Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

Všichni letí na koštěti Všichni letí na koštěti Julia Donaldson

Čarodějnice leti na koštěti. Ale není sama . Jak napovídá název rýmovaného příběhu smeták na podlahu si postupně zkouší každý. Nejen kočka :)

18.06.2023 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Pro mě byl tento příběh skvostem českého komiksu.
Joker toho stihl na světě napáchat už dost tak mu přijde na pomoc Harleen, aby toho stihla udělat ještě víc. Jak si Joker zpočátku myslí...
Jokera jsem sice nečetla ani neviděla , ale chystám se stáhnout si film .
Harleen jakožto psychiatrička skrývala své stránky jejího alter ega . Až na to, že láska se skrývat opravdu nedá :)

16.06.2023 5 z 5

Ježibaba na koloběžce Ježibaba na koloběžce Jiří Kahoun

Pohádky od jednoho z mých oblíbených autorů dětských knih.
Musím ale souhlasit s komentáři mých soukmenovcu , kniha Chumelení od stejného tvůrce byla lepší. Taky mě rozčiloval děj , který trochu nenavazoval na sebe , lidové řečeno byl na facku :D
Ale plusový bod za ilustrace.

13.06.2023 3 z 5

KV: dětská výzva, téma 6. Kniha, která má na obálce budovu .
První díl série o malé holce, která vidí to, co není, žije s mámou na samotě u lesa by s stalo říct, i když jsou kolem zvláštní hory... to nejsou hory!
Film taky není k zahození :)
Komiksožrouti je to vaše !

12.06.2023 5 z 5

Ples oběšenců Ples oběšenců Arthur Rimbaud

Básně a poezie mi nikdy nic moc neříkaly a musím se přiznat, že se to nezměnilo ani teď. Pro mě je tohle dílo sice strašně krásné z pohledu ilustrací, dějově také, ale obsahově už moc ne . Na celé knize spolupracovalo několik illustrátorů. Dali si tu práci a přineslo to zaujetí z řad dalších čtenářů.

12.06.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Tlapky chrání přírodu Tlapková patrola - Tlapky chrání přírodu kolektiv autorů

Dobrodružství chlupatých mazlíčků podle známého seriálu. Bouře zasáhla město, zničila vše kolem. Zvládne dát parta mesto do pořádku nebo s nimi dříve zatočí živly?

05.06.2023 5 z 5

Můj příběh jménem POLICIE Můj příběh jménem POLICIE Jan Duda

Za mě kniha napsaná tak jak má být. Bez pomyslné omáčky kolem popisuje jak to funguje na policii v našem státě. Samozřejmostí je, že autor nemá v úmyslu nějak zesměšnit nebo urazit své byvalé kolegy a ostatní osoby v tomto povolání pracující nebo ty, kteří se na "dráhu zločinu" teprve chystají.
Dozvíte se o začátcích autorovy životní profese, jeho definitivní rozhodnutí jakožto čerstvého maturanta a nebudou chybět ani úsměvné zážitky z praxe .

28.05.2023 5 z 5

Jan Amos Jan Amos Aleš Mrázek

Život nejslavnějšího člověka, dnes už dobře známého jako učitele národa propagujiciho metodu učení hrou, kterou později aplikoval se svými žáky v praxi.
Za svůj život prožil něco, co v dnešní době je těžko představitelné. Mor udeřil, ale naštěstí ne přímo do něj, protože kdyby zemřel, nenapsal by svá slavná díla.
Krásné ilustrace i samotný děj. Doporučuji všem zájemcům o historii.

22.05.2023 5 z 5

Malý princ (komiks) Malý princ (komiks) Antoine de Saint-Exupéry

Komiks , který mám ráda jako seriál pro děti, klasický příběh a nově jsem ho objevila i v komiksu .
V knihovně člověk najde věcí to by se jeden divil :)
Na příběhu se líbilo to, že se v něm sice objevuje filozofie a náročné myšlenky pro malé čtenáře, ale je to zároveň napsané tak , aby děj byl srozumitelný i dětem. Myslím těm starším.
O čem to je ? Nehoda v letadle, kresba žrouta trávy a nekonečná fantazie o světě, životě a přátelství s osobou, kterou by kdekdo považoval za někoho, kdo utekl z blázince, která má ale dobré myšlenky.
Krása! (Bez ironie)

17.05.2023 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Letmé prohlédnutí knihy nebo spíše příběhu plného kreslených ilustrací mě ze začátku moc neoslovilo a knihu jsem chtěla odložit. Řekla jsem si , že komiks nemůžu vrátit nedočtený. To by byla strašná představa:) Druhý den jsem se do příběhu o krásném chlupatém vrabčákovi ponořila a vylétla z jeho drápků až před chvílí :)
Jmenované ocenění si určitě zasloužil, o tom nepochybuji .
Příběh z chladné severní země je o životě jednoho okřídleného stvoření, které žije celý život s jedním z rodičů. Ten dodává, že tomu tam bude pořád. Opravdu ?

17.05.2023 5 z 5

O Kanafáskovi O Kanafáskovi Galina Miklínová

Kluk Jonáš má zvláštní peřinu....
Uspávací peřina a kamarád na dlouhé chvíle Kanafásek. Původně přišel malého kluka uspat, ale zábava přišla dříve než se stihly zavřít kukadla.
Hrad Snovíz má ale pěkného zaměstnance:)
V dětství se mi líbil i večerníček, kouzla já ráda a tohle se mi hodí dokonce i do výzvy, která tady ale zatím není- dětská výzva , kniha , ve které jsou kouzla .

23.04.2023 5 z 5

Kytičky z ulice Kytičky z ulice John Arne Lawson

Tenká kniha o všednosti dne malého děvčátka a světě kolem, který je krásný, ale lidé si jej kvůli své roztržitosti a všudypřitomnému spěchu nevšmají.
Kromě holčičky :) Kdo by dnes rozdal květiny jen tak někomu na ulici? Zázrak tento komiks!

22.04.2023 5 z 5

Příběh nejznámějšího běžce a jeho ženy Dany v komiksovém vydání.
Kromě čtení bublin u úst hlavních a vedlejších postav se dozvíme zážitky z Emilova života , osudové setkání, z kterého se po letech vyvine svatba a něco z nelehké doby, ve které žil. Ta je také znázorněna v celém příběhu černobíle.
Spolu se stejnojmenným filmem je to skvělé doplnění znalostí.

19.04.2023 5 z 5

Ahoj hrdino! Ahoj hrdino! Karen Young

S mnohými komentáři tady se shodnu.
Kniha se dá dobře číst, je srozumitelně napsaná, ne však jednoduchou formu vysvětluje co je úzkost, jak vzniká a jakým způsobem s ní pracovat. To, že potká každého z nás myslím není dodnes lidem jasné a myslí si, že je to mimo jiné způsobeno sociálními sítěmi. Může, ale nemusí. Úzkost má hodně spouštěčů.
Určitě doporučuji

13.04.2023 5 z 5

Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Anna LLenas

Sice dětská kniha, ale její půjčení a mé následné přečtení myslím stálo za to .
Emoce jsou strašně široký pojem, ale tady se vše pokusím trochu zestručnit a podat tak, jak emoce vnímají děti.
Tenká kniha vysvětluje a učí barvy . Emoční. Každý pocit je barevně znázorněný, malá příšerka z příběhu tak lépe pochopí to, co zrovna prožívá. Emoce obsažené v příběhu jsou jen základní, dospělý by byl určitě schopný přidat více.

07.04.2023 5 z 5

Mobilmánie v pohádkové říši Mobilmánie v pohádkové říši Lenka Rožnovská

Zvláštní příběh o moderní době a vymoženostech dnešní zrychlené doby.
Krach dolehne všude, ale kritika k málokomu.
Dotkne se bohužel méně populárního autora , který je nucen změnit povolání.
Skončí v prapodivném světě , ze kterého zdá se není úniku ...
Za celkový příběh, i když je od mé oblíbené oblíbené spisovatelky dávám o hvězdu méně, protože si myslím, že pointa příběhu by byla nepochopitelná nejen u dětí.

03.04.2023 4 z 5

Hurááá, prázdniny! Hurááá, prázdniny! Daniela Krolupperová

Další kniha oblíbené autorky tentokrát o tom , jak se nachystat na prázdniny, ale hlavně jak si je užít!
Forma deníku, kdy budete mít ze začátku pocit, že nic nudnějšího už být nemůže, ale pocit brzy přejde :)
Vtipné informace podané formou knízu nejen s originálními odpověďmi , ale samozřejmě s těmi správnými.
Šťastně nabité prázdniny, třeba ty velikonoční!

31.03.2023 5 z 5

Myška a sedm postýlek Myška a sedm postýlek Susanna Isern

Myška nemá kde přes noc složit hlavu . To si myslí lesni zvěř která s ní v jednom lese žije. Taky si stěžuje, protože se jí nelíbí, že najdou každé ráno v průběhu jednoho týdne ve svých postelích " vetřelce."
Malý hlodavec se urazí, zabalí si věci a rozhodne se z lesa odejít. Kam, že šla?
Krátký příběh o přátelství a jeho výhodách.

28.03.2023 5 z 5

O chlapci, který toho věděl příliš mnoho O chlapci, který toho věděl příliš mnoho Cathy Byrd

Příběh matky , autorky knihy o zázračném chlapci mě překvapil. O reinkarnaci a minulých životech jsem slyšela nevěděla jsem však, že se to týká i dětí.
Jedná rodina zažije příběh na hranici života a smrti. Doslova , protože to, co slyší z úst svého malého syna. Dozvěděla se od něj něco, čemu nechtěla uvěřit, ale co se kdysi opravdu stalo.
Christian řekl, že jednou byl velký jako táta a pil pivo. Letuška a rodiče se zasmáli, mysleli, že to jen tak vykládá, jak je tomu někdy u malých dětí. Neříkal to jen tak . Byl ale kdysi opravdu slavným profíkem v baseballu?

27.03.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

KV : databáze knih, téma č. 3- kniha od J. Austen nebo S. Kinga.
Jako milovnice hororů je asi jasné, kam jsem sáhla ...
Autor opět uměl, skvělé vyvedený příběh s děsivým dějem.
Zvíře nakaženo nemocí bohužel přenosnou na člověka dokáže někdy lidem v okolí způsobit pořádnou "paseku" . Hodný bernardýn, kterého by určitě každý pohladil se během pár desítek minut proměnil na krvelačnou bestii ohrožující životy. Donna, která byla na cestě do opravny se synem Tadem zůstala uvězněná v porouchanem autě s útočným psem. Tadovi se udělá špatně, tak se Donna rozhodne situaci vzít do svých rukou.

23.03.2023 5 z 5