KillHurt KillHurt komentáře u knih

Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Christophe Arleston

Super díl, který rozvíjí svět Ekhö a odhaluje některá jeho tajemství. Také dobře popisuje dynamiku vztahu mezi Mravenou a Jurijem. Kresba opět úchvatná. Lehká erotika stále přítomná. Co víc si přát?

Útok titánů 13 Útok titánů 13 Hadžime Isajama

Po dvoudílné zběsilé akci nastává uklidnění a prostor na zákulisní intriky v politice. Ech. Je to zmatené, bohužel nám tento díl nedává žádné odpovědi a točí se v kruzích na to samé téma. Flashbacky jsou na tom stejně a spíš vyvstávají otázky nové. Pomalu mě to začíná nudit.

18.07.2018 3 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Člověk čeká, že dojde k eskalaci boje mezi holubicemi a ghúly a ono nic. Přesto se jedná o zajímavý krok stranou, který otvírá nové možnosti. Zatím mě překvapil každý díl.

18.07.2018 4 z 5

Captain America: Zimní voják. Část 2 Captain America: Zimní voják. Část 2 Ed Brubaker

Pěkný závěr zajímavého příběhu. Tentokrát mě potěšili i dodatečné informace v závěru komiksu, které vysvětlují, jak se obě hlavní postavy vyvíjely. Dopad zjištění totožnosti Zimního vojáka na Kapitána je více než zajímavý. Autoři si dovolili překročit marvelovské tabu a povedl se jim zajímavý krok ve vývoji jedné z nejslavnějších postav.

18.07.2018 5 z 5

Captain America: Zimní voják. Část 1 Captain America: Zimní voják. Část 1 Ed Brubaker

První část Zimního vojáka jen připravuje půdu. Spíše se orientuje na rozpitvávání psýchy Kapitána a jeho vztahu k Buckymu. Dokonce je těžké říct, jestli si s jeho myslí zahrává kosmická kostka a nebo posttraumatický syndrom. Flashbackové části v černobílé dobře vynikají.

18.07.2018 4 z 5

Velká kniha králíčkových sebevražd Velká kniha králíčkových sebevražd Andy Riley

WTF... Ale proč ne. Komu by po úděsném dní, kdy ho seřvali od šéfa přes manželku po psa úplně všichni, neudělalo dobře utrpení malých králíčků a ještě k tomu dobrovolné. Velmi mě potěšily narážky na slavné filmy a seriály. Popkulturní klenot... a pěkná blbost. :-D

11.07.2018 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Po x letech přečtené podruhé. Upřímně jsem si jen mlhavě vybavoval o čem vlastně kniha je. Humor je skvělý, ale Esme Zlopočasná ještě není úplně tou postavou, na kterou jsem si zvykl v dalších knihách. Myšlenka rovnoprávnosti na Zeměploše se line ve spoustě dalších dílech a je fajn, že autor začal s rovnoprávností mezi muži a ženami. Dám si Zeměplochu asi celou. Už se těším na Morta.

09.07.2018 4 z 5

Útok titánů 12 Útok titánů 12 Hadžime Isajama

Pokračování minulého dílu se mění ve zběsilou honičku, která je o vývoji mentality postav a popisu jejich motivů. Osobně bych dal přednost vysvětlení některých tajemství a razantnější postup v ději.

Útok titánů 11 Útok titánů 11 Hadžime Isajama

Mnoho akce, málo děje. Přesto pěkně napsaný i nakreslený díl, který vysvětluje některé detaily útoku na zeď Maria a snaží se zabrousit do mentality titánů. Eren je více a více vláčen událostmi a už se blíží k bodu, kdy toho bude mít dost.

Černá sekera Černá sekera David Petersen

Bál jsem se, že tento díl bude zbytečná odbočka, Černá sekera dokázala dobře doplnit a taky navázat na předešlé díly. Černá sekera je plná patosu a opět dělá ze série Myší hlídka high fantasy srovnatelnou s největšími kusy v tomto žánru.

Minority Report (I) Minority Report (I) Philip K. Dick

Dick opět nezklamal. Řada povídek je skvělých a nechává prostor pro čtenáře na zamyšlení. Moc se mi líbí, že se autor neobtěžuje s vysvětlením některých faktů a prostě nechá děj plynout. Prostě cestování v čase, mezi dimenzemi a vesmírem je možné. Smiřte se s tím a užijte si tuhle povídku, která popisuje, co by se v takovém světě mohlo stát.

02.07.2018 4 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Uf. Odbočka s Labužníkem naštěstí končí. Flashbacková odbočka byla zajímavá a doplnila některá slepá místa. Závěr slibuje návrat holubic a tím pádem i návrat k hlavní lince.

02.07.2018 4 z 5

Ocelový alchymista 2 Ocelový alchymista 2 Hiromu Arakawa (p)

Tak hnusu přibylo. Tento díl dobře popisuje, co je člověk schopen udělat pro moc a prestiž. Také přidává nové a zajímavé postavy. Svět alchymistů je víc a víc zajímavý. Těším se na další díl.

02.07.2018 5 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Tahle manga dostála u mě svého jména. Odehrává se v zajímavém světě, který skýtá mnoho možností. Není nouze o vtip a možná trochu naškodu i dětskou hravost. I přesto je svět alchymistů prolezlý temnotou a hnusem. Příběh je hodně epizodický, ale silná hlavní linka se line celým dějem.

Útok titánů 10 Útok titánů 10 Hadžime Isajama

Něco je shnilého ve světě titánském... a nebo možná ne. Stále se objevují nové záhady a nová odhalení, ale jaksi postrádám už nějakou odpověď na otázku: Proč? Proč jsou mezi lidmi titáni? Jaké jsou jejich motivy? Nicméně zdařilý díl, který byl tentokrát o něco komornější a zaměřený na vztahovou dynamiku postav. Desátý díl končí cliffhangrem jako prase, tak jsem opravdu zvědavý, co bude dál.

19.06.2018 4 z 5

Spratek Spratek Steven Erikson (p)

První přečtená kniha od Eriksona. Ze začátku jsem si říkal, že jsem udělal chybu. Pak jsem ale pochopil všechno to nadšení, nostalgii, cit a oddanost, kterou Erikson k danému tématu má. Z knihy jde poznat, že je autor fanouškem každým coulem a nehodlá svými chybami pošpinit oblíbenou látku. Samotná kniha je odlehčená a rozhodně se netváří jako přelomová žánrovka. Je to oddychovka, kterou napsal fanoušek pro fanoušky, Jednou se vrhnu na Malaz. Tímhle mě přesvědčil.

17.06.2018

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Chápu protichůdné názory. Tohle je bichle plná filosofie, náboženství, fyziky, biologie a několika dalších věd, které ani neexistují a rozhodně se nečte jedním dechem. Card má svůj styl a tady ho pustil z kopce v nákupním vozíku. Příběh si dává na čas a je ho tam poskrovnu. Spíše uvolňuje místo zamyšlením nad různými pohledy na život ve vesmíru. Můj názor: kniha je to skvělá, ale rozhodně není pro každého. Jestli vás baví dumat nad nesmrtelnosti brouka ze všech stran, tak se budete bavit. Jestli vás zajímá příběh, tak budete zklamáni. Nemůžu jinak, dávám pět hvězd.

04.06.2018 5 z 5

Tým číslo 10 Tým číslo 10 Masaši Kišimoto

Drobný odklon od Naruta a jeho výcviku. Příběh se soustředí na Shikamarua, Azuma a zbytek týmu. Střet s Akacuki je opět plný nových nápadů a smrtících technik. Postavy se dále vyvíjejí a navrch se dočkáme pár flashbacků, nad kterými je těžké neuronit slzu. Škoda, že už jsem dohnal vydavatele a budu muset čekat na další díly.

23.05.2018 5 z 5

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

Jakub Mařík byl ideální volba do této série. Velmi dobře uchopil postavy. Nebojí se s nimi experimentovat a nedrží se zbytečně zpátky. Drsné sny jsou nabité hláškami od první do poslední strany. Děj celé série se zase posunul o kousek dál a moc se těším na další díly. Jen je třeba od toho nečekat zbytečně moc. Je to braková jednohubka za pár korun a takovou ji mám rád.

23.05.2018 4 z 5

Dlouhý John Silver 3 a 4 Dlouhý John Silver 3 a 4 Xavier Dorison

Těžko srovnávat s předcházejícím dílem. Dynamika příběhu je v každém sešitě jiná a příběhy jsou diametrálně odlišné. Poslední čtvrtý díl plný mysticismu a zkázy mě chytil a nepustil. Celkově se jedná spíše o popis charakteru Dlouhého Johna než ucelený příběh, který by byl vymazlený do dokonalosti. Pár týdnů po přečtení si člověk nevzpomene o co v ději šlo, ale jaký byl John Silver si zapamatuje na jedničku.

23.05.2018 4 z 5