Knihomol_ka Knihomol_ka komentáře u knih

Vládkyně oceli Vládkyně oceli Tricia Levenseller

Vzrušující duologie, která už bohužel končí. Finální díl byl za mě vážně úžasný a šíleně moc jsem si ho užívala.
Snažila jsem se, abych si poslední díl vychutnala jak jen to jde.

Schyluje se k válce...
Začínáme tak, jak jsme u prvního dílu skončili. Ziva se snaží zachránit svou sestru at to stojí cokoliv. Je ochotná obětovat klidně i sebe, jen když její sestra bude zase v pořádku. Dozvídáme se opět zajímavá tajemství. Láska mezi Zivou a Kellynem nabírá plné obrázky a ne jedenkrát jsem se šíleně uculovala při čtení.

Miluji všechny postavy, které nás příběhem doprovázejí.
Ziva - nadaná kovářka, která má magické schopnosti. Je to jedna z nejlepších postav, o kterých jsem četla. Líbí se mi, že někdo napsal postavu, která trpí panickými záchvaty. Je introvertní a vše extrémně analyzuje.

Kellyn - pohledný žoldář a naprostý zlatíčko, rád bojuje a dobírá si všechny okolo. Podlehla jsem mu. Hlavně se mi líbí jak se nenechá Zivou odradit a snaží se jí porozumět.

Temra - sestra od Zivi, která miluje dobrodružství a boj. Je přesným opakem sestry.

Petrik - je taková chodící příručka. Rád čte a je ponořený do svého světa.

V příběhu se tedy schyluje k válce, která bude nebezpečná. Bude tu příliš zvratů a napětí. Miluji styl autorčina psaní a snad se brzy dočkáme nějaké její další knihy. Protože za mě příjemná fantasy kniha, kterou vřele doporučuji.

22.05.2024 5 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

K této sérii se dostávám docela s velkým zpožděním, ale musím se přiznat, že už jsem knihu jedenkrát rozečetla a úplně mě nezaujala.

Po nekonečném přesvědčování at dám sérii ještě šanci jsem to zkusila, a opravdu jsem za to teď zpětně ráda. Příběh nezdolná mě opravdu zaujal a bavil. Přijde mi to sice jako fantasy pro mladší čtenáře, ale i tak to bylo zajímavé a akční. Sára před pár lety přišla o svého otce a o své matce nic neví, protože je opustila velmi brzy. Takže ted Sára žije se svým strýcem, který je spisovatel a měl možnost se tedy o ni postarat a vzít si ji do své péče. Sára má teď sedmnáct let a snaží se přijít na to, kdo zabil nebo co stojí za zabitím jejího otce. Také po nečekané události, kdy je napadena upírem zjistí konečně co je zač. V příběhu se vyskytuje dost nadpřirozených bytostí. A přesně tohle se mi na příběhu líbí.

Na co jsem se nejvíce těšila byl Nikolas, který je bojovník a možná také i něco jiného. Nikolas se bude snažit Sáru ochraňovat a pomoc jí se zorientovat v novém světe plného nadpřirozena. Což se Sáře moc nezamlouvá, protože je dost paličatá. Sára jako hlavní hrdinka mi je sympatická a co se týče Nikolase, tak pro toho mám opravdu slabost. Chemie mezi nimi je slabá, ale tvoří se a jsem zvědavá co nám přinesou další díly.

14.05.2024 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Prohnilé království je pokračování ze série Royalové. Jedná se tedy o pátý díl z této série.
Já si tuhle sérii opravdu zamilovala a určitě se k ní budu ráda vracet. Na příběh Eastona jsem se nesmírně těšila! Od prvního dílu mi přišel jako postava zajímavý.

Příběh se tedy zaměřuje na Eastona Royala a Hartley Wrightovou. Od chvíle, kdy Hartley pozná Eastona, tak se jí změní celý život. Po tragické nehodě přijde o paměť a nedokáže už věřit ani Eastonovi, který jí slibuje, že vše napraví. Sledovat Eastona jak se snaží, aby si Hartley vzpomněla je obdivuhodná. Líbí se mi tady jeho chování a vytrvalost. Oběma postavám jsem tu lásku přála a hlavně jsem chtěla šťastný konec. Nevím jak to autorka dělá, ale já tuhle sérii přečetla jedním dechem. Styl psaní je úžasný a poutavý.

Rozhodně doporučuji tuto sérii. Rozhodně vás nezklame.

14.05.2024 4 z 5

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Tento příběh je přesně moje krevní skupina. Dvě báječné a talentované autorky se spojily a vytvořily něco naprosto skvělého a vtipného. Samozřejmě se příběh zaměřuje i na vážnější témata a ukazuje nám pohled na LGBT komunitu. Přesně takové příběhy já ráda čtu.

Příběh je zrovna teď ideální na jaro. Teo se přestěhoval z Prahy na Moravu, kde začíná svůj nový život, ale není to pro něho jednoduché. Jeho úhlavním nepřítelem se stane Villy, který má konkurenční bistro hned kousek od jejich kavárny. Zrovna Villy má složitější povahu a vůbec mu neulehčuje novou situaci. Spojí je až nečekaná událost, kdy kocoura srazí auto a oni dva jsou toho svědkem. A tady jejich příběh teprve začíná. Příběh je krásný a opravdu vtipný. Jelikož jsem z Moravy, tak to nářečí bylo úžasný! Kocoura Tunáka jsem si oblíbila nejvíce.

Doufám, že se brzy můžeme opět těšit na nějakou novinku od autorek a nejlépe, když opět spojí síly.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @albatrosmedia.

03.05.2024 5 z 5

Důvěra Důvěra Michaela Brnková

Další díl ze série Nekompromisní. První díl Konflikt - miluji a po dočtení důvěry mám opět chuť si ho přečíst.

Halton je velmi náročný muž, když mu zemře jeho pravá ruka (asistentka), kterou bral už jako svou členkou rodiny, potřebuje najít někoho správného, kdo převezme její funkci. Vycházet s Haltonem je velmi obtížné a nikdo mu není dost dobrý. Na tuto pozici se dostane svérázná a atraktivní Lexi, která mu dokáže, že je velmi schopná a nenechá se zastrašit. Příběh se vyvíjel velmi zajímavým směrem a musím se přiznat, že mě velmi překvapil! Humor je tu opět na jedničku a velmi jsem si ho užívala.

Ta chemie pomalá, ale hmatatelná byla úžasná a spicy scény
Co se mi ještě velmi líbilo, tak že se tu objevil Nero právě z Konfliktu!

Konec skončil velmi zajímavě a já se těším na další díl!

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihydobrovsky

28.04.2024 4 z 5

Babylon Babylon R. F. Kuang (p)

Knihu jsem převážně zaregistrovala v zahraničí, kdy byl okolo ní velký wooow.
Takže jsem, byla zvědavá zdali má očekávání opravdu splní a bude tak dobrá, jak se o ní všude píše.
Tady v česku jsem zatím nic moc nezaregistrovala okolo knihy, což je za mě opravdu škoda, jelikož kniha si to zaslouží.
Miluji to obálku a od této autorky jsem zatím nic nečetla, takže to byla pro mě premiéra. Autorka má krásný styl psaní a četla se mi krásně a rychle, na to kolik má kniha stran.

V příběhu figuruje skupinka studentů, kteří mi byli sympatičtí a bavili mě. Začátek měl pomalinký rozjezd, takže jsem se chvílemi u příběhu nudila a čekala jsem, kdy se tam něco začne dít. Ale čekání se vyplatí a pak už jen nebudete věřit svým očím co vše se tam stane. A konec příběhu je taky velmi nečekaný až mě šokoval.

Příběh se mi tedy opravdu líbil, i když rozjezd byl na mé poměry pomalejší.

24.04.2024 4 z 5

Kam se ztrácí Alice Sun Kam se ztrácí Alice Sun Ann Liang

V první řadě bych chtěla poděkovat za zaslání knihy k recenzi v rámci spolupráce s @albatrosmedia. Děkuji!

Kam zmizela Alice Sun ? Ted mé vidíš a teď ne.
Hlavní hrdinka je velmi cílevědomá a úspěch je u ní na prvním místě. Díky dobrým výsledkům ve škole jí je jasný, že si tak může zajistit dobrou budoucnost.
Její rodiče každý den chodí do práce a pracují co to jen jde. Bohužel i tak nemají dostatek financí na studium jejich dcery. A tak je Alice nucena přejít na jinou školu. Což se jí ani trochu nelíbí, ale co má dělat ?
Ještě na její škole se u ní projeví zajímavá schopnost. Dokáže Vám před očima doslova zmizet. Pomoc vyhledá u svého rivala. Její úhlavní nepřítel - Henry. Je docela očividný a do očí bijící, že pro sebe mají slabost oba dva. No ani jeden to samozřejmě nevidí. Jak jinak.
Alice na nové škole začne svou schopnost zneužívat. Jen, aby si vydělala nějaké peníze bude plnit různé úkoly, ale začne se to stupnovat a Alice začne přemýšlet jestli to za to všechno riziko stojí ? Strašně miluji a čtu o jejich kultuře. Taky to ocení milovníci popkultury. Za mě krásně napsaný a čtivý příběh. Je to teda za mě pro nižší cílovou skupinu. Ale někdy čas od času je super si přečíst něco takového.
Jedná se o Contemporary s prvky nadpřirozena. Takže nudit se tu rozhodně nebudete.

31.01.2024 4 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

(SPOILER) Kniha, která nese název Beladona neboli rulík zlomocný. Moc krásný název knihy a ještě krásnější obálka a ořízka.

Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená. Příběh byl opravdu svižný a čtivý. Hlavní hrdinka Signa je sirotek, ale zároveň i něco víc. Její příbuzní okolo ní záhadně umírají

Jednoho dne se dostane do panství Thorn Grove, kde bude muset vyřešit záhadu. Je to taková lehce detektivka, kde se snažíme přijít na to, kdo za to vše může.

Musím říct, že jsem do samotného konečně neměla jistotu, kdo se na tom podílí. A nakonec jsem byla s koncem spokojená. To, kdo je Sylas jsem věděla od prvního okamžiku, takže to pro mě nebylo žádné překvápko. Co se týče Smrti, tak byl na mě trochu přeslazený asi na to už nejsem úplně. Ale ten konec ? Šup ! Nutně potřebuji pokračování.

Doporučuji všem fanouškům fantasy a zároveň detektivek. Připomíná mi to sérii Po stopách Jacka Rozparovače, jen tohle je více fantasy.

4.5/5

15.01.2024 4 z 5

Sama doma Sama doma Amélie Salingerová

Krásná povídka na Vánoce. Slupla jsem to jak malinu a užívala jsem si to. Doufám, že Amélie brzy opět něco skvělého napíše. Doporučuji všem

24.12.2023 5 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Knihu jsem si chtěla přečíst na základě toho, že autora ráda sleduji má YouTube a miluji jejich podcast Chill out. Takže jsem byla na jeho knihu opravdu zvědavá. Líbí se mi jakým stylem je kniha napsána. Jelikož sama řeším deprese a úzkosti, tak jsem byla zvědavá co se v této oblasti dozvím. Kniha je pěkně rozřazena. Dozvídáme se o stresu, úzkostech, depresích a nebo o vztazích. Kniha je rozhodně skvělá pro lidi, kteří těmito problémy trpí a snaží se snimi bojovat, ale také pro lidi, kteří se chtějí více o tomhle dozvědět. Máme tady rady i tipy jak danou sitiaci zvládnout. Což je za mě naprosto úžasný.
Kniha se čte velmi krásně a já ji vřele doporučuji.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @albatrosmedia

19.12.2023 4 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Nejenom, že se kniha může pyšnit svou přenádhernou a dechberoucí obálkou, ale už samotná anotace Vás přesvědčí, že si knihu musíte rozhodně přečíst.

Kniha má opravdu krásné hodnocení, a sklízí úspěch všude kam se podívám.
Příběh je velmi originální a do nejmenšího detailu popsaný. Ze začátku jsem uvítala, jak nám autorka nadšeně vše popisuje, ale občas mi to přišlo krapet zbytečný, ale to jen můj poznatek, a věřím, že jiní to zase ocení. Příběh si díky tomu krásně představujete a vychutnáváte. V příběhu se vyskytuje flóra, legendy, bohové a mýty. Za což autorce klobouk dolů. Jde vidět, že má vše v malíku a pečlivě se o to zajímala. Nestačila jsem žasnout, co vše všem se díky příběhu dozvěděla. Na příběhu se mi nejvíce líbilo, že autorka každému člověku dala spřízněnou květinu, a tak díky ní byli i pojmenování.

Příběh se čte úplně sám. Hlavní postava je Convallaria, která mi díky své úžasné osobnosti přirostla k srdíčku. Není to typická hrdinka. Líbí se mi, jak je nešikovná úplně jako já! Další je Épine, který mi přišel z počátku takový bručoun ale postupem času se ukazoval v lepším světle a získal si mě.
Co se týče romantické linky, tak je to slown burn, ale že opravdu extrémně ! V dalším díle by se to mělo už rozjet, tak doufám!!
Ještě bych já osobně brala více akce, tak snad se dočkáme v druhém díle. Líbí se mi, že anotace na další pokračování je na konci knihy, a tím mě autorka vlastně nalákala číst pak pokračování.

07.12.2023 4 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Proč jsem se ke knize dostala až teď ? Panebože nemám slov na tuto knihu. Bylo to od první až do poslední stránky naprosto ÚŽASNÝ! Sice se píše, že je to fantasy kniha, ale žádný prvky fantasy jsem si tam nevšimla, ale to vůbec nevadí.

Hlavní postava Lara je sympatická mladá princezna, která je od útlého věku cvičena k tomu, aby přemohla svého nepřítele. Není to žádná křehká dívenka to vůbec.

Aren je král, který na první pohled působí velmi krutě, ale opak je pravdou a pro svou zemi by položil klidně svůj život.

Aren i Lara jdou do dohodnutého sňatku. I přes překážky se pomalu do sebe zamilovávají a pro Laru začíná být obtížné dokončit svůj úkol.

Jenže je otázka zdali má Lara pravdu. Jestli je pravda vše co ji učili o krutém králi.

Příběh je plný akce a skvělého humoru. Všechny postavy, které se v příběhu vyskytují si rozhodně zamilujete. Dlouho jsem neměla tak úžasný pocit z knihy. Jediný co mohu za sebe říct, tak je to od teď moje oblíbená série a doufám, že další díly se u nás přeloží co nejdříve.

05.11.2023 5 z 5

Slovodějky Slovodějky Alena Adrianet Heinrichová

V první řadě mě kniha zaujala svou anotací. Zněla zajímavě a slibně.

Co se týče samotného příběhu, tak jsem byla nakonec krapet zklamaná. Asi jsem měla jiné očekávání od knihy.
Příběh mě tolik nenadchnul. Bylo to spíše oddechové čtení, které není vůbec náročné pro čtenáře. Chtěla jsem nějakou dobrou akci nějaké emoce, které to ve mně vyvolá, ale tomu tak nebylo. Pořádná akce se rozjede až na konci, což je pro mě už pozdě.

Hlavní postava se jmenuje Amélie. Ta mi bohužel nesedla. Nebyla pro mě nijak zajímavá.

Co se týče Artura, tak ten byl zlatíčko a sedl mi.
To samé babča Amélie ! Tohle byla super dvojka.
Hugo - úžasný úžasný ! Autorka uměla ty mužské postavy napsat perfektně ! To musím uznat

Styl psaní autorky se mi, ale líbil o tom žádná. Píše moc hezky. Jen by to chtělo asi zajímavější a poutavější příběh, který ve čtenáři něco zanechá. Kniha měla být feministická což za mě úplně asi nebyla.

Obálka knihy je nádherná. Pokud chcete oddechové čtení, kde si pěkně odpočinete, tak tohle je podle mě ideální. Opět chci říct, že každý si na knihu musí udělat svůj názor. Sto lidí, sto chutí. Já děkuji autorce za oslovení a poskytnutí knihy k recenzi.

03.11.2023 3 z 5

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

Kraťoučký příběh, který se zabývá vážnou tématikou. Jedná se o nemoc OCD nebo ho také můžete znát pod názvem Obsedantně kompulzivní porucha. Velký obdiv má u mě autor, který se toho nebál a ukázal nám i tento svět. Ten kdo si tímto opravdu prochází dá autorovi za pravdu. Já sama trpím OCD, takže jsem byla opravdu zvědavá jak si s tímto autor poradí. Samozřejmě se mu to podařilo.

Já tento příběh hltala, protože tohle bylo pro mě naprosto přirozené. Příběh je veden jako dialog mezi hlavní postavou Petrem a jeho hlavou. Co je za mě škoda, tak příběh byl moc krátký.

Jinak já děkuji samotnému autorovi, který mi poskytl eknihu k recenzi. A děkuji, že poukázal i na takové nemoci jako je OCD. Mnoho lidí to ocení.

24.10.2023 4 z 5

Ukradnutý dedič Ukradnutý dedič Holly Black

Já to naprosto MILUJI. Jsem ráda, že se autorka rozhodla pokračovat v tom co umí. A to je svět podlých víl. Jelikož už vím co od autorky čekat, tak se mi to četlo mnohem lépe.

Troufám si tvrdit, že tento příběh se mi líbí opravdu víc jako Kruťas a to je u mě co říct. Svět krutého prince miluji a Jude s Cardanem budou navždy v mém srdci, ale tohle ? Wren a Doubek jsou úplně něco jiného. Jelikož si určitě Wren pamatujete jako malé dítě, tak Vás příběh bude více bavit a zajímat.

Příběh Wren, která si prošla peklem bylo zajímavý a smutný. Doubek utrpěl taky mnoho

Celkově se mi příběh líbí více, protože tady máme obě hlavní postavy. Doubek je vtipálek. Objevují se tu i jiné postavy. A ten konec? No to bylo něco. Prosím prosím ať už je tu další díl

#spolupráce @albatrosmedia

23.10.2023 5 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Příběh určitě bude mít své kouzlo, když ho budete číst v létě. V anotaci se píše, že kniha je inspirovaná písněmi od Taylor Swift. To jsem bohužel nějak nezaregistrovala.

Autorka umí opravdu dobře vše popisovat. Jak postavy tak okolí. Na mě možná popisovala až moc věci, které nebyly až tak důležité a mohlo se stát, že se občas u toho nudíte. V příběhu se vyskytuje hodně postav. Chvílemi jsem byla z toho všeho zmatená.

Hlavní hrdinka Meredith byla svá a oblíbila jsem si ji stejně jako Wita.

Tohle je dívčí román a víc od toho nečekejte. Příběh je to krásný, ale asi mi tam něco chybělo. Pokud hledáte “oddechové čtení, tak tohle je ideální volba.

Ve spolupráci s @grada

20.10.2023 3 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Na začátek bych chtěla říct, že mě zaujala prvně obálka i anotace. Vypadalo to opravdu dobře a měla jsem od knihy velký očekávání.
Bohužel mě zklamalo dost věcí u knihy. V první řadě se kniha prezentuje u KD jako Dark romance, což rozhodně není. Na obálce je pěkný chlap ve věku 40 let, ale v knize máme mladého 25 letého klučinu.

Co se týče samotného příběhu, tak jsem se tu dost nudila. Hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická. Připadala mi hloupá a naivní na svůj věk. Asher byl fajn, ale absolutně jsem neměla z něho žádný super pocit, že by to byl nějaký alfa samec.

Mezi hlavními postavami mi chyběla pořádná chemie. Bylo to spíše na kamarádské úrovni. Mezi hlavními postavami se odehraje něco jen na začátku a konci. Nazvala bych to spíše slown burn. Zápletka byla předvídatelná a vlastně za celou dobu příběhu se tam nic nedělo.

Styl autorky mi taky nesedl. Z příběhu jsem neměla žádné pocity. Hlavní hrdinka si něčím prošla a čekala jsem, že to ve mně vzbudí nějaké pocity, ale bohužel.

Určitě nemám v plánu v sérii pokračovat.

Děkuji Knihám Dobrovským za poskytnutí RC.

08.10.2023 2 z 5

Království v kameni Království v kameni Nela Mičková

Máme tu první příběh od velmi mladé autorky.
Samotná obálka je opravdu krásná a anotace zní taky opravdu pěkně.

Co se ale týče samotného příběhu, tak začátek byl pro mě trochu náročnější. Nemohla jsem se do příběhu vůbec začíst. Dialogy mezi postavami mi přišly dost slabé. Také se v příběhu pořád opakovaly dokola stejný slova až to někdy bylo nepříjemné a kazí Vám to požitek ze čtení. Ale s tímhle mohl někdo pomoci autorce. (Korektor,redaktor)

Co se týče samotného příběhu, tak je to opravdu zajímavý fantasy příběh. Musím říct, že pro mě dost i originální nápad. Od poloviny příběh nabírá jiný směr a je zajímavější.

Já osobně bych více ocenila popis hlavních postav. Příběh se mi nakonec líbil a autorce přeji mnoho úspěchů do budoucna.

Knize dávám 3.5 a byla mi poskytnuta autorkou v rámci spolupráce. Děkuji.

04.10.2023 3 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Tak této knize musím dát plný počet hvězd, a kdyby to šlo dám klidně i víc, protože tento příběh byl naprosto úžasný. Ačkoliv já nejsem žádný fanoušek slow burnu, tak tomu pomalu přicházím na chuť. Tady mi to bylo upřímně jedno. Jelikož jsem velký fanoušek formulí 1, tak jsem si ten příběh vychutnávala po všech stránkách jak jen to šlo.

Velmi oceňuji autorku a jsem ráda, že napsala něco takového co tu ještě nemáme. Za mě hodně originální příběh. Jde vidět, že autorka se v tomhle světě f1 pohybuje a ví o čem píše.

Hlavní hrdinka Vanessa je zlatokopka. Tedy jen si na ni hraje. Ve skutečnosti dělá slavným lidem bodyguarda. I tento nápad se mi velmi líbí, že žena má takovou profesi. Líbila se mi její povaha. Taková ta typická knihomolka.

Anthony byl pro mě svým chováním velmi zvláštní a zajímavý zároveň. Vše se, ale ve správný čas dozvíte.

Dále se mi líbí, že nám autorka předává víc než si myslíme a mluví o nemocech jako je ADHD, dyslexie a další věci. Je potřeba o takových věcech mluvit a informovat o nich dál.

No a upřímně jsem nečekala takovou pikantní scénu a bylo to úžasný Byla to jízda od začátku do konce a já bych opravdu ocenila z tohoto prostředí více knih!!!!!

02.10.2023 5 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Na začátek bych chtěla říct, že jsem měla trochu obavy se do knihy pustit. Jsem nakonec velmi ráda, že jsem knihu vzala do ruky a přečetla si ji. Byla jsem velmi překvapená, jak je příběh krásně promyšlený a do detailu propracovaný. Klobouk dolů před autorkou.

Svět, který se rozdělí vedví. Na jedné půlce je magie a na druhé ne. Líbí se mi opravdu tento nápad. Hlavní hrdinka Robin je hledačka, která se vypracuje na cestu za Hranicí. Je to velmi nebezpečné a na každém kroku jí hrozí smrt.

Příběh je čtivý a plný napětí. Pořád se zde něco dělo a já jen čekala co zase přijde.

Strážce Kai mi ze začátku nebyl až tak sympatický, ale postupem času se ukazuje, jaký doopravdy je.

Co se týče romantické linky, tak je to velmi pomalý a v podstatě tu nic není. Jen takové oťukávání. Jestli mi to nějak vadilo? Vůbec ! Já si užívala samotný děj a zajímalo mě co se tam vlastně děje.

Příběh se mi opravdu líbil a chci rozhodně další díl. Na závěr bych chtěla říct, že jsem byla překvapená, že česká autorka napsala tak úžasně propracovanou fantasy knihu.

Za mě rozhodně doporučuji

Za poskytnutí knihy děluji @albatrosmedia #spolupráce