 z 5

Kočárová cesta Kočárová cesta Jana Klimečková

nemám ráda knihy které se řadí do červené knihovny.Tady jsem byla mile překvapená .Příběh je vyprávěn velice přesně a barvitě a spíš než že čtete máte pocit že sledujete film.Neztrácíte se v dlouhých dialozích.Příběh je vyprávěn s lehkostí kterou už dnes v knihách moc nepotkáte.I přes početnost postav neztratíte orintaci.Doufám že při její četbě budete na tom jako já a od knihy se neutrhnete.Jen mi vadí - a to je nešvar u všech knih -zbytečně objemná a těžká.Psané by se vešlo tak na dvě třetiny knihy Text je zbytečně ˇ"roztahaný " na spoustu stran.Během čtení ji musíte násilím jakoby roztahovat protože je tak pevně vázaná že se vám v rukách sama zavírá.A k tomu její váha a když ji odložíte bolí vás ruce jakobyste sekali dřevo.A každou knihu taky nehodláte hodit do sběru a tím pádem máte za chvíli knihovnu plnou....

17.04.2017 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

moje druhá kniha od Maye.Musím ale př iznat že Ostrov Entry mě oslovil víc.Dost mě vytáčí způsob vázání knihy.Zbytečně roztahaný děj na mnoho stran spousta bílého nepopsaného místa = zbytečná váha.Ve finále tak působí rušivě když musím neustále obracet stránky.Dávám přednost klasické knize ale zabírá i spoustu místa v knihovně.

26.02.2017 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Měla jsem po celou dobu četby problém se dvěma paralelně jdoucími příběhy.Podle mě by se hlavní příběh obešel bez toho odehrávajícího se v minulosti.Ale jinak famózně napsané.Moje první kniha od Maye.Budu vyhledávat další.

06.12.2016 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Po "životopise" Kinky jsem si říkala co asi bude tohle...Byla jsem mile překvapená.Kniha je zajímavá od začátku do konce.A trefné je i její uvedení na trh.Nejdřív čtete o současnosti doktora Fingala a příběh jeho minulosti zaujme o to vícDoporučuji.

23.07.2016 5 z 5

Vražedný lék Vražedný lék Leonard S. Goldberg

dobrá detektivka psaná jiným stylem než je ve zvyku dnes..Konec vás urřitě překvapí

13.07.2016 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

dávám pět ale u této autorky za mě neplatí že její knihy příběhy zrají jak víno....ty první se mi líbily víc

05.07.2016 5 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Joanne odhaluje své nitro až na dřeň

05.07.2016 5 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Platí totéž jako v komentu u knihy Doktore,fofrem jde o život

03.07.2016 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

nenáročné čtení spíš pro pejskaře

11.03.2024 1 z 5

Dívka na pláži Dívka na pláži Anna Johannsen

Na můj vkus trochu víc rozvláčné.Popisné.Až se vám bude zdát, že to moře opravdu slyšíte šplouchat :-) Ale děj je zajímavý.Docela věřím ,že i dnes sekty existují se svými přísnými pravidly.Ale jak se mají jejich děti srovnat s tím ,když vidí jiný,volný, život svých vrstevníků.A skoro bych řekla, že kniha je o komisařce Leně a mrtvola tam je jen podpůrný element.Sáhla jsem v prodejně pro ni jen proto,že je od vedle od sousedů.Styl ,psaný Němci, je mi blízký, protože hodně sleduji tv krimi jejich výroby.

09.07.2023 5 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

příběh nadchne ty,kteří fandí velmi popisným příběhům.A dlouhým myšlenkovým pochodům aktéra.Od první stránky do poslední se toho mnoho nestane.Ještě mám připravenou čtvrtou knihu tohoto autora Pár kroků vpřed,která není tak objemná tak uvidím......Kniha ani nemá moc hodnocení takže je dosti opomíjena?

13.11.2022 3 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Knihu jsem několikrát odložila.Vadil mi až příliš popisný počáteční rozjezd v minulosti.Hitler a jeho až maniakální touha vše vlastnit.Pak se švenkne do současnosti doby kovidové...Vzhledem k ceně knihy ,k jejíž koupi jsem se nechala přesvědčit anotací,jsem se opravdu snažila ji pochopit.Nedočetla jsem.

05.07.2022 1 z 5

Prvotřídní vražda Prvotřídní vražda Ann Granger

tentokrát mě Ann nijak neoslovila.Tyhle viktoriánky nejsou nic pro mě.Děj se táhl v nekonečné nudě.

09.06.2022 1 z 5

Haló… jsi tam? Haló… jsi tam? Fiona Lucas

za mě nic extra.Dosti mi vadilo,ža Anna žila svůj život svými příběhy a to samé znova prožívala s přítelem po telefonu.Rozebírala s ním svoje myšlenkové pochody v situacích kdy bojovala s tchýní o vzpomínky na Spencera.Anna chtěla být chápána ale nemohla pozřít že Gayle těžce nese ztrátu syna.Pak se Anna začal otevírat Brody a zas bylo co řešit.Spousta dialogů.Děj má nějakou časovou linku ale moc se toho neuděje.Ze začátku jsem měla pocit že příběh je parodií na Krásku a (tajuplné) Zvíře.Chvílemi nuda.Ale na své si přijdou milovnice vztahovek

25.03.2022 3 z 5