Klaton Klaton komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha se čte ktasně, moc mě baví příběh rodin, i když není vždy jen to hezké a moc se těším až začnu třetí díl

12.04.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knížka mě od prvnich stranek bavila, jsem z druheho konce republiky a i proto me moc bavilo číst o Karvine, kniha je napsana krasne čtivě a blbe se odklada, kdyz potrebujete neco udelat nebo jit spat. Určitě v blizke době budu cist druhy dil

14.03.2024 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Knizku jsem přečetla za večer a vlastne nevim co k tomu napsat. Kniha ma velice silny příběh, kdy si clovek říká, jak muze toto udelat matka vlastnimu diteti a zbytek rodiny tomu prihlizi? Neskutecne odhodlani maleho chlapce, ktery se snaží přežít vše co se mu děje a jediny s kym muze pocitat je on sám...

05.03.2024 4 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

Za mě pořád čtivé, ale už je znat, že dílů uz je hodně a uz to neni takove jako na začátku. Na druhou stranu rozhodne nepatřím do cilove skupiny, kterou by toto mojlo bavit a vzdy si další dil koupim a čtení si užiji. Will a Maddie mě spolu baví, hezky se doplňují a jako oddechovka porad stoji za přečtení i kdyz uz je to 17 dil

04.03.2024 4 z 5

Přežít Přežít Piers Paul Read

(SPOILER) Příběh o padu letadla v Andach, kniha ukazuje za jakych podminek dokazali někteří přežít. Kniha je psana velice čtivě, ani trochu si nedokážu predstavit co vse museli prožívat Ti co pad přežili a museli najit zpusob jak vydrzet do zachrany a tim, že je zachranili vlastne začal další boj, museli obhajit vše co udělali...

06.02.2024 4 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Grace se postupně dozvídá historii sve rodiny, kterou jeji matka dlouho hledala. V knize nenajdete jako jinde veci ktere se deli v koncentracnim tabore, je to úplně jiny příběh, o čekání a vyrovnavani se se zradou nejblizsich a pomoci cizich lidi... Kniha je čtivá, misty dojemna, ale cekala jsem od pribehu neco jineho

07.01.2024 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Colleen opět nezklamala, Atlas a Lily si zaslouzili pokračování. I když se vi jak to dopadne, kniha se čte krásně a i slza ukapne, když se blížíte konci knihy...

29.12.2023

Kniha se čte moc hezky, rozdělení na kapitoly je dobre řešení u rozhovoru, neni to rozhazene, při čtení se zasmějete, chvilkami i zamyslite co se vše může stat a jak někteří lidé dokáží přemýšlet. Rozhodne doporučuji přečíst

18.12.2023 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Začátek knihy je čtivý, druha pulka už je horší, možná je to tím, že o knize se tolik mluvilo, proto bylo velke očekávání, ktere nebylo naplněno.
Příběh z pohledu zachrane lodi tu ještě nebyl, pár novych věci se zde určitě dozvíte a i příběhy některých lidi by si člověk rad přečetl, ale přišlo mi, že jsem se vlastně dozvěděla hrozně malo... ale za přečtení určitě stoji

07.11.2023 3 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Kniha se četla hezky, příběh i Annie a Cole jsou sympatičtí, člověk si je oblibi, ale tentokrat mi to přišlo malinko slabší proti ostatnim dílům

21.08.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Za mě zatim nejlepší kniha od Colleen. Jednim slovem wow! Kniha je úžasná, opět těžké téma, kdy Kenna řídí auto ve kterém zemře jeji přítel, jeho rodina ji nenavidi a jeji dcera ji nezna protože byla ve vězení, ale teď by ji chtěla poznat... musim říct, ze posledni stranky jsem četla v metru a i slzicka mi tam ukapla. Moc doporučuji knihu přečíst

12.07.2023 5 z 5

Kniha mě překvapila svou upřímnosti, je vidět, že pokud někdo nechce, byť je známá osobnost nemusi se o ni vědět vše. Četla se krásně, kniha pro mě byla plana překvapení a moc mě bavila...

10.07.2023 4 z 5

Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Robert Sára

Další ukázka toho, že v dnešní době je hodně vidět jen pozlatko a ne to co se děje uvnitř člověka, kniha je psana jako rozhovor, je čtivá a zase je vidět, že každý člověk zvladne vydržet vic než si mysli...

21.05.2023 4 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Kniha je sice psana jako roman, ale je v ni spousta faktu o kterych jsem před čtením knihy nikdy neslysela. Židovské jesle v Holandsku, kde zachraňují zidovske děti pred deportaci. Kniha je psana čtivě, knihu určitě doporučuji pokud vas zajimaji knihy o 2. Svetove valce a nechcete číst jen příběhy z koncentracnich taboru

13.05.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Za mě krásně zpracované tema, čtivě napsané a hlavně krásná ukazka jak malo stačí ke zničení i záchraně manželství... Knihu určitě doporučuji

30.03.2023 5 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

Kniha je psana celkem čtivě, ale chybi mi tam vice podrobnosti o životě po Buchenwaldu, o narozeni dcery neni vubec psano a najednou je tam... stejne jako kdyz je zatcena je uplne vynechano co je s jejimi detmi, neni tam nic k procesu. Prijde mi, ze kniha ma velice zajimave tema, jen jsem čekala větší rozsah informaci

15.03.2023 3 z 5

Pronásledování Pronásledování John Flanagan

Mě příběhy Volavek proste bavi, je to oddechove čtení, libi se mi jak jsou vykreslene postavy ktere si člověk dokáže představit. Za me určitě stoji za přečtení

27.02.2023 5 z 5

Chlapec z Buchenwaldu Chlapec z Buchenwaldu Susan Elizabeth McClelland

Tato kniha je jina v tom, ze je z větší části o čase po válce. Dozvidame se o chlapcich z Buchenwaldu, vlastně deti ktere dokazali přežít to co spousta dospelich ne a jak moc to meli po valce těžké, protože nebylo kam a za kym se vratit

08.02.2023 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Colleen je v tomhle opravdu přebornik, tolik problemu v jedne rodině to se jen tak nevidi, každý ma svoje a k ostatnim se vlastne kazdy točí zady a staci jeden moment, jedna věta a najednou je vše vidět uplne jinak a vše se na par stranách může otočit, každý pochopí, že jeho pohled nemusel byt úplně spravny...

26.01.2023 4 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Kniha je trochu jina než vše na toto téma, ze začátku je to stejné jako všichni, selekce, nedostatek jidla nemoc, opravdová ukazka toho jak bylo se židy za valky zachazeno, ale pak přijde zmena a je zde ukazka, že byli lide kteří se měli o malinko lepe
Kniha není spatna čte se hezky a je to opět malicko jiny pohled na tuto dobu a misto

14.01.2023 4 z 5