Války

Války https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171734/bmid_valky-a1d-171734.jpg 5 10 3

Psychologický román o první světové válce vypráví o Robertu Rossovi, kanadském vojákovi, který byl povolán do Anglie a Francie. Ocitá se ve světě, který "zešílel" a odhodlá se ke statečnému činu...

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Dita

The Wars , 1985

changaj
02.01.2021 4 z 5

Román je zajímavě poskládaný z výpovědí svědků, nahrávek a ze svědectví starých fotografií. Některé prameny jsou velmi osobní, jiné spíše charakterizují obecného "ducha doby". Postupně tak vyvstává tragický příběh Roberta R. Který se neúspěšně snaží projít peklem války s rovnou páteří a nevygumovaným mozkem. Velmi důležitou roli v příběhu hrají nejrůznější zvířata: divoká, domácí, které tvoří kontrast k vyšinutému světu lidskému. V tomto mi kniha přijde velmi "kanadská".

xxBILLY
24.08.2019

Nemohu jinak než souhlasit s níže uvedeným komentářem. Je to velmi zajímavý
a napínavý válečný román. Přečteno na jeden zátah.

KLADIK
18.10.2015 5 z 5

Jedno na této knize nechápu. Proč to nikdo nečte! V přečtených jen čtyřikrát!
Když se mi kniha dostala do ruky připadala mi jako nová zrovna koupená. Neosahaná neušmudlaná přesto rok vydání v roce 1995. Mě se to velice líbilo.Prostě jeden z nejlepších válečných románů s Velké války. Přečetl jsem jí během dvou dnů jedním dechem to nebylo jen z důvodů pracovního vytížení.
Doporučuji všem kdo mají rádi valečné romány.