Alšovy pohádky (15 pohádek)

Alšovy pohádky (15 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138824/bmid_alsovy-pohadky-bFt-138824.jpg 5 31 7

Výběr nejoblíbenějších českých národních pohádek doprovází jemnými perokresbami malíř - ilustrátor, uctívaný generacemi malých i velkých čtenářů. 13-224-KMČ-69

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Zbožňuji všechny klasické české pohádky. Za mě to nejlepší, co dítě může při prvním čtení potkat.

JulianaH.
16.04.2020 5 z 5

Jedna z knížek, které prababička koupila dědovi, když byl chlapec. V dětské knihovničce jsem ji po třech generacích našla i já – a zamilovala jsem se do ní.
Za nejkrásnější pokládám Milana a Velenku, pohádku literárního vědce Václava Tilleho (zde pod pseudonymem V. Říha). Jako dítě jsem některé pasáže uměla slovo od slova. I jako dospělá žasnu nad krásou, sugestivností, fantasií a dynamikou vyprávění. Samojedova zem je smyšlená směsice Ruska a Orientu, ale autor ji vylíčil tak, že mám chuť věřit, někde v dálce leží přesně taková. I Velenčiny zázraky jsou popsané tak krásně, a přitom uvěřitelně, jako by je člověk před sebou viděl.

„Přejel širé stepi pod horkým, modrým nebem, neviděl než stáda koní, až dojel konečně k podivnému hrádku. Věže měly zlaté a barevné báně, ve velikých zahradách s kamennými ploty stály nízké domky s rovnými střechami, kolem dokola se táhly lány kukuřice, tabáková pole a zahrady vinné révy. Když Milan dojel až k hrádku, vyběhlo na něho hejno žlutých psů, hubených, zlých, div mu nesplašili koně.“

cuzan
15.06.2015 5 z 5

Jak mi Babička přijde nudná a nezáživná, tak pohádky Boženy Němcové miluji nadevše. Jak barvitě dokázala, společně s dalšími autory, vykreslit moje hrdiny i noční můry!

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Krásné pohádky. Jako dítě jsem je milovala a těšila se na večerní čtení před spaním.

tyzik.cejka
24.06.2013 2 z 5

musím z toho něco vybrat a všechny pohádky nejsou dokonalé

otula
07.12.2012 5 z 5

Jejda, tohle byla má nejoblíbenější knížka pohádek, když jsem ve školce sjížděl naši domácí knihovnu. Skvělý pohádkový výběr s krásnými ilustracemi Mikoláše Alše.

Selinute
01.11.2012 5 z 5

Našla jsem je v knihovně. Už jsem ani nevěděla, že je mám. Moc pěkné, ráda vzpomínám. Nejvíce se mi líbila pohádka Milan a Velena.

Část díla

všech 15 částí díla