Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského

Zkušený autor životopisných románů František Kožík císaře Karla IV. neidealizuje, ale barvitým způsobem líčí jeho úsilí dát Praze a českým krajům co nejvyšší úroveň mezi evropskými zeměmi. Neméně poutavě je zde popsán proces dobývání moci, během něhož člověk nutně musí opustit pravdu a upřímnost. Karel vládl v nesmírně složité době, kdy spolu nepřetržitě zápasily různé zájmy, tudíž se musel denně rozhodovat, jak jednat, aby zachránil hranice a postavení své země. A český král si počínal velmi zdatně během dlouhé doby svého panování dokázal uchránit českou zemi před válkou a dát jí klid k mírovému budování měst, církevních památek, mostů a především univerzity, nesoucí jeho jméno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20241/kronika-zivota-a-vlady-karla-iv-krale-ceskeho-a-cisare-rimskeho-20241.jpg 4.5164

Kniha Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského

Christo

Byla to skutečně více Kronika než román. A po Největším z pierotů velké zklamání. Přesto historicky zajímavé.

emilieselden
16.06.2021

Kniha se mi líbila. Je napsána jazykem, který se dobře čte a přitom nepůsobí moc 'domácky'. Mám tuhle dobu ráda a přečetla bych z ní snad vše. Teda krom historických detektivek. Ty mě moc neberou. Člověk se může dozvědět něco nového a příjemnou formou si prohloubit znalosti.

ViolettaCh.
02.03.2021

Naprosto úžasně beletristicky zpracovaný život císaře Karla IV., největšího Čecha, jak je pro pana Kožíka příznačné. Děj je vyprávěn tak živě a barvitě, že čtenáře doslova vtáhne do děje, uvede ho na jeho královský dvůr. Opravdu jen výjimečně čtu jednu a tutéž knihu, byť se značným časovým odstupem, dvakrát. A toto je právě jedna z mála takových knih.

rickiwolf
08.06.2020

Obecné seznámení se s životem "největšího Čecha". Je to dobrá kniha pro bližší pochopení doby, ke které mnoho lidí vzhlíží.

666Jitka
31.05.2020

Poutavě napsaná kniha, která čtenáře záhy vtáhne do děje - člověk se dozví spoustu informací, zopakuje si dějepis a znalosti o Otci vlasti. Velmi povedený historický román.

honyczek
23.12.2018

Kniha popisuje život Karla IV. od mládí do smrti. Člověk se v ní brodí jako ve skutečnosti a společně s Karlem prožívá nelehké situace. Líbí se mi, že Karel byl pokorný a i přes velkou panovnickou moc zůstal věrný české zemi.

outzzo
10.12.2018

Vskutku nádherná kniha. Moc pěkně se čte.

Damato
29.08.2018

Úžasná kniha o Karlu IV, snad posledním vladařem a politikem který to s českou zemí myslel dobře a záleželo mu na ní.
A o jeho přirozené inteligenci snad ani nemluvě. Pokud jste byli na Karlštejně , určitě jste prošli jeho komnaty a všimli jste si- nebo vás upozornila průvodkyně, na trůn , umístěný mezi dvěma okny, kdy císař viděl na příchozího, viděl mimiku jeho obličeje , ovšem příchozí z císaře neviděl nic, protože ten byl mezi dvěma světelnými body - jednoduché a přitom tak dokonalé.....