Kituska Kituska komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha se líší výrazně v tom, co jsem od ní očekávala. Vyvrací hanlivé urážky typu "porno pro maminky", alespoň tedy v mých očích. Já nechápu, proč se holkám musí brát ta naivní láska, sex a romantika. Kdo to nemá rád, tak ať to prostě nečte. Já taky nečtu brakovou literaturu a záměrně jí nekritizuju v komentářích.
Ačkoliv to není nějaké super extra dílo, pro fanynky Stmívání je to pravé ořechové. Kniha může sloužit také jako naučná literatura pro teenagery o sado/maso/domino/submino tématice. Někomu také pomůže splnit či objevit skryté sexuální fantazie. Knihu hodnotím kladně a předem varuji ty, co si knihu nepřečtou a počkají si na filmové zpracování. Mám dojem, že to dopadne stejně jako se ságou paní Meyerové.

25.10.2012 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Třikrát natahovaná zdlouhavá nuda. Kdyby autorka příběh ukončila v půlce nebo dokonce už v první čtvrtině, vůbec by se nic nestalo. Na každé stránce padesátkrát opakováno "Holu" mi už taky docela lezlo krkem.

17.07.2013 3 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

A Havran děl: "Viewegha už víckrát ne!"

03.09.2011 1 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Nikdy se mi s žádnou knihou nestalo, že jsem jí musela odložit a nadýchat se čerstvého vzduchu. Knih o koncentračním táboře jsem přečetla dost, ale takhle mi opravdu pohnula žalůdkem.

30.11.-0001 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

třetí díl Hunger games aneb když nevíš jak pokračovat dál, nech ať hlavní postava omdlí a vyřeš to za dobu její nepřítomnosti.

06.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Ach, božínku (tak nějak by začínala psát tento text Anastasie Steelová), ta překladatelka mě DOJEBÁVÁ! Omlouvám se za to slovo, ale kdo četl, tak pochopí.Stejně jako mě dojebávala věta - "...a jsou to jeho slova, co mě strhávají přes okraj". A to ani nemluvím o počeštěné hlášce "pozdějc bejby". Na druhou stranu je tento díl lepší jak jednička. Dočkáte se rozpracovanějšího děje, zápletky a konečně je tam erotika, jak se na erotický román sluší a patří.

08.02.2013 4 z 5

Nejlepší obrana Nejlepší obrana Robert Kirkman

Už to začíná být na mě hodně drsné. Lidi se začínájí chovat hůř než samotní zombie.

27.08.2012 4 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Tak nádherná kniha, kterou by si měl přečíst každý. Pohladí vás po duši, u ní se zasmějte, popláčete si a zamyslíte se. Tak inspirativní knihu jsem už dlouho nečetla. Možná je to tím, že autorčin život bych také chtěla žít.

22.11.2012 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jako první jsem viděla film, takže mě tak konec nepřekvapil. Pak bych možná knihu hodnotila lépe. Jak v knize, tak ve filmu se na konci každému musí zatajit dech...

03.04.2012 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Po přečtení knihy mi bylo opravdu zle. Bylo to způsobeno hlavně díky tomu, že jsem věděla, jak to nakonec s autorkou dopadlo. Moje feministické já jelo na plné obrátky a já jsem si říkala, co paní spisovatelku drželo u takového tyrana. Těžko říct, pokud se do takové situace nedostanete. Jak bych se zachovala já? Opustila bych ho? Nevím, ale řekl bych že ano. Proč se ženy nechávají vláčet takovýma h*vadama, pro které je žena jenom prostředek pro pobavení? Muži, zamyslete se....

17.10.2011 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Knihu jsem přečetla jedním dechem a s rychle tlukoucím srdcem jak to dopadne. Konec mě docela zklamal, ale stejně ji hodnotím pěti hvězdičkami! Je to další knížka, kterou jsem nemohla odložit, dokud jsem ji nepřečetla.

30.11.-0001 5 z 5

Poselství z věčnosti Poselství z věčnosti Marlo Morgan

Nevím čím to bylo, snad špatným překladem? Ale občas jsem to horko těžkou louskala. Naštěstí umím číst mezi řádky a tak mě špatná psaná forma neodradila od dalšího čtení. To poselství je totiž krásné a já doufám, že se naplní :)

06.08.2015 4 z 5

Bohužel tři hvězdičky a to díky českému překladu. Kdyby se mi do ruky dostal originál, určitě by hodnocení bylo jiné. ŠKODA!

21.07.2014 3 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Sex ve městě je jen jedna z těch nudných, tuctových knih, kde se většinou jenom tlachá rádoby o aktuálních tématech.
Tuto knihu jsem četla duchem nepřítomna a pokud ji náhodně otevřete a začnete číst, tak to vůbec nevadí...

13.05.2011 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z mála knih, která mě chytla za srdce a u které jsem plakala...

09.11.2010 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Kingu, nebylo to špatné, ale už jsem od tebe četla lepší! Přišlo mi to bohužel celkově nedotažené. Vůbec to neodpovídá Kingovým kvalitám.

20.12.2013 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Nenáročná, lehká kniha, u které se možná párkrát zasmějete. Problém je v tom, že tak v půlce už více, jak to dopadne a od té doby vás to začne nudit. A tak si řeknete, když už jsem to dočetl/a do půlky, tak si to dočtu, ne? Záměrem autorky nejspíš bylo mravní ponaučení, zamyšlení nad tím, co si přát, ale její slova se mě absolutně nedotkla a nedala mi nic, co bych si z knihy vzala.

26.11.2012 3 z 5

Naši andělé strážní Naši andělé strážní Eckhart Tolle

Mírumilovná kniha....just bee (prostě buď)

10.05.2012 4 z 5

Hubená mrcha Hubená mrcha Rory Freedman

Některé rady mě opravdu dostaly do kolen. Chcete zhubnout? Nejezte! Držte půst co nejdéle, ráno snídejte, až budete mít hlad! Přece nechcete zanést motor těla snídaní! Darujte krev - zhubnete!
Co mě taky dostalo do kolen, ale trochu jinak, tak názory lidí na jatkách, co provádí se zvířaty.

02.12.2013 2 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Zase jsem po dlouhé době bulela u knihy jak želva.

30.07.2013 5 z 5