Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Michal Široký

Nádherné ilustrace, opravdu boží......ale příběh krkolomný a zbytečně složitý. vyřešit na pdesáti stránkách staré nedorozumění a ještě tam do toho zachraňovat svět....méně je více pánové, příště na to prosím myslete ;)

27.09.2020 3 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Upřímně ta knížka je dobrá. Teda až na poslední dvě kapitoly, ty mě nějak nenadchly. Ale možná je to tím, že ten mozek je pro mě víc fascinující téma než vyprávění o dětství.

17.05.2020 4 z 5

Panovníkova magie Panovníkova magie Markus Heitz

Inu pátý díl....osobně považuji třetí, čtvrtý a pátý díl za výplňkové a mohly být s klidným svědomím zredukováný alespoň do dvou knih místo tří, nic převratného se v knize nestalo, příliš mě nenadchla, ale pěkně přípravila půdo pro další díl.

14.05.2020 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Nemám ráda superhrdiny. Nesnáším superhrdinské filmy. Ale tahle knížka mě chytla a až do svého konce nepustila. Krásný příběh, spousta zajíamvých otázek, pířjemné postavy, které nelze nemít rád a spousta otázek, které snad budou zodpovězené v dalším díle (prosím, ať to nemá víc, než tři).

16.02.2020 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Film jsem nikdy pořádně neviděla, ale chtěla jsem vyzkoušet knížku. Pár myšlenek tam bylo opravdu dobrých, ale styl psaní mě upřímně moc nezaujal

17.11.2018 2 z 5

Vlnění nymf Vlnění nymf Renata Štulcová

Skvělé! Už se nemůžu dočkat pokračování :)

09.11.2018 5 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

U posledního dílu jsem se bavila. Tyhle knížky jsou neskutečně čtivé, ale od druhého dílu mám pocit, že to autorka natahuje. Kdyby tomu ta nebylo, série by mohla mt s klidem tři díly. Jak se dívám, tak už jsme na pěti.
Co se mi líbí, že jsou zde stále věci, které nelze předvídat a čtenáře stále spousta věcí překvapuje.

23.09.2018 3 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Kniha se těžko hodnotí a musím tak učinit s odstupem. První, co mě zaujao byla skvělá obálka. Ta je fenomenální a líbila se mi i po dočtení knihy :D Je to jedna z těch, která k příběhu opravdu sedí.
Co se týče děje, to u ž bylo složitější. První věc - cílové publikum - nemám tušení, komu bych tuto knihu doporučila. Dát číst knihu, kde je vydírání, vraždy a sebevraždy na denním pořádku a hrdina zabíjí podle toho, jak považuje za spravedlivé, desetiletému dítěti, obávala bych se, aby mi nezačalo hned dělat to samé.
Z knížky jsem nebyla ani extrémně nadšená, ale ani zklamaná, neboť jsem neočekávala nic, co by mě nadchlo. Jukio byl opravdu specifická postava, stejně jako Hrouda.
Pokud hledáte knížku, která je naprosto odlišná od mainstreamu, tohle je kniha pro vás.

19.06.2018 2 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Sice jsem na tomto komiksu nevyrostla, ale stačilo jedno přečtení a příběh jsem si oblíbila. Stále v něm nacházím poučení, které můžu využít každý den

16.06.2018 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vtipná hlavní hrdinka, na první pohled dobře promyšlený svět, llogický vývoj postav. Navíc dvojice Rose + Dimitri, ta nikdy nezklame. Skvělý začátek série.

23.05.2018 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

U téhle knižky byla opravdu velká pravděpodobnost, že ji vzdám ještě před polovinou. Nejednou jsem podléhala tomu pokušení. Sice jsem ji dočetla do konce, kde už v rámci možností děj rozjel, přesto však nemůžu o knize mluvit v superlativech. Ano, na konci člověk pochopí do jisté míry, proč se hlavní hrdinka chová, jak se chová, na druhou stranu většina lidí se ke konci knihy ani nedohrabe.
Na druhou stranu pozitivně hodnotím hlavní téma knihy, neboť o takových problémech by se psát mělo.

30.12.2017 2 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Ten konec byl docela zajímavě vycucaný z prstu, ale vlastně proč ne :DDD Oceňuji, že hlanví hridnka učinila správnou partnerskou volbu velmi záhy :D Ale Lilin vlastně mohl zůstat s Zaynem XDDD

04.03.2024 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Je jasné, že hlavní favorit byl a je Roth, Zayne se hodí tak maximálně k Bambi :DDD Jednička byla lepší, ale pořád obstojné pokračování.

04.03.2024 3 z 5

Hitler Hitler Šigeru Mizuki

Začátek super - ne úplně známá část historie, hezky vykreslené různé podstatné i "nepodstatné" životní události, krásně zdůrazněno, že vzestup opravdu nebyl tak strmý a přímý, jak to děijny často vykládají, stejně jako, že nikdo se úplně nepostavil na odpor.
Celkově první polovina velmi zdařilá, krásně to kombinuje prvky životopisu a popisu politických pletich.
Druhá polovina - hodně slabá. Hodně zrychlená, jako by to autora buď přestlao bavit, anebo musel splnit limit stránek. Je to škoda. Dva díly by v tomto případě byly velmi poučné a vhodné.

14.02.2024 3 z 5

Kletba sedmi příšerných Kletba sedmi příšerných Garth Jennings

Tohle bylo velmi pěkné zakončení série srovnatelné s prvním dílem. Vývoj děje jako opět překvapivý, zakončení moc hezké, za mě povedená série.

06.01.2024 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Hodně podobné jako Divoká říše. Hrdinka, co spolkla všechnu moudrost, rádoby hloupý protějšek a celé to bohužel pan Laskavý neutáhne. Děj zdlouhavý, vůbec mě provedení neoslovilo.

25.12.2023 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Přiznám se, že s českým překladem nemám úplně zkušenosti, každopádně originály "Zapatovek" mám načtené všechny. Hrozně se mi tu líbí ten zlom "nejsi můj nejoblíbenější tvor na zemi" k "vlastně tě mám ráda". A celkově opět milý příběh, který si ráda znovu přečtu.

25.12.2023 4 z 5

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

Jsem ráda, že projednou se Bářino nahodilé plácání, co se stane v budoucnosti malinko vymstí. Líbí se mi taky, že knížka má ve srovnání s ostatními v sérii úplně jinou dynamiku a přesto je záživná. Na druhou stranu musím upozornit, že jestli někomu přišlo, že Bára se v předchozích knížkách chová dětinsky, tak tady její umanutost během pobertálního rozpuku jenom kvete.

23.08.2023 3 z 5

Japonsko - gejša a samuraj Japonsko - gejša a samuraj Veronika Válková

Perfektní! Líbí se mi různé pohledy, konečně Bára opět není suverénkou a malinko tápe, i po tolika cestách. Společně s Vikingy a Indiány jsou to top knihy série!

06.08.2023 5 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Perfektní! Úplně pochopitelná touha vyzkoušet si život princezny, hezké zpestření příběhu s tajnou láskou a nádherný přesah do další knížky (Boj o Ameriku).

22.07.2023 5 z 5