KillHurt KillHurt komentáře u knih

Děti plástve 1 Děti plástve 1 Josef Pecinovský

Pecinovský dokázal perfektně navázat na zdařilou Plástev jedu. V novém příběhu se objevují nové i staré postavy, které prošly určitým vývojem. Autorův styl se trochu změnil. I když to může znít divně, tak Plástve v tomto pokračování mi přijdou mnohem modernější a propracovanější. Možná to je časovým rozestupem mezi oběma díky a přirozeným pokrokem v naší společnosti.

04.11.2018 4 z 5

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

Nějak mi pořád nesedí přehnaná epika komiksů Znovuzrození. Postavy jsou dobře napsané, ale nenacházím si k nim cestu. Příběh je pro mne vytržený z kontextu a postavy odkazují na události, které mi nedávají smysl. Škoda.

04.11.2018 3 z 5

Hulk proti světu Hulk proti světu Greg Pak

Autoři vymysleli další možnost, kdy si mohou hrdinové dát vzájemně po hubě. Hulk je naštvaný jako nikdy. Navíc prošel v Hulkově planetě vývojem, který z něj dělá velmi nebezpečného nepřítele. Také s ním na Zemi přicházejí jeho přátelé, kteří jsou s ním svázaní Válečným poutem. Logika jde stranou a postavy se zkrátka nebudou bavit jako normální lidé, protože proč mluvit, když můžou své schopnosti pustit ze řetězu a vzájemně si nakopat zadek. Hulk nestihl Občanskou válku, tak si to dostatečně vynahradil a zmlátil hrdiny na jednu hromadu.

04.11.2018 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Po sedmnácti letech jsem si Morta přečetl podruhé a musím uznat, že až tady začíná ta pravá zeměplošská jízda. Smrť je úžasná postava a jeho "seznamování" s lidstvem je kouzelné. Mort není zdaleka nejlepší ani nejvtipnější knihou, ale je startem ke Smrťově příběhové lince a byla by chyba ho přeskočit.

31.10.2018 5 z 5

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 2 Greg Pak

Završení příběhu o tom jak se lidé bojí mocných postav. I když Hulk několikrát Zemi zachránil, tak není hoden klidného života mezi lidmi. Vše ho utvrzuje, že vlastně patří na svou novou planetu a pomalu přijímá svůj osud. Věšina postav má svůj příběh završený a po největších bojích by za Hulka položili život. Kresba stále super a příběh kvalitní. Svět je nádherně vykreslený a o fantastické výjevy není nouze. Jsem zvědav na naznačené pokračování.

26.10.2018 4 z 5

The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 The Incredible Hulk: Hulkova planeta. Část 1 Greg Pak

Nikdo jiný se nehodí na mimozemskou planetu tak jako Hulk. Kresba je nádherná a je nedílnou součástí příběhu. Hulkova planeta je pokračovatelem klasických sci-fi (nejde v tom nevidět inspiraci Johnem Carterem). Všechny hlavní postavy postupně rozkreslují svůj příběh a postupně se díky Hulkovi stávají silnější.

26.10.2018 4 z 5

Lži Lži Greg Rucka

Tak tady jsme se vůbec nechytal a nevěděl jsem, která bije. V mém případě se nejednalo o "ideální start pro nové čtenáře". Přesto byla kresba pěkná a příběh poutavý.

21.10.2018 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

O dost vážnější díl, ve kterém se čtenář opravdu o své oblíbené postavy bojí. Autor se nebojí psát o nehezkých věcech a přesto stále pevnýma nohama stojí zakořeněný v dětské literatuře. Změna krajiny i poměrů byla skvělým oživením. Někdy to bylo napínavé až k uzoufání. Jen moc nebyl čas na rozpracovaní vztahů mezi některými postavami.

Kick-Ass: Nářez 3 Kick-Ass: Nářez 3 Mark Millar

Skvělý závěr skvělé série a vše skončilo tak jak začalo. Komiksový odér se opět kolem některých rozplynul a jejich těla provrtala smečka kulek. Mnohé postavy si zachovávají svou nevinnost (vtrhněte do hospody plné mafiánu a zkuste je vystrašit citací z Batmana) a v opozici jim stojí malá, sladká dívenka, která zvládá ovládat vězení s prstem v nose a skáče po vlacích. Jedná se o skvělou kritiku, parodii a současně i poctu komiksovému žánru, na kterou jen tak nezapomenu.

21.10.2018 5 z 5

Ocelový alchymista 3 Ocelový alchymista 3 Hiromu Arakawa (p)

Jeden díl zaměřený na vývoj postav a drobné pohrabání se v jejich historii. Klidnější, ale přesto zajímavý děj. V příštím sešitě očekávám pořádnou akci.

Věční Věční Neil Gaiman

Gaimana má rád a i tady mě nezklamal. Děj je lehce plyne a pomalu houstne a houstne až do velkého finále. Měl jsem se před tímto komiksem na pozoru, protože toto téma mi v rámci Marvelu nic neříkalo. Byl jsem mile překvapen.

Černá sféra Černá sféra Rob Williams

To vůbec nebylo špatné. Scénář je velmi podobný poměrně nedávnému filmu. Až na to, že tady to funguje. Oddíl je rychle představen a hozen do béčkové akce plné krve a hlášek. Co víc si přát?

Bordeří povídačky Bordeří povídačky Pavel Mondschein

Máme doma fenečku borderky a o tuhle knihu jsme rozhodně nemohli přijít. Úžasně napsané pohádky před spaním, ze kterých by byl krásný večerníček. Nádherné ilustrace příběh dokreslovaly. Těším se na další díly o Kubíčkovi a jeho kamarádech.

Vargr Vargr Warren Ellis

Čekal jsem trochu víc. Přesto jsem byl spokojen. Kresba ucházející a příběh taky. Jen Bond na mě působí jako postava nějak moc ploše. Jakoby autoři spoléhali na to, že hlavní postavu všichni znají, tak proč ji vykreslovat. Dám tomu ještě šanci.

21.10.2018 3 z 5

Souboj v Kitanoji Souboj v Kitanoji Stan Sakai

Několik knih jsem se těšil na souboj mezi bývalým Uagiho mistrem Katsuich-senseiem a Nakamurou Kojim a opět jsem nebyl zklamán. Celý souboj i příprava na něj byla v duchu cesty samurajů. Navíc se vrátil i Jotaro a s ním příslib prohlubování otcovsko-synovských vztahů. Sakai i nadále odvádí skvělou práci a v každém díle mě navnadí na díl další.

Bezměsíčná noc Bezměsíčná noc Stan Sakai

16. díl je složen z pěti krátkých povídek, ale jen tři se týkají Usagiho samotného a jeho cesty bojovníka. Vrátili se dvě silné ženské postavy, o kterých jsme určitě neslyšeli naposled. Jedna povídka do budoucna přislibuje závan temnoty. Povídky jsou rychlé stručné a jsou určitým klidem před bouří, kterou sám Usagi několikrát avizuje. Blíží se totiž Souboj v Kitanoji.

Smrt a život Olivera Queena Smrt a život Olivera Queena Benjamin Percy

Ze série Znovuzrození mě Batman nepřesvědčil a Wonder Woman nezaujala. Arrow jako lukostřelec je však srdcovka. Kresby obou kreslířů jsou krásné a skvěle podtrhují děj. Příběh rozhodně není světoborný, ale je dostatečně poutavý a díky tomu komiks uteče jako voda. Postavy jsou snadno zapamatovatelné a procházejí uvěřitelným vývojem. Arrow určitě dostane další šanci.

10.10.2018 4 z 5

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

Uff. Na jedno přečtení to rozhodně není. Komiks se opírá o velká metafyzická a gnozeologická témata existence člověka. Příběh je několika vrstevný a i malé detaily nakonec vedou k důležitým příběhovým částem. Kresba je jednoduchá, přesto detailní. Poměrně matoucí je střídání černobílé a barevné kresby. Místo si našel i hravý humor, který viditelně nerušil. Z dnešního pohledu může být komiks brán jako naivní, přesto má své pevné místo v kyberpunku.

05.10.2018 4 z 5

Terorformace Terorformace Robbie Morrison

Autorům se povedlo vystihnout hlavní postavy i jejich vzájemný vztah. Tato podoba Doktora se mi líbí, že konečně se mohou autoři pořádně rozšoupnout a nejsou limitováni možnostmi kulis, masek a hlavně kapitálem. Papír snese skoro všechno a za mnohem levněji. Samotné příběhy jsou dostatečně ujeté a megalomanské, takže skvěle zapadají do Doktorova světa.

21.09.2018 4 z 5

Captain America: Vyvolení Captain America: Vyvolení David Morrell

Epizodka na objednávku. Nic víc, nic míň. Ani sami autoři se v závěru nebojí přiznat, že se tento příběh mohl odehrát kdykoliv a kdekoliv. Tento fakt ubírá na poutavosti. I když se snaží příběh vyždímat dostatek emocí, přehnaný morální kredit Captaina mu podráží nohy a de facto se v celém komiksu nic nestane. Kresba na druhou stranu je opravdu pěkná a drží komiks nad vodou.

21.09.2018 3 z 5