Kytičky z ulice

Kytičky z ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309273/mid_kyticky-z-ulice-zOZ-309273.jpg 5 44 11

Děvčátko na procházce s roztržitým tatínkem sbírá kytičky, které prorůstají z chodníků a silnic, a každý kvítek někomu daruje. Ať už je to dárek chtěný či nechtěný, život holčičky i obdarovaných se jím propojí a promění. Obrázková kniha beze slov od oceňovaného básníka JonaArna Lawsona a ilustrátora Sydneyho Smithe je oslavou každodenních drobností, malých gest, která ale dokážou velké věci. Kniha získala kanadské národní ocenění Governor General’s Literary Award a mnohá další. „I obyčejná hra v sobě někdy ukrývá velké poselství.“ – Publishers Weekly... celý text

Literatura světová , Komiksy , Romány

Vydáno: , 65. pole

Sidewalk Flowers , 2015

bibi.r
bibi.r
12.03.2024 4 z 5

Kniha, kde si příběh můžeme sami domyslet. A proč ne, může to být velmi inspirativní.

lucakuca
lucakuca
10.03.2024 4 z 5

Kniha beze slov.
Děj si sami vymyslíme a pak se přesvědčíme v anotaci, jestli to tak autor myslel.
Takže, tady jde o ilustrátora víc než o spisovatele....

Knihomolka506
Knihomolka506
22.04.2023 5 z 5

Tenká kniha o všednosti dne malého děvčátka a světě kolem, který je krásný, ale lidé si jej kvůli své roztržitosti a všudypřitomnému spěchu nevšmají.
Kromě holčičky :) Kdo by dnes rozdal květiny jen tak někomu na ulici? Zázrak tento komiks!

Knihotyna
Knihotyna
01.02.2023 5 z 5

V případě této knížečky by se více než "přečteno" hodilo spíše slovo "prohlídnuto".
Knížečka nás provádí příběhem holčičky, která tráví den (možná spíše odpoledne) s roztržitým tatínkem, prodírají se městem, kde každý někam spěchá, někam se honí. Jen holčička vidí i mezi ulicemi krásu - v podobě kytiček. Ty pak na cestě domů rozdá lidem, kteří si je zaslouží nebo kterým mají udělat radost :).
Krásný příběh o nevšední všednosti. Více lidí, kteří si budou všímat krásy kolem nás - byť by to bylo třeba jen první jarní kvítí či sluneční paprsky po dlouhé zimě! :)

Lukina155
Lukina155
05.02.2022 5 z 5

Nádherná knížka pro maličké děti, které si chtějí povídat a povídat a povídat...

kaczka79
kaczka79
11.04.2020 5 z 5

Milá jednohubka pro krásnější den ......

Měňavka
Měňavka
06.11.2018 5 z 5

Milá knížka,krásné, kouzelné!

SlamLenka
SlamLenka
29.07.2018 5 z 5

Zvláštní lyrický příběh, který je dojemný až sentimentální. Bylo by hezké, kdyby někdo příběh rozpohyboval v krátkém videu. Na youtube jsem našla jsem videa s nepohyblivými obrázky přímo z knihy, ale kdyby se ilustrace změnily v animaci, měl by příběh možná ještě něco navíc.
** přečteno díky mé kamarádce - sběratelce divnoknih **

Yaromil
Yaromil
22.07.2018 5 z 5

Kraťoučká ilustrovaná kniha, která vám vykouzlí úsměv na rtech a pohladí po duši.

BlaženaBlažená
BlaženaBlažená
18.04.2017 5 z 5

Úžasně milá a poetická knížka...beze slov a přesto tak silná...zanechala hluboký dojem....světu by bez pochyby prospělo víc takových děvčátek v červeném kabátku

popeluška
popeluška
17.04.2017 5 z 5

Moc krásná kniha u které nejsou slova potřeba :-) i bez nich se toho dá hodně říct.....Kytičky z ulice povedená kniha ke které se budu nejednou vracet :-)

Autorovy knížky

John Arne Lawson
kanadská, 1968
2016  95%Kytičky z ulice

Kniha Kytičky z ulice je v