KillHurt KillHurt komentáře u knih

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

Jako přes kopírák: templáři a hašašíni chtějí "magický" artefakt. Obě strany se chovají jako hovada a svádějí to na ty druhé. Kresba je taky o ničem. Mnohé panely vypadají jako film zastavený v nevhodnou doby, kdy postavy omylem dělají ksichty. Mimika je strnulá a ruší dojem z příběhu. Příběh taky o ničem a to by se salemské procesy daly vytěžit mnohem víc. Upřímně mne nejvíce zaujal závěrečný vhled do minulosti s popisem událostí v Salemu. Asi nemá cenu pokračovat dalším dílem. Škoda.

21.09.2018 2 z 5

Síť přízraků Síť přízraků Ondřej S. Nečas (p)

Díl, který nepostrádal nápad ani vtip. Děj rychle ubíhal a postavy se předháněly, která udělá větší šílenost. Jen mi přijde, že se posledních pár dílů zapomíná na Waltera.

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Společenská kritika z pohledu konce 19. století v této knize má svůj přesah i dnes, i když některá témata nadnesená autorem nebyla v té době myšlena tak, jak je chápe dnešní čtenář. Vhled do matematiky a fyziky je stejně poutavý a kupodivu neubírá na čtivosti.

Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Kick-Ass: Nářez - Zabijačka Mark Millar

Intermezzo vysvětlující jak se věci hýbaly mezi prvním a druhým dílem Kick-ass. Zaměření na Hit-girl bylo zajímavé a zvláštní. Autoři předkládají psýchu malé holčiny, která je stroj na zabíjení, ale pořád je dítětem, které si mnohdy nedokáže najít místo mezi svými vrstevníky a už v tak nízkém věku na sebe přebírá zodpovědnost, kterou nezvládají mnozí dospělí. Tím se Hit-girl řadí mezi jedny z nejzajímavější komiksových postav vůbec.

Kartomancie Kartomancie Michael A. Stackpole

Tak tohle už je Stackpole, jak ho znám. První díl mě neoslovil, protože jsem čekal něco trochu jiného po všech mých zkušenostech s tímto autorem. Mezi první a druhým dílem jsem měl dlouho pauzu. Přesto jsem do děje dokázal naskočit zpět a sledovat jednotlivé postavy v jejich putování. Možná právě rozdělení postav a jejich jasnější cíle jsou důvodem, proč tento díl má takový spád. Pořád ještě nejsem rozhodnutý, jestli přehnaný mysticismus a magie není naškodu. Na druhou stranu se právě díky tomu se trilogie vyčleňuje z klasických fantasy příběhů.

Fantastic Four: Konec Fantastic Four: Konec Alan Davis

Příběh, který popisuje nejen vývoj jednotlivých postav, ale i vlastně celého lidstva. Přesto se jedná o zaběhnutou šarvátku mezi dobrem a zlem, které ten galaktický přesah nějak nevěřím. Kresba neurazí ani nepotěší. Příběh ujde, ale je to jednohubka, která svým směřováním vlastně nemá reálný dopad na nic. Vše samozřejmě končí přeslazeným happy-endem.

15.09.2018 3 z 5

Doctor Strange: Přísaha Doctor Strange: Přísaha Brian K. Vaughan

Dr. Strange znám, ale toto bylo mé první setkání s jeho samostatným příběhem. Vyhovovalo mi autory avizované soustředění na Doctor a ne na Strange. Dělá to Strange lidštějšího a přístupnějšího. Neřešitelnou situaci s všelékem autoři v závěru dokázali podat se ctí.

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Asi budu potřebovat více dílů na vstřebání nové série od DC. Nějak tomu nemůžu přijít na chuť. Přesto Já jsem Gotham mělo několik skvělých momentů a postav. Dám Znovuzrození ještě šanci a dočtu zbytek prvních dílů vydaných sérií.

15.09.2018 3 z 5

Vesmírný Usagi Vesmírný Usagi Stan Sakai

Vesmírný Usagi nejde až tak daleko od Usagiho klasického. Byl jsem rád, že autor zvolil formu navazovaného příběhu a čtenář tak může mít ucelený zážitek. Nemohu si pomoci, ale řada scén a momentů mi připadala jak vystřižena z Hvězdných válek. Za všechny: Gene dohadující se přes vysílačku jakoby Hanovi z oka vypadl. Také mě potěšilo závěrečné pomrknutí autora, kterým do děje zakomponoval i "klasického" Usagiho.

15.09.2018 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Film se mi líbil, ale rozhodně nedával takový přesah jako tato manga. Svět je mnohem surovější a Keidži dostává opravdu na zadek. Také se kniha více soustředí na akci a rozvoj vztahu mezi hlavními postavami. Závěr mě dostal do kolen, a i když nepiju kafe, tak na poslední panely vzpomínám pořád dokola.

15.09.2018

Výsledek tréninku Výsledek tréninku Masaši Kišimoto

Čekal jsem fenomenální souboj a ten překvapivě byl odbyt po dvou útocích... Nebylo to vysloveně špatně. Navíc část se Sasukem rozjíždí úplně nové dějové linky, které dopadnou čert ví jak.

14.09.2018 4 z 5

Jestřáb & Rybářka Jestřáb & Rybářka Simon R. Green

Milá detektivní jednohubka zasazena do kulis fantasy města Haven. Samotné město je největším plusem knihy, protože je opravdu živoucím městem, které je plné politického pletichaření, lidské bídy a utrpení. Ústřední dvojice, na to jak je v úvodu popsaná a jaké o ní kolují legendy, se místy jeví až neschopně, ale možná se jedná o záměr autora, který se snaží poukázat na to, že vyprávěné městské legendy nejsou totéž jako samotný člověk. Děj není moc složitý a podává dostatek indícií, které leccos napoví už před velkým odhalením. Celkově je kniha zajímavým počinem, i když se jedná opravdu jen o odpočinkovou literaturu, a jsem velmi zvědav na pokračování.

14.09.2018 4 z 5

Technokněží Technokněží Alejandro Jodorowsky

U Jodorowského nejde šlápnout vedle. Jeho "pokřivená" mysl ovlivněná filosofií, náboženstvím, transcendencí a dalšími těžko popsatelnými vlivy vytváří neuvěřitelná dobrodružství. Nabízí se srovnání s Kastou Metabaronů. I zde je v centru dění jedná rodina, která má vliv na celý vesmír. Kresba je úchvatná a stejně jako u Moebia v Incalu a Gimeneze v Kastě úchvatně dotváří děj a nechává si záležet na každém detailu. Jodorowská si umí vybírat parťáky. Jen aby to nebylo v samých superlativech: Pouť Albina možná až moc připomíná Kastu Metabaronů a místy se opakuje hlavně, když se Albino prokousává jednotlivými institucemi. Přesto i přes 400 stran jsem komiks zhltl na posezení.

21.07.2018 5 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) Joe Benitez (p)

Steampunk v nejsurovější variantě. Kresba je úchvatná a dodává tomuto subžánru na síle a zajímavosti. Samotná postava není nijak složitá a je až archetypální. Přesto vnáší do příběhu spád, akci a lehký nádech erotiky. Celkově se jedná o velmi pěknou bichli s krásným příběhem.

19.07.2018 4 z 5

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Čekal jsem od Stackpola trochu něco jiného. Občas jsem se ztrácel a těžko jsem přelouskával části popisující magii a její účinky. Přesto se jedná o skvělou knihu, která má spád. Částečně však doufám, že autor upustí od experimentů a vrátí se ke svému stylu, který má rád. Postavy jsou pestré a každá dokáže čtenáři zprostředkovat svůj pohled na věc. V závěru jsem se dočkal několika nečekaných zvratů a moc se těším na jejich rozuzlení.

Šikamaruův boj Šikamaruův boj Masaši Kišimoto

Shikamaru je prostě borec. Příběh je opět silný a velmi dobře funguje hlavně díky dlouhodobému popisu vztahů mezi jednotlivými postavami. Trošku mi chyběl dopad událostí z minulého dílu na Kurenai, ale je pravda, že tento díl byl věnován Shikamaruovi. Vůbec mi nevadilo, že byl Naruto opět v pozadí. Předpokládám, že nám vše vynahradí v dalším dílu.

18.07.2018 5 z 5

Třetí zákon 3 a 4 Třetí zákon 3 a 4 Xavier Dorison

Autoři odpustili od dobrodružství a začali se motat v mystice a tajemnu, což z mého pohledu komiksu citelně uškodilo. Vše je temnější a postavy musí trpět. Abych byl upřímný, tak toto pokračování jsem dočítal opravdu dlouho a místy jsem se začal ztrácet.

18.07.2018 3 z 5

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

e to přesně to, co slibovala anotace. Mysteriozní hledání pokladu v historických kulisách. Templáři, tajemno, záhadné řády, boj církví, odkrývání tajemství atd. Navíc komiks disponuje pěknou kresbou. K přirovnáním ke knihám Dana Browna, Jménu růže a filmů s Indiánem Jones bych ještě připojil i herní sérii Assassin’s Creed. Těším se na další díl Modré Crewe.

18.07.2018 4 z 5

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Krásná kresba, která skvěle dotváří japonskou kulturu a barvitý svět. Nabízí se srovnání se Sapkowkého Zaklínačem. Největším zklamáním bude, když Crew v budoucnu nevydá následující cykly.

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Druhý díl si drží skvělou úroveň kresby i příběhu. Bohužel jsou další dva příběhy trochu repetitivní, ale to vůbec nebrání skvělé zábavě a lechtivé erotice.