klarka61 klarka61 komentáře u knih

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Nebyl to žádný literární skvost, ale četlo se to dobře. Určitě si přečtu i další autorčina díla. Z knihovny mám půjčenou knížku Poselství růží, tak už se na ni těším

25.01.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Mně se četla dobře

29.12.2017 5 z 5

Tim Tim Colleen McCullough

Četla jsem před mnoha lety a kapesník nezůstal suchý

05.09.2017

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Ne že by se mi to nelíbilo, ale kniha byla velmi rozvláčná, takže se ten kýžený strach, jelikož je to horror, nedostavil. Dlouhá souvětí, kdy na konci věty čitatel zapomněl začátek, takže věta ztratila smysl. Nedořešený vztah hlavní hrdinky k otci a potažmo i k matce, zbytečně zdlouhavý konec. Dávám 3*

07.08.2017 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

přečetla jsem za 3 dny. To mluví za vše...

31.07.2017 5 z 5

Jak jsem přišel na svět Jak jsem přišel na svět Kateřina Janouchová

Velmi dobrá knížka. Ocenila jsem já i moje vnučka

13.04.2017 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Kniha čtivá, jako téměř všechny od Sandry. Jen malá výtka: záporní hrdinové byli nepřesvědčiví. Bylo to jako ve filmu, kde nějakou roli hraje strašně špatný herec - prostě Vás nepřesvědčí. Dávám proto jen 4 *

12.01.2017 3 z 5

Tarzan z rodu Opů Tarzan z rodu Opů Edgar Rice Burroughs

Oblíbená knížka mého dětství, Tarzana jsem milovala - všechny 4 díly, které byly tenkrát přeložené do slovenštiny

25.12.2016

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Příjemné čtení ale bez dramatické zápletky. Zajímavé popisy studentského života, nebo života na farmě. A pak ten konec...není co dodat. Dávám 5*

11.09.2016 5 z 5

Psychografie Psychografie Marie Machková

Chybí mi zde často více komentářů, na základě nichž si pak často knihu sháním. Anotace může být krátká, zavádějící, nebo nepřesná.Dám mnohém víc na názory čtenářů: z toho se dá vyčíst nejvíc.Takže ještě si počkám...

22.08.2016

Až na dno Až na dno Amanda Quick (p)

Asi jsem zvolila špatné pořadí čtení celé série a nezačala 1. dílem, protože jsem z postav byla hodně zmatená. Možná mi jen nesedla autorka a její styl psaní. Ale pro mne to byla kniha u které jsem byla ráda, že jsem ji dočetla, neupoutala mně téměř ničím. Za mne 3*

15.08.2016 2 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Moje 1. mayovka, kterou jsem jako dítko přečetla a pamatuji si, že se mi hodně líbila.

15.08.2016 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Kniha, i když má své vady (rozhodně ne tolik, jak je ve svém slohovém výkonu rozebral rabor) je přínosná a poučná. Není tam určitě nic ve smyslu, že otec je při výchově svého potomka nežádoucí...atp.Není tedy dobré dát vždy na hodnocení jiných, hlavně pokud se to hodnocení silně vymezuje vůči kladným hodnocením. Vědět, že do 6 let se vytváří ucelený charakter člověka, že pochvala má větší účinek, než kritika, že kritika patří mezi komunikační jedy..., atd., atd.každý si tam něco pro sebe najde. Hodnotím 5 hvězdičkama

03.08.2016 5 z 5

Dívka z přístavu Dívka z přístavu Tania Crosse

Knihu jsem dočetla a bohužel mi moc nesedla. Po Dívce od řeky jsem totiž čekala mnohem víc. V první polovině mne štvala Rebecca a druhá polovina se zbytečně moc táhla. Přesto musím uznat, že autorka píše poutavě a určitě si od ni ještě něco přečtu.

06.07.2016 3 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Holé věty, dialogy jak s tříletou holčičkou ( a proč?...), nepravděpodobný příběh, příliš erotických scén, takže pak už působily nudně, začátek s vykreslením sester hlavní hrdinky, které byly tak ubrečené, že to působilo až rušivě... Rozhodně jsem četla lepší Garwoodovky.

05.07.2016 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velice silný příběh. Ale občas mi bylo z těch hrůz až špatně

26.06.2016 5 z 5

Kacířka Kacířka Ayaan Hirsi Ali

Velmi pěkná a čtivá kniha především o islámu a lidech kolem.
Kdo chce o Islámu vědět hodně a hlavně pravdivě, tak ať si přečte tuto knihu

11.06.2016 5 z 5

Dívka z přístavu Dívka z přístavu Tania Crosse

Knihu právě čtu a musím napsat, že mě hlavní hrdinka neuvěřitelně štve.Přijde mi rozmazlená, hubatá a naprosto nevděčná. Knihu jako celek zatím hodnotit nebudu, jsem teprve v půlce

07.06.2016 3 z 5

Vůně skandálu Vůně skandálu Carole Matthews

Od autorky jedna z nejlepších knih. I jsem si poplakala. Za mně plný počet *

23.05.2016 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

K Lucull( dole): kniha je zfilmovaná, dokonce myslím 2 krát: Stačí si najít ukázky na Youtube, Bohužel, už nevím kde sehnat film celý

15.04.2016