Kočárová cesta

V poutavé historické próze sledujeme osudy české dívky za vlády Marie Terezie. Šestnáctiletá Markéta, dcera hajného, se stává komornou kněžny Paarové a odjíždí s ní do Vídně. Leckdo si ji plete se zesnulou princeznou a císařovou chotí Isabelou Parmskou, tak moc jí je podobná. I díky své kráse prožije milostný románek s budoucím majitelem výrobny kočárů, a coby knížecí komorná se ve Francii účastní svatby Marie Antoinetty. Roku 1771, po smrti kněžny Paarové, vstupuje do služeb samotné císařovny Marie Terezie. A to její postup vzhůru, až do nejvyšších pater monarchie, ještě zdaleka nekončí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321729/big_kocarova-cesta-uGJ-321729.jpg 4.153

Kniha Kočárová cesta

Janča1532

Dobře sem si početla.Markétce poté Gretl sem moc fandila.Byla my taková blízká.

zimolka
24.08.2021

Krásná kniha,čtivý příběh.

Maciiik
21.03.2021

Dávám jen tři hvězdy, protože jsem se při výběru knihy trochu sekla... Čekala jsem víc historických detailů. Příběh Markéty, která se ve Vídni stane slečnou Grétl, mi přišel trochu moc natřený na růžovo. Přesto jsem ji dočetla až do konce, hezky jsem si u toho odpočinula a věřím, že kdybych ji četla jako malá, byla bych z ní unesená ;)

kiki11
02.08.2020

Po řadě thrillerů jsem měla chuť na něco z jiného soudku a úplnou náhodou jsem padla na tuto knížku. Autorka líčí život v 18. století s takovou lehkostí, že máte pocit, jako byste tam byli a celý příběh se vám odehrával před očima. Líbil se mi popis historických událostí, i když je to na pozadí romantické linky, přesto se autorce podařilo tehdejší dobu co nejvíc přiblížit. Kniha mě moc bavila a ráda si od Jany Klimečkové přečtu další tvorbu.

tittanie
19.07.2020

Od této autorky jsem četla Chlebany a Přezrálé moruše a tak jsem sáhla po další knize od této autorky, která mě opět nadchla. Krásné téma o naší historii, jo je to fikce, ale kniha se mi líbila a četla se sama.

Radka1911
16.06.2020

Pěkný historický román z období vlády Marie Terezie líčící životní příběhy poddaných. Kniha se mi moc líbila.

Noisette73
15.04.2020

Moc se mi líbila, byla z pohledu služebné a to já mám o mnoho raději, protože rozumím jejich myšlení víc než myšlení šlechty, samozřejmě podobných románů je mnoho, ale jelikož mám ráda osobnost Josefa druhého a jeho dobu, tak jsem si krásně početla.

marli58
02.04.2020

Je tak trochu jiná. Není v první řadě o Marii Terezii a Josefovi 2., ale hlavně o těch, kteří se o všechny ty bohaté a mocné starají. A jako bonus je historická linka příběhu.