Jak jsem přišel na svět

Co se celých těch dlouhých devět měsíců děje u maminky v bříšku? Jak se rozhodne, jestli bude miminko chlapeček nebo holčička? A jak víme, kdy nastane ten správný čas, aby se děťátko narodilo? Tahle knížka vypráví o cestě na svět o cestě, kterou prošly všechny děti, ale žádné z nich se na ni nepamatuje... Teď si o tom dobrodružství můžete přečíst a všechno se dozvědět znovu, a to od úplného začátku! Je to příběh tak poutavý, že je napínavější než většina pohádek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16122/big_jak-jsem-prisel-na-svet-8d1-16122.jpg 4.537
Literatura naučná, Rodina

Vydáno: , Mladá fronta

Sá blev jag till, 2004

Kniha Jak jsem přišel na svět

Síma031

Moc pěkně zpracovaná knížka pro malé zvídavé děti... Některé výrazy zněly podivně, možná nepovedený překlad.

muchomurka
21.04.2021

Já půjdu proti většině. Knížka se mi nelíbila po všech stránkách. Text byl příšerný a používané výrazy mě neskutečně iritovaly. Ilustrace se mi nelíbily, přišly mi hrubé. Možná chyba, že jsem knížku četla po knížce Tajemství mámina bříška, která mi přišla mnohem lepší. Ale ani tak bych nad touto knihou nejásala.

Dresia
04.05.2020

Krásná knížka, moje dcera ji milovala.

hana8062
05.03.2019

Půjčila jsem pro děti A PRO SEBE! osvětovou publikaci.... Bylo tak nějak nabíledni, že se jako dospělí pobavíme a děti se něco dozvědí. Ačkoli já jsem pokroková matka, čili moje děti by o tomto tématu mohly samy psát. Je to hezky roztomile ilustrováno, popisy aktu a procesů v těle jsou vkusné a zábavné. Dozvíte se o početí, těhotenství, vývoje v bříšku i porodu. Jen pro větší děti (devítileté) je to už záležitost k popukání. A například u onoho legendárního "tatínek má takový kolíček...." jsme se dost zasekly, protože pro mě i děti výraz "kolíček" odnepaměti značí úchytku na sušení prádla. Tak nevím jestli jsem je nakonec nezmátla víc než byly předtím ????.

Greena
06.01.2019

Až budete hledat pro své děti kolem 7 až 9 let knihu o člověku, o rozmnožování a o tom jak přicházejí děti na svět, tato kniha bude nejlepší volbou. Je krásně ilustrovaná a velmi vlídně vše dětem vysvětlí.
Děti se dozví jak se stane ten zázrak, že mamince v bříšku roste miminko, kde se tam to děťátko vezme, jak je důležitý tatínek, jak dlouho to trvá, než se děťátko narodí i jak se z bříška dostane ven.
Každé dítě tato cesta moc zajímá…

zupri
13.08.2018

Úžasná, roztomilá, jedinečná!

reja08
25.04.2018

Přehledné a názorné vysvětlení, pěkné obrázky.

M-arta
10.12.2017

Rodinný vymítač historek o čápech a vranách v roztomilém a hravém hávu. Doporučuji od jakéhokoli věku, kdy toto téma začne dítě zajímat. (Dcerka ji milovala už okolo dvou let.)
Jak táta potkal mámu..., jak byli zamilovaní..., jak toužili po děťátku... , spermie a vajíčko..., kde miminko v bříšku bydlí a co tam dělá..., co všechno mu roste..., proč to tak dlouho trvá... když maminka jí, padá to děťátku na hlavu?..., jak se narodí?... atd.

Za sebe bych knížce asi trochu vytkla legrační pojmenování intimních partií (při čtení jsem se musela vždycky smát), ale jinak klobouk dolů, jak obě autorky dokázaly toto téma krásně vidět dětskýma očima - knížka je ohromně něžná a dokáže i malým dětem podat poměrně ucelené informace...