Klaris 99 Klaris 99 komentáře u knih

Dívka, 16 - Totální fiasko Dívka, 16 - Totální fiasko Sue Limb

No tak mi připadá, že to s touhle sérií jde pořádně z kopce. A spolu s ní i mé hodnocení.

Předešlé díly mně na možnosti docela bavily, ale tenhle jsem četla rychle abych ho už měla za sebou. Protože veškerý humor se vytratil, ani jednou jsem se nezasmála a připadala jsem si mjako blázen. Vždyť to se někdy nedalo číst, jen žárlivé scény a hádky. Koho by to bavilo?

Když jsem u těch hádek, proč se Fred hoval, tak jak se choval? Jasně Jess byla někdy žárlivá ukvapená pipka, ale Fred můj oblíbený Fred se choval opravdu hrozně a ani se Jess nedivím, že udělala co udělala( ode mě by obdržel při nejmenším pořádnou facku a to bych se hodně krotila.) Doufám, že Jess najde opravdovou lásku i když by nemusela mít nikoho a naplno se věnovat komediální kariéře, ale vážně jí někoho přeju, protože Fred si ji nezaslouží. Fred totiž spadl na žebříčku mých oblíbených postav rapidně dolů, ale může si za to sám.

Každopádně se těším až tuhle sérii dočtu a vrhnu se něco jiného, ale konec mě zajímá takže to snad nebude problém a já dám dalším dílům doufám víc hvězdiček:D

03.06.2014 1 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Takže se mi dostala do ruky Lola a já se na ni tak strašně těšila, že mě zklamala. Pořád jsem ji srovnávala s Annou a ona na Annu prostě jednoduše neměla. Příběh jako takový mě nezaujal a u Anny jo, což jsem se sama divila, protože dívčím románům moc neholduju a dávám jim nejvíc tři hvězdičky. Lole jsem dala 4, takže to znamená, že měla i své světlé stránky, jen prostě po Anně to bylo trochu pokazené očekávání.

1. světlá stránka: ty oblečky jak já jsem se někdy smála a přitom Lole dávala uznání, jak to hezky dokáže skombinovat. s tím autorka opravdu pohrála myslím, žebych to líp nezvládla, i když mám dost střeštěnou fantazii.

2. světlá stránka: Cricket. Ani nevíte jak jsem jim s Lolou fandila( škaredý Max:( be be bee) a že to bylo tak jak bylo, tak jsem úplně spokojená.( já někomu fandila chápete? já velký odpúrce vlezlé neupřímné romantiky). Cricket byl opravdu super ty jeho vlasy, kalhoty.... á jejda:D
Obdivuji autorku, že dokáže kluky vykreslit, tak že nejsou dokonalý, ale přitom úžasní. Dokonalý důkaz toho, že nedokonalosti nás dělají dokonalými.

3. světlá stránka: tátové. Jéé já mám tak ráda. Usvědčila jsem si to, že chci mít nějakého ,,teplého´´ kámoše. Fakt super rozvrácené rodiny se objevují v knihách docela často, ale takhle to, ale rozvráceno pořádně. A to se mi líbí:D

4. světlá stránka: Anna a ESC. Musím se přiznat, že jejich budoucnost mě zajímala trochu víc než osud Loly, ale co už.:D

Jo přece jen to bylo docela v pohodě, ale já fakt raději sledovala přběh tech dvou než Loly, ale bylo to hezké. A těším se na Islu protože tu už trochu znám:D

02.06.2014 4 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Od této knihy jsem vůbec nic nečekala, a možná proto mně příjemně překvapila.
Dějové vzraty a měnění postav dosáhlo toho, že kniha sice byla pořád o tom stejném, ale pořád o něčem jiném. Tedy děj sice semtam kolísal, ale to co mi to celkově přineslo, převažuje slabá místa.

Vlastně nevím co tady mám pořádně napsat, protože tak smíšené pocity jsem po přečtení žádné knihy neměla. Buď to bylo jé to je super to chci doma, nebo to byla, ale i blbost, a taky je tu průměr. Ale tato kniha, byla všechno. jak průměr, tak super, ale blbost, a teď co si mám vybrat. Doufám, že si mi to za další díly trochu vyjasní a doufám, že se všechno vyjasní protože ten konec.,, Achich ouvej".

Každopádně četba mě bavila, lehký styl psaní a přitom taková hlubokomyslnost, sice na konci mě to trochu zklamalo, ruku na srdce, nebylo to moc opravdové.

Postavy se měnily, jako aprílové počasí: teď je Alyson sympatická, teď zase ne.a je Willem hodný nebo ne. Jé Melánie je zase jiná a teď je dokonce lesba. ,,To snad mluví za vše.:D Jediný ¨Dee si mně získal, tím jeho tričkem s jednorožcem a super humorem.

Jak říkám, tako kniha mě opravdu příjemně překvapila a těším se na další z pohledu Willema.:D

26.05.2014 4 z 5

Amélie v Paříži Amélie v Paříži Angie Westhoff

1. Je mi 15 a nelíbilo se mi to, ale pravda, že menším holkám se to líbit může, vždyť jsem taky tak před třemi lety milovala románky.

2.bylo to hrozně krátké, děj se neztačil rozvinout a já marně hledala něco hlubšího, ale děj byl hrozně jednoduchý a téměř bez zápletky.

3. Proč mi všichni přišli divní? Jen Jean mě dostal, ale i tak byl divný(hezky divný). Amélie byla taky daleko od reality, ale nejdivnější ze všech byl Rafael. To jako na konci dolézal. Nebylo to co mi přímo vadilo,ale někdy v rozhodování a naivitě byla ta divnost cítit, ale co každý jsem jiný.

4. Sina neuměla francouzky. Vždyť skoro všemu rozumněla. Autorka sice někdy připomínala, že neví jestli rozumí přesně, aby se neřeklo, ale Sina pak plynule mluvila francouzky a nikdo ji nezastavil, takže co si mám vzít?

5. Co bylo na konci? To byla jako zápletka? No, každopádně jsem se těšila až to zkončí a já začnu číst něco jiného, ale oddech to byl docela příjemný a já jsem vlastně od 150 stránkového dívčího románu ani víc nečekala.

6. Pokud si chce někdo přečíst tuto knihu, jako porovnání s Polibkem pro Annu, tak to nedělejte Anna je 100krát lepší.:D

18.05.2014 2 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Do páté kapitoly se nic nedělo (skoro). Čekala jsem na ten slibovaný děj a ten nepřicházel a nepřicházel. Bylo to pořád stejné. Možná až ke konci to začínalo nbírat děj, ale ta chvíli to bylo fuč. Nápad byl hezký to ano, ale chtělo by to více událostí, kterfé by mě nutily číst.

Styl psaní se mi nějak zvlášť pod kůži nedostal. jak já ráda říkám ,,Neurazí, nenadchne,´´ Zbytečného popisování jsem byla ušetřena a to se považuje za velké plus.

Postavy mi byly nesimpatické, teda až na Viktorii a Harryho. Char mi lezl na nervi a to co udělal na konci mi ho úplně znechutilo. Hlavní hrdinka byla docela dobrá, ale to za tři.

Vlastně celý děj byl za tři. Bylo to hrozně naivní, ten obrat oblíbenosti na konci, no... Na druhou stranu to nebylo tak strašné. A kdo má tento tip knih rád tak se jim to bude určitě moc líbit.:D

17.05.2014 3 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tento díl se mi líbil o trošičku víc než díl předchozí.(1 je stále nejlepší) Sice linie děje je pořád stejná, ale tentokrát mi celá kniha přišla zajímavá a napínavá. Děj se mi líbil asi z pohledu Horáce a Halta, protože některé Haltovy poznámky byly úžasné a Horác je sice méně inteligentí, ale hodý a statečný.

Evanlyn, na to, že je princezna se chová úplně nomálně, jak se na konci postarala o Willa mně dostalo. Chci, aby byl Will s Evanlyn, ale někde jsem četla, že má být s Alyss. A já jïm to tak přála.:(

Celkový dojem je takový, že nelituju, že jsem se do hraničáře pustila, protože ono se to tak dobře čte a když nemám co číst, nebo mám v poličce samé zamilované knihy, tak je hraničář úplně ideální.

Těším se na další díly a doufám, že už budu rozdávat jen 4 body a možná i víc.:D

12.05.2014 3 z 5

Hitlerova dcera Hitlerova dcera Jackie French

Knihu bych doporučila spíše menším dětem, protože je tady hezky vykreslena Hitlerovská doba. Děti od deseti do dvanácti by knihu mohli ocenit i z jiné stánky, ale já tam opravdu vídím jen hezký a zábavný popis špatné doby a nějaké to ponaučení.

Někdy jsem si říkala, vždyť to může být klidně pravda, bylo to napsané hodně přesvědčivě.

Prostě bylo to takové dětské, ale líbilo se zpacování, jen to bylo hrozně krátké.:D
Menším dětem(10-12)doporučuji.

01.05.2014 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nepříjemně moc spoilerů, pokud nechcete vědět všechno, tak nečíst, ale bohužel to jinak zkritizovat nešlo.!!!

Toto opravdu napsal John Green? Možná to bylo překladatelem, ale autorův styl psaní, ten který si mi u hvězd tolik líbil, byl najednou fuč. Tentokrát autor vše moc rozebíral a popisoval věci, které ani nemusel. Nudné pasáže přibývali a přibývali, a děj neměl žadný hluboký smysl, prostě jen povrchní záležitosti a myšlenky.

S dějem jsem spokojená nebyla, kromě toho, že se Aljaška pravděpodobně zabila, tak se tam nic nestalo. Bylo to pořád stejné, jen ,,Jdeme kouřit a uděláme nějakou kanadu?´´. Nic zajímavého se na začátku absolutně nedělo, nechtělo se mi číst a čtení mi trvalo hrozně dlouho. Po smrti se to zlepšilo, protože jsem chtěla vědět, proč to Aljaška udělala. A když mi autor dal jen námět na přemýšlení, proč asi? Tak jsem myslela, že mu vrazím. Ne, že kniha mě naprosto nezaujala, ale měla i otevřený konec. Grrr.:D

Postavy z knihy byly takové nijaké. Ani jedna si mě nedokázala získat. A Váleček mi lezl na nervy ze všech nejvíc. Jako by ho ani nezajímalo, že Aljaška zemřela, myslej jen na to, že mu slíbila pokračování a on byl z toho mimo. Jako by říkal,, Já jsem malý, rozmazlený jedináček a rozbilo se mi autíčko se sladkým nákladem, teď nemůžu ty bonbonky sníst, béé:(´´ Prostě i toto byl velký nedostatek knihy, nesympatické postavy.

No, ale zase něco bylo vážně vtipné a nad něčím jsem se zamyslela i když ne často a obálka je moc hezká, tak přece tam bylo nějaké plus, ale Hvězdy jsou mnohem lepší ve všech směrech.
Doufám, že se John Green ještě blýskne, protože tato kniha byla o ničem a Hvězdy se budou těžko překonávat, ale držím mu palce a těším se na další povedená i nepovedená díla.:D

27.04.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Na fotkách se mi obálka moc nelíbila, ale jak jsem ji dostala do ruky tak si ji zamilovala stejně tak, jako u Divergence. Nechápala jsem proč je tam znak Mírumilovných, ale je moc pěkný tak proč ne?

Nevěděla jsem co od Rezistence čekat. Díky obálce jsem tušila, že tu budou důležití Mírumilovní, a taky, že se asi systém frakcí rozpadne, ale potom, jak Rothová ukončila Divegenci(velmi nezajímě a tak nějak málo neuzavřeně) ,bez jakékoli napínavosti, nebo nápovědy, jsem absolutně netušila co se bude dít.

A pak se toho dělo až moc, že mi některé informace a události spývaly do sebe.Takový malý mix a říkala jsem si ,,A to bylo tehdy, nebo tehdy a to zabilyi toho nebo toho? Věci, které se událi, jsem sice chápala, ale někdy jsem fakt dlouho vzpomínala, nebo listovala v knížce.

Vymyšlené to, ale bylo skvěle.
čekala jsem zklamání, prostě druhé díly trilogijí jsou nanic, takové nudné informativní a připravují nás na trojku, nebo je druhý díl dobrý a vše se v něm vyřeší a trojka je o ničem. Toto byl sice první případ, ale rozhodně nebyl nudný. Všechny nedořešené věci z 1 se vysvětlili a frakce krásně představily. Takže s dějem jsem docela spokojená.

Ale co se týče postav, tak vůbec ne. Ty, které jsem měla ráda se změnily ke zlu, nebo zemřeli.A ti zlí byly najednou docela hodní, takže jsem trochu nepobrala, co tím autorka chtěla dosáhnout. Jen Čtyřka a Christina se snad nezměnily. A Tris jsem chápala v dosti věcech sice její potřeba se obětovat šla nějak kolem mě, ale jinak ji chápu, kdybych byla na jejím místě zkončila bych někde v blázinci u Sečtělých.

Konec byl napínavý líbílo se mi jak se to vyvinulo a těším se na další díl.:)

18.04.2014 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Opravdu moc spoilerů pozor !!!
Zase začnu obálkou. Na začátku se mi moc nelíbila, nechápala jsem co to tam letí za divného orla, ale až jsem četla a pochopila, že to není divný orel, ale fénix hned jsem se na ni dívala jinýma očima. Krásná zelená a věrohodný fénix, pěkná kombinace.

Lokeš není nedobrota, ale hnusný slizký, zablešený osel. Zabil mi pana Kadama a to mně tak chytlo, že jsem plakala a zárověn se cítila naštvaná. Kdyby se mi dostal pod ruky dlouho by nebyl mezi živými, i když nevím jak bych to uděla, když ani pobodání,oběšení a spálení nestačilo. A jsem ráda, že je po něm.:D

Nemůžu si pomoct, ale u celé knihy jsem měla pocit, že Collen chce abychom si víc zamilovali Rena(a taky se jí to u mně povedlo,a le Kišan je taky neskutečné zlatíčko), protože Kišana tak nějak zhazovala. Vždycky to byl Ren, který zachránil Kelsey a vždycky na ni myslel a Kišan zase na něco jiného. Např tygři po probuzení z nezvědomí.,,Kelsey jsi v pořádku?´´ Ren, ,,Kde je ten bič?,´´Kišan, a tak to bylo mockrát, protože já už jsem si říkala, že mám Kišana radši a Collen to udělá takle. A že bude s Renem naznačovala celou knihu.

Co jsem si, ale hrozně zamilovala, byl Ohnivý svět(nevím jak to jinak nazvat), prostě Rákšasové a fénix a ohnivý bič, prostě všechno super.

Zakončení knihy a vlastně celé série, bylo kvalitní. Collen měla všechno naplánované předem a vše do sebe zapadalo. Kišana mi bylo líto, ale jak jsem nad tím uvažovala, skončil opravdu dobře, myslím, že do naší doby moc nepasoval a tam byl jako ryba ve vodě.

A indická svatba v Japonsku? co víc si přát.
Opravdu hezky zakončená série a doufám, že to co Collen píše už není pokračování děje jako takového, ale třeba z pohledu Kišana, nebo tak.
Určitě se v budoucnu budu k této sérii vracet, protože je za čím.:D

31.03.2014 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Dlouho jsem hledala něco podobného sérii Drahokamy a myslela jsem, že jsem našla. Ano cesta časem, středověké večírky, ale v tom podobnost končí. To byl vlastně největší problém, že jsem ji pořád porovnávala s touto úžasnou sérií, které nedosahuje ani po kotníky.
Děj nebyl úplně dechberoucí a napínavý, ale svým způsobem strašně milý a hezký. A taky mi to v něčem připomínalo Polibek pro Annu, takovou tou jednoduchostí a přitom propracovanost.
Autorka knihu zasadila do překrásné doby a překrásného místa.Florencie 16. století, co víc si přát a ještě bylo hezky vykresleno, tak to jedna hvězda.
Druhou hvězdičku si zaslouží autorčin styl psaní, byl tak jednoduchý a přitom vševykreslující.
Postavy jsem si oblíbila skoro všechny a jejich jména byla tak super. Cat byla taková normalní neurazí, nenadchne.A Lorenzo? Ten byl takový milučký:...jé. Ten taky dostává hvězdičku.
Konec. No Lorenzo se náhle převtělil do Lukase(?) to bylo trochu, teda až moc přeslazené, ale to poslední slovo vás donutí číst i další díl i kdyby ten před ním byl sebehorší. Takže to dostává čvrtou hvězdu.
Pět jsem dát nemohla , protože to nemělo to něco navíc, ale pěkné to bylo, taková sladká oddychovka ze šestnáctého století.:D

28.03.2014 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Tento díl byl rozhodně slabší něž díl předešlý.Strašně jsem se nutila do čtení. Jen samá strategie a boje, atd... Ale pořád to je klučičí fantasy opravdu dobré.
Líbila se mi postava Evanlyn, byla prostě taková tajemná a milá. A doufám, že jestli si Will za několik moc knížek někoho vezme, tak to buded ona.
Horác je super postaral se o napínavý konec knihy a nechal se přejet koněm.:D
Konec byl opravdu dobrý a mám chut do dalších dílů.
A pro ty, kdo nad touto sérií stále váhají a čtou nějaké špatné komentáře mám jednu zprávu:,, Zkuste to, pokud dočtete 1. díl a nějak vás to nechytí není potřeba jít dál, ale pokud jo, tak si myslím, že vás ani druhý díl nezklame, jen je trochu slabší a po třetím dílu musíte sáhnout, ptotože konec 2 je hodně napínavý.´´

28.03.2014 3 z 5

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Nebyla to ta nejlepší kniha od JW, protože jsem si tak trochu říkala, že už jsem to někde četla. Takové Vadí, nevadí bylo skoro stejné, opravdu se lišilo jen v málo věcech.
Ale zase musím říct, že se to s lehkostí četlo a byla to taková oddychovka. Jacqueline píše hezky i o věcech, které rozhodně hezké nejsou.
I když to nebylo uplně ono, tak za to jí patří obdiv.

20.03.2014 3 z 5

Dívka, skoro 16: Šílené utrpení Dívka, skoro 16: Šílené utrpení Sue Limb

Ach jo. V prvním díle jsem obdivovala autorčin smysl pro humor, který se tady už neobjevoval tak často.
Jess mi s tím jejím žárlením lezla krkem, ale někdy to byly tak naivní představy, že jsem se musela pousmát. Nejlepší z celé knihy byl Fred a jeho esemesky, u kterých jsem se fakt od srdce zasmála, ale to bylo tak všechno.
Velká chvála patří autorce, protože dokáže vytvořit knihu o ničem a je to tak čtivé, že mě nutí číst s baterkou pod peřinou a opravdu nevím čím to je, ale taky mám chut docela do dalších dílů i když mě to překvapuje. Styl psaní je prostě skvělý a kdyby autorka měla nějaké dobré téma, tak je kniha určitě alespon na 4 hvězdičky.:D

14.03.2014 2 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Obálka je překrásná, nemám co bych jí vytknula, je dokonalá. Je prostě jednoduchá a hezká pro oko. Možná proto jsem se rozhodla přečíst tuto knihu.
Děj, ale už tak dokonalý nebyl. Byly místa kdy jsem s napětím očekávala jak se děj bude dál vyvíjet, ale také místa kdy jsem čekala až to skončí. Jako na houpačče. Děj byl hodně předvídatelný a ničím zvlášt zajímavý, ale svět, který autorka vytvořila byl víc než promyšlený. Vše do sebe zapadalo a odvíjelo se přesně podle pravidel. Myslím to tak, že autorka na pravidla svého světa nezapomněla až do konce.
Ky a Xander. Opravdu těžká volba(nenávidím trojúhelníky). Ky byl tajemný a chytrý a......, ale Xander taky, nevím ke komu se mám přiklonit.:D
Musím přiznat, že mně to rozbrečelo. Jak jí odcházel děda nějak mně to přemohlo, mo často se mi to nestává, proto musím být hodná a dát 4 hvězdičky.:D

10.03.2014 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Takže, jsem se rozhodla svůj komentář přehodnotit, tak abych začla chválit. Předtím jsem popisovala, jak to bylo strašné a teprve po dvou měsících jsem si uvědomila, že je to vlastně nejlepší dívčí román, který jsem četla. Sice předvídatelný, klasicky zasazený na romantické místo, ale vlastně svým způsobem moc hezký.

Psala jsem, že Anna nevěděla co chce, a že se chovala divně, což je sice pravda, ale vůbec to nebylo tak horké a vím, že jsou daleko protivnější hlavní hrdinky(,,Katniss, víme své,že´´?). Hlavnímu hrdinovi jsem byla nucena říkat Svatá Klára, protože jeho jméno bylo pro mě velkým oříškem. Samozdřejmně chápu, že autorka chtěla nějaké zajímavé jméno, ale já ho vážně nemohla vyslovit.
Ostatní postavy? Jo nebyly špatné, ale na E.S.C. prostě neměli.

Styl psaní byl hezký, až na zbytečné popisování.

Jo byla jsem hloupá, když jsem to zkritizovala, ale mně to fakt tehdy nepřišlo nějaké úchvatné, vlastně ani teď to není nejlepší kniha kterou jsem četla, ale jako dívčí román je to opravdu dobré. Příjemná oddechovka, která neurazí.

Doufám, že se Lola povede stejně a taky doufám, že mi to dojde hned, že povedená je.

02.03.2014 5 z 5

Dívka, 15, milá, ale praštěná Dívka, 15, milá, ale praštěná Sue Limb

Dívčí romány mají většinou stejnou linii děje.To je jen, ta chce být s tím, jenže on miluje jinou, a ta miluje kluka, u kterého zjistí, že je gay. A taky jsou nabity bláznivými nápady, ktré mají být vtipné, ale ne vždy se to povede.Osobně nemám moc ráda dívčí romány, ale to neznamená, že mě k jejich přečtení nemůže nic přesvědčit.
O knihách od Sue Limb jsem slyšela už předtím. Měli hezké recenze, a prý měli být hodně vtipné, a tak když jsem našla první díl této série v naší městské knihovně, tak jem si řekla proč ne? Tak jsem do toho pustila.
Zápletka opět klasika, v ničem nepřekvapila, ale co mě překvapilio byl autorčin úžasný styl psaní a přirozený humor. Opravdu byly chvíle, dky jsem myslela, že se smíchy počůrám. A už jen díky humoru nemohu tuto knihu hodit do škatulky k jiným dívčím románům.(jo píšu, jak bába, ale dívka jsem a ještě dlouho budu :D)
Je to opravdu jeden z těch lepších románků, takže kdo se na ně specializuje, doporučuju přečíst.:D

27.02.2014 3 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

No co bych tak řekla? Asi to, že jsem knihu koupila za 70 korun(novou), takže jsem od ní moc nečekala. A nespletla jsem se.
Ze začátku to sice nebylo vůbec špatné, atmosféra střediska a všecho to co dělalo mi přišlo zajímavé. A vlastně i Evelinina práce a život, a že ho měla zajímavý. Chtěla jsem se o ní dozvědět hodně i ta básnička o těch očích dopnovala to tajemno, které mám tak ráda(viz Drahokamy). Některé kecy a hlášky byly opravdu bezchybné.Styl psaní mi taky docela sedl, ale není nejlepší.
Lease jsem si sice oblíbila, ale ne tak jako třeba Čtyřku z Divergence, nebo Gideona z Drahokamů.(samozdřejmě Rena, Kišana a Peetu ,ale nemůžu tu psát všechny):D
Vlastně i pak jak hledali ten paranormální vysavač, tak mě to bavilo, ale bylo tam něco co mi ukrutně vadilo. To bude těmi upíry a vlkodlaky, protože jsem jich prostě přesycená.
Děj nebyl tak strašný a vůbec to nebylo strašné, ale mohlo to touto knihou skončit nic dalšího nepotřebuju. Mám doma všechny tři tak jsem je dočetla, ale fakt je to jen taková kniha, kterou si přečtete když se nudíte, nebo už nemáte co číst.
Takže asi tak: Neurazí, nenadchne. Super oddechovka.

24.02.2014 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tuto knihu jem dostala, jako většina, za povinnou četbu. Ze začátku jsem myslela, že se nedostanu ani na stranu padesát, ale zatla jsem zuby a přečetla jsem ji.
Prostě je kniha pro menší kluky, která velkou holku asi moc nechytne.
Jak říkám do padesáti stram jsem měla krizi a usínala jsem u ní, ale pak už se děj trochu zlepšil a někdy jsem se musela i smát.
Nedělám to často, ale tentokrát musím říct, že seriálová podoba je lepší.

22.02.2014 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

O hraničáři jsem měla předsudky, ale kniha mě mile překvapila. Četla se úplně lehounce, bylt o takový pocit, že čtete čtete a jste za pulkou. Bylo to nejspíš tím, že autor zbytečně nezdržoval děj, a taky velkými písmenky a mezerami mezi nimi. Děj na klučičí dobrodružnou knihu byl opravdu dobrý a zajímavý a pořád se něco dělo.
Will mi byl celkem sympatický a jeho přátelé byli také dobře vypracovaní.
Nejradši jsem měla Halta, je prostě takový jiný a sarkastický. Doufám, že se o něm v dalších dílech dozvím víc.
Jediné co mi vážně vadilo, že jsem všem viděla do hlavy. Uvítala bych více překvapení. Taky nevím co se bude ve 12 knihách pořád dít, přijde mi to trochu moc, ale snad mě to zase příjemně překvapí.

12.02.2014 4 z 5