Síť přízraků

Síť přízraků

Před pěti sty lety uzavřela čarodějnice svoji duši do svitků s kouzly a hned nato byla upálena. Nyní se vrací a chce svá kouzla zpět. Jejich současní vlastníci se jich však nechtějí jen tak vzdát. Nejenom že si na nich založili živnost, ale rovněž je známo, že má-li kouzlo změnit pána, ten starý musí zemřít. Po kouzlech ovšem pase více stran z různých důvodů. A nebyl by to Felix Jonáš, aby do toho zmatku neskočil po hlavě. Nejenže ho čekají souboje s čaroději, ale také se bude muset vypořádat s Vincencovou krizí identity, Klaudiinou touhou po dobrých skutcích a jednou pubertální holkou v nesnázích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210381/sit-prizraku-210381.jpg 4.192

Kladivo na čaroděje (7.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Etule

Tak tenhle díl mi sedl! :) Konečně se Felix projevil jako to pověstné Kladivo na čaroděje. Moc povedený díl.
Ozzák na voru mě zničil. :D

pejty

Tato série je prostě skvělá. Další magický nářez prošpikovaný kolometnout salvou hlášek.

Nejvíce však oceňuji objevení se Buffy a Ozzáka. To už mi opravdu spadla brada.

NemmamSlov

Trosku odlisny diel ako predchadzajuce pribehy, ale na kvalite to samozrejme necitit. Felixove knihy su pre mna v sucastnosti najlepsim citanim. Humorom sa nesetri, akcie sa clovek dostane na kazdej stranke a pribeh ma hlavu a patu. Autori tejto serii sa davaju zalezat a v kazdom, zatial precitanom diele, prisli s nejakym novym napadom, ktory ma donuti okamzite investovat nejake euro do dalsieho pokracovania.

Mirka.K

Ze všech autorů přispívajích do Kladiva na čaroděje mi Ondřej Nečas sedl asi nejméně. Ve srovnání s jeho prvním příspěvkem "Kruté stroje" se jedná o lepší a zajímavější příběh, ale stejně mi trvalo skoro půl knihy než se mi povedlo se skutečně začíst. Autor má velkou fantazii, na tak malém rozsahu jsme ale byli spíš svědky spousty nápadů nahromaděných a rozházených bez ladu a skladu. A třeba scéna se seriálovými postavami byla zbytečná a dost jalová. A závěrečné rozuzlení chaotické a překombinované.
Myslím, že Ondřej Nečas je dobrý spisovatel, ale nehodí se pro tuhle sérii.

Terva
22.09.2017

Večer byl chladný, mlhavý,
když zšeřelou ulicí procházela
čarodějnice........

Tak u tohoto příběhu jsem si nebyl moc jistý. Velmi zvláštní prostředí, obsahově trochu zmatečné, ale vývojem událostí velmi krásné až magické.

Malá ochutnávka:
…..zavřela oči, a když je otevřela, byla čarodějnicí. Viděla svět v jiných barvách, bylo jich mnohem víc, než pojme jedna duha, těžko se v nich vyznalo, viděla barvu strachu a barvu brouků pod ostěním, cestičky rybenek zářily jako šrámy, pavoučí sítě zdobily obraz úskočným třpytem a viděla barvu rozkladu, šťavnatou a všeprostupující, viděla ji sama v sobě a vdechovala ji rozšířeným chřípím.

Co mě tedy dostalo byla představa „Lahvového lesa“ sen každého alkoholika tu byl nepříčetně popsán do každičkého detailu. Já slintal žížní. Tohle bylo perfektní.

Naprosto krásná byla jeden a půl stránková anabáze „Vincenc a pes“. U toho jsem brečel smíchem. A ono se to ještě rozjede dále do obsahu příběhu – paráda.

Má to své mouchy a tak nedávám plný počet, ale 80% je dostatečné, pro tento příběh.

Vybral jsem čtyři citáty a vmagikoval jsem je dočasně Nečasovi do profilu,

CITÁT - Jsem Kladivo na čaroděje, bejby!

PS: Krásný erotický obrázek je jeden z nejlepších v této sérii. Tleskám panu mistrovi Lubomíru Kupčíkovi.

JosefW
19.09.2017

Oproti předchozím Drsným snům, u kterých jsem se co stránku musel smát, byla pro mne Síť přízraků jednoznačně slabší. Styl psaní O. Nečase mi prostě nějak nesedl. V příběhu jsem postrádal větší zapojení Nekra, jak jej v předchozím díle tituloval Vincenc, větší množství hlášek a ačkoli některé scény byly povedené (pes, seriálový výběr s Benediktem), ve výsledku prostě tu čtyřhvězdu dát nemohu...

Hadati
21.05.2016

Felix a Klaudie se tentokrát připletou do vyšetřování únosu, které mají na svědomí temné nadpřirozené síly, konkrétně jedna čarodějnice. Přestože Felix nevkládá velké naděje do toho, že by unesená byla ještě naživu, je Klaudií přesvědčen, aby po jejím osudu pátrali. Přestože i v tomto příběhu nechybí humor, tahle kniha je ze série ta slabší.

Dandulka
21.02.2015

Mám ráda tuhle sérii. Asi proto, že se odehrává "u nás".

viclef
13.01.2015

Za me jeden ze slabsich dilu. Po predchozich Drsnych snech znatelne ubylo hlasek. Spis se pouzivaji odkazy na aktualni deni ve svete (serialy a osobnosti). Dej je propracovanejsi/komplikovanejsi, ale na tuto oddechovou serii si myslim, ze az moc.

Budulman
10.10.2014

Skvělý díl patřící k tomu nejlepšímu ze serie.
První kapitola, u které jsem si přišel, že čtu parádní horor, poslední zasazená tam kam je zasazená a naprosto skvělý nápad s "aktéry" z onoho místa :-)
Velice dobře jsem se bavil a o to šlo.
Za mě spokojenost

witko
25.09.2014

Kladivo je zpět v celé své síle a humoru. Po minulém trochu slabším díle, je to opět to staré, dobré počteníčko. Nejvíc mne dostal Vincent co by pes a hlášky kolem toho.

Schobul
25.07.2014

Zatím asi nejlepší díl série. Vtipné, přímočaré, má to spád a navíc dobrou myšlenku. Už jsem pomalu začal lámat hůl nad celou sérií, ale díky tomuto dílu budu rozhodně pokračovat.