knihomolik1 knihomolik1 komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Já jsem se bavila od první do opravdu poslední chvíle. Skvělý příběh plný napětí. Knihu jsem měla vypůjčenou z knihovny, ale po přečtení jsem se rozhodla, že si jí pořídím domů. Tohle je jedna z těch knih, kterou prostě musíte mít doma, protože už od samého začátku víte, že jí budete číst znovu a znovu...
Těším se na další knihy!

12.12.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Markus Zusak mě seznámil se smrtí, a bylo to seznámení velice překvapivé. Opravdu jsem zjistila, že i smrt je milosrdná a má srdce.

21.07.2016 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Další nadčasové dílo! Čapek byl prostě génius.
Je pravda, že druhá část knihy, plná novinových ústřižků pana Povondry, byla těžším čtivem, ale tato část tam prostě patřila, a ubírat hvězdy knize kvůli tomu nebudu.

08.06.2016 5 z 5

Květy skořicovníku Květy skořicovníku Li Čching-čao

Nádherná poezie. Její básně po smrti manžela mě opravdu vzaly za srdce. Ta samota byla takřka hmatatelná.

09.09.2016 5 z 5

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Rimbaud byl obrovský talent! Nikdy se dosytosti nenabažím jeho básně Opilý koráb.

16.01.2016 5 z 5

Zpackaný pokus Zpackaný pokus Mo O'Hara

My jsme slovo "kretén" nahrazovali mírnějším slovem "blbec". Synovi je teprve šest let. Jinak nás knížka bavila a pěkně jsme se u ní nasmáli. A líbilo se nám to natolik, že jsme si hned pořídili i druhý díl. :)

30.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knize dávám čtyři hvězdy, protože jsem od ní čekala něco více, jako od světového bestselleru. Nicméně, se kniha četla dobře. Z počátku jsem byla ale zmatená střídáním osob ve vyprávění, neustálou změnou doby, kdy se co odehrávalo. Na to jsem si musela zvyknout. Pak už šlo ale čtení lehce. Konec mě docela překvapil. Takže ty čtyři hvězdy si kniha zasloužila.

24.08.2016 4 z 5

Povídky se mi moc líbily. K.Čapek byl v tomto ohledu mistr! Doporučuji k přečtení.

15.12.2015 5 z 5

Na stopě gigantům Na stopě gigantům Jakub Vágner

Pro všechny fanoušky Jakuba Vágnera a sportovního rybolovu bude kniha jistě krásným Vánočním dárkem.

07.11.2015 5 z 5

Mikro Mikro Michael Crichton

Nápad na tento příběh byl skvělý. Kniha se četla velice dobře. Dokonce, a to se stává málokdy jsem se dočkala i, pro mne, nečekaných zvratů. Konec zůstal otevřený, jen je škoda, že se pokračování už asi nedočkáme. A myslím, že by mohlo být zajímavé i filmové zpracování knihy.

03.11.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasné dílo, kterému snad, dle mého skromného názoru, nechybí nic. Hlavní hrdina je naprostý sympaťák, tak trochu MacGyver, který i z "ničeho" vybuduje "něco", navíc má skvělý smysl pro humor, ačkoliv je vlastně úplně "v hajzlu". Deníková forma psaní mě bavila. Jasných pět hvězdiček a knížka zaujímá právem přední místo v žebříčku mých nejoblíbenějších.

17.08.2015 5 z 5

Podmořský souboj Podmořský souboj Mo O'Hara

Druhý díl se nám taky moc líbil. Tvoří ho dvě části. První příběh s elektrickým úhořem a druhý o školním divadelním představení, kde se vše jaksi zvrhne. Pobavilo a tak knize dávám pět hvězdiček.

11.12.2016 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Velice podařená kniha. Skvělý nápad. Příběh mě bavil od začátku až do konce, a jelikož jsem si odpustila vidět film dříve než přečtu knihu, dočkala jsem se i překvapivých rozuzleních. Je na čase se začíst do druhého dílu.

10.08.2016 5 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Opravdu povedená satira! Po této knize jsem sáhla víceméně v rychlosti v knihovně, když jsem neměla čas na pečlivější výběr. Mnoho jsem od ní nečekala. Ale po přečtení musím říci, že jsem se u ní opravdu bavila. Což dokládá i fakt, že jsem knihu přečetla během dvou dnů.

09.06.2016 5 z 5

Akvarijní plži Akvarijní plži Alexandra Behrendt

Velice pěkně napsaná kniha. Pro ty, kteří se chystají založit si "šnekárium", tak jako já, bude jistě velice přínosná.

25.05.2016 5 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Já musím dát opět za 5 hvězd. Příběh mě celou dobu neskutečně bavil. A konec mě opravdu překvapil a to velmi mile. Tato série se stává jednoznačně mou nejoblíbenější. Velký dík autorovi za tu nezměrnou dávku fantasie!

23.05.2016 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout! Skvěle napsané!
A teď hurá na Vědmu...

08.03.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Úžasná knížka, která mě okamžitě navnadila ke koupi celé série. Líbí se mi, jak si autor pohrál s různými historickými osobnostmi i s těmi mytologickými.

17.02.2016 5 z 5

Nanoakvária 12-35 litrů Nanoakvária 12-35 litrů Jakob Geck

Zrovna se chystám na založení nanoakvária, takže koupě této knihy pro mně byla jasnou volbou. Informace, které v této knize najdete jsou ucelené a přehledné. Doporučuji všem začínajícím i již pokročilým akvaristům.

13.02.2016 5 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Kniha byla pojatá spíše psychologicky než dobrodružně, což knize pravděpodobně ubralo na zajímavosti. Chvílemi jsem cítila úzkost z té nenadálé situace, ale bylo to jen takové lehké zavanutí. Nic, co by mě dostalo do kolen. A tak tím nejlepším z knihy pro mě, bohužel, zůstává její krásná obálka.

22.10.2015 3 z 5