kneznaliba kneznaliba komentáře u knih

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Mám p. Vondrušku rádu a a většinu jeho knih hodnotím plným počtem, ale toto opravdu nemohu. Tohle je snad jeho první detektivka, kterou jsem nečetla pomalu na jeden zátah. Měla jsem od začátku s ní problém s postavami, příběhem a nakonec se i v tom galimatyáši vyznat. Opravdu až moc překombinované, i když jako vždy moc pěkně napsané. Škoda.

19.01.2019 3 z 5

Šance pro ducha Šance pro ducha Simon R. Green

Docela zklamání. Nuda a šeď. Zlatí Jestřáb a Rybářka. Tohle bylo další čtení, které jsem chtěla zkusit. Mám z LK ještě další díly, zkusím další díl, ale pokud to nebude lepší, tak to vzdávám. Moc nedoporučuji.

26.11.2018 2 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Musím souhlasit s tím, že tento díl byl zatím z těch čtyř prvních nejslabší. Pěkně napsané, jako vždy, popisovaný vztah Ericy a Patricka mi nevadil nikdy. Ale že já, naprostý detektivní antitalent, i když detektivky čtu ráda, už někde hodně brzy tuším správně vraha a ke konci i motiv, to se jen tak bohužel pominout nedá a je to škoda. Mám ráda neznalost téměř do poslední chvíle. Tentokrát jen o hvězdu méně.

29.10.2018 4 z 5

Yorrân I: Poutník Yorrân I: Poutník Jan Dobšenský

Bohužel, to se nedá číst, nechápu celkové hodnocení zde.

30.07.2018 1 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Naprosto dokonalá fantasy. Něco tak úžasného jsem hodně dlouho nečetla. Vůbec mi nevadil opravdu velký rozsah knihy (ani těch, co nás ještě čekají). Sanderson má úžasný vypravěčský talent, který vám nedovolí se od knihy odtrhnout. Vytvořil rozsáhlý orginální svět, který jinde neuvidíte. Nenechte se odradit opravdu dlouhým úvodem a spoustou nových pojmů. Četla jsem ji sice docela dlouho, ale jen proto, že život běží a toho času na čtení tolik není.

31.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborná kniha. Napínavá, velmi dobře napsaná a s nečekaným koncem. Tak jak to mám ráda. Má očekávání nezklamala.

29.08.2017 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Teprve mé druhé, ale zato potěšující pátrání s inspektorem Gamachem. Příjemná a poklidná detektivka. Rozuzlení jsem opravdu nečekala, což mě vždy potěší.

28.07.2017 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Trochu jsem plavala ve spoustě nových i starých postav. Opravdu jsem zjistila, že bych si měla zase některé knihy znovu přečíst na oživení, ale jinak standardně velmi slušná kniha, která mě potěšila.

28.07.2017 5 z 5

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

Celkem slušně napsaná detektivka. Trochu jsem si musela zvykat na autorčin styl, ale četlo se to dobře. Jen mám radši detektivky, kde netuším pachatele minimálně již někdy od půlky knihy.

04.07.2017 4 z 5

Přirozené příčiny Přirozené příčiny James Oswald

Vůbec ne špatná kniha. Dost jsem se dlouho ztrácela ve všech těch postavách, bylo jich opravdu moc. Závěrečné rozuzlení (nechci spoilerovat) opravdu šlo udělat jinak. Kvůli tomu dávám o hvězdičku méně, než bych dala jinak.

13.12.2015 4 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Celkem ne špatná kniha. Sice už jsem četla určitě mnohem lepší, ale bylo to celkem dobře napsané a nenudila jsem se. Čtení z pohledu dvou osob mi nevadilo. Celkem bych si ráda přečetla druhý díl, pokud ovšem vyjde.

24.11.2015 4 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Kniha nebyla špatná, časem mě i bavila. Jen jsem se nemohla dlouho začíst a přišla mi zbytečně moc dlouhá. Romantika se mi v tom líbila a konec jsem fakt nečekala. Jen jsem ještě před touto knihou četla od této autorky Devátou dívku, někdo se mnou nemusí souhlasit, ale ta se mi prostě líbila víc.

21.05.2015 4 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Mrazivé, severské, parádní. Chvíli mi trvalo, než jsem s zvykla na autorův styl, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. 5 hvězdiček.

10.12.2014 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Mám většinou ráda knihy s touto tématikou, ale toto mě opravdu nenadchlo. Vůbec bych to moc nesrovnávala s Bratrstvem Černé dýky, je to spisovatelsky i čtivě úplně někde jinde. Lucan i Gabrielle jsou hezký a sympatický pár, nevadili mi. Upíři vymyšlení opravdu originálně, ale celkově to byla nuda. Tři hvězdičky za to, že jsem to aspoň dočetla, na další díly se ale nechystám.

16.10.2014 3 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Vynikající celá série. Krásné a dojemné zakončení. Moc mě to bavilo a celou sérii jsem přečetla za pár dní. Vřele doporučuji milovnicím tohoto žánru.

19.09.2014 5 z 5

Zapadlé údolí Zapadlé údolí Alois Tlučhoř

V dětství moje moc oblíbená knížka.

31.05.2014 4 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Docela zklamání. Na to, že to mělo získat řadu literárních cen se mi to tedy nezdá. Pachatel byl jasný někdy od půlky knihy, což je u mě docela mínus. Mám ráda překvapivá odhalení na posledních stránkách. První od této autorky jsem četla knihu s Willem Trentem a pro mě teda o dvě třídy lepší kniha.

30.05.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Na rozdíl od některých jsem hoodně dlouho netušila, kdo to vlastně udělal. Kniha byla napínavá a jak jsem od Rowlingové zvyklá, i dobře napsaná. Co mi však opravdu vadilo byla ta mluva. Jak zde již někdo psal, samozřejmě vím, že se tak prostě mluví a i já podobná slova občas v mluvě používám, ale do knih se mi to prostě nehodí. Jelikož se mi ale kniha, kromě mluvy, celkově jinak líbila, ubírám jen jednu hvězdičku a zřejmě se začtu i do další knihy o Strikeovi.

05.05.2014 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Moc milé, romantické počtení. Ostatně jak jsem od této autorky zvyklá, Už se moc těším na příběh s Alexem. Ten drobňoučký fantasy prvek mi vůbec nevadil.

23.03.2014 5 z 5

Pohádky ze Zapomenuté země Pohádky ze Zapomenuté země Dominik Filip

Výborná kniha, kterou jsem kdysi jako ještě malá holka dostala jako dárek. Hodně zajímavé a nezvyklé pohádky, které jsem opravdu nikde jinde nečetla. Knížka mě fascinovala, tenkrát jsem jí četla mnohokrát. Nedávno jsem si na ní vzpomněla, když jsem jí našla v knihovně u rodičů. Opět jsem se k ní po mnoha letech vrátila a ráda si jí přečetla. Doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst i jiné pohádky než ty známé a pořád dokola vydávané.

01.03.2014 5 z 5