Útok titánů 12

Průzkumníci vyrážejí Erenovi na pomoc do Lesa titánů, kde před nedávnem tolik z nich položilo život. Zatímco jeho přátele plánují záchrannou akci, Eren v sobě objevuje netušené schopnosti, které by mohly pomoci zvrátit situaci v jeho prospěch.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351225/utok-titanu-12-XJn-351225.jpg 4.335

Útok titánů 12.

Komiksy
Vydáno, Crew

Kniha Útok titánů 12

B-artX

Jeden z nejvíce dramatických a za mě nejlepších dílů doposavadní mangy. Děj je plný akce, silných momentů, zvratů a skvělého storytellingu. Děj je i obohacen o super dialogy jako Bertholdova výpověď nebo rozhovor Mikasi a Erena. Super čtení.

KillHurt
02.07.2018

Pokračování minulého dílu se mění ve zběsilou honičku, která je o vývoji mentality postav a popisu jejich motivů. Osobně bych dal přednost vysvětlení některých tajemství a razantnější postup v ději.

Diabel
25.12.2017

Nový díl je na stejné úrovni jako předchozí, možná o ždibec horší. Zase se nic nevyřešilo a tento stav mě již unavuje. Autor tuhle mangu kazí v mnoha ohledech a nebaví mě číst půlku ubrečenou a druhou půlku plnou silných slov a slíbených činů, které nepřicházejí už drahnou chvíli. Akce je tu přespříliš a jediné plus je, že zase někdo umře...
Problém této mangy je, že s každou další knihou se propadala o něco níže a přestává již býti zajímavou. Čtenář má pocit, že každou chvílí musí dojít k prozrazení zásadní informace, která poodhalí roušku tajemství obestírající titány, jenže skutek utek. Neustálé apely na rozum a přátelství hrdinům svádějícím vnitřní souboje mě nudilo už po několika panelech. Z filozofických hlubin nás tak vytrhne jen akce, která pár zajímavých chvil nabídne.

Poslední dvě knihy ze série Útok titánů zpomalují tempo vyprávění i přes to, že jsou obě akční. Neustálé přešlapování na místě, našeptávání tajemství, aniž by se poodhalila, mne irituje. Natahování knihu nedělá tajemnější... Můžu jen doufat, že další díly nabídnou něco víc. Co se týká postav, tak jedna z mých oblíbených postav zemřela a ty vedlejší tam pořád jsou... Postavu Imir nemám vůbec rád, natož jako titána. Její postava je mi nesympatická. Bohužel je tentokrát i na obálce, čímž mi ji zkazila a nelíbí se mi. Hadžimeho kresba nečiní akční scény už tak hezké jako na začátku a ztrácí své kouzlo.
Uvidíme, kam bude Útok titánů směřovat, ale bojím se nejhoršího.

Pro srovnání: Mimo Titánů čtu i Gantz. Jsem zatím u 16. dílu a přesto mě ta manga stále baví. Zajímavé, že tady to tak nefunguje. Jako by autor nedokázal správně rozprostřít zvraty v ději a boj o ničem knihy nezachrání.

Moje hodnocení 3/10

Senua
16.12.2017

Nečetla jsem všechny mangy. Pouze 10, 11 a teď 12, ale viděla jsem anime. Nicméně jsem se v tom už trochu ztratila. Kresba se mi líbí ještě míň než v předešlé manze, protože je hodně nepřehledná. Už nevím, kdo je kdo a podle obrázků to taky moc nepoznám. Nechci hodnotit, protože nejsem až takový fanda mangy a moc se v tom tudíž nevyznám... Ale vím jistě, že po dalších dílech už nesáhnu. Sice to mám přečtené za pár minut, ale už mi to za to nestojí. Raději si to nechám od někoho převyprávět.

martinstefko
24.08.2017

Prozatím je to tápání na místě, které nikam nevede.

Nevimm
15.08.2017

Už se v tom dost ztrácím.