Pohádky ze Zapomenuté země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chcete pohádky neznámé? Takové, jaké jste dosud neslyšeli nebo nečetli? Nuže, máte je mít: v knize, kterou držíte v rukou. Abych pravdu řekl, ty pohádky byly už vytištěny. Ovšem před hezkou řádkou desetiletí, kdy je pro tehdejší děti psal spisovatel Dominik Filip. Jenže kam se všechny ty jeho pohádkové knížky poděly? Kdepak abyste si je vypůjčili někde v knihovně. jakoby zmizely v bezedné propasti. Ale nám se podařilo je shromáždit a vybrat z nich rozprávky pro vás jakoby zbrusu nové. Vypravují sice leckdy o postavách dobře známých, třeba o vodníkovi, skřítcích nebo divoženkách, dokonce i o hloupém Honzovi, o králi a princezně, jenže každá ta vyprávěnka vás překvapí něčím, o čem jste neměli ani potuchy. A co víc, setkáte se i s postavami, které byste marně hledali jinde a o kterých by vám dneska nikdo nepověděl ani půl slova. Ruku na srdce: Víte něco o vodním králi? Anebo o Průzračném, tajemném duchu hor? Nu a právě ten Průzračný stojí v pozadí mnohých pohádkových příběhu ze Zapomenuté země. Možná si lámete hlavu, jak se některá země může jmenovat Zapomenutá. V tom případě přijměte ode mne písemné pozvání. Pozvání zařazené hned na samý začátek téhle knihy. A potom se pusťte do čtení pohádek, nejlépe v tom pořádku, v jakém jedna jde za druhou. J.J. (Jaromír Jech)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70737/pohadky-ze-zapomenute-zeme-70737.jpg 4.57
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Kruh (Hradec Králové)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pohádky ze Zapomenuté země

Přidat komentář
Turlogh
19.04.2020

Moc zajímavá knížka pohádek. Jsou takové neznámé, netradiční. Spíše mi připomínají pověsti. Sehnal jsem si mnohem povedenější vydání z roku 1941. Úžasné ilustrace slavného skautského malíře Mariquity! Všem milovníkům pohádek a pověstí knížku vřele doporučuji! Nebudou zklamáni! Howgh.

kneznaliba
01.03.2014

Výborná kniha, kterou jsem kdysi jako ještě malá holka dostala jako dárek. Hodně zajímavé a nezvyklé pohádky, které jsem opravdu nikde jinde nečetla. Knížka mě fascinovala, tenkrát jsem jí četla mnohokrát. Nedávno jsem si na ní vzpomněla, když jsem jí našla v knihovně u rodičů. Opět jsem se k ní po mnoha letech vrátila a ráda si jí přečetla. Doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst i jiné pohádky než ty známé a pořád dokola vydávané.


Autoři knihy

Dominik Filip
česká, 1879 - 1946
Jaromír Jech
česká, 1918 - 1992

Kniha Pohádky ze Zapomenuté země je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce14x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x