Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Vězení Vězení Robert Muchamore

Nepřestane mě to bavi. Strhující třetí díl mě pohltil a než jsem se nadávala byl konec. Skvělá série :D

01.04.2020 4 z 5

Kreslené vtipy pro děti Kreslené vtipy pro děti Zuzana Neubauerová

Knížku jsem si užila plnými doušky :D

05.02.2020 5 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Strašně jsem se na knihu těšila, o to zklamanější jsem byla, když jsem se pustila do čtení. Styl psaní ani postavy mi naprosto nesedly. Bohužel se mi i těžko hledají pozitiva. Snad jen okouzlující obálka a české reálie stojí za zmínku. Asi jsme si s touto knihou jednoduše nebyly souzené.

15.12.2019 odpad!

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Tato série je taková zvláštní. Stále jsem nepochopila to veřejné nadšení. Kočkoveverčák je bezpochyby skvělá postava, která se od prvního dílu pěkně rozvinula a měla spoustu úžasných momentů. Na druhou stranu Kellen...na začátku knihy jsem ho neměla ráda stejně jako na zčátku toho prvního, ale na konci obou jsem se s ním tak nějak smířila. Tak uvidíme, co díl další.
Jinak na to, že je to druhá knížka, oceňuji, že nebyla slabší. Avšak ani nějak převratně lepší.

21.09.2019 3 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Tolik skvělých věcí jsem o této knize slyšela, na besedě s autorem jsem byla a nu....tři hvězdičky.
Zajímavá fantasy s novým světem a úplně novým nádechem. Nevím, slyšela jsem o knížce samé dobré a rozhovor s autorem, co jsem zhlédla mě nadchl. Ale upřímně? Hlášky tam byly vtipné, kniha byla čtivá. Kočkoveverčák postava zajímavá. Ale dát tomu víc než tři hvězdičky? Tentokrát budu skoupá. Nedám. Třeba mě druhý díl přesvědčí.

10.08.2019 3 z 5

Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Renata Štulcová

Konečně jsem ji sehnala za rozumnou cenu a musím uznat, že to bylo fakt něco. Skvělý děj, napínavý příběh, spousta nových a zajímavých informací a opět bylo to strašně čtivé.

04.05.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Potom, co jsem četla Daň peklu, je tohle skvělá volba. Navíc Kaye a Roiben se v knížce objevují, což je příjemný bonus. Opět velmi čtivé, nepředvídatelné a za jeden den přečtené dobrodružství. Akorát tady jsem opravdu hodně zvědavá na pokračování. Protože ten konec - takové umí jen Holly Blacková :)

09.01.2019 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Nebvyklý příběh, nové pojetí víl a charismatičtí hlavní hrdinové. Jen škoda, že série nebyla dovydaná :( Jedna z knížek ke které se vracím.

09.01.2019 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Musím uznat, že knížka nebyla vůbec špatná. Oceňuji barvitý příběh minulosti, jeho mystické prolínání do budoucnosti. I konec jako takový. Příjemně zpestření toho, co CooBoo vydává. Je to knížka, kterou jsem si ráda přečetla, ale doma ji mít nemusím.

09.01.2019 3 z 5

Rohy faunů Rohy faunů Renata Štulcová

Úžasná kniha, prozatím má nejoblíbenější ze série :)

09.11.2018 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Spousta zajímavých informací, které instinktivně víme, ale potřebujeme je příipomenout.

25.10.2018 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Nu, zklamání. První díl - skvělý, druhý díl - pořád dost dobrý na to, že je to pokračování a třetí jednoznačný propad. Kniha je něco, co by naše učitelka označila za "cestovací" literaturu, neboť hlavní hrdinové nedělají nic než jen pendlují sem a tam. Bylo tam spousta věcí, co mi drásalo nervy, nemluvě o "pokračování" "milostného" trojúhelníku, který vlastně ani neexistoval, ale autor ho měl tendenci pořád naznačovat.
Co mě potěšilo? Závěr. Konkrétně epilog. Do zbytku knihy jsem se musela opravdu nutit.

05.09.2018 2 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Parádní vydání, osobně se mi moc líbí zpracování knihy a to, že je dost bytelná na to, že má zhruba 750 stránek. Za to palec nahoru.
Jinak série sama o sobě je skvělá, dobře se čte. Milovníkům Hunger games se dozajista bude líbit. První dva díly, stejne jako u HG velmi dobré, třetí, ale už nic moc. Zde to platí dvojnásob.

11.08.2018 3 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Skvělá detektivka nejen pro děti. Jen mě trochu mrzelo, že člověk nemohl záhadu luštit při čtení a všechno se zjičta jasna objasnilo až na posledních stránkách. Je pravda, že kniha naučila předvídat a z toho důvodu Zrada rodu Trnhoffů už tak překvapivá nebyla.

27.06.2018 4 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Skvělá inspirace po všech stránkách. Úžasné zpracování, plno hlubokých myšlenek spojuje příběh, u kterého se jeden opravdu nenudí

16.06.2018 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Skvělá česká autorka a tohle je jen první díl z celé série. A můžu říct, že další díly jsou jen lepší a lepší

07.06.2018 5 z 5

Nebojte, pěšky se daleko nedostane Nebojte, pěšky se daleko nedostane John Callahan

V mnohém souhlasím s uživatelem Pralev, jediný rozdíl však pociťuji v tom, že do knihy jsem se nezvládla začíst a humor mi díky autorovu podání z knihy tak trochu vyprchal. Inu patrně jsme se nesedli do noty, jak s knihou, tak autorem. Hvězdičku dávál ale za kreslené vtipy, tak se mi autor párkrát do vkusu trefil.

31.05.2024 1 z 5

Jaká je Will Jaká je Will Conti Giulia

Další krásný příběh, který moc pěkně doplňuje komiksový svět Witch. Moje obzvlášť oblíbená povídka je ta se svetrem.

31.05.2024 5 z 5

Táta k příštím Vánocům Táta k příštím Vánocům Martina Drijverová

Knížka z knihobudky, která mě optimismem moc nenplnila. S hlavníma hrdinkama bylo těžké se sžít, jejich uvažování bylo....zvláštní. Nenašla jsem v knížce zalíbení. Ale potěšilo mě, že to aspoň dobře skončilo, i když knížka na mě kolikrát působila dost melancholicky. Za mě trošku zklamání, protože málokterá autorka dokáže psát o těžších tématech pro děti jako paní Drijverová. Jen toto mi prostě nesedlo.

31.05.2024 2 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Jestli se něco autorovi nedá upřít, tak to, že umí psát čtivě a dynamický. Toť docela přesný popis první poloviny knihy. Pak se ale děj začne trošku opakovat a hlavní hrdina opět se pokouší zmínit, že má nějaké morální hodnoty...a děj se svým způsobem opět opakuje.
Je pravdou, že konec byl lehce nečekaný, myslím, že ho však nečekal i autor sám. Za mě fajn oddechovka, u které ale člověk děj zapomene velmi snadno. Ačkoliv námět vyčníval z davu. Necelé tři hvězdy.

31.05.2024 3 z 5