Jak jsem přišel na svět

Co se celých těch dlouhých devět měsíců děje u maminky v bříšku? Jak se rozhodne, jestli bude miminko chlapeček nebo holčička? A jak víme, kdy nastane ten správný čas, aby se děťátko narodilo? Tahle knížka vypráví o cestě na svět o cestě, kterou prošly všechny děti, ale žádné z nich se na ni nepamatuje... Teď si o tom dobrodružství můžete přečíst a všechno se dozvědět znovu, a to od úplného začátku! Je to příběh tak poutavý, že je napínavější než většina pohádek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16122/jak-jsem-prisel-na-svet-8d1-16122.jpg 4.725

Sá blev jag till (2004)

Literatura naučná, Rodina
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Jak jsem přišel na svět

hana8062

Půjčila jsem pro děti A PRO SEBE! osvětovou publikaci.... Bylo tak nějak nabíledni, že se jako dospělí pobavíme a děti se něco dozvědí. Ačkoli já jsem pokroková matka, čili moje děti by o tomto tématu mohly samy psát. Je to hezky roztomile ilustrováno, popisy aktu a procesů v těle jsou vkusné a zábavné. Dozvíte se o početí, těhotenství, vývoje v bříšku i porodu. Jen pro větší děti (devítileté) je to už záležitost k popukání. A například u onoho legendárního "tatínek má takový kolíček...." jsme se dost zasekly, protože pro mě i děti výraz "kolíček" odnepaměti značí úchytku na sušení prádla. Tak nevím jestli jsem je nakonec nezmátla víc než byly předtím ????.

Greena

Až budete hledat pro své děti kolem 7 až 9 let knihu o člověku, o rozmnožování a o tom jak přicházejí děti na svět, tato kniha bude nejlepší volbou. Je krásně ilustrovaná a velmi vlídně vše dětem vysvětlí.
Děti se dozví jak se stane ten zázrak, že mamince v bříšku roste miminko, kde se tam to děťátko vezme, jak je důležitý tatínek, jak dlouho to trvá, než se děťátko narodí i jak se z bříška dostane ven.
Každé dítě tato cesta moc zajímá…

zupri
13.08.2018

Úžasná, roztomilá, jedinečná!

reja08
25.04.2018

Přehledné a názorné vysvětlení, pěkné obrázky.

M-arta
10.12.2017

Rodinný vymítač historek o čápech a vranách v roztomilém a hravém hávu. Doporučuji od jakéhokoli věku, kdy toto téma začne dítě zajímat. (Dcerka ji milovala už okolo dvou let.)
Jak táta potkal mámu..., jak byli zamilovaní..., jak toužili po děťátku... , spermie a vajíčko..., kde miminko v bříšku bydlí a co tam dělá..., co všechno mu roste..., proč to tak dlouho trvá... když maminka jí, padá to děťátku na hlavu?..., jak se narodí?... atd.

Za sebe bych knížce asi trochu vytkla legrační pojmenování intimních partií (při čtení jsem se musela vždycky smát), ale jinak klobouk dolů, jak obě autorky dokázaly toto téma krásně vidět dětskýma očima - knížka je ohromně něžná a dokáže i malým dětem podat poměrně ucelené informace...

Zuzvil
19.05.2017

Až se jedná o téma miminek a jejich "výrobu", tak jsme s dcerkou četly od jejích cca 3 let, nadšená z moderních obrázků, příběh jsme více méně popisovali dle věku, určitě bych řadila mezi povedené knížky.

klarka61
13.04.2017

Velmi dobrá knížka. Ocenila jsem já i moje vnučka

Hanka_Bohmova
06.01.2017

Na jednom knižním e-shopu jsem se dočetla, že kniha je vhodná pro děti od 9 let! Doufám, že nevedu vzdělání svých dětí špatným směrem, ale už pro předškoláka mi vyjadřovací prostředky připadaly místy zbytečně infantilní. Spíš než k předčítání se hodí k povídání nad skutečně kouzelnými a vtipnými obrázky. Zvlášť máte-li doma nadšeného amatérského biologa, od útlého věku závislého na seriálu Byl jednou jeden život.

lazenskaveverka
27.09.2016

Pokud máte dítko, kterému se právě narodil sourozenec, je tato knížka velmi aktuální a velmi povedené čtivo :-)

lapagerie
03.06.2016

Tak tahle knížka je skvělá pro ty, kdo mají doma zvídavé předškoláky nebo třeba prvňáky. Moc hezky zpracovaná odpověď na otázku: "Mami, jak vznikají děti?" Čtivou formou a pomocí hezkých obrázků se děti dozví základ k sexuální výchově.

Marbulka
25.04.2012

Moc pěkná knížka...u mojí dcery velice oblíbená :)

sexuální výchova

Kateřina Janouchová