Kartomancie

Michael A. Stackpole se vrací s druhým dílem průlomové trilogie mapující nová území ve světě fantasy. Kartomancie nás znovu zavede do společnosti tvůrců map s neobyčejnými schopnostmi. Bezejmenný nepřítel stojí před branami a vypadá to, že existuje jediná cesta, jak zachránit Nalenyr před zapomněním. Dávní hrdinové, kteří už jednou bránili zemi, musí být znovu probuzeni. Ke splnění tohoto cíle je však zapotřebí vykonat cestu do pustiny, kde jsou podle pověstí uvězněni. Pustiny, ve které není nouze o magii a nebezpečí. Keles Anturasi, vnuk knížecího kartografa, je v zajetí znepřáteleného národa a jeho schopnosti mu snadno mohou přinést rozsudek smrti. Jeho bratra Jorima v říši daleko za oceánem uctívají jako boha. A jejich sestra Nirati dlí v ráji na pomezí života a smrti, ve společnosti svého šíleného dědečka a starého čaroděje toužícího zničit svět. Všichni tři teď se svými společníky bojují o holý život ve světě, v němž válka na zemi zrcadlí válku v nebesích. Čeho se bohové obávají, tomu musejí lidé statečně čelit. Pomůže jim jejich hrdinství a kouzla přežít tam, kde jsou věci zřídkakdy tím, čím se zdají být?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111601/kartomancie-111601.jpg 4.412

Věk objevů 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Triton, Epocha (ČR, od r. 1989)

Cartomancy · 2006

Kniha Kartomancie

KillHurt
15.09.2018

Tak tohle už je Stackpole, jak ho znám. První díl mě neoslovil, protože jsem čekal něco trochu jiného po všech mých zkušenostech s tímto autorem. Mezi první a druhým dílem jsem měl dlouho pauzu. Přesto jsem do děje dokázal naskočit zpět a sledovat jednotlivé postavy v jejich putování. Možná právě rozdělení postav a jejich jasnější cíle jsou důvodem, proč tento díl má takový spád. Pořád ještě nejsem rozhodnutý, jestli přehnaný mysticismus a magie není naškodu. Na druhou stranu se právě díky tomu se trilogie vyčleňuje z klasických fantasy příběhů.

Amia
07.01.2017

Skvělé pokračování nápadité série.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Michael A. Stackpole
americká, 1957