Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Druhý díl byl malinko slabší, ale pořád dobrý. Ani nevíte, jak jsem ráda, že je to dualogie - věšlo se tam všechno, něcom álo si přečteme v bonusových knížkách, co nejsou dopřekládané, ale zbytečně se to nenatahuje. A jzaykově krása. Jak v originále, tak v překladu.

15.07.2023 4 z 5

Jak se stát akčním hrdinou Jak se stát akčním hrdinou Andrea Brázdová

Nápaditá knížka, která nabídne způsoby jak různými způsoby řešit nudu a podpoří kreativní hru. POslouží jako hezký dárek díky interaktivním prvkům.

09.07.2023 4 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

Tato knížka kdysi byla moje první setkání s Válkovou a hned boží a vtipný příběh.

02.07.2023 5 z 5

Karel IV. - Slavný český král Karel IV. - Slavný český král Veronika Válková

Tohle vydání se mi moc líbí, kombianace předchozích příběhů v hardbacku s informacemi navíc je skvělý nápad :D

02.07.2023 4 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Vymazlená knížka, luxusní detaily a ilustrace krásně doplňují děj.
+ neotřelý námět, sympatické postavy a různorodě charaktery, luxusní provedení knihy, uzavřený konec s namětem na pokračovaní (což mi u knižky vydané přes Pointu přijde obzvlášť super), barvité propojení různých mytologií
- hlavnímu hrdinovi jsem těch padesát fakt nevěřila, hodně vysvětlovací
Dávám čtyři a půl hvězdy (a zaokrouhluji dolů), protože kniha byla dost vysvětlovací (ano, přesně to patří do prvního dílu, kdy poznáváme svět), ale někdy mi přišlo, že díky tomu zbytečně stagnoval děj a ubíral dynamice knihy. JInak ale paráda. Hodně nadstandartní počin!

27.06.2023 4 z 5

Klárka a létající velryba Klárka a létající velryba Rebecca Gugger

Krásné ilustrace, moc pěkný nápad. Jen ten příběh jsem asi dostatečně neocenila. Ale věřím, že knížka může hezky propojit práci s ilustrací a textem. Inu další hezká jednohubka přečtená přímo v knihkupectví. A oceňuju, že hlavní hrdinku z Idy, přejmenovali na Klárku. Ještě doladit barvu vlasů a budu maximálně spokojená :DD

12.06.2023 2 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Neotřepaný námět, propracovaný svět, líbivé charaktery a detektivní způsob vyšetřování hlavního pachatele a zrádce je přesně to, co knížce vysloužilo čtyři hvězdy. Jen ten konec na mě byl až moc překombinovaný xD Po dlouhé době čtivá fantasy, která mile překvapí.

27.05.2023 4 z 5

Já, Mona Lisa Já, Mona Lisa Natasha Solomons

Knížka je perfektní, vazdory malinko uspěchanému konci, kdy autorku podezřívám z toho, že jí došly nápady. Svižná, plná emocí... navzdory tomu, že jsem Monu Lisu jako takovou neměla nikdy moc v lásce, její "oživlou" knižní podoby jsem si náramně užila. Knížku, ale doporučuju těm, kteří ví něco málo o životě Leonarda a o umění se zajímají, jinak vám některé popisy budou opravdu připadat dlouhé a neopodstatněné.

27.05.2023 5 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Bylo velmi zajímavé řeíčíst si dětskou knihu od autorky, která v Hunger Games řeší úplně jiné problémy. Knížka má originální námět a největším plusem je to, že tento první díl se dá úplně v klidu číst SAMOSTATNĚ! (takže ideální pro všechny, co jsou přesyceni dvacetidílnými sériemi bez konce)
Děj knihy je svižný, autorka nemá potřebu zbytečných okecávek, dozívme se i něco málo o historii Podzemí. Nejsem cílová kategorie (kdyby ano, možná bych byla z knížky více uchvácená), ale i tak se jedná o zdařilý počin. Kéž by měla tu příležitost nadchnout věkové spektrum, pro něž je určená.

11.05.2023 5 z 5

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Michel Odoul

Velmi dobrá kniha pro úvod do tradiční čínské medicíny. Prvni třetina svižná, druhá pomalejší, informacemi nadupanější, třetí velmi poučná. A obal má luxusní texturu

11.05.2023 4 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Poměrně přehledné, stručné a zároveň čtivé shrnutí instagramového profilu @detska_fyzio_mama. Z knížky jasně vyplývá, co je prioritou, čím se není třeba tolik stresovat. Ideální publikace k zachování zdravého rozumu, když všichni okolo vás šílí.

02.03.2023 5 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Knížka za devět korun - od té má člověk malé očekávání. A víte, že to mělo šťávu? Nechtěla bych být Mesiášem v této době. A ačkoliv konec byl už podle mě překombinovaný a očekáváný, vlastně to nebylo vůbec špatné ;)
(dodávám, že první díl jsem nečetla, takže nemůžu porovnat)

21.02.2023 3 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Neskutečně mile mě tato jednohubka překvapila. Aneb jak ze 108 stránek vytěžit maximum. Dporučuju všem. Nezávisle na věku. Moc pěkný příběh, hezky vymyšlené, má to hlavu a patu, krásné ilustrace...napadají mě pouze a jenom superlativa.

06.02.2023 5 z 5

Sex za časů královny Viktorie Sex za časů královny Viktorie Fern Riddell

Na to, že to byla kniha za pár korun, byla jsem mile překvapena. Celkem čtivá rešerže, ve které se dozvíte základní info z dob dávných a minulých. Neříkám, že jsem občas knihu neodložila a netrvalo mi chvilku se začíst, ale přesto vzhledem k žánru, musím hodnotit nadprůměrně. Patrně to však ale nebude kniha, kterou je třeba kupovat a mít doma. Po jednom přečtení předá vše potřebné a pak ji můžete poslat dalším potenciálním čtenářům.

06.02.2023 4 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Dala jsem sice pět hvězdiček, ale hodnotím to tak na čtyři a půl.
Oceňuji nabité dějové linky Claye i Lizane. Stejně tak snahy o vtipy, které sice ne úplně vyšly, ale pokus se cení.

01.01.2023 5 z 5

Jeden rok v životě včely Jeden rok v životě včely David Gerstmeier

Luxusní knížka, která vás nadchne pro včelaření. Myslíte, že toho o včelách víte dost? Zjístíte, že víte, že nic nevíte. A když to doplníte knížkou Srdce včela má pět komor od Helen Jukes, budete skoro odborníci! Tyhle dvě knížky se dokonale doplňují i po vizuální stránce ;)

15.08.2022 5 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Tuhle knihu bych zařadila do kategorie "Prokletí pěkné obálky". Obálka je vskutku krásná, ale pak jsem přečetla první třetinu knihy a přišlo mi to jako špatný vtip. Postavy neautentické, děj neexistující, celkově jsem nevěřila ničemu, co bylo v této části psáno. Druhá třetina už byla lepší, třetí knížku hezky zakončila. Nebyl to propadák, existují daleko horší knížky. Ale fakt, že jsem se začetla až na poslední třetinu knížky, mi nedovolí knížce dát vyšší hodnocení. Plus za to, že je to standalone.

19.07.2022 2 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Knížka je sama o sobě originální už tím, že vezme příběh z Vánoční koledy a zamýšlí se, co bylo potom. Hlavní hrdinka je vlastně symaptická, romantická linka je uvěřitelná, jen ten konec mě zarazil. To je ten důvod, proč knížka nedostala 5 hvězdiček. Ale stojí za přečtení.

10.07.2022 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Romanťárna je to hezká, nejlepší je tam rodina hlavní hrdinky, sázky, mumraj a celkově ten chaos, co velká rodina přináší. Vůbec mi nesedla hlavní hrdinka (její ustavičné kňourání mě příliš nedojalo), Vánoce tam prakticky nepocítíte (pořád se tam chodí v šatech a předávání dárků je spíš další rodinná oslava s tunou jídla). Doporučuju ale ke knížce něco k zakousnutí, jí tam opravdu hodně a je velká pravděpodnost, že vás bude honit mlsná ;) Takže slabší 3,5 hvězdičky, rodina a neotřelý nápad řadí knížku mezi to, co je fajn si přečíst. Ale zázrak nečekejte ;)

10.07.2022 3 z 5

Mechanický duch Mechanický duch Laura Ruby

Tato peckovka by si zasloužila klidně 4,5 hvězdičky. Ve srovnání s prvním dílem se to tady krásně rozjelo. Po dlouhé době druhý díl, co předčil ten první. A na rozdíl od konce jedničky, tady nutně potřebujete další díl. A chcete vědět, jak to dopadne.
Trošku mimo mísu.... docela dost se zde poukazovalo na barvu pleti postav. Je hezké, že autorka chtěla ukázat na diverzitu postav, ale za mě se jí věnovalo nějak přehnaně pozornosti. Jestli chtěla napravit ledabylé (spíš žádné) popisy postav z prvního dílu anebo to mám přičíst k českému překladu...každopádně místy to působilo v knížce dost zvláštně, že člověk přemýšlel, proč najednou má autorka potřebu se pozastavovat zrovna nad tímto, když toto či ono je v ohrožení.

29.06.2022