Myška a sedm postýlek

Myška a sedm postýlek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436221/bmid_myska-a-sedm-postylek-Tff-436221.jpg 4 40 13

Myška se každé ráno budí v jiné postýlce. V Králíčkově bedýnce na mrkev, v Červenčině prádelníku nebo dokonce na Jelenově parohu. Proč Myška nemůže usnout ve své vlastní postýlce? Obrázková knížka s krásným příběhem známé španělské autorky doprovázená krásnými ilustracemi oblíbeného italského výtvarníka potěší děti od 3 let.... celý text

Literatura světová , Pohádky , Pro nejmenší

Vydáno: , Pikola

Las siete camas de lirón , 2017

Josh
Josh
31.10.2023 4 z 5

Ilustrace přesně k příběhu pro nejmenší, k usnutí a pro pra/rodiče k rychlému čtení na dobrou noc... možná bez malého spáče ve své posteli;-) Jen kdyby ta myška nebyl plch :-(

simca9342
simca9342
23.06.2023 5 z 5

Myška nemůže spát ve své posteli a proto zkouší pokaždé jinou postel v různých norách a domečcích svých kamarádů. Příběh o tom, že strach je někdy silnější než my. Když je na jeho zvládnutí více lidí, je to mnohem lepší.

bibi.r
bibi.r
12.04.2023 4 z 5

Pro děti 3+.

Velmi hezká a poetická. Ilustrace něžné a hezky detailní. Moje děti v obrázcích rády hledají (obvykle se teda pohádají, protože každý tu věc musí najít první :D).

V příběhu bylo hezky ukázáno přátelství, důvěra i pomoc.

A souhlasím s tím, že v překladu nastala chyba, protože to opravdu není myška. Škoda. Pak jsou z toho děti zmatené

kopeceli
kopeceli
28.03.2023 5 z 5

Knihu jsem koupila pro překrásné ilustrace a až doma zjistila, jak hezký příběh se v ní skrývá. U nás koluje v rodině po neteřích, občas se mi na chvilku vrátí a zase pokračuje k dalšímu dítěti. Doporučuji i pro děti, které se učí číst, půjde jim to samo.

Knihomolka506
Knihomolka506
28.03.2023 5 z 5

Myška nemá kde přes noc složit hlavu . To si myslí lesni zvěř která s ní v jednom lese žije. Taky si stěžuje, protože se jí nelíbí, že najdou každé ráno v průběhu jednoho týdne ve svých postelích " vetřelce."
Malý hlodavec se urazí, zabalí si věci a rozhodne se z lesa odejít. Kam, že šla?
Krátký příběh o přátelství a jeho výhodách.

mataaskorice
mataaskorice
21.09.2021 5 z 5

Mně se knížka líbí moc. Ano... Myška teda není úplně myška podle ocasu... Poměrně zásadní chybička se vloudila. Ale jinak je to jednoduchý příběh pro malého četboposluchače přiměřeně náročný a doprovodné ilustrace jsou kouzelné.

Ishir
Ishir
28.04.2021 5 z 5

Super pohádka, dcerka byla nadšená. Pěkné ilustrace.

Widow Embalmer
Widow Embalmer
19.09.2020 4 z 5

Tahle myš je solidní vtěrka. Knížky tohohle žánru hodnotim spíš podle toho, jak se to líbí tomu pidižvýkovi, kterýmu to čtu před spanim. A já tenhle formát knížek mám rád, velký stránky se srozumitelnými obrázky, žádnej agitační bizár, jak je teďka v módě, příjemně jednoduchej příběh a prcek spí dřív, než je pohádky konec. Za mě teda úspěch.

muchomurka
muchomurka
04.09.2020 3 z 5

Nebyla špatná, ale u mě zůstane ve stínu jiných knížek - jak příběhově, tak i ilustracemi. Ale i tak, jsem si to něžné vyprávění užila a byla zvědavá, co se bude dít a jak to dopadne.

jituulka
jituulka
14.08.2020 4 z 5

Krásné ilustrace, pěkný příběh, ale nechápu, proč je hlavní hrdinka v překladu uváděna jako "myška", když podle obrázku je to jasný plch (jak je i v originálním názvu knihy), možná bych pochopila ještě činčilu, ale myška s veverčím střapatým ocasem? Jako by si děti nemohly rozšířit obzory o nové zvířátko...

lenkaBajza
lenkaBajza
21.07.2020 4 z 5

Krásný nápad, ilustrace jsou také krásné. Určitě by mohlo pomoci dětem usínat:)

TerJac
TerJac
05.06.2020

Moc pěkné. Pro děti, které nechtějí spát samotné určitě inspirující :)

aydam
aydam
14.03.2020 5 z 5

Pěkný příběh s nádhernými ilustracemi.

španělská literatura spánek pro děti od 3 let

Susanna Isern
španělská, 1978
2020  87%Myška a sedm postýlek
2020  81%Velká kniha superschopností
2023  89%Hrozálie se chce stát čarodějnicí
2021  90%Tohle není džungle
2022  90%Veľká kniha super pokladov

Kniha Myška a sedm postýlek je v