KillHurt KillHurt komentáře u knih

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Asi musím díly číst rychleji za sebou, protože tady jsem se nějak nechytil. První díle se mi opravdu líbil. Tady jsem se nějak nedokázal ponořit do děje.

26.03.2020 3 z 5

Hulk: Spálená země Hulk: Spálená země Jeff Parker

Na komiksového Halka jsem zatím neměl štěstí a nic co jsem četl mě nijak moc neoslovilo. Spálená země je už o dost dál a ukazuje Hulka jako zavedenou postavu opravdu s bohatou historií, kterou není třeba znát celou. Za což jsem nesmírně rád. Navíc se snaží o rehabilitaci Red Hulka a se svými negativními zkušenostmi v přijetí je mu velmi dobrou oporou. Střídání kreslířů a jejich stylů pěkně podtrhuje dynamiku příběhů.

Avengers: Elita Avengers: Elita Brian Michael Bendis

Závěr rozkolu elitní trojice Avengers. Co do emocí a vývoji postav se jedná o epickou záležitost. Rádoby epický děj a scény díky tomu jdou stranou a stávají se pouze kulisami. Srší z toho jistá nevyváženost a možná bych byl raději, kdyby byl tento počin komornější a s větším nimráním v psyche hrdinů. Asi si přeji na tento žánr trochu moc.

26.03.2020 4 z 5

Avengers: Dětská křížová výprava Avengers: Dětská křížová výprava Allan Heinberg

Já snad vezmu YA žánr na milost nebo co? Snažil jsem se tento díl v knihovně ignoroval, protože se mi do něj hrubě nechtělo. Mé zodpovědné já mě však přinutilo si komiks půjčit a přečíst. A světe div se... je to svěží příběh s mladými hrdiny, který stojí nohama na zemi - teda tak, jak je to v komiksu se supráky jen možné - a obstojně vyplňuje mezeru v znalostech postav Marvelu. Fajn.

Asterix věštec Asterix věštec René Goscinny

Těžko říct, jestli jsem Věštce vícekrát viděl na VHS a nebo četl. Vzpomínám si, že mě strašně štvalo, že film není úplně stejný jako komiks a navíc že se i jinak jmenuje.

26.03.2020 5 z 5

Asterix a zlatý srp Asterix a zlatý srp René Goscinny

Asterix získává na obrátkách. Hledání zlatého srpu už je tím dobrodružství, na které jsem od Asterixe zvyklý. A hlavně Dostal Obelix dostatek prostoru.

26.03.2020 5 z 5

Asterix z Galie Asterix z Galie René Goscinny

Pomalý rozjezd úžasné série. Kresba je ještě trochu neučesaná a děj není úplně k popukání. Přesto se jedná o začátek nesmrtelné klasiky.

26.03.2020 3 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Pozor spoiler!!! V knize se objevuje řada zajímavých momentů, které jsou mnohdy dokonce i velmi napínavé. Bohužel jsem v tomto třetím díle už asi ztratil velký podíl své naivity a začaly mě štvát některé autorovy logické lapsy (viz lidské pižmo upíři cítí jen, když je to vhodné pro děj, "nepřekonatelná"upíří chuť na glupaní maso ad.). Bohužel celý pocit zklamání ze třetího dílu nezachránil ani závěr ve stylu Battlestar Galacticy. Velké plus za to, že se Fukuda se svými postavami rozhodně nemaže.

18.02.2020 3 z 5

Ezekielův návrat Ezekielův návrat Joseph Michael Straczynski

I tento díl si drží standarty série. Nechybělo bombastické zakončení Ezekielovy linky s pořádným twistem.

22.01.2020 4 z 5

Hříchy minulosti Hříchy minulosti Joseph Michael Straczynski

Peterovy příběhy vracející se ke Gwen mají vždy něco do sebe. I tady se autorům povedlo spojit akční linku s nostalgií a vzpomenout jednu výjimečnou postavu.

22.01.2020 5 z 5

Hranice stínů Hranice stínů Brent Weeks

I přesto, že jsem první díl četl skoro před čtyřmi lety, jsem se v ději neztrácel a zážitek jsem měl poměrně konzistentní. Vítám, že se autor nepouští to typických fantasy klišé. Zvraty z prvního dílu nejsou jenom návnady ke koupi pokračování, ale rozvíjí nové příběhové linky, které jsou dostatečně nosné. Autor se s postavami nemaže a nebojí se je obětovat pro motivaci ostatních. Druhý díl zamával s nastolenými pravidly a posunul hlavní i vedlejší postavy do nových rovin, u kterých upřímně nevím, jak se vyvinou.

19.01.2020 5 z 5

Útok titánů 15 Útok titánů 15 Hadžime Isajama

Twist vedle twistu a konečně pár zodpovězených otázek. Vše se vyvíjí a postavy pomalu docházejí ke zlomovým okamžikům. K těm příběhovým i k těm osobním.

14.01.2020 4 z 5

Deadpool: Válka Wadea Wilsona Deadpool: Válka Wadea Wilsona Duane Swierczynski

Deadpoola nemám načteného, ale tohle mi nepřišlo jako obvyklá nóta hlaškujícího žoldáka. Akce je tu dost pro ty, kteří nad tím nechtějí přemýšlet. Na druhou stranu je tu i dost věcí k zamyšlení. Bylo to zajímavé. Čekal jsem něco jiného. Přesto jsem nebyl zklamán.

14.01.2020 4 z 5

Secret Avengers: Mise na Mars Secret Avengers: Mise na Mars Ed Brubaker

Poněkud nezajímavé. Což je škoda, protože většina děje se odehrává na Marsu v prostředí starých civilizací s mýtickými silami. Čekal jsem víc.

14.01.2020 3 z 5

Marvel Knights: Spider-Man: Dolů mezi mrtvé Marvel Knights: Spider-Man: Dolů mezi mrtvé Mark Millar

Ještě že mám načtené komiksy před i po tomto příběhu jinak by mě z toho vyšuměného konce trefil šlak. Mark Millar zkrátka umí a tečka.

25.11.2019 4 z 5

Avengers: Na věky věků. Část 2 Avengers: Na věky věků. Část 2 Roger Stern

Druhá část můj pocit zmaru o trošičku vylepšila. Z první části už jsem znal postavy a dokonce jsem byl je jakž takž zařadit v historii Marvel komiksu. Přesto jsem se několikrát přistihl, jak se snažím najít souvislost na předchozích stranách a nedaří se mi to, protože ona souvislost je v dávno vydaných komiksech, které nemám šanci přečíst (jak časově, tak dostupností). Věřím, že pro hardcore fanouška je toto opravdu skvostné dílo. Já nejsem hardcore fanoušek.

25.11.2019 3 z 5

Avengers: Do boje! Avengers: Do boje! Kurt Busiek

Jsem rád, že jsem tuhle bichli přelouskal. Dnes se člověk nevyhne různým článkům, videím a komentářům, které porovnávají události v MCU se stěžejními událostmi v komiksech. Tady najdete těchto opravdu epických momentů hromadu. Potěšila mě opravdu masivní akce Avengerů v úvodu, kdy se dostali ke slovu skoro všichni přeživší hrdinové působící v tomto týmu. Další děj už jen gradoval a dotvářel načatou linku. Často to nedlám, ale k tomuhle komiksu se chci aspoň ještě jednou vrátit.

25.11.2019 4 z 5

Ocelový alchymista 5 Ocelový alchymista 5 Hiromi Arakawa

Spíše výplňková kapitola ze života alchymistů. První půlka představuje nové postavy, čímž si autorka připravuje půdu pro další dějové linky. Druhá půlka se nimrá v minulosti a objasňuje, jak se to všechno seběhlo a jak se Ed s Alem stali tím čím jsou. Je to fajn, ale už více než dva díly očekávám nějakou větší akci a pořád nic. Rád si počkám.

08.11.2019 5 z 5

Rozkazy z Berlína Rozkazy z Berlína Simon Tolkien

Nebylo to vůbec špatné. Autor zvládl přenést na papír atmosféru bombardovaného Londýna a umně žongloval s historickými reáliemi a fikcí. Vše působilo živoucím dojmem. Doteď nevím, jestli se mi prozrazení pachatele v půlce knihy líbilo nebo ne. Do očí bijící jsou některé triviální chyby a nelogismy chování některých postav. Mnozí "elitní" špióni byli na kopanec do zadele. Nicméně je kniha chytlavá a velmi atmosférická.

29.10.2019 4 z 5

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Kladivo na čaroděje je o absurdním humoru, nechutnostech, zvrhlých postavách a odporném světě skrytém za tím naším. V těchto bodech se Šmíd držel zadání. Bohužel ho i o dost překročil a proto kniha nefunguje. Autor upustil stavidla až moc a v rybníce nezůstala ani voda ani ryby. Tenhle díl díky tomu funguje jen na půl a je to velká škoda, protože se dají najít opravdu brilantní nápady.

31.08.2019 3 z 5