Třetí zákon 1 a 2

První dva díly mysteriózní středověké detektivky. Pátrání po náboženském artefaktu, které může změnit celý křesťanský svět... Začíná to vypáleným klášterem a povražděnými mnichy. Po původech pátrá inkvizitor v nemilosti ... a tím zahájí svou cestu do pekel. Třetí zákon je napínavý historický příběh, ve kterém se Šifra mistra Leonarda mísí s Indianou Jonesem a Jménem růže. Templáři, tajné sekty, ukryté chrámy... a prastaré texty, které nikdo nesmí najít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349150/treti-zakon-1-a-2-bzs-349150.jpg 3.766

Modrá Crew - světové komiksy česky (4.)

Detektivky, Komiksy, Historie
Vydáno:, Crew

Le Troisiéme Testament, volumes 1&2 (1997)

Kniha Třetí zákon 1 a 2

LimedkaMikki

Ehm, hmm, nějak nevím, jak se k tomuto postavit. Příběh má dobrý potenciál, ale po celou dobu četby jsem měla pocit, že jsem musela něco někde vynechat. Postavy se nechovají vůbec smysluplně (ale ani záměrně nesmyslně), prostě si jen tak chodí od ničeho k ničemu, občas někoho zabijí a přitom hledají... něco. Vlastně ani není pořádně řečeno co, jestli tu truhlu, která je asi na páté stránce, nebo knihu, svitek, kus papíru, či nového apoštola. Odkud se vzal hlavní hrdina, jakou má návaznost na ostatní a co je jeho smyslem tam v zásadě nikde nebylo řečeno. Za mě rozhodně už ne. Obálka je o tolik lákavější.

Yokolobuna
05.12.2018

Třetí zákon je bohužel zklamání. To, že vyhrál v hlasování přisuzuj trochu tomu, že čtenáři (mě nevyjímaje) tak trochu soudili knihu podle obalu (ten je hodně povedený). Celé se o trochu plácá od ničeho k ničemu, každý hledá nějaký kus papíru i když vlastně není vůbec patrné, co by jeho nalezení přineslo a proč je to vlastně důležité. Občas maličko zahapruje i návaznost panelů, kdy není přesně jasné, co nebo jak se zrovna stalo (zamrzela i chyba v překladu, kde je o jedné postavě hovořeno někdy jako o otci, jindy jako o kmotrovi... přitom vždy ve stejném kontextu charakterů). Postavy si přitom další destinace k plahočení víceméně vycucávají z prstu, někde záhadně vyčtou z papíru, nebo si příhodně vzpomenou. Možná v tomhle ohledu ale dost zapracoval fakt, že mě osobně motiv křesťanské konspirace prostě moc netankuje a vážně míněnému historickému thrilleru jsem nedokázal žádnou z minel moc odpustit .

I přes přísnou kritiku není Třetí zákon nějaká nečitelná hrůza (třeba kresba je vlastně pěkná, jen nemá tak často prostor vyniknout), spíše velice dobře zapadá do takové té kolonky "nenadchne neurazí" a ve většině ohledů jde Marburkova "křížová výprava" označit za průměrnou. Vlastně se trochu bojím pokračování, kterému se dostalo hodně vlažného přijetí i od ostatních. V rámci Modré Crwe rozhodně zatím nejhorší, ale to spíše svědčí o velice slušné kvalitě knih, co nám kluci a holky z Crwe servírují.

Norri
27.08.2018

Temný příběh ze středověku s hutnou atmosféru, ve kterém není prostor pro humor. Místy mě překvapilo velké množství bublin a textových rámečků rozdělených do spousty malých panelů. Navíc v ději a hlavně ve vyprávěních figuruje velké množství postav a není úplně jednoduché se v tom orientovat. Několikrát jsem při čtení musel listovat zpátky, abych zkontroloval nějaké jméno nebo název místa. Práce s panely je v podstatě téměř stejná jako v předchozích Modrých Crwích. Alex Alice pracuje hodně se stíny a dokáže potěšit krásnou dynamikou v akci. Z komiksu je patrné, že Alex k vybarvování nepoužívá počítač, ale pěkně postaru štětec a barvy. Na výsledné atmosféře je to znát.

KillHurt
18.07.2018

e to přesně to, co slibovala anotace. Mysteriozní hledání pokladu v historických kulisách. Templáři, tajemno, záhadné řády, boj církví, odkrývání tajemství atd. Navíc komiks disponuje pěknou kresbou. K přirovnáním ke knihám Dana Browna, Jménu růže a filmů s Indiánem Jones bych ještě připojil i herní sérii Assassin’s Creed. Těším se na další díl Modré Crewe.

Covenant
27.06.2018

Komiks, který nedokážu dočíst, ani po několikerém přemlouvání. Kresba se mi líbí a z námětu jsem čekal, že půjde o něco, co mě baví, ale abych se neustále nutil do další stránky, když mám toho tolik ke čtení (a prohlížení), než natáhnu brka? Třeba jednoho dne udělám na sebe podraz a vemu si do vlaku, jen tento výtvor. Když mě pak přestane bavit čtení:,, zde zatáhnout", sáhnu po tom!

Archie
20.03.2018

Duvod, proc jsem dlouho komiksum "odolaval". Zadna pridana hodna vuci filmu ci knize. Skica filmoveho scenare. Kresba sice povedena a historicky zrejme verna, me nechavala emecionalne naprosto nezainteresovaneho, coz je u komiksu, ktery jinak nenese zadna hlubsi poselstvi, neodpustitelne.

Disease
19.02.2018

Asi je to celkem dobré, jen mě to nepřesvědčilo, že bych si měl přečíst i následující díly.

3DD!3
21.01.2018

Připomíná mi to staré komiksy v Aábíčku. Celkově jde spíš o béčkový příběh zajímavý historickými reáliemi a pěknou (vybavenou) rusovláskou ve vedlejší roli. Určitě by bylo zajímavější jít více do hloubky a přidat na hororu okolo často propírané kletby (snad to přijde v druhé půli), sem tam kostlivec dneska nikoho neohromí. Zatím solidní jednohubka.