Kiwicatko Kiwicatko komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Jude mi lezla na nervy. Tak extremne ctizadostiveho cloveka jsem dlouho nevidela v nejakem pribehu. Paradoxne mi bylo strasne lito Cardana. Jeho rodina, to, jak ho Jude nakonec vyuzila. Jude je pro me zarim pekna potvora…v tom horsim smyslu slova

08.06.2022 5 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

(SPOILER) Co si Austyn myslel, vzdyt v podstate udelal to stejne, co Holly. Zarostlej jak prales v Jizni Americe a pod vousama to byl Buh ;) a pk se vzteka a keste si vymysli, ze je mu neverna d knezem :D solidne mu hrablo.
Peknej pribeh

18.05.2022 3 z 5

Schovanka Schovanka Teresa Medeiros

(SPOILER) To se mi libilo. Potesilo to tu cast srdecka, ktere bije pro romantickeho hrdinu (muzny umelec, co jede pro svou vyvolenou pres pulku sveta a soucasne je to neskutecnej borec v posteli) :)

A tedka vazne…Justin byl opravdu okouzlujici, jak se snazil drzet se dal a proste se mu to nedarilo :) a ke konci mi ho bylo vazne lito. Hraje silence a soucasne nechape, co se s Emily deje a proziva sve osobni peklo.
Emily byla strasny trestiprdlo. Tolik naschvalu jsem uz dlouho nikde necetla. A presto pro ni muselo byt neskutecne tezke ublizit Justinovi, aby vysel jeji plan.

Trosku jsem doufala, ze tam bude zapletka o rozpoznani trosku jinak. Ze mu to nakonec prozradi deti, kdyz hy se pro ni vratil. Ale to uz bych z toho udelala uplne klise :)

16.05.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Boze, to bylo na prd. Spousta dejovych linek rozjetych a prd z toho. Co ta jeji vysinuta kolegyne. Nejaka vetsi zapletka s Trish. Ta si tam strihla opravdu malinkatou rolicku. A co Chris? Cekala jsem vic interakci s Lunou. Nejakou reakci z jeji strany na “tatinka”. Opet to bylo prejite se slunickovou naladou. A vazne mame verit, ze nejvetsiho idiota, arogantniho egoistu a hajzla uspokojuje kdyz pomaha sportovcum, ktere vyuziva rodina?
Vzdyt on na popularite a uspechu sveho bratra vystavel svou firmu.

To moc nesplnilo to, co jsem ocekavala. A to jsem zrovna neocekavala moc.

08.05.2022 2 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Boze, tak to byla neskutecna blbost. Za prve mi lezla na nervy jmena, za druhe celkove charakteristiky postav. Sem cekala, ze se trosku vic rozjede linka se Sasou, nebo jak hlidali tu neter doma, neco vic s jejim ex. Prislo mi to hodne nedotazene. Necetla jsem to s nijakou chuti.

28.04.2022 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Boooooze…..to bylo peklo. Pominme neskutecnou rozvleklost deje, s tim my asi nic neudelame. Ale krucinal tech chyb tam bylo tolik. Kazdy dela chyby, preklepy, vypadky…ale tohle bylo tak udesne. Diky tomu jsem ztracela chut do cteni. Knizku jsem zacala cist hned, jakmile vysla a docetla jsem ji az ted. Tak dlouho jsem snad v zivote nic necetla. Priserny. Sama mam z toho hnusnej pocit jak dlouho jsem se crcala s jednou knizkou.
Znovu uz ji rozhodne cist nebudu. A to pritom serii Stmivani mam moc rada.

14.03.2022 2 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Necetlo se mi to zrovna nejlepe vzhledem k tematu a neprijemnemu pocitu, ktery jsem u toho zazivala. Nikdy jsem se do podobne situace nedostala, ale presto jako by mi byl pribeh necim “blizky”.
Pocitovala jsem az neskutecnou nechut k muzi, jez tak mistrne manipuloval “malou” divkou. Citila jsem odpor k matce, ktera se odtrhla od situace s argumentaci, jez mi rozum nepobral.
Velmi zajimava knizka, ale zanechala ve me pomerne pachut, takze znovu ji cist nebudu.

04.01.2022 4 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

(SPOILER) Tyhle autorky miluju a vzdy, kdyz jsem sahla po knize, na jejiz obalce byla uvedena jejich jmena, mela jsem zaruceno perfektni cteni. Ale tady se mi teda do vkusu netrefily. A nebo jsem se ja netrefila s vyberem knizky casove do nalady. Kazdopadne jsem se k docteni musela prinutit. Nic me nelakalo pokracovat a dozvedet se jak to skonci. V podstate jsem si uzila pribeh tak plus minus do 150 stranky a pak uz jsem se jen modlila abych to zvladla dokoncit.
Zapletka s otcem a pribuzenstvim a testama a infarktem mi prisla neskutecne pripitomela. To uz bych asi spis zkousla moznost, ze po seznameni se sestrou zjistil, ze s ni spal a pak by se to nejak resilo atd atd…ale tohle? To bylo na me moc. A jejich dloooooouho ocekavany sex jsem skoro celej preskocila. Nic me na nem nenadchlo. Nevim, jestli to bylo prekladem nebo to bylo opravdu tak blbe napsany, ale v tu chvili jsem si prala, aby byli pribuzni a ja o tenhle “zazitek” v podobe jejich sexu prisla.

Takze za me tohle nee a budu cekat na dalsi pocin autorek a doufat, ze to bude lepsi.

29.12.2021 2 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Na Avu jsem se moc tesila a ve finale jsem byla zklamana. U prvniho dilu jsem si rikala, ze to je vcelku prijemna blbost, tady uz to byla jen blbost.

04.05.2021 2 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zvladla jsem ji jen jako audioknihu. A i to mi trvalo zatracene dlouho. Cist bych to nechtela. Serial mam rozkoukany.
Za me byla hlavni hrdinka strasna. Jeji myslenky byly pro me nelogicke a mela jsem tak velke obtize sledovat jeji myslenkove pochody.

22.02.2021 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Spencer byl zlaticko, usmevavej (pominme to, ze me extremne veseli lide desi), veselej, ke kamaradum loajalni, vzdy ochotny pomoct a s neskutecnou bolesti na dusi.

Dawn byla ranena svou minulosti (bohuzel se s tim nepopasovala uplne nejlepe, ale budiz ji odpusteno kvuli jejimu veku), ale ani to ji nedavalo pravo chovat se jako kacena a zranovat nekoho, kdo ji dava nejevo svou naklonnost. A ze se ke Spencerovi mnohdy chovala jako neskutecna blbka s kamenem, misto srdcem, v hrudi.

21.02.2021 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

(SPOILER) Tak tohle bylo slabe. Nacrtnuto nekolik zajimavych linek a nic z toho. Proc, kdyz tak moc milovala praci na rodinnem pravu tam neni ani tuk o tom, co musela udelat vsechno pro Hope.
Proc, kdyz to byla takova pravnicka esa, neprolustrovali Lindinu financni stranku.
Proc takovej “sebevedomej” kluk na zacatku jejich seznameni se zmenil v jakehosi nejisteho kloucka.
Taky nerozumim tomu, ze kdyz uz jsem s nejakou praci v kampusu, tak ji snad rovnou predam v kanclu a nedavam to nejake treti osobe. Misto zjistovani, jestli uz to odevzdal nebo ne, to mohla mit podane davno sama.

Prelouskala jsem to sice za jeden vecer, ale moc pozitivni ohlasy to ve me nevzbudilo. Za me teda hodne nevyuzitej “potencial” pribehu.

16.02.2021 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nejdriv jsem videla film, ted mam rozkoulany serial a do toho jsem zacala cist knizky. Je pro me nepinave porovnavat, co se mi v vem libi vic nebo min, ale i tak knizky proste vedou :D

03.02.2021 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Krasna myslenka, ze se mohlo vsechno stat prave takto. Neskutecne me tem pribeh dojal, na konci mi steklo i par slz. Tak moc jsem si prala, aby se znovu setkali.
Oplakala jsem i Briseovnu....jak malo v tehdejsi dobe zalezelo na zivote zeny.
A Pyrrha jsem nenavidela, nenavidela jsem jo tak moc, ze jsem mu snad i jeho konec prala. Thetidina vychova se na nem nepekne podepsala....

03.01.2021 5 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Clovek z nich sice moc nepochopi, ale i tak je to skvele nahlednout do osobni korespondence takove autorky.
Musela jsem se pri jejich cteni usmivat, protoze jsem konecne pochopila, proc se lidi certi, kdyz s nimi mluvim a oni mi rikaji, ze preskakuju z tematu na tema a oni nestihaji sledovat o cem mluvim. Tady to bylo zrovna tak. A bylo nadmiru jasne, ze veskerym narazkam a nedokoncenym zminkam porozumi jen osoba, ktera ji byla nejblizsi....coz podle posledniho dopisu, kdy jsem mela slzy v ocich, byla prave Cassandra.

01.01.2021 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Asi se mi vice libil film, ale i knizka mela neco do sebe. Hodne jsem ocenila, ze tam byly pasaze s emaily. Ty me bavily hodne.

13.11.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Booooooze....ten zacatek se tak strasne tahnul. Rozumim, ze autorka potrebovala vykreslit psychologickou linku Sage a potrebovala si pripravit pudu pro druhy dil, ale ono se vlastne neco delo az na poslednich 100 stranach. A tech 300 predtim jsem se musela chvilkama i premahat, abych pokracovala.

Pocet hvezdicek davam z 90% kvuli Lucovi a jen z 10% kvuli Sage. Jo, stalo se ji neco desnyho, ale mela mu to rict. Kvuli ni budu muset tedka cekat na dalsi dil, ackoliv to uz mohlo byt vyresene.

Mimochodem trosku mi to pripomina knizku Pockam na tebe.

17.10.2020 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Tak tohle zachranovala jen predstava jak Teo kresli skvele navrhy, ktere prenasi na kuzi. A nesmim zapomenout ma uplne zivou predstavu jeho tetovanych rukou v kosili s vyhrnutymi rukavy :)

Ale jinak to byla az takova oddechovka, ze jsem malem prestala dychat a umrela nudou. Nebyl tam pro me zadny uveritelny dialog, mlatila jsem se cteckou do hlavy za jeho “sok” , kdyz ji nasel ve svem studiu. To jako nekouka do diare, koho ma tetovat s pri mailove komunikaci si necte podpis?
Urcite by se tam toho naslo vic, co me stvalo. Ja si z toho vybirala jen urcite pasaze, nad kterymi jsem slintala a zbytek jsem prelouskala bez zjevneho nadseni.

18.07.2020 2 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Teprve az film me dostal ke knizce a ackoliv mam vetsinou knihy radsi nez filmova zpracovani, tady to bylo naopak. Myslim, ze mi tady asi nesedl moc ten styl psani. Precist knihu mi trvalo dyl, nez bych cekala. Kupredu me pohanela jen zvedavost, jestli se to bude nejak zasadne lisit od filmu.

Ale jinak to byl velmi krasny pribeh s myslenkovymi pochody, ktere zanechaji dojem.

23.06.2020 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nejdrive jsem bohuzel videla serial, takze mam v hlave uz vizaz postav ze serialu. Ale serial byl pouho pouha kostricka. V knizce je to zkratka lepsi :)
Za me skvely a tesim se na pokracovani

13.06.2020 5 z 5