KLADIK KLADIK komentáře u knih

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Uau!!! Vynikající!!! Dlouho se mi nestalo, že jsem knihu přečetl jedním dechem za jeden den!

24.11.2016 5 z 5

Války Války Timothy Findley

Jedno na této knize nechápu. Proč to nikdo nečte! V přečtených jen čtyřikrát!
Když se mi kniha dostala do ruky připadala mi jako nová zrovna koupená. Neosahaná neušmudlaná přesto rok vydání v roce 1995. Mě se to velice líbilo.Prostě jeden z nejlepších válečných románů s Velké války. Přečetl jsem jí během dvou dnů jedním dechem to nebylo jen z důvodů pracovního vytížení.
Doporučuji všem kdo mají rádi valečné romány.

18.10.2015 5 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Tuším že autorova poslední kniha. Konec je trošku otevřený dalšímu dění jak ostatně většina autorových knih. JInak krásné dílo jako vše od pana spisovatele. Názory a pohled na americký styl života a ,,kultůru´´je i po letech stále aktuální a jakoby také soudobý.
Doporučuji!!!

29.09.2015 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Tak to byla jízda. Život jako jeden velký mejdan. Steinbeck je prostě pán vypravěč a jeden z nejlepších spisovatelů. Některé jakoby nesouvijející kapitoly např. (O syselovi) obsahují spousty moudra ostatně jako nejen kniha Na plechárně od Steinbeck, ale také jeho další díla. Vřele doporučuji všem kteří by si rádi ujasnily své životní hodnoty. Steinbeck i přes odstup času stále je aktuální!

25.05.2015 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Otázky zní. Proč? Proč jsem tuhle skvělou knihu četl až teď? Proč jsem dal přednost jiným knihám?

23.11.2019 5 z 5

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Krásná kniha a krásný návrat do chlapeckých let!

16.04.2019 5 z 5

Trampoty pana Humbla Trampoty pana Humbla Vladimír Neff

Kolik je pánů Humblů mezi námi?
Asi nejlepší antihrdina o kterém jsem kdy četl.
Spisovatel Vladimír Neff opravuji PÁN spisovatel Vladimír Neff je mistrem souvětí a právem si ho přidávám mezi oblíbené autory. Už se těším na další jeho díla!
Ještě jednou. Kolik je pánů Humblů mezi námi?

09.02.2019 5 z 5

Inés, má drahá Inés, má drahá Isabel Allende

Má oblíbená autorka. Kruté dějiny s krutými lidmi.

29.01.2019 5 z 5

Černá zem: Holokaust - historie a varování Černá zem: Holokaust - historie a varování Timothy Snyder

Opravdu jiný pohled na holokaust. Jen je škoda, že se k tomuto obsáhlému ,ale pochopitelnému dílu nedostanou masy lidí, aby pochopili závěrečné a skvělé podané varování autora před možným opakováním historie.

29.05.2018 5 z 5

Oběti Jalty Oběti Jalty Nikolaj Tolstoj-Miloslavský

Kniha plná zajímavých pro mě a jistě i většinu čtenářů neznámých, ale přesto zajímavých faktů napsána autorem velice čtivou formou. Opět můžeme děkovat bohu kde a v které době jsme se narodili a že díky tomu nás nepotkaly osudy obětí Jalty.

06.03.2017 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Četl jsem jí už jako chlapec a po letech se k ní vrátil. Taky jsem chtěl být pilot. Nebezský jezdec.Je to srdcovka. Jak je již psáno asi nej české dílo tohoto žánru. Viděl jsem taky film myslím , že tam hrál Hrzán, ale nevím jistě.
Doporučuji přečíst krása!!!

22.07.2016 5 z 5

Amok Amok Stefan Zweig

Musím dát za pravdu čtenáři MilujuV.Huga. Skrátka klenot. Jen můžu doporučit povídku Mučivé tajemství.

13.07.2016 5 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Jsou knihy které čtenáře umlčí a není schopen najít slova jakkoliv. Jen přemýšlet. To jsou Mladí lvi.

05.06.2016 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Mě se opravdu líbí všechno od Steinbecka.

12.05.2016 5 z 5

Válka jako peklo Válka jako peklo Erhard Rauss

Zajímavé fakta a pohledu německých generálů. To, že tyto texty dávali dohromady amici svědčí pravděpodobně o tom, že se chytali na válku se SSSR a zkušenosti německých generálů se prostě hodily.

07.04.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zajímavě napsaná kniha. Autorku muselo stát spoustu úsilí než dala dohromady fakta událostí. A pak vše spojit v jeden silný příběh. Nechci hodnotit vinu a nevinu a situaci po válce to si myslím čtenářům a nezůčastněným osobám nepřísluší.
Tedy moc krásně napsaná kniha! Za pět!

10.11.2015 5 z 5

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Výpověď s posledních dnů 2.světové války jménem již dnes známou Anonymou (Martou Hillersovou)ženou s nacistickým myšlením. To co německé ženy v posledních dnech války prožívaly bylo jistě otřesné a kruté (nechci srovnávat s jinými obdobnými událostmi z války). Ale přesto vše mezi řádky i na nich lze postřehnout že nacistická ideloogie pistelku deníku zasáhla hodně a zanechala v její mysli a názorech zřetelné jizvy které se pro ní staly jakým si zrovnávacím ukazatelem pro události právě probíhající. Přemýšlení o prostituci zdali jsem nebo nejsem děvka a co mě přimělo k mému chování a obcování s nenáviděným nepřítelem prospěch či nutnost je k opravdickému zamyšlení. Mnohdy pří čtení lze poznat že zájem můžu k mladé ženě je pisatelce příjemný. Opět na zamyšlení. Tato kniha je skrátka na zamyšlení a tedy i k přečtení. Doporučuji všem kteří se zajímají o tuto tématiku. Výborný pohled z druhé strany.
Jen mi vadil dosti zaujatý a jednostraný pohled v doslovu paní překladatelky p. Zlaty Kufnerové. Jako např. ,,Je to jakási Marta Hillersová ". Paní překladatelka by se měla raději věnovat překladu nežli kritice překládaného díla pokud nedokáže být objektivnější.
Ale přesto doporučuji!.

13.08.2015 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Plné humoru. Pravdivého.

02.08.2015 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

NO! Rozu bych nesrovnával ani tak se Staříkem co vylezl z okna a zmizel jak spíše se Sophininou volbou ta je příběhově i povahově blíž. Jinak se přidám k dalším čtenářům hlavní hrdinku jsem si také nazamiloval. Proč nachci zmiňovat, abych nic neprozradil z děje knihy. Ale to není důvod proč by kniha byla špatná a nečíst ji. Hlavní hrdinka je taková jaká je a do příběhu pasuje. Rozhodně doporučuji přečíst. Zmínky v komentářích že kniha působí ploše bych nebral až tak vážně autor se spíše nezabývá tak detailnímy popisy osob a prostředí děje. Vyprávění Rozy je věcné, ale vždy vystihující v rámci příběhu. Některé pocity hrdinky mi při reálné představě připadají až morbidně ujeté (nebo uchylné), ale to věc vkusu. Rozhodně hlavní hrdinka není člověk k politování, ale spíš k zatracení. Kniha je ale skvělá čtení mi trvalo jen dva dny takže mě upoutala velice jelikož dobře čtivá . Ještě jednou doporučuji přečíst bez velkého očekávání humoru. Stojí to za to.

26.05.2015 5 z 5

Alan i přesto že je postavou fiktivní dokázal ovlivnit celé století a většinu politických režimů. Skvěle vymyšleno. Jestli někdo si stěžuje na politikaření tak s omluvou ho nechápu. Jak by příběh měl postupovat bez popsání skutečných událostí které stařík tak nechtěně , ale přece ovlivňuje? Četl jsem před staříkem Analfabetku. Styl autora je v obou knihách zřejmý , ale za vykrádání sebe sama bych to nepovažoval. Jen doufám, že autor ještě něco napíše a klidně kniha může být podobně psaná stejným stylem protože rád bych se tak skvěle pobavil znova. A když nic nenapíše? Tak se ke staříkovi i analfabetce určitě po čase vrátím.

25.05.2015 5 z 5