knihamouder knihamouder komentáře u knih

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Snadné čtení, klasická romantika.

16.09.2014 3 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Nádherná dětská knížka!

Alšovy pohádky (15 pohádek) Alšovy pohádky (15 pohádek) Karel Jaromír Erben

Krásné pohádky. Jako dítě jsem je milovala a těšila se na večerní čtení před spaním.

Pohádky děda Vševěda Pohádky děda Vševěda Karel Jaromír Erben

Kniha mého dětství. Ráda se vracím domů a objevuji v rodinné knihovně krásné poklady z dětství. Těším se, až se o ně budu moci podělit se svými ratolestmi.

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Smutné téma knihy, které ovšem k životu neodmyslitelně patří. Jak se vyrovnat s odchodem velmi blízkého člověka. Dokonce jsem se místy i pobavila.

Vizita s Oscarem Vizita s Oscarem David Dosa

Kniha mě chytla za srdce. Pěkně napsaná. City, stáří, nemoci a hlavně smrt, to v knize najdete. To, že je vše součástí života, ale lidé to stále neumí přijmout.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Opět jsem se k této knize dostala díky povinné četbě k předmětu německý jazyk a opět se musím opakovat-velmi mě nadchla a jsem ráda, že jsem se k této knize dostala.

16.09.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem musela číst povinně, poté jsem z ní dělala práci v německém jazyce. I přes počáteční nechuť k této četbě mě kniha nakonec oslovila. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala.

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Plně souhlasím s gossipavlina, není co dodat. Velmi silný, pro mě bolestivý příběh. Opět jsem se ptala sama sebe, jaká zrůda dokáže ublížit nevinným, bezbranným dětem.

Šestnáct a půl Šestnáct a půl Jana Jahodová

Jedna z mých prvních románů -náctiletých :-) jako dívce se mi moc líbila :-D Ještě ji mám doma.

Pozor, kočky! Pozor, kočky! Stanislav Rudolf

Tři příběhy, ani jeden mě moc neoslovil. Knihu jsem dostala jako náctiletá a už tehdy jsem z ní byla zklamaná. SR má mnohem lepší tvorbu, než je tato.

16.09.2014 2 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Další super knížka od SR. Četla jsem několikrát.

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Krásní knížka i super zfilmování. Jedna má srdcová.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha byla velmi vtipná. Má představivost jela na plné obrátky a u některých scén hlavně s kocourem jsem se řezala smíchy. A mít za souseda takového nabíječe... :-D

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Příběh super, hrdinka byla velmi odvážná. Já sama bych to asi nedala.

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Kniha mě nezaujala, v polovině jsem ji musela odložit.

16.09.2014 2 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Velmi silný příběh. Knížka smutná, hezky napsaná. Pobrečela jsem si jako želva.

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se mi líbila, hezky se četla. Ze života-kolikrát nevíme, co chceme a nevážíme si toho, co máme, dokud o to nepřijdeme. Někdy stačí kompromis a tvrdohlavost stranou...

16.09.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Že to je jeden z nejprodávanějších a nejčtenějších románů? Asi jsem divná, ale mě neuchvátil. Nebyla jsem schopna knihu dočíst do konce. Natahování nesmyslných scén, opakující se slova a situace. Erotický román? Tu erotiku jsem jaksi postrádala. Hraní si s Greyovým kartáčkem mě opravdu nepřišlo jako erotická scéna. Musela jsem se červenat při pomyšlení, kam si ho má Anastazia narvat a kousala jsem se do rtu, abych některé scény jadrně neokomentovala nahlas. Po polovině knihy jsem titul odnesla zpět do knihovny. Při otázce jaká kniha byla jsem se zmohla jen na protočení očí :-)

16.09.2014 odpad!

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Mě se kniha líbila, místy jsem se i pobavila.