Útok titánů 12

Útok titánů 12 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351225/utok-titanu-12-XJn-351225.jpg 5 79 6

Útok titánů série

Průzkumníci vyrážejí Erenovi na pomoc do Lesa titánů, kde před nedávnem tolik z nich položilo život. Zatímco jeho přátele plánují záchrannou akci, Eren v sobě objevuje netušené schopnosti, které by mohly pomoci zvrátit situaci v jeho prospěch.

Komiksy
Vydáno: , Crew

jirijanovotny
21.02.2024 5 z 5

Otázky a další otázky. Líbí se mi, že odpovědí je zatím tak málo. Ještě aby, však to není ani půlka série.
Je to jako questy v RPG hrách. Naberete jich mraky a pak je hromadně plníte.

B-artX
07.02.2020 5 z 5

Jeden z nejvíce dramatických a za mě nejlepších dílů doposavadní mangy. Děj je plný akce, silných momentů, zvratů a skvělého storytellingu. Děj je i obohacen o super dialogy jako Bertholdova výpověď nebo rozhovor Mikasi a Erena. Super čtení.

KillHurt
02.07.2018 4 z 5

Pokračování minulého dílu se mění ve zběsilou honičku, která je o vývoji mentality postav a popisu jejich motivů. Osobně bych dal přednost vysvětlení některých tajemství a razantnější postup v ději.

Diabel
25.12.2017 2 z 5

Nový díl je na stejné úrovni jako předchozí, možná o ždibec horší. Zase se nic nevyřešilo a tento stav mě již unavuje. Autor tuhle mangu kazí v mnoha ohledech a nebaví mě číst půlku ubrečenou a druhou půlku plnou silných slov a slíbených činů, které nepřicházejí už drahnou chvíli. Akce je tu přespříliš a jediné plus je, že zase někdo umře...
Problém této mangy je, že s každou další knihou se propadala o něco níže a přestává již býti zajímavou. Čtenář má pocit, že každou chvílí musí dojít k prozrazení zásadní informace, která poodhalí roušku tajemství obestírající titány, jenže skutek utek. Neustálé apely na rozum a přátelství hrdinům svádějícím vnitřní souboje mě nudilo už po několika panelech. Z filozofických hlubin nás tak vytrhne jen akce, která pár zajímavých chvil nabídne.

Poslední dvě knihy ze série Útok titánů zpomalují tempo vyprávění i přes to, že jsou obě akční. Neustálé přešlapování na místě, našeptávání tajemství, aniž by se poodhalila, mne irituje. Natahování knihu nedělá tajemnější... Můžu jen doufat, že další díly nabídnou něco víc. Co se týká postav, tak jedna z mých oblíbených postav zemřela a ty vedlejší tam pořád jsou... Postavu Imir nemám vůbec rád, natož jako titána. Její postava je mi nesympatická. Bohužel je tentokrát i na obálce, čímž mi ji zkazila a nelíbí se mi. Hadžimeho kresba nečiní akční scény už tak hezké jako na začátku a ztrácí své kouzlo.
Uvidíme, kam bude Útok titánů směřovat, ale bojím se nejhoršího.

Pro srovnání: Mimo Titánů čtu i Gantz. Jsem zatím u 16. dílu a přesto mě ta manga stále baví. Zajímavé, že tady to tak nefunguje. Jako by autor nedokázal správně rozprostřít zvraty v ději a boj o ničem knihy nezachrání.

Moje hodnocení 3/10

martinstefko
24.08.2017 2 z 5

Prozatím je to tápání na místě, které nikam nevede.

Nevimm
15.08.2017 3 z 5

Už se v tom dost ztrácím.

Hadžime Isajama
japonská, 1986