Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

Moje "super" rodinka Moje "super" rodinka Tim Collins

Poslouchala jsem jako audioknihu. Umí se mrtví zamilovat? Mají city?
Vtipný deník skoro 100 letého upíra Nigela. Vypadá ale na 15 let, chodí do školy a žije s rodinou, se kterou prožívá všechno možné.

31.03.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nádherný příběh o vztazích 2 sousedů -rodin s jejich dětmi. Hlavni postava vzpomíná na tragédii, která se stala jednou na pratelske akci u sousedů. Co se tehdy stalo? Na knize se mi moc nelíbilo jak se ten děj hrozne natahoval.

21.03.2020 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Moje první setkání s autorkou. Přesně měsíc, kdy jsem tu knihu otevřela :D Tak dlouho tomu jsem nemohla věřit, ale pokaždé jsem začala číst jinou knihu :D :D Přiznám se ,že jsem ještě nečetla Pýchu a předsudek, ale po tom mě to přesvědčilo, abych si ji půjčila takže ted na mě čeká v knihovničce a stopro, že ji přelouskám! Všemu možná rozumět nebudu, ale bude to stát za to! Zpátky ke knize :D Nádherné zpracování, ještě originálnější příběh doufám, že bude mít pokračování! Doporučuji- 5/5

20.03.2020 5 z 5

Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války Veronika Válková

Napínavý příběh napsaný stylem pro děti a jejich rodiče, aby si ten příběh četli spolu. Za mě plný počet hvězd, protože nikoho tak nevezme děj jako dobře napsaná historická kniha. Tenhle díl je o pirátech, pokladu a jedné obyčejné holce s kouzelným předmětem.

17.03.2020 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Život rodiny a Sama je někdy na pohodu, ale většinou se snaží všichni řídit podle syna což někdy jde na první pohled vidět. Sam je totiž v několika věcech výjimečný. Mimojiné dokonale ovládá Minecraft a rozumí jeho světu.
Divíte se? Jejich syn má autismus.
Cesta mezi otcem a synem"je zatarasena bariérou" Dokáže ji otec , se kterým Sam nekomunikuje porazit?

14.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

2 osoby. Otec s dcerou. 2 hlavní postavy vyprávějí svůj příběh každý o svém životě. Ale spojuje je jedno tajemství. Proč babička řekla své vnučce: "Blanko?"

V postavě Bohdany jsem se viděla já sama.. Byly doby, kdy jsem nemluvila, ale ne, že bych byla nějak víc handicapovaná, ale ke mě se děti pár let na základce moc hezky nechovaly...

11.03.2020 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Napínavá kniha o hledání jedné identity. Nemohla jsem ji dostat z ruky, protože mě vzala sebou do děje. Od autorky jsem četla Špatnou dceru a byla taky skvělá.

04.03.2020 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Krásná a napínavá kniha. Líbily se mi asi nejvíc střídání dvou časů a potom to propojení. Četla se rychle a bavila mě.

28.02.2020 5 z 5

Pod nebem Cornwallu Pod nebem Cornwallu Liz Fenwick

romantické a oddechové, ale díly předtím byly lepší

25.02.2020 1 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Moje první setkání s autorkou. A musím říct, že jsem si nejdřív myslela, že tu knihu nedočtu, ale to já nedělám ( Kromě povinné četby do ústní maturity)a dočetla jsem. Byla jsem překvapená jak rychle jsem ji pak četla. Vzala mě sebou stejně jako Oceán. Další knihy na mě čekají v knihovně :-)

24.02.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá kniha na doporučení z jedné knižní fb skupinky a taky do výzvy podle které byl natočený film - seriál s dobře vybranýma herečkama. Doporučuji :-)

20.02.2020 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Jako k zasmání super , ale taky nic moc.. četla jsem ji asi proto tak dlouho, že jsem chtěla už číst nějakou jinou knihu. ne, že by mě nebavila, ale to byl takový suchý humor... Byla to moje první knížka od autora a chtěla bych si přečíst taky další. Možná budou lepší než tady ta. Kdoví...

16.02.2020 1 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Příběh, kde vládne romantika a čokoláda všemi směry. Zakousnete se a nebudete chtít přestat! Zkusím i další knihy od autorky

14.02.2020 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Co vznikne, když se dá dohromady internetové fórum, jedna ušlápnutá školačka , která chodí na anime srazy a hodně slavný kluk? Wow, vznikne totální bomba!
Je to fakt super, častečně napsaný formou komiksu.
Sama mám taky menší formu úzkosti - tetanii takže jsem to málem prožívala s Elizou :-)

10.02.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Smutný , ale napínavý příběh stejně jako Vypravěčka. Mám z toho hrozné pocity a míchá se ve mě smutek nad tím co si Židé museli prožít a taky naštvanost nad nacistama jak se brutálně chovali na to nikdy nezapomeneme teda aspoň ti, kteří byli aspoň jednou v Osvětimi :(
Káždá taková kniha je vlastně vzpomínání na tak hroznou dobu, které by si měl přečíst každý, protože v každé z nich se vždycky dočteme něco nového a stejně tak hrozného jako v knize předtím. The history should not be forgotten!

04.02.2020 5 z 5

Karlík a velký skleněný výtah Karlík a velký skleněný výtah Roald Dahl

Knihy o dobrodružstvích malého kluka jsou snad čím dál lepší. Škoda, že je tohle poslední díl.

27.01.2020 5 z 5

Cizinec z Cornwallu Cizinec z Cornwallu Liz Fenwick

Krásný příběh stejně jako deska knihy. Romantický příběh o jednom deníku, vzpomínání na minulost a válku. Třetí díl série Cornwall :-)

24.01.2020 5 z 5

Zkrocení mlsného muže Zkrocení mlsného muže Jitka Ludvíková

Vtipné příběhy o tlustém chlapovi, který hodně a rád jí. Jeho ženě se to moc ale nelíbí a proto udělá změnu. Jakou? Doporučuji přečíst tady tu knihu :-)

22.01.2020 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Kniha, která je hlavně pro rodiče, které mají problém s emocí a neumí nemají attachment pro to dítě nebo nemůžou dát lásku svým dětem.

22.01.2020 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Jedna z těch, které jsem si vybrala do seznamu knih k maturitě. Četla jsem ji dlouho a ničemu jsem moc nerozuměla. Ale děj byl moc hezký :-)

17.01.2020 4 z 5