Asterix věštec

Asterix věštec https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65182/bmid_asterix-vestec-ybg-65182.png 5 157 16

Asterixova dobrodružství série

Do naší dobře známé galské vesnice v Armorice přichází věštec, aby vyložil jejím obyvatelům vůli bohů.

Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Devin , 1972

YildizKorelidis
YildizKorelidis
12.10.2023 5 z 5

Já nevím, ale zatím nejlepší a nejvtipnější příběh, který jsem o Asterixovi četla. Ale ještě mám hromadu před sebou, tak uvidíme.

Broukodrak
Broukodrak
06.10.2021 5 z 5

Do galské vesnice přijde podivné individuum, které prohlašuje, že je věštec, a Galové mu skočí na špek.
Za mě je nejlepší scéna, kdy věštce odchytí Římané a ptají se ho: "Jsi Gal?" "Ne, jsem věštec!" "Tak to tě musíme popravit" "Nenene! To jste nepochopili! Já nejsem pravý věštec, já jsem jen pouhý podvodník!" "Tak ty se opovažuješ podvádět?!" "Néééé, já mluvím pravdu, jsem pravý věštec!" "Tak proč jsi říkal že jsi podvodník?" atd.

Vtipné, ale už jsem četla i lepší věci.

Gordonlord
Gordonlord
06.05.2021 3 z 5

Asterixovský příběh, tentokrát s poučením platný i na dnešní dobu.

Vtip a hlášky jsou stále na svém místě. Více prostoru, charakteru a jmen začíná dostávat čím dál tím více - do té doby vcelku anonymních - postav z Asterixovy vesnice, jako třeba Majestatixova žena Bohemína, nebo prodavač ryb, s jehož zapáchajícím zbožím se zde váže pár povedených gagů..v budoucnu vlastně running gagů. Stejně jako je třeba loď vikingských nájezdníků, zas a znova potápěna zuřivými galy. I tahle srandička je zde samozřejmě opět přítomna.

Tenhle díl má jednu z nejpamátnějších a nejvýraznějších zápletek - Věštec je už prakticky klasika. Ale protože se mi po devíti předchozích dílech moje čidlo na rozpoznávání kvalitativních prvků začíná pomalu tupit jejich neustálým opakováním, již necítím ten úžasnou pecka super bomba pocit, ale pouze dojem z nadprůměrné, o všech stránkách kvalitní comicsové zábavy, hraničící s klasikou.

yaoiyuri
yaoiyuri
10.01.2021 5 z 5

Věštec k Caesarovi: …Dokud ti bude Brutus nablízku, nemáš se čeho obávat.

LOL

Velmi povedený a kvalitní díl. Postava podvodného věštce a to, jak se jím nechají téměř všichni oblbnout, je jako vystřižené ze „skutečného“ života. Lehce se jím inspirovali i tvůrci prvního hraného filmu. Jen mě fakt mrzí, že ženské postavy se v komiksech většinou chovají jak stádo splašených slepic.

J.P.S.
J.P.S.
19.09.2020 5 z 5

Tento díl je dobrou ukázkou toho, jak skupina lidí může podlehnout zdatnému manipulátorovi a kam až to může dojít. Jak už kdosi psal, tento díl není tak úplně "tradičně asterixovský" (méně gagů a humorných hlášek) a ocení jej spíše dospělí.

Jinak komiksová verze věštce je jiná (a lepší) než ta zfilmovaná.

KillHurt
KillHurt
26.03.2020 5 z 5

Těžko říct, jestli jsem Věštce vícekrát viděl na VHS a nebo četl. Vzpomínám si, že mě strašně štvalo, že film není úplně stejný jako komiks a navíc že se i jinak jmenuje.

Kuža007
Kuža007
19.11.2018 5 z 5

Tento Věstec je lepší než ta filmová verze.

Atlantis
Atlantis
31.07.2018 4 z 5

Věštce považuji za Asterixovu klasiku. Části jsme mohli vidět v animovaných i hraných verzích. Ano, už od počátku víte, jak všechno skončí a vtipy jsou spíše usedlejší, ale i tak jde o velice dobrý díl.

Hoshi
Hoshi
05.08.2017 5 z 5

Asterixe a Obelixe mám ráda od dětství. Příjemné, vtipné čtení, které se může číst stále znovu a znovu ...

Eorin
Eorin
22.04.2017 5 z 5

Můj vůbec nejoblíbenější komiks z řady o vzdorující galské vesničce.

Ezios
Ezios
15.01.2016 4 z 5

Oproti hranému filmu ge-ni-ál-ní. Avšak v kontextu Reného tvorby to až tak geniální není. Je to skvělý (nad)standard, kterému zejména chybí klasické hlášky. Nicméně z pohledu nové ''hlavní'' postavy (věštce) je to dobrá psychologická hra a názorná ukázka moci těchto šarlatánů, věštců a proroků. Spíš než děti tento díl ocení dospělí.

Babouš
Babouš
18.07.2015 3 z 5

Ach, tenhle díl patří mezi ty předvídatelnější. Narážka na corbusierovskou architekturu poválečné Francie v jedné komiksové bublině ovšem perfektní!

mezer
mezer
16.08.2014 4 z 5

Občas sprosté, Ale pěkné!

Avatar Aang
Avatar Aang
01.06.2014 5 z 5

Druhý nejlepší Asterix ze všech

borknagar
borknagar
30.03.2014 5 z 5

Velká Asterixova paráda.... Skvělý díl, který je povinnost si přečíst :))

tyzik.cejka
tyzik.cejka
29.03.2013 5 z 5

jeden z nej asterixu opravdu

Galové Asterix

Kniha Asterix věštec je v