Kiwisska Kiwisska komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Četli jsme ji ve škole,pěkná milá knížka (pokud se to o knize dá napsat)..

04.12.2015 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Četli jsme ve škole. Moc hezký příběh pro děti.

04.12.2015 3 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Přečteno v rámci povinné četby. Nenadchlo a neurazilo.

04.12.2015 3 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

Kniha mého dětství..

04.12.2015 5 z 5

Ladovy veselé učebnice - Brouci a hmyz Ladovy veselé učebnice - Brouci a hmyz Josef Lada

Tuto knížku jsme měli u dědy a babičky. Tenká, ale krásná. Dodnes si pamatuju některé básničky z ní.

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Výborná knížka (nejen) pro děti. Četla jsem Děti z Bullerbynu a hned tuto knihu a vzpomínám na to velice hezky. Určitě si ji znovu opět přidám na seznam, které chci přečíst.

04.12.2015 5 z 5

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

Četla jsem tuto knihu před návštěvou Karlštejna, tudíž je moje hodnocení z velké části ovlivněno i tím. Byla jsem z ní ale nadšená, najednou mi Karel IV. připadal tak nějak skutečnější.

04.12.2015 4 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Česká klasika, kterou by si měl dle mého přečíst každý.

04.12.2015 5 z 5

Hrabě Monte Cristo Hrabě Monte Cristo Alexandre Dumas, st.

Moje nejzamilovanější kniha..Četla jsem ji ještě jako dítě a už tehdy mi učarovala. Nikdy jsem se nemohla podívat na žádnou filmovou verzi, protože mi to přišlo tak daleko od knihy, jako kdyby to byl úplně jiný příběh. Nikomu se nemůže povést udělat film alespoň z poloviny tak skvělý.

02.12.2015

Musím se přiznat, že jsem si trilogii koupila na základě prvního dílu filmu. Nebyla jsem z něj nějak v eufórii, ale tušila jsem, že kniha bude velmi dobrá. A nespletla jsem se. Napětí, bolest, smutek, radost, zvláštní druhy přátelství a spojenectví i rozporuplné city mě naprosto odzbrojily. Takže za mě ano, ano, ANO!

01.12.2015 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Tento díl byl o něco temnější než předchozí díly. Jde z něj vycítit, že to nejdůležitější nás čeká v závěrečném dílu série, na který se už velmi těším. Knihy dospívají spolu s Percym a o to je to pro čtenáře zajímavější.

30.11.2015 5 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Je to odvážná, silná, nezlomná žena... Ale podle mého byla naprostý blázen!!

Heatová a vlna žáru Heatová a vlna žáru Richard Castle

Koupila jsem si celou sérii detektivek s Nikki Heatovou kvůli seriálu, který se mi velmi líbí. A byla jsem mile překvapena. Celou sérii jsem půjčila i jako "dovolenkové" čtení bratrovi (který vůbec nečte) a rodičům (táta čte max. zprávy na teletextu) a líbilo se jim to tak moc, že sondovali, jestli autor nemá další detektivky! Takže za mne i zbytek rodiny vřelé doporučení.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Přečetla jsem ji a jen jsem děkovala, že žiju tady. Nesmírně silná kniha, neubránila jsem se slzám...S každou další stránkou jsem si občas říkala, že to nemůže být ještě horší a stejně mě to dostalo.

27.11.2015 5 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Nejsem dtě ani teenager, ale přesto mě tato série velmi zlákala, všechny díly jsem přečetla velmi rychle. Příběh je poutavý, vtipný, k zamyšlení. Zaručuji, že se u nich nudit rozhodně nebudete. Už se těším na další série, které se rozhodně chystám přečíst, protože R.R. je velmi dobrý vypravěč.

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Prostě kniha mého dětství. Nepamatuju si, že bych z ní jako dítě cítila komunismus nebo, že bych v té době vůbec tušila, co je to utopie. Pro mě Neználkovy příhody budou vždy spojené s tím, když nám maminka večer před spaním četla a jak jsme se vždycky chichotali a představovali si ta dobrodružství.

20.11.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Přiznám se, že když jsem tuto knížku vzala do ruky poprvé (někdy v 17 letech), nedočetla jsem ji, nemohla jsem. Podruhé jsem ji vzala do ruky po 10 letech a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Místy mi bylo špatně, místy smutno, místy jsem byla vyděšená, co se opravdu dělo/děje. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale člověk musí být asi v určitém psychickém rozpoložení, aby se do ni začetl a chtěl ji dočíst až do konce.

18.11.2015 4 z 5

Fantom Fantom Susan Kay

Kniha, kterou jsem si omylem koupila ve výprodeji "Levných knih". Vůbec jsem nevěděla co čekat, ale už od první kapitoly mě příběh vtáhnul do děje a stránky mi samy ubíhaly před očima. Velmi poutavý, zajímavý příběh bez "hluchých" míst.

18.11.2015 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale od začátku jsem tak trochu fandila spíš Severusi Snapeovi..O to víc jsem cítila pocit zadostiučinění na konci.

Jeden den Jeden den David Nicholls

Jen jsem četla a po tvářích se mi koulely slzy.. Opravdu velmi dojemný příběh.